hańba

Obrazek użytkownika PS
Kraj
Notka ukryta na s24 z 21.07.2011 16:56

hańba

 
Notka jest reakcją na...

Sąd: J. M. Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "GW"

PAP, 21.07.2011 14:28

Kolejny sukces Platformy!

Sędzia Małgorzata Sobkowicz-Suwińska - niech przyjmie serdeczne gratulacje i Nominację do tytułu 'rozgrany'. Test zdany, 'oszołom' ukarany. Program Partii Miłości zrealizowany tak, zgodnie z dyspozycją Niezastąpionego Szefa Dyplomacji Akurat Polskiej "dorżniemy watahy":

 "Spisane są słowa i czyny

  Poeta pamięta

  Ci którzy złamią prawo poniosą za to odpowiedzialność.

(oklaski)

  Jeszcze jedna ... "

 

Wklejono z <http://lubczasopismo.salon24.pl/radek/post/303760,dorzniemy-watahy-aby-oduczyc-ich-jezyka-nienawisci>

 

Zatem już spokojnie po rozgrzewce małej pani sędzia może iść kopać (ewentualnie pluć na) modlących się na Krakowskim Przedmieściu  pod osłoną policji i z gwarancją wsparcia przez ewentualne Organa. Spoko, Pani się nie boi. Mamy obcykane. Bartek - operator - ten od Ewki też pokopał mohera na Jasnej Górze i komuna ogłosiła przez szczekaczki, że pobili dziennikarzy.

Mam nadzieję, że prezes Sądu wynagrodzi tracenie twarzy jaką specjalną nagrodą lub przynajmniej premią, wszak PO LSD przekonują, że mamy jeszcze w Polsce Sądy Niezawisłe i z wyrokiem się nie POlemizuje. To polemizować nie będę, gdzież bym śmiał. Jeszcze raz gratuluję, szczególnie odwagi, jest Pani niezła w te klocki. Nadaje się Pani do bohaterskiej bandy UPA. Stąd Nominacja.

Pani sędzia dołączyła zatem do zespołu sędziów rozgrzanych - przypomnę nazwiska poprzednich Nominatów:

  • Agnieszka Matlak - sentencja wyroku w moim opisie

"negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego”, wg oficjalnie wydanego wyroku sądu (sygn. III C 1225, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak

  • Maciej Jabłoński - za skierowanie JK do psychiatry
  • Małgorzata Sobkowicz-Suwińska - dzisiejszy incydent, z którym nie POlemizuję

Ale skoro pozwoliła skomentować i wyrazić opinię, to oczywiście wyraziłem, bo ja to porządny jestem obywatel i do pomocy skory.

"Zgromadzeni w sali liczni zwolennicy Rymkiewicza uniemożliwili sędzi dalsze przedstawienie uzasadnienia wyroku. "Hańba" - krzyczeli.

Po wyroku Rymkiewicz powiedział, że "wolność słowa będzie teraz w Polsce ograniczana". Dodał zarazem, że "'Gazeta Wyborcza' nie będzie nami rządzić". Przypomniał Agorze i redaktorom "GW" - jak podkreślił - stare polskie przysłowie: "Musi to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce". - Nie zmusicie nas do milczenia; Rusi tu nie będzie! - dodał, oklaskiwany przez swych sympatyków.

Na ogłoszeniu wyroku nie było nikogo ze strony powodowej.

Przyczyną procesu była wypowiedź Rymkiewicza dla "GP" z 2010 r., gdy komentując sprawę krzyża przed Pałacem Prezydenckim, mówił: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść - na przykład w redaktorach 'Gazety Wyborczej', którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami". Dodał, że redaktorzy "GW" są "duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski". Według niego, "rodzice czy dziadkowie wielu z nich byli członkami tej organizacji, która była skażona duchem 'luksemburgizmu', a więc ufundowana na nienawiści do Polski i Polaków. Tych redaktorów wychowano tak, że muszą żyć w nienawiści do polskiego krzyża. Uważam, że ludzie ci są godni współczucia - polscy katolicy powinni się za nich modlić".

 www.rp.pl/artykul/690762-Rymkiewicz-ma-przeprosic-wydawcow-Gazety-Wyborczej.html 

Dzisiaj sąd naruszył jedno z najbardziej podstawowych praw do swobody wypowiedzi. Ci, którzy to sprawili, biorą na siebie odpowiedzialność za niszczenie życia publicznego w Polsce i oddalanie naszego kraju od tego co tkwi w fundamentach Europy. Każdego zapraszamy do poparcia listu. Podpisy z imieniem i nazwiskiem prosimy wysyłać na adres: poparcie@niezalezna.pl

 

LIST OTWARTY W SPRAWIE PROF. RYMKIEWICZA

Inni blogerzy też tu napisali:

Szukaj w serwisie ...

Tereso, opamiętaj się !

Teresa Torańska   komentując wyrok sądu skazujący poetę,   Jarosława Rymkiewicza za wyrażenie swojej opinii, stwierdza : „Nie   wiem, czy przed sądem nie powinien odpowiadać także dziennikarz, który z Rymkiewiczem rozmawiał.” Boże, czas...

 

TS: orzeczenie nakazu przeproszenia stanowi naruszenie wolności

Granice krytyki osób publicznych są szersze niż osób prywatnych, zwłaszcza gdy jej celem jest interes publiczny - przypomniał we wtorek Trybunał w Strasburgu. Uznał...

PACZULA dla ZŁOTE USTA  | 21.07.2011 23:42 |

Wyrok na poetę - kuriozalne uzasadnienie sądu

Zdaniem sądu na zadane przez dziennikarza pytanie należy odpowiadać wyłącznie ściśle na temat. Nie przestrzeganie tej zasady może stać się koronnym dowodem winy i przyczynić do...

BERNARD dla ZŁOTE USTA  | 00:39 |
 
Wyrok ws. Jarosława M. Rymkiewicza
Odsłon: 317 (w tym z lubczasopism 13) | Tagi: sędzia rozgrzany
Brak głosów

Komentarze

Gawronski Rafzen
Nie dziwi nas wyrok w sprawie Rymkiewicza że jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Zapomniała dodać, że wyrok nie jest wydawany w imieniu Polaków a obcej cywilizacji i dlatego jest sprzeczny.
Co do salon24 to jednak kanalia jest promowana przez polityków w tym J. Kaczyńskiego, który tylko oficjalnie odcina się od poczyniań władzy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#172092

Czy to sugestia, że J. Kaczyński popiera obecną władzę? Skąd taki pomysł, czy insynuacja?

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#172103

 Dla przypomnienmia po raz kolejny, J. Kaczynski nie jest premierem obecnego rzadu! Czy to tak trudno zapamietac?

Vote up!
0
Vote down!
0
#172110

Taki np. Arłukowicz PO wejściu do Rządu zaczął sczekać na Kaczyńskiego Arłukowicz'a credo PO enuncjacji

Przy okazji opublikowania nowej notki na s24 przez Libickiego spytałem, czy to prawda, bo gdzieś czytałem, że

W PO JAK W MAFII?

Nie spodziewam się uzyskać odpowiedzi, bo to już wiem, że cechą charakterystyczną tego rządu jest nie tylko szczekanie ale też coś co można nazwać:
- nie wyjaśni
- nie przeprosi (chyba, że zaprzyjaźnionych Rosjan z FSB)
- nie sprostuje
- nie poda się do dymisji
- idzie w zaparte odwracając kota ogonem.

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#172113