System słusznie miniony?

Obrazek użytkownika Okowita
Kraj

Dziś zamykają stadiony z obawy przed skandowaniem antyrządowych haseł. Czy jutro zaczną zamykać blogi – z obawy przed antyrządowymi wpisami?

Jestem przerażony. Przerażony tym do czego zdolna jest obecna władza. I poziomem sprostytuowania się rządowych mediów, które, za wszelką cenę, bronią cmentarno-cepeenową zorganizowaną grupę, działającą wspólnie i w porozumieniu.

Pamiętam jak w latach 80tych kibice na stadionach skandowali „So-li darność! So-li darność!”. Komuna zgrzytała zębami, filtrowała fonię z trybun byleby tylko „nieprawomyślne” treści zagłuszać. Ale nie zamykała stadionów z obawy przed antykomunistycznym skandowaniem. Dziś władza jest gorsza niż znienawidzona komuna. Dzisiejsza władza prewencyjnie zamyka stadiony. Czyni to nie z obawy o stadionowe bójki. Czyni to z obawy przed antyrządowymi bannerami czy antyrządowym skandowaniem.

Miałem ostatnio ciekawą wymianę zdań z redaktorem sportowym jednej ze stacji telewizyjnych. Zapytałem dlaczego w relacjach ze stadionów stacja ta nie pokazuje tego co wszyscy widzieliśmy w wielu filmikach dostępnych np. na youtube? Powiedział mi, że sport to nie polityka.
Rozumiem go. Tyle, że twierdzę, że zadziałał strach o własny tyłek. Bo szef pogoni za pokazanie „niepoprawności”. A stacja telewizyjna stanie się obiektem „krytyki” tych, którzy wczoraj mienili się „opozycją demokratyczną” a dziś wspierają restytucję totalitaryzmu.

Przy najbliższej okazji spytam redaktora (i nie tylko jego) - co zrobić z zamykaniem stadionów ze względu na możliwość antyrządowych skandowań? I dopytam – co jeszcze zamknąć ze względu na możliwość np. napisania antyrządowych treści? Kogo zamknąć? Ilu zamknąć? Spalić książki. Jeden podobno mędrzec europejski już o to apelował. To niech i mnie spali bo nauczę się ich na pamięć.

Tam gdzie pali się książki będzie się palić ludzi.

Wielki musi panować strach w Platformie. Strach wynikający z realnej, fizycznie namacalnej możliwości przegrania wyborów. Partia, która wiele naobiecywała, wielu oszukując, dziś sięga po znienawidzone metody z najczarniejszej historii Polski. Działa jak zdemoralizowany aparatczyk zdolny do wszystkiego, byleby ochronić przede wszystkim własne stołki.

Z kibicami już przegrała bo wsadziła ich do tego samego wora z bandziorami. Zastosowała totalitarna odpowiedzialność zbiorową. I to ludzie widzą. Wyborcy to widzą. Rozumieją, że to co serwuje nam Platforma (i wierne jej medialne prostytutki) to recydywa znienawidzonego systemu, który podobno, w roku 1989, „słusznie” minął.

PO, w najbliższych wyborach, przegra nie tylko z kibicami. Przegra z rozsądkiem, z patrzeniem w portfele, z patrzeniem na ceny, z prawdą, której PO jest zaprzeczeniem w czystej postaci.

Nie pomoże straszenie PiS-em. Nie pomogą medialne prostytutki. Nie pomogą skompromitowane sondaże, „transfery roku”, zamykanie stadionów ze względu na możliwość antyrządowych haseł.

Komunie nie pomogło. Jej platfistowskiej recydywie nie pomoże również.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cześć!
Platforma POdpiera się dlatego SLD! Widzę słupki,jak głosować
będą głupki,więc teraz umizgi do komuchów!
Wraca Dyduch,Miller,Oleksy...Kiszczak i Jaruzelski nie oddali
legitymacji!!
30% PO...20% SLD i PSL maja w ....POgardzie!
Prawdopodobnie taki będzie wynik wyborów,bo nasze społeCZERŃstwo tak zagłosuje,niepomne historii.
Stadiony,twórcy...jak w wierszyku;
"Tu sie sprzedaje,tu sie kupuje...zjeżdżaj frajerze,bo cię
opluje".
Arogancja tej formacji,przekracza wszystkie normy...jeszcze
ICH media i mogą rządzić do końca świata!
ciao

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#158610