Polska: rezerwat, czy państwo?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Raz po raz w mediach pojawiają się nieznani eksperci, zabierający poprawnie głos w sprawach politycznych. Dr Kowalczuk w onecie mówił o PiS i PO w oczach młodych.

 
Dr Kowalczuk jest zdziwiony, że młodzież w Polsce popiera prawicę, cytat: „Jest cechą charakterystyczną młodzieży w krajach postkomunistycznych, że paradoksalnie jest ona bardziej prawicowa niż większość młodzieży na świecie”.
 
Platforma
 
jest zatem w oczach eksperta partią lewicową. Ale Kowalczuk nie mówi tego wprost. Nie o to zresztą chodzi. Chodzi o paradoks, przezeń opisany. Chcę zwrócić uwagę dr Kowalczuka na to, że w Polsce rządzili przez prawie
 
pół wieku
 
komuniści*. Może awersja do lewicy wynika stąd właśnie? Dalej uczony rozwodzi się nad luzem Donalda Tuska (dziennikarka) i dochodzi do wniosku, że język prezesa jest atrakcyjny dla młodzieży. Tak oto dowiedziałem się, że kibole to seniorzy.
 
*dziś pałeczkę przejęło Nowe Oświecenie, komunizm plus kapitał, którego politycznym ramieniem jest Platforma.
 
Komorowski wśród studentów...
 
 
a Tusk wśród najmłodszych:
 
 
Post scriptum: Platforma nie może ścierpieć, że w dniu jej jubileuszu dziesięciolecia, na pewno z udziałem partyjnej młodzieżówki (Bartoszewski, Wajda, Olbrychski, Kutz ect.), PiS urządza Ogólnopolską Konwencję Młodych, na którą przybędą do Warszawy tysiące młodych ludzi.
 
Platforma bardzo przysłużyła się młodzieży: absolwenci nie muszą dziś pracować, a jak chcą, to zagranicą. IIIRP jest rezerwatem taniej siły roboczej w UE, kierowanej przez Platformę, spółkę bez żadnej osobowości. Jesienne wybory odpowiedzą na pytanie, czy Polacy nadal chcą być rezerwatem, czy woleliby już państwo.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Uważamy, że wybory nie są dla przestępców i ich elektoratu czasowo przebywających w odosobnieniu !
W szczególności antykonstytucyjne dwudniowe.Prawo w celach kryminalnych dotyczy tylko kryminalistów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#162898

Jan Bogatko

zgadzam się - przestępcy powinni byń pozbawieni praw obywatelskich na okres odbywania kary, orzeczonej prawomocnym wyrokiem. Dwudniowe wybory to jaskrawy przykład naruszenia konstytucji - także przez PiS,który ten pomysł swego czasu poparł.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#162900

No cóż to klasyczny przykład jak zaklinacze pogody zaklinają suszę w deszcz.
-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#162899

Jan Bogatko

...ale póki co wybór należy do nas,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#162901

jest bardziej prawicowa niż w innych krajach a PO jest bardziej lewicowa niż na to wygląda wychodzi na to, że premier powinien dać sobie spokój z hołubieniem polskiej młodzieży. Jedynym wyjściem jest "zagospodarowanie" elektoratu przedszkolnego. Ostatecznie lizak to niewielki koszt a przedszkolak za niego załapie się na każdą bzdurę. Pozostanie tylko wprowadzić zmianę w ordynacji wyborczej wprowadzając możliwość głosowania lizakiem, a to jest mały pikuś skoro ma się jeszcze większość parlamentarną i aktyw zdolny do wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#162911

Jan Bogatko

to pomysł przedni; w Bremie (w wyborach do Landtagu) obniżono granicę czynnego prawa wyborczego do lat 16 (bo tam młodzież kocha lewicę); w IIIRP będzie to można wprowadzić jednak dopiero po likwidacji prawicy,

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#162927