4 VI 2012 marsz w obronie TV TRWAM w Koninie, relacja plus spóźnione życzenia urodzinowe

Obrazek użytkownika PS
Idee

Konin to dość specyficzne miasto. Ma swój urok, ale żeby go docenić trzeba chyba wyjechać i wrócić. Miało swoje momenty rozkwitu – związane z rozwojem przemysłu: kopalnia węgla brunatnego, elektrownie, huta aluminium, jednak po reformie administracyjnej degradującej je z rangi stolicy województwa znacznie podupadło. Prowincja bez przyszłości, z której młodzi ludzie bardziej lub mniej świadomie chcą się wyrwać, by mieć pracę lub wypłynąć na szersze wody. Do tego jeszcze mnóstwo ludności napływowej i brak tradycji. W pubach zasadniczo nie uświadczy się starszej osoby, same małolaty. Często rozwydrzona i agresywna młodzież.

Ktoś – prawdopodobnie [też] “światli” przywódcy [Słońce Peru & Company] przy użyciu “zaprzyjaźnionych stacji i wpływowych osób zaszczepiły w sercach młodych, wykształconych z większych miast umiłowanie pogardy do Radia Maryja, TV TRWAM i ojca Tadeusza Rydzyka osobiście. Moda taka, trend, szpan. To obciach zdawały się wyrażać twarze obserwatorów w wieku “podlotkowym”. Trochę inne reakcje widziałem w Warszawie, wyrażały raczej wzruszenie, a nie szyderstwo – no cóż wiadomo, Konin to większe miasto, może nie metropolia – niemniej jednak gadają, że tu się kończy i zaczyna Europa [zapewne z powodu autostrady], nie jakaś wiocha (wieś).

Czy w naszym kraju jest ktoś bardziej “obciachowy” niż Ojciec Rydzyk?
Czy w naszym kraju jest coś bardziej “obciachowego” niż
Radio Maryja?

http://niegdysiejszy.salon24.pl

Widać to też w komentarzach, jakie się pojawiły na stronie konin.lm.pl.

Ci młodzi ludzie zapewne nie kumają, o co właściwie chodzi, odbierają nas jako oszołomów i dewotki, których “pogięło”. A contrario parę faktów:

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wczoraj skargę Fundacji Lux Veritatis. Będzie apelacja do NSA.

http://www.radiomaryja.pl

Wcześniej zablokowano możliwość zbadania sprawy przez NIK, która to wbrew pozorom ma szersze kompetencje od Sądu Administracyjnego – w sensie wielowątkowości, nie tylko zgodność z prawem, ale mogłaby badać np. zasadność i celowość decyzji.

NIK nie skontroluje KRRiT ws. koncesji dla TV Trwam

http://www.eostroleka.pl

Połączone komisje sejmowe: kultury i środków przekazu oraz kontroli państwowej negatywnie zaopiniowały w środę projekt uchwały Sejmu ws. kontroli NIK dotyczącej udzielania przez KRRiT koncesji na nadawanie na multipleksach cyfrowych.

http://www.gazetaprawna.pl

KRRiT apolityczna?

Szefem KRRiT jest były członek PO, Jan Dworak (źródło info)

Opublikowane w dniu 25 maj 2012 przez użytkownika TelewizjaTrwamPL

Przy okazji spóźnione życzenia dla pana Prezydenta i okolicznościowy urodzinowy obrazek. To już sześćdziesiątka, piękny wiek, jeszcze 7 latek ... i emeryturka. Oczywiście pamiętamy, data to, jakże znacząca – 4 VI. W tym właśnie dniu [tak uroczystym] w 1952 roku, w Obornikach Śląskich [źródło wiedzy] urodził się pan Bronisław, oby żył wiecznie, Komorowski. 4 czerwca 1989 odbyły się były pierwsze niby wolne wybory w Polsce po-PRL-owskiej, a w czterdzieste urodziny pana Bronisława, czyli w 1992 Lechu, ten sam, co, to komunizm obalił – to już by starczyło, a jeszcze jakby było mało – raczył dodatkowo w ramach promocji zapewne – obalić rząd Jana Olszewskiego – udaremniając zamach na demokrację, wydarzenie to przeszło do historii, jako “nocna zmiana” (jak to było – wspomina Antoni Macierewicz). Zamach – dziwicie się, być może, że użyłem tego słowa. Pomyślicie: oszołom albo co [ponoć o zamachu to tacy mówią], ale ja tego sam nie wymyśliłem – na własne uszy słyszałem w telewizji, że to zamach był, “zamach stanu” – tylko później już nie wspominano o tym “zamachu”.. i czy wojskowy, czy cywilny to był, i na czym właściwie polegał to nie wiem do dzisiaj. Odnoszę wrażenie, że to wtedy ówczesne media i światli przywódcy usiłować robić ze mnie i innych idiotów – odwracając kota ogonem, dokonano zamachu stanu, wmawiając telewidzom, że udaremniono w ten sposób zamach stanu przygotowywany przez Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza … Dzisiaj sytuacja się powtarza. Dziennikarze Polsat News w osobach Ewy Żarskiej i Bartka Tomaszewskiego dopuścili się prowokacji jasnogórskiej (nie mylić z gliwicką, choć metoda ta sama) i naruszenia nietykalności pielgrzyma, którego oskarżyli o napaść, .. i uszkodzenie kamery. PDT z mównicy sejmowej pyta “jakie wartości …”

Również my, naród zwany “Ciemnogrodem”, zgromadziliśmy się licznie w dniu urodzin pana Prezydenta – 4 czerwca 2012 roku – i po uroczyście celebrowanej mszy św., i po przemaszerowaniu główną ulicą [Alejami 1 Maja] w Koninie słuchaliśmy Listu do pana Prezydenta pod byłym Urzędem Wojewódzkim. Adresata listu nie zauważyłem wśród zgromadzonych. Może świętował gdzie indziej, np. w towarzystwie pan Jana Dworaka. Publiczność jednak dopisała. “Impreza” planowana i zapowiadana była wcześniej tu i tu i tam

Oprawę muzyczną zapewniała Kapela Znad Baryczy i jeszcze dwoje miejscowych. Przemawiało kilka osób, zdumiał mnie poseł Czarnecki, okazało się, że umie przemawiać, dotąd rozmawiałem z nim z dwa razy o ciekawostkach technicznych, np. o nauczaniu matematyki, czy pragmatyce polityki. Tu nagranie Tomka z przemówieniem innego posła – Dolaty. Po kończącym Marsz błogosławieństwie ks. prałata W. Kochańskiego (tu w marszu – na zdjęciu, jako że w okolicach godz. 21 się już zrobiło – odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Przyznam, że wyszedł nam ten śpiew, to nie było zawodzenie, czy smętne przeciąganie, ale z całej piersi i z głębokości serca. Może, dlatego, że i samo błogosławieństwo było też “mocne”. Na koniec jeszcze, w mniejszym już gronie, słuchaliśmy paru “kawałków” w wykonaniu Kapeli Znad Baryczy i jak to mohery, do różańca i do tańca – vide zdjęcia końcowe z albumu 4_VI_2012_Konin (moje z komórki). Więcej zdjęć i w zdecydowanie lepszej jakości oraz filmik widziałem już też na stronie http://konin.naszemiasto.pl.

Mały albumik jest już też na stronie Klub “Gazety Polskiej” w Koninie na facebook’u. TV Konin też zamieściła film. Zapewne (mam nadzieję) udostępni też fotki Franciszek Kupczyk, którego zdjęcia z Marszu w Warszawie nie tylko mi się podobają, profesjonalizm i wyczucie – wie gdzie się znaleźć i co uchwycić. Nawet mi pstryknął jedną  .

Brak głosów

Komentarze

http://www.youtube.com/watch?v=qbrxkWKCIPw&feature=youtu.be

Pozdrawiam PS

Vote up!
1
Vote down!
0
#262299

Dzięki PS, bo właściwie za przyczyną Twego wpisu dowiedziałam się o marszu wcześniej, niż podano w RMaryja, czy ogłoszono w parafii.

Byliśmy z mężem. Na mszy na wejście  Pieśń konfederatów Barskich.

Nigdy z królami nie będziem w aliansach

Nigdy pod jarzmem nie ugniemy szyi

Bo u Chrystusa my na ordynansach

Słudzy Maryi

Śpiewał chór, a mnie łzy po policzkach popłynęły.  

Piękne kazanie i LIst Bpa Meringa, a w nim słowa:  Oskarżam, oskarżam,oskarżam. Tak jestem dumna z Mojego biskupa.

To było piękne i wzruszające przeżycie.

A po wyjściu z kościoła spotkaliśmy znajomych z Koła. Był też transparent z Turku. Nie potrafiłam oszacować liczby demonstrantów, ale jak na poniedziałek to chyba  ludzie dość licznie się stawili. I nawet Mój Proboszcz szedł niedaleko, co było dla mnie lekkim zaskoczeniem.

A co do przemawiania, zdecydowanie wolę zapał pani Rakiewicz. 

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Niueste

#262730

Moim zdaniem trochę za długo mówiła, a jak to pan Prezydent określił długie to powinny być kiełbasy :). Ważne, że pozdrowiła Jana Olszewskiego.

Bardziej podobało mi się spokojne o stonowane, wyważone przemówienie Czarneckiego.

Niemniej jednak fajnie było.

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#263196