GARŚĆ UWAG O KRAJOBRAZIE

Obrazek użytkownika rolex
Blog

Kilkukrotnie na moim blogu pojawiły się uwagi, żebym swoje wyostrzone pióro skierował w kierunku opozycji. Z jednej strony nie bardzo widzę powód, żeby dołączyć się z krytyką opozycji do wielkich koncernów medialnych, dla których rząd, jego polityka finansowa, gospodarcza, społeczna, nie istnieje.

Nie bardzo widzę sens w krytyce przygotowywanego przez opozycję ustawodawstwa, skoro to nie ono – wobec układu sił parlamentarnych stanie się obowiązującym prawem, ale wszystko to, co przygotowuje większość parlamentarna, a ta – chciałbym przypomnieć, a mam wrażenie, że wielu z nas zapomniało, to tandem PO-PSL.

Jest dobrym prawem czwartej władzy i opinii publicznej, do której nie zalicza się blogosfera, a przynajmniej nie zalicza się do czasu, kiedy to na skutek nieuniknionej rewolucji technologicznej i lepszych kadr, zajmie miejsce dziennikarzy, nie interesować się opozycją w takim zakresie, w jakim jej się to zainteresowanie nie należy. Przecież jej wpływ na to co dzieję w kraju jest znikomy.
W Polsce jest inaczej i to „inaczej” ma swoje konsekwencje.

Aplikowanie wszelkich podziałów ideologicznych nie ma – w polskich warunkach, najmniejszego sensu, bo jeśli ktoś mi zamierza udowodnić, że na przykład Platforma Obywatelska jest tworem o obliczu liberalnym, bądź konserwatywno-liberalnym, to nie będzie mi umiał wskazać dlaczego za taki twór ma być uznana. Na podstawie czego?

Wszelkie analizy „narracji”, propagandowych technik zdobywania elektoratu, co mam mieć jakoby związek z poglądami, są psu na budę i poznawczo zupełnie jałowe, chyba że uznamy oczywistą propagandę (a więc ordynarne kłamstwo) za narzędzie służące osiąganiu celów z zakresu „dobra wspólnego”, a tak nie jest.

Z tego samego powodu uważam za operowanie pojęciami „lewica”, „prawica” za zupełnie nieadekwatne.
Co jest wobec tego ta osią wobec której krąży polska polityka, a w zasadzie jej brak?

Tą osią jest ekonomiczno-fiskalny twór, z brakiem aspiracji państwowych; twór, który chroni interesy kilku dużych korporacji (i środowisk)powstałych przy udziale ludzi byłych PRL-owskich służb, kilku środowisk związanych rodzinnie, biznesowo, emocjonalnie (więzami relacji: oficer – agent) i samych byłych funkcjonariuszy.

Większa część energii kolejnych „partii”,„środowisk politycznych” i medialnych idzie w tym kierunku – w kierunku zakonserwowania stanu obecnego; pozostała część jest skierowana na pacyfikację i niszczenie tych ośrodków myśli politycznej, które temu układowi zdają się zagrażać.
I to, kto jest opozycją w sensie opozycji anty-systemowej nie ma wielkiego znaczenia.

Niszczycielska siła mediów, wspartych technikami i metodami byłych służb specjalnych PRL-u dotknie socjalisty i ateusza Bugaja w takim samym stopniu jak chadeka Kerna czy piłsudczyka i niepodległościowca (?) Szeremietiewa.

Cezurą jest realność zagrożenia zakonserwowanego już nieźle politycznego status quo.

I to i tak oczywiste i tak doskonale łatwe do wychwycenia, że dziwię się brakowi powszechnej zgody, co do faktu istnienia tego zjawiska.

Pierwszym, który realnie zagroził doskonale funkcjonującej zabawie w OKP-PZPR był rząd Olszewskiego; atakowany w sposób dokładnie taki sam, w jaki atakowana jest jego anty-systemowa, polityczna kontynuacja – PiS.

Rząd Olszewskiego był groźny dla establishmentu, bo:

- wymusił wycofanie wojsk sowieckich (a sowieckie wojska establishment instalowały i gwarantowały mu poczucie bezpieczeństwa)
- skierował Polskę na tory transatlantyckie
- zablokował legitymizację i KONSTYTUCJONALIZACJĘ sowieckiej agentury w formie spółek kapitałowych na terenach byłych baz sowieckich.

WBREW opinii „towarzystwa z Czerskiej, Miodowej, Rozbrat”

A wszelkie zrywanie nici z krwią z krwi i kością z kości (i skąd ich ród) jest nieustającym powodem do żałosnego w gruncie rzeczy, choć skutecznego, pozbawionego jakiejkolwiek zawartości merytorycznej, operującego wyłącznie emocjami, jazgotu, prezentowanego w całej gamie odcieni przez „luminarzy” mediów o głośnych nazwiskach.

Ten jazgot (jak to, z punktu widzenia fonii, celnie określa S.Michalkiewicz: „klangor”) jest skuteczne, bo odwołuje się do realnych lęków tak zwanego elektoratu. Posługując się przemawiającymi do wyobraźni, choć nie formułowanych wprost, argumentami.

Argumentem strachu, przede wszystkim.
Struktura materialna polskiego społeczeństwa zbliżona jest do struktury społecznej krajów afrykańskich (pod względem rozwarstwienia materialnego) i do Rosji (a to z punktu widzenia głębokości i zakresu oligarchizacji wszystkich dziedzin życia).

Można tutaj wskazać na kilka warstw:
a) Największy w Europie odsetek ludzi uznanych za niezdolnych do pracy i pobierających jakąś formę jałmużny państwowej w postaci rent, dopłat, wczesnych emerytur.
b) olbrzymi odsetek ludzi pozostających POZA systemem fiskalnym; żyjących w warunkach bezpieczeństwa socjalnego z początków wieku, ale utrzymujących się Z POWODU NIESPRAWNOSCI I KORUPCJI PAŃSTWA.

c) niewydolnego i rozdętego aparatu administracyjno-orszakowego, który nie wykonuje administracji czymkolwiek, na żadnym satysfakcjonującym poziomie.
d) pracowników najemnych kapitału zagranicznego
e) słabego, uzależnionego od aparatu administracji segmentu małych i średnich firm.

Propaganda – jeśli podjęlibyśmy się trudu wyłuskania istotnych treści idzie tutaj w kierunku epatowania zagrożeniem zmiany:

1. Tak jak jest może nie jest doskonale, ale każdy normalny rząd zacznie od weryfikacji wydatków i skończą się jałmużny”.
2. „To co jest jest niesprawiedliwe, ale „oni” przycisną śrubę i skończy się „szara strefa”.
3. „Pamiętaj o kredytach!”
4. „Oni chcą wywołać wojnę z Rosją, a tę przegramy”.

To klasyka bajki dla konsumentów.
I w to wierzą.
Przestaną, kiedy „mała stabilizacja” zakończy się katastrofą ekonomiczną.

A wracając do polityki partyjnej (w Polsce w zasadzie: polityki środowiskowo-koteryjnej).
Chciałbym zwrócić uwagę, po to by skłonić nieprzekonanych do mojego punktu widzenia do przemyśleń, w jaki zabawny sposób wczorajszy rewolucyjny radykał zagrażający Polsce faszyzmem, potrafi przeistoczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w męża stanu.

Chyba jeszcze wszyscy mamy w pamięci Czarnego Luda polskiej polityki w osobie Romana Giertycha, jego nawiązującej do tradycji endeckiej organizacji (partyjnej i młodzieżowej).

Chyba nie zapomnieliśmy radosnego rżenia Moniki Olejnik pobudzonej obrazem penisów mamutów – to jest zresztą próbka politycznej argumentacji funkcjonariuszy mediów. Był faszyzm, była nienawiść, był rasizm, słowem; Było zagrożenie naszej słodkiej stabilizacji.
Do czasu – dzisiaj pan Roman Giertych jest dobrze prosperującym właścicielem praktyki adwokackiej, a w nagłej potrzebie – mężem opatrznościowym łojącym w znienawidzony PiS.

Skąd zmiana? Przestał być zagrożeniem. Cała reszta: jego poglądy, historia rodzinna, zaplecze towarzyskie nie ma, bo nigdy nie miało, żadnego znaczenia.

A skoro wspomniałem o katastroficzne ekonomicznej, to ma ten przyszły fakt kilka interesujących aspektów.
Po pierwsze: kiedy się wydarzy?

Może jutro, bo skutki ekonomiczne są pochodną wielu złożonych procesów i zdarzeń w zasadzie nieopisywalnych matematycznie. Panika na rynku „gdzieś tam” może wywołać wycofanie się kapitału ze wszystkich krajów, które inwestor wrzuci do „worka z ryzykiem”.

A jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidywalnego, to wtedy kiedy skończy się zasilanie gospodarki zastrzykami pieniędzy związanymi z faktem wstąpienia do UE.
Te pieniądze w znacznej mierze marnotrawione (a trzeba przypomnieć, że gros tych środków pochodzi od polskiego podatnika), ale sam proces marnotrawienia pozwala się gospodarce kręcić.

Koniec tego strumienia to lata po roku 2014, a więc tuż po tym jak przejdzie nam kac po szampańskiej zabawie na Euro (o ile dojdzie do Euro).

A wracając do pytania o opozycję, a kluczowym pytaniem jest to, czy opozycja antysystemowa ma szanse na objęcie pełni władzy, bo o tego typu odpowiedź tu chodzi.
Pierwsze, co trzeba podkreślić, to fakt, że ta cześć ludzi systemu, która stworzyła z błogosławieństwem ludzi służb (chyba, że ktoś wątpi w oświadczenie generała Dukaczewskiego o ojcostwie i zarzuca mu ordynarne kłamstwo) wydawała się skłonna do kompromisu w sprawie przynajmniej częściowej modernizacji państwa.
I wydaje mi się, że środowisko PiS na ten kompromis przystało, a ja tak rozumiem złagodzenie kursu w sprawach tak kluczowych jak pełna lustracja i dekomunizacja państwa.

Ten kompromis (próba) przyniósł owoce odwrotne od zamierzonych. To minimum, powtórzę – minimum, które zostało zrobione, a więc likwidacja kryminogennych i niebezpiecznych dla państwa (z punktu widzenia jego niepodległości) służb postsowieckich, próba (zaledwie) zagrożenia podziemiu gospodarczemu (vide: storpedowane przez Kaczmarka rozmowy polsko-szwajcarskie) poskutkowało niebywałą mobilizacją PRL-u w formach różnorakich: od „pocałujcie mnie w d...” środowisk akademickich, po Ryszarda C.

Z drugiej strony jest dzisiejsza opozycja anty-systemowa najsilniejszą pod względem struktur, zakresu poparcia, opozycją w dziejach dwudziestolecia. Mamy przykład Węgier, gdzie kryzys ekonomiczny doprowadził do całkowitego zwycięstwa FIDESZ-u.

Ale ta, węgierska lekcja, nie uszła również uwadze polskiego establishmentu, będzie się wiec starał przed nią zabezpieczyć.

I już to robi, o czym świadczą wakaty na listach do wyborów samorządowych.

A jeśli największa siła anty-systemowa dwudziestolecia poniesie klęskę, to będzie to oznaczało, że rzeczywistości polskiej, coraz to smutniejszej, nie da się zmienić w sposób, w jaki usiłował zrobić to PiS., a więc w formie instytucjonalnej i szanującej zastane ułomne mechanizmy demokracji, bo nie można liczyć na trzymanie się reguł gry po drugiej stronie.

Wszyscy Ci, którym na sercu leży powrót Polski do rodziny narodów zachodnioeuropejskich, będą musieli znaleźć nowe środki wiodące skutecznie do tego celu.

Jest więc dzisiejsza opozycja z jednej strony największym zagrożeniem dla establishmentu, z drugiej jego ostatnią szansą na przeciwnika grającego fair play.
Co wybierze establishment - trudno przewidzieć. Największym problemem są – tradycyjnie już kadry, kadry, kadry.

A te – jeśli analizowalibyśmy ich potencjał intelektualny, nie są zbyt wysokiego lotu.
Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo się cieszę!

Pozdrawiam :-)

Ps. Jeszcze będzie Druga Irlandia :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97755

jestem i jest to nowe doświadczenie.

Obawiam się o odpowiedzi na komentarze, z góry proszę o wybaczenie.

Wydaje się, że będę musiał to robić jednak nie na bieżąco.

Pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97760

U mnie, podkreślam, u mnie widzę zrozumienie dla tej kwestii. "Anty-systemowi" nie obiecują już malowania trawy na zielono. Za duże mamy długi. Bo żeby wykorzystać "środki unijne" (kto wymyślił to fałszywe określenie? :-), to trzeba zaciągnąć kredyt w banku... niemieckim dla przykładu :-) Mówi się, że budżet państwa jest na granicy maksymalnego cięcia wydatków. Ale budżet wielu miast w Polsce także znajduje się "na ostrzu noża".

Tylko kogo to obchodzi? Przecież jesteśmy zieloną wyspą :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#97759

Zajmujemy 1-sze miejsce w kategorii "pracujacych nędzarzy" ;/

To oczywiście skutek paranoicznej relacji europejskich cen do afrykańskich zarobków w 3RP.

To nie tylko wielki garb dla obywateli ale i czynnik tworzący czarna strefe jak i napędzajacy przemyt, korupcję itp patologie...

jedyna reakcją rządu Tuska jest pudrowanie tego raka np poprzez próbę falszowania statystyk przez zaliczanie czarnej strefy do wynikow gospodarczych choc to całkowicie niezarządzalne z definicji...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#97790

Rząd Tuska nie jest od modernizacji, ale od konserwacji patologii (tak długo, jak się da).

I w tym sensie jest to rząd konserwatywny :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97792

Petryfikowanie patologii!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#97794

Petryfikowanie patologii!!

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#97795

Problem polega właśnie na tym, że PiS jest opozycją systemową. Chce grać na ICH warunkach, i myśli że może w ten sposób wygrać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97807

Widzi pan, dotyka pan istoty problemu, tylko: co dalej z takim "dictum".

Ja wielokrotnie na różnych blogach czytałem wezwania do opozycji czynnej.

I każdorazowo zadawałem pytanie: a czy pan przebiegniesz 5 kilometrów w pełnym rynsztunku?

Łatwo wysłać setkę dzieciaków wprost na postesbecką Agencję Ochrony "W Ryj".

Trudniej, w warunkach jakie są, stworzyć, sfinansować, wyszkolić i wyposażyć taki opór.

Kto będzie szkolił?

Jakie, konkretne metody mają zostać zastosowane przy okazji konfrontacji siłowej?

Kto weźmie odpowiedzialność za skutek?

Proszę pamietac, że wyrzynanie tej watahy - FACHOWCÓW woskowych zakończyło się w Polsce w latach 50-tych.

Ostatni akt - bez zarzutu w sensie technicznym i amatorski organizacyjnie, to była akcja braci Kowalczyków.

Pogadać możemy, ale nie widze alternatywy dla PiS-u i tego, co się wkoło niego zawiązuję/tworzy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97809

"dorżnąć watahe" z własnego podwórka.
Nadrzędność celów narodowych ponad "szczególiki".
Hasło: kto nie jest z nami ten jest przeciwko Polsce.
http://niepoprawni.pl/blog/438/koniec-dyskusji-kto-nie-z-nami-ten-przeciwko-nam

ma być "wiecznie żywe"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97823

Niesmiało się zgadzam...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98022

Te uzbrojone tłumy to lewackie fantazje - jak się dziś przejmuje władzę pokazał Putin. Prokuratorzy pukają do najważniejszych ogniw opozycji i zamykają je pod zarzutem oszustw podatkowych albo bicia żony, a reszta już wie z jakiego klucza śpiewać.

To właśnie ten "kaczyzm", którego tak panicznie bał się Michnik.

Z obfitości serca usta mówią.

Niestety, obawiam się że możliwości takiego działania JK nie dopuszczał do siebie nawet wtedy, gdy był u szczytu władzy - ze względów ideowych. A tak właśnie postąpić koniecznie należało, co dzisiaj widać coraz bardziej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97824

Zgoda. Dlatego piszę, że był PiS będzie ostatnią antysystemową parrtią w ramach systemu.

Drugi raz niema co próbować w ten sposób.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98027

to się daje zauważyć-
budowanie twardego stanowiska.
tylko te "wpadki"- kto je inspiruje?
Bezradność pierwszych dni po "pogromie w Łodzi"

Brak chętnych na pociąg do Polski.
Intelektualiści-
Bracia tzw.prawicowi-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98038

"Co wybierze establishment -"
Nie wszystkie instrumenty w grze, joker-
Jakub Szela.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97808

Mój komentarz powyżej.
Joker wchodzi do gry w sytuacji totalnego krachu finansów.
Joker jest być może siłą, ale siłą ślepą. Kto - jak pan sądzi, błyskawicznie przejmie nad nim kotrolę?

Ale owszem, jest taki joker w talii
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97810

Joker.-
w tym duchu to rozumię.

Potrzeba śmiałego otwarcia na niesystemowe działania.
Czy postulat budowania więżi poprzez spółdzielczość, organizacje patriotyczne nie jest kierunkiem.?

PiS jest teraz taki jak przeciwnik pozwolił.
Idea przerosła realne możliwości - z powodu braku społecznego zrozumienia.

Bo my lubimy - Samosierre

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97816

Jak najbardziej - samoorganizacja w duchu republikańskim.
Samopomoc - w duchu kas Stefczyka.

Dawać ludziom siłę przez somoorganizację

Popieram, popieram, popieram!

i pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97825

Bardzo mnie ucieszyła obecność samego Rolexa w naszych "progach" co może oznaczać że "Igorek" całkowicie stracił panowanie nad własnym przybytkiem ...bądź jest u kresu wydolności .

Tekst jest mistrzowski doskonale obnaża podbrzusze tej "Kasziebskiej" watahy ... jak tu się nie zgodzić i z taką opcją o jakiej sam Rolex wspomina w poniższym komentarzu. odp "Rolexa" dla "tj".. Jest wielkie prawdopodobieństwo że by utrzymać Status Quo obecna klika sięgnie w ostateczności po wsparcie jakie w danym "rozdaniu" będzie możliwe do zastosowania włącznie z użyciem sił szybkiego reagowania rodem z UE ( by nie brudzić własnych łapek ).

Jest stosowny podpunkt w TL na mocy którego może zacytujmy :

13. Unia będzie decydować także o normach moralnych zgodnie z Kartą Praw Podstawowych.
Jedną z tych norm moralnych jest zawoalowane wprowadzenie kary śmierci za bunt przeciw władzy.

"TYTUŁ I

GODNOŚĆ

Artykuł 1

Godność człowieka

Godność człowieka jest nienaruszalna. Musi być szanowana i chroniona.

Artykuł 2

Prawo do życia

1. Każdy ma prawo do życia.

2. Nikt nie może być skazany na karę śmierci ani poddany jej wykonaniu."

Tu wszystko wygląda w porządku. Jednak dalej w przypisie do przypisów(!!!) znajduje się takie zapis:

"Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły:

a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;

b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania

Tu także wszystko wygląda w porządku. Ale oto punkt c):

c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania"

źródło : http://andruch.blogspot.com/2009/09/nie-dla-traktatu-to-traktat-zdrady.html
- - - - - - - - - - - - - - - - -

Czasem i mnie się wydaje że oni jakby czekali na kolejną okazję bu zabawić się w "policjanta" ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#97828

- kolejne watahy przebierają nóżkami czekając na swoją kolej.

Zwalczając muchy w pokoju warto zamknąć okno :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97831

Nawet jak przy okazji co poniektórym łapska im upier--li przy samej "d-pie ...
Uparłeś się z tym Szelą , nie bym miał coś przeciw ale to oznaczałoby że zeszliśmy do poziomu postulatów zniesienia pańszczyzny ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#97832

Wolne chłopstwo -
Wolność podatkowa po 6 miechach .
Jest gorzej.
Kradną Ci pieniądze w majestacie prawa- ZUS, OFE.

"Szela"symbol- żywioł kontrolowany.
Najprzedniejsze szumowiny w akcji-

z życia Pigmeja.
-14 godzin w tygodniu poświęca na aprowizacje.
- co z resztą czasu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97834

Pisze u Igora od czterech lat, tam uczyłem się blogowania, więc nie zajmuję stanowiska w sporze pomiędzy platformami blogowymi.

Z wielką przyjemnością pisze tam, z równie wielką będę tutaj.

Pro publico bono i ku chwale Ojczyzny!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98032

W rzeczy samej , ważne że i dla nas piszesz ..A piszesz przednio.. ;)

"Pro publico bono i ku chwale Ojczyzny!"/rolex/

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#98836

że w odpowiednim ,niezadługim momencie wyprowadzi się na ulicę słabo zorientowany elektorat niezadowolonych , utłucze ze dwóch i szybciutko wskoczy nowe dziś szykowane w gabinetach starego. Proszę wspomnieć jak sprawnie zmarginalizowano i zmieszano z błotem Gwiazdę oraz Walentynowicz ,a zadaniowanym królikiem kompromisu okazał się Bolek. Ilu alternatywnych Bolków mieli w zanadrzu w każdym regionie? Ja jestem ciekaw nowego szefa Solidarności, czy to Bolek-2 madry mądrością etapu. Ten komandos, ojciec i działacz coś mi trąci podejrzanym zapaszkiem, a może się mylę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97826

"Jakub Szela" -
Idzie oto - zmarinalizować tałatajstwo poprzez zjednoczenie się dla "wspólnego dobra"

Idąc z "programem" wspólnie- pod jednym dowództwem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97829

Ten brak pokory aż się rzuca w oczy ..Nie wykluczone że owa "silna ręka" ma już z góry zadanie do wykonania /.

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#97830

Ja bym to widził tak : medialna akcja: ujwniamy bankructwo państwa, ludzie tracą oszczędności (Balcerowicz pomoże) ,małe rozruchy pożarek ,trupki itd, Tusk leci Gomułką i jest okrzyknięty kłamcą państwowym ,szybko Komorowski zwołuje radę gabinetową i powierza Gowinowi tworzenie rządu fachowców dla ratowania kraju w imię wyższych racji. Dobrze by było przy okazji odstrzelić Kaczora i ukrytymi Marcinkiewiczami rozmontować PiS na 5 lat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97836

http://deklaracjalodzka.pl/

Mam wrażenie - uda się to .

Patrząc na tekst "deklaracji" -

W związku z moim postulatem http://niepoprawni.pl/blog/858/huj-strzelil-oczywista-oczywistosc
tam:
Nie wiem czy Prezes zdaje sobie sprawe z degengrolady w strukturach okręgowych .
Nepotyzm , mierność , brak inicjatyw ,pozorowanie działań .

Czy będą wnioski Oczywiste ?

Jak Państwo odbierają takie "wpadki" - co dalej z PiS ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97842

Każdy zdaje sobie sprawę, nie tylko prezes. Np. powstała na niepoprawnych ostatnio inicjatywa zaproszenia guru . A guru tak streścił swe wątpliwości. Na spotkanie ze mną przybywa 500 osób co daje w roku przy 100 spotkaniach (dojazd, itd ) 50 tyś na rok. tymczasem co dnia około 2 -6 mln otrzymuje codzienną dawkę toksyny antykaczorowej we wszystkich manipulatorniach . Wynik jest oczywisty - porażka.
Teraz co do dołów partyjnych . One są wszystkie identyko: karierowicze , drobne gnojki, sieroty po PRl-u (przepraszam kilku uczciwych którzy w różnym procencie zasilają szeregi różnych partii). PiS jest dodatkowo szpikowany agenturą wsiową. Dlaczego ? Ano dlatego że brak klasy średniej , brak zamożnych patriotów, i zagonieni ludzie nie mają czasu.U mnie gość który z ramienia powiatu bawi się w gminę śmierdzi w umoczenie lokalnym korytem na kilometr, ale on jedyny ma czas i kasę by coś dłubać. Wybór jest z dostępnego arsenału;Ja biorę ślepą i zgrabną , a Pan garbatą o modrych oczkach. Na pociechę pozostaje fakt że np taki PSL jawnie szczyci się żerowaniem na państwie ( a w samorządach i tak mamy 30%) . Przepraszam idę zwalczać arbuzownię ( zielone a w środku czerwone).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97854

wstrzymałem się (przy niedzieli) nazywać "Naiwniaków" po imieniu:)

Co do dalszej treści zupełna zgoda- czas wygonić tych wszystkich "sympatyków" na pustynny marsz - 40 letni _:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97856

[quote=Harcerz]wstrzymałem się (przy niedzieli) nazywać "Naiwniaków" po imieniu:)

Co do dalszej treści zupełna zgoda- czas wygonić tych wszystkich "sympatyków" na pustynny marsz - 40 letni _:)[/quote]

Co a Kogo w zamian ..?

Z tą strukturą począwszy już od wojewódzkiej jest ....... niech ich w końcu "mądrość nawiedzi"

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#97865

kapucha za darmo.
W ramach podziału na "fronty"- należy się z urzędu szacun i poważanie.
Tak się chłoptasie PO-umawiali i PiS-ują.
Zadowoleni z proponowanej "alternatywy".
Masz wybór?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#97869

Powiadasz że to wybór pomiędzy czarną a białą szturmówką - pytanie zaś brzmi , którą z nich wybierasz /gdyby za moment mieli skroić nią czyjeś dupsko /..
;)

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#98837

Doskonale rozumiem te lęki. Wchodzimy w resowietyzację zupełnie nieprzygotowani mentalnie i organizacyjnie.

I rzesza młodych donosicieli czeka na zadaniowanie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98033