„Bronek” znacjonalizował nasze emerytury - śmierć OFE!

Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Jak właśnie podano Bronisław Komorowski dokonał formalnie nacjonalizacji „naszych” emerytur z OFE (7,3% pensji brutto/miesiąc).
Wyniku złożenia przez rządowego „notariusza spod znaku wysokiego żyrandola” podpisu na ustawie nowelizującej OFE rząd Donalda Tuska od maja zacznie pobierać od 14 milionów pracowników nowy „podatek emerytalny” w wysokości 5% pensji brutto każdego opodatkowanego – wracamy do czasów „popiwku” czyli „podatku od ponad normatywnych wynagrodzeń” i Leszka Balcerowicza który go wymyślił. Oczywiście żeby nie wywołać żadnego niepokoju strzyżonych jeleni zapewniono że te pieniądze nadal są ale w ZUS :) Zatem jedyne pieniądze które ewentualnie są do dyspozycji przyszłego emeryta a pochodzą z jego składek emerytalnych płaconych do obsługiwanego przez państwo systemu ZUS+OFE (oczywiście bez prawa do wypłaty ich w jednym kawałku po przejściu na emeryturę) to te składki co zdążyły wpłynąć do OFE od 1999 do maja 2011. Po tym czasie strumień dopływu kasy do OFE skurczy się do 2,3% z mityczną możliwością podwyżki do 3,5%. Ta decyzja oznacza de fakto nacjonalizacje OFE i likwidacje idei zapoczątkowanej za czasów „charyzmatycznego premiera Buzka” i jego AWS reformy emerytalnej. Po 12 latach trwania reformy oświadczono że chyba jednak coś reforma nie wyszła i teraz to już będzie cacy czyli po staremu w bezpiecznym ZUS’ie. Na pociechę OFE zostawiono (na razie) to co zgromadziły od 1999 roku i przykręcono kranik z kasą o blisko 70% (niech znają litość rządu bo mógł zabrać im wszystko i wysłać ich na bezrobocie).

Temat reformy systemu ZUS + OFE omówiono w 8 częściowym opracowaniu p.t. „Emerytura której nie będzie”. Mimo że od dziś ma on charakter archiwalny to główne tezy opracowania pozostały niezmienne. Niech każdy sam oceni czy więcej pożytku mogło by być dla niego gdyby jego pieniądze trzymały pazerne OFE czy głodny rząd:

Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.1
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.2
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.3
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.4
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.5
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.6
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.7
Emerytura której nie będzie ZUS+OFE CZ.8

Nowsza, zaktualizowana wersja opracowań ZUS+OFE dla części 1-3 zamieszczona jest na stronach NE (kolejne poprawki zostaną sukcesywnie zamieszczone w miarę wolnych mocy przerobowych :)

CZ.1 http://2-am.nowyekran.pl/post/7648,emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zus-ofe
CZ2. http://2-am.nowyekran.pl/post/7751,emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zus-ofe-cz-2
CZ.3 http://2-am.nowyekran.pl/post/8768,emerytura-ktorej-nie-bedzie-czyli-polski-system-zus-ofe-cz-3

Informacje o wcześniejszych działaniach „rządu fachowców” Donalda Tuska w kwestii planowanej a dziś dokonanej nacjonalizacji :
”'nasz? ŻONT' zapowiada masową kradzież pieniędzy składek emerytalnych płaconych do OFE”

”Po raz kolejny rządowe spece zapowiadają kradzież emerytur z OFE 14 milionom pracujących”;

”Czyje są składki z OFE ? Boni mówi że nasze, Fedak – publiczne”

”Rząd Donalda Tuska zrabował 70% składek OFE - NACJONALIZACJA OFE!”
”Kłamstwa w sprawie OFE czyli „procesy konwergencyjne” (Tusk, Fedak, Boni)”

NACJONALIZACJA OFE ! stało się-socjalizm tryumfuje w "święto kobiet"

P.S
grafika po przeróbkach "DOBOSZ'a" :)

Brak głosów

Komentarze

Dobosz
lubię czytać Pańskie artykuły chociaż kompletnie nie znam się na ekonomi
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#150174

w miarę rzeczowo acz czasami zbyt malowniczo
by naświetlić Czytelnikom istotny aspekt opisywanego problemu (bez popitki to czasami w gardle staje :) Cała wiedza jaka w zakresie ekonomii jest nam potrzebna to trzeźwy osąd sytuacji czy to co nam się funduje (najczęściej dobrowolnie pod przymusem) to dlatego że ktoś nas próbuje okraść (tak jest najczęściej) czy też postępuje uczciwie kierując się jakimiś zasadami, które mogą być (nie muszą) do zaakceptowania w imię trwania idei państwa.

W tym przypadku sprawa jest prosta. Rząd ma w kasie takie manko, że nie może już praktycznie wypłacać emerytur czy wręcz opłacać swoich urzędników (długi narosły nie przytomnie i nie starcza na odsetki). By uniknąć gniewu emerytów (wybory idą) rząd zrabował składki członków OFE, którzy nawet nie zdają sobie sprawy że właśnie ich składkami zapewniono czasową wypłacalność ZUS wypłacającego tymi pieniędzmi emerytury rodzicom i dziadkom obecnych członków OFE. Dla członków OFE w przyszłości żadnych emerytur już nie będzie.
Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0
#150211

OFE zostało wykorzystane jako szpunt w tonacej Platformie. Niestety. Jej nie pomoże, a emerytom pokaże środkowy palec. Inna sprawa czy ktos naprawdę liczył na to, że Komorowski mógłby zawetować ustawe? Odegrano sztuke pt "Pan Prezydent Się Zastanawia" Heca w wydaniu dla ubogich.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150198

vel UW kupią lub zastraszą Bronka. Oni mają argumenty o jakich nam się nawet nie śniło. Widać nie użyli właściwych słów w dyskusji. A wystarczyło powiedzieć że jak prezydent podpisze to wkrótce gdzieś poleci i problem się rozwiąże :)
Być może przekonano ich w poufnej rozmowie że lada chwila splajtuje ZUS i nie będzie już niczego - prawie jak w programie wyborczym pewnego kandydata z białostockiego.
Jak by nie było wszyscy urodzeni po 1968 r a zmuszeni do OFE stracili ostatecznie szansę choćby na 7% pensji pod postacią emerytury. To kolejny dowód na to że ludzie po 40-tce czyli osadzenie starym ZUS nie powinni dotykać się do reformy emerytalnej, która ich nie dotyczy tylko młodszego pokolenia. Tym ruchem zadbali oni o możliwość dalszych chwilowo nie zagrożonych wypłat dla siebie emerytur kosztem tych z OFE - może nie na długo, może na kilka miesięcy,rok czy dwa ale byle dotrwać do następnych wyborów.

Rady zawarte w cz. 8 opracowania odnośnie zadbania samemu o swoją przyszłość emerytalną są nadal aktualne - od nas zależy czy z nich skorzystamy czy nadal liczyć będziemy na państwo które oszukało nas po raz kolejny. Ostrzegam że po nacjonalizacji OFE wezmą się za IKE - pod warunkiem że nazbiera tam się dość kasy by ją ukraść.

Vote up!
0
Vote down!
0
#150204

Stworzono fundusze emerytalne, po to aby gromadzić na emeryturę, ponieważ ZUS za kilka lat nie będzie w stanie wypłacać takich samych świadczeń jak obecnie, więc oszczędzamy na kontach, na jakąś przyszłość. Teraz rząd z prezydentem na czele pod hasłem walki z deficytem zabiera naszą przyszłość. Deficytu tym i tak nie zaleczą lecz po raz kolejny sprzeniewierzą w aferze, która zostanie umorzona przez PrOkuraturę

Vote up!
0
Vote down!
0
#150223

Za 22 lata ,nie będzie już rządu Panów Tuska-Rostowskiego ,
Dzisiejsi 43 latkowie nie będą nawet mieli KOMU DAĆ W MORDĘ !

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#150224