Dziś stocznia im. Lenina, jutro Adolf-Hitler-Platz?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Historia zatacza koło: komuna wraca! A co będzie dalej?

Oto dowody: Platforma Obywatelska (niegdyś określana w Niemczech jako partia „konserwatywno-liberalna”, nazywana dziś już „liberalna” w najnowszym numerze Der Spiegel), przywóciła w stoczni gdańskiej napis im. Lenina. Teraz wracać będą za swymi mocodawcami z 2. pokolenia koterii Puławian różne Marchlewskie, Róże Luksemburgi,

Pierwsze Maje

czy inne Proletariaty. Cenzura już jest. Wolne media zepchnięto do podziemia. Wichrzyciele i awanturnicy biją Bogu ducha winną policję obywatelską, której bronią brygady internacjonalistyczne (niemiecka antifa). Opozycyjna dziennikarka zamierza wybić zęby powszechnie szanowanemu i znanemu ze swego opanowania i kultury posłowi na Sejm

PRL II

którego już raz zamierzano zabić po zamachu w Łodzi*. Nie chciała ona zaakceptować prostego faktu, że pan poseł rozmawia tylko z tymi mediami, które kreują go na Bojownika o Wolność i Demokrację. Proeuropejskie posunięcia Partii i Rządu są solą w oku pijanych związkowców, sikających gdzie popadnie, co na własne oczy widział poseł Biedroń.

* http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/stefan-niesiolowski-to-ja-mialem-zginac-w-lodzi-te_158051.html

Nadchodzi nowe! A może tak naprawdę nigdy nie minęło stare?

Moim zdaniem się umacnia.

Chuligan bije dwu policjantów:
http://www.youtube.com/watch?v=uovmIH1mHio

Brutalna napaść dziennikarki na posła Niesiołowskiego:
http://www.youtube.com/watch?v=rxTVzzmo8tw

A dawniej: aktyw robotniczy kontra bananowa młodzież:
http://www.youtube.com/watch?v=uOeyZeapJGY

Post scriptum: Lenin kojarzy się p. Pawłowi Adamowiczowi zapewne ze szczęśliwym dzieciństwem. P. Biedroń, który pomysł chwali, opowiada się z kolei za tradycją. Za powrotem do historycznych nazw, jak powiedział. Co nas jeszcze czeka? Po wywiadzie, udzielonym tygodnikowi Der Spiegel przez p. Radosława (wyrżniemy watachy) Sikorskiego, w którym oświadczył on, że nie boi się rosyjskich rakiet spod Królewca, wszystko jest możliwe.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Najgorsze,że Wałęsę odmłodzą o 30 lat.I będzie znowu powtórka z rozrywki,pardon historii.Ludzie tego nie przeżyją.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#254832

Jan Bogatko

...z drugą żoną i tęczowym znaczkiem w klapie będzie idealnym politykiem z recyclingu,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254836

 zdziwienia, biorąc pod uwagę pseudoprzejęcie władzy przy okrągłym stole co w konsekwencji doprowadziło do przejęcia mediów przez "układ", raptem dwadziścia parę miesięcy rządów prawicy, które NIEdoprowadziły do końca czyszczenia "służb" z agentury... to i mnóstwo innych "niedokończeń" prowadziło do permanentnie przegrywanych wyborów...Społeczeństwo jest niedoinformowane bo i w jaki sposób ma być, a to Obywatel obala niechcianą władze...Na Węgrzech doprowadzono wiele spraw do końca, a Orban miał mniej czasu, niż nasza prawica...Macki "czerwonej gwardii" są wszechobecne, są jak chwast...jeżeli się go nie wypleni totalnie to nawet nie zauważymy, jak na cokoły wrócą inni, nie tylko Lenin...A od demokracji typu postkomunistycznego do dyktatury proletariatu jeden krok...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254847

... i nazw ulic nie zmieniono w wielu miejscach Polski. Tak jakby te miały zostać zmienione potem. Po czym? Gdy zadawałem podobne pytania mówiono że nie rozumiem że przecież ludzie się przyzwyczaili!! Ludzie się przyzwyczaili. Ja urodzony kilkanaście lat po wojnie nie mogłem się przyzwyczaić! A mi tu mówią że ludzie się... We Wrocławiu była Hala Ludowa. Niech będzie i ludowa skoro inna nie może być. Ale nie, trzeba było rzekomego upadku komuny żeby nazwano ją znowu Hala Stulecia!! Jakiego stulecia pytam!! Ano stulecia niemieckiego nawoływania (odezwy)do oporu wojskom Napoleona!!!! Otóż Hala Stulecia na cześć niemieckiego oporu wobec naszego przyjeciela Napoleona, bo tak był postrzegany w tamtych czasach w swoim pochodzie na Rosję. I dziś Polacy używają nazwy która genezą nawiązuje do spraw jakie dla nas były i są solą w oku. Jak daleko muszą zajść sprawy aby ludzie zmietli ten zbrodniczy system indoktrynacji i kłamstwa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254856

Jan Bogatko

...to jest waży element polityki antyhistorycznej rządu p. Tuska,

pozdrawiam,

ps: to my decydujemy o nazwie. Jak chcemy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254889

Jan Bogatko

...wydaje mi się, że ten krok już postawiono,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254861

Jestem fanką TVP Historia i przez całe godziny mam włączony ten kanał. Oglądam, częściej słucham - traktuję telewizor jak radio:)
Powtarzane są wiadomości z lat osiemdziesiątych, a ostatnio z roku 1989-go.
Już dawno zauważyłam, że zdarza mi się często "zatracić" w czasie, ponieważ relacje,a zwłaszcza ich komentowanie są bardzo zbliżone do współczesnych w TVP1, czy Info.
Dzisiejsze wiadomości na jedynce na przykład - tak ciepłych słów o Rosjanach, a zwłaszcza kibicach, nie słyszeli nigdy nasi fani piłki nożnej.
Około czterdziestu tysięcy kibiców rosyjskich ma przyjąć Warszawa.Podobnie kilka innych miast w Polsce.
Łagodnym, pełnym wyrozumiałości tonem objaśniano, jak należy postępować z agresywnymi Rosjanami - nie wolno ich prowokować!
Mało tego, "delikatnie" zasugerowano "ustawki" pomiędzy kibicami przeciwnych drużyn,w podmiejskich lasach, jako sposób na rozładowanie złych emocji!!!
A ja naiwna myślałam, że taka forma planowanych pojedynków jest niezgodna z prawem...

Widocznie tak już jest, że "inżynierom" skończyły się pomysły i pora na powtórkę tego co było, tyle że w nowej wersji - nowocześniejszej i bardziej dopracowanej w oparciu o doświadczenia lat minionych.
Ciekawe, czy kolejność będzie ta sama? Lenin, Stalin, Hitler...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254852

Jan Bogatko

...obawiam się,że kolejność może być ta sama - ale tym razem zależy to od nas,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254862

Według informacji tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Na-brame-Stoczni-Gdansk-wrocil-napis-imienia-Lenina,wid,14483899,wiadomosc.html?ticaid=1e72c cytuję:
"Odtworzenie bramy kosztowało prawie 68 tys. zł. Inspiracją do wykonania tych prac były badania przeprowadzone przez gdańską artystkę Dorotę Nieznalską. W ubiegłym roku, przygotowując jeden ze swoich projektów artystycznych, zbadała losy historycznej bramy wiodącej do stoczni.
Okazało się, że brama, przez którą dziś wchodzi się na teren dawnej stoczni, nie jest tą samą bramą, którą znamy ze zdjęć ze strajków z sierpnia 1980 roku. Dalsze badania wykazały, że pierwotna konstrukcja została zniszczona przez czołg w grudniu 1981 roku, jej pozostałości zdemontowano (nie udało się ustalić, co się z nimi stało), a na jej miejsce zbudowano bramę, która przetrwała do dziś."

Nie trzeba być geniuszem pijaru jak niewymowny (który między innymi doradzał niejakiemu Rostowskiemu, jak sam zeznał) aby zauważyć że dzięki tej akcji "artystka" eksponująca publicznie swoje lęki i obsesje znów stanie się znana. Poprzednio miało to miejsce w latach 2001-2010 ("pasja") ale już się skończyło (uniewinnienie).

Jeśli chodzi o mnie, pamietam (z lat 70-tych) napis "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina". Który "artysta" chciałby jeszcze o sobie przypomnieć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254855

Jan Bogatko

...w mej opinii- dopóki stoi w Warszawie ten gmach hańby, Polska nie będzie wolna,

pozdrawiam,

ps gdyby mur berliński dotrzymał do dzisiaj, byłby chroniony jako zabytek. Kto go rozebrał? Ludzie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254864

muszę sprostować te informacje, zgodnie z moją wiedzą na ten temat. Na Wybrzeżu wszyscy wiedzą o tym, że brama strajkowa z '80 roku została rozjechana przez czołgi po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. Nieznalska też wiedziała o tym bez żadnych badań historycznych, ponieważ jej ojciec - fotograf - swoim aparatem uwieczniał tamte czasy. Zadziwiające jest to, że włodarze miasta muszą uzasadniać swe decyzje pseudo historykami i pseudo naukowcami. Dla mnie jest jasne - Lenin musi być wiecznie żywy, żeby było znowu co obalać - terka

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 - terka

#255022

Jan Bogatko

Zmartwychstanie Lenina jest celem Puławian, których dzieci doszły do władzy w Polsce po 1989 roku,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#255025

Przeprowadził Pan bardzo przekonywujący dowód na zatoczenie przez historię koła a jednocześnie kwadraturę tego koła.
Pozostaje mi jedynie pogratulować.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

P.S. To co w tym zataczaniu jest pocieszające, to to, że Bolek będzie musiał przeskoczyć płot z powrotem a następnie wsiąść tyłem do motorówki, która odpłynie na wstecznym biegu..................mam nadzieję że w "siną dal" i na zawsze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#254857

Jan Bogatko

...to tak, ale bieg wsteczny, niestety, nie ogranicza się do TW Bolka, aczkolwiek mogą zadziałać inne siły,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254865

Żywię nieustanną nadzieję, że historia przestanie w końcu zataczać jednostronnie koło i zachowa się jak jojo, czyli nastąpi czas odkręcania historii (odkręcania nagromadzonej energii) i wówczas nie jeden Bolek będzie musiał wsiąść do motorówki i włączyć bieg wsteczny.
Jestem nawet w stanie zagwarantować paliwo-energię na ten powrót każdemu z grona TW, będzie to potężny kop w wiadome miejsce. Powinno wystarczyć energii na odlot w kosmos.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#254871

Jan Bogatko

prawo jojo mnie (nieco) uspokaja,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254875

(a może jeszcze nie) armaty nie strzelają. Twarda okupacja przeradza się w miękką, zbrodniarze wciąż nie są ukarani, odszkodowanie nie zapłacone a traktaty pokojowe nie podpisane i bękart wersalsko-jałtańsko-poczdamski ma się świetnie i przewodzi Europie. Że też nikt jeszcze nie podpisał żadnego obłudnego paktu o nieagresji.

Pozdrawiam 

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#254868

Jan Bogatko

...my ciągle zapoimnamy o tym, że NIE MA traktatu pokojowego po IIWS, a zatem reszta to fikcja.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254876

... ale kazda umowe jednak mozna wypowiedziec lub podeptac jak obaj sasiedzi udowodnili.

Qurna ludzie sobie przysiegaja do grobowej deski "w zdrowiu i chorobie..." a ok 33% malzenstw w Polsce rozpada sie - slowa, slowa, nawet jesli spisane, sa tylko slowami.
To nie jest granitowy, glaz, ktory potrafi przetrwac miliony lat !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254878

Jan Bogatko

Umowę wpowiedzieli Niemcy, a Rosjanie podeptali.

Moje powiedzenie: tylko silne państwo może liczyć na sojuszników.

Zatem do roboty,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254881

Silne Panstwo LICZY PRZEDE WSZYSTKIM NA SIEBIE

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254885

Lenin do Poronina!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#254879

Jan Bogatko

...trochę się obawiam, że posłowi N pomylą się kierunki i wysadzi w powietrze tę bramę,

pozdrawia,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254883

zbudowanym "za komuny" w Alei Róż
obok placu Centralnego stal potezny pomnik Lenina.
-Lenin zostal zdemontowany.
- Nowa Huta jest teraz czescia Krakowa;
- plac Centralny teraz nazywa sie
Pl Centr im RONALDA REAGANA !
A CO NIEKTORYCH CZERWONYCH KREW ZALEWA
na te nazwe

PS. co nt. Bramy im MORDERCY LENINA
powiedza CZuma i Peowski
pOSEL Stefan Burczymucha,
ktorzy Lenina w Poroninie usilowali wysadzic?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254884

Jan Bogatko

...niech się Pan nie cieszy, niebawem plac faszysty Reagana powróci do prawowitej nazwy,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254886

nie rozumiem jak ktos moze napisac na Reagana faszysta , to niedopuszczalne !
jestem przekonany, ze :
- ZADEN Polski partyzant nie nazwalby swojego pododzialu "Banda" za faszytami !
- zaden Zolnierz Wyklety nie nazwalby siebie lub swego kolegi "zaplutym karlem reakcji" cytujac zadne autorytety a jednoczesnie swoich WROGOW.
NIE nazywajmy siebie samych epitetami, ktorymi obrzucaja nas nasi wrogowie !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254890

Jan Bogatko

wedle Nowego Oświecenia Reagan, jako pogromca ZSSR, jest faszystą, tak samo jak Piłsudski, Dmowski, Mikołajczyk itd.

Oczywiście użyłem to określenie jako zapluty karzeł reakcji, czyli atykom. Mój Ojciec był zaplutym karłem reakcji, ja też.

Im na złość.

Pozdrawiam,

ps: ośmieszajmy ich!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254895

...i wszystko w temacie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254902

Jan Bogatko

...no jasne, o tym pamięta się po dziś dzień, mimo, że wówczas nie było telewizji,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254967

Musiałam się dłuższą chwilę zastanowić, czy Prima Aprilis na pewno już minął...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254897

Jan Bogatko

...przyznam się, ja też. Moja żona zaniemówiła.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254968

- uczyli mnie na chama w szkole. Jeszcze bukw nie znałam a już po rusku o Leninie śpiewałam!

Wychodzi na to, że przez przypadek, jadąc za chlebem, zapewniłam dziecku jakąś godniejszą edukację!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254906

Alfabet użem znajem i czytajem,i wsie bukwy po parjatku biez a szypkim nazywajem,ja to też przerabiałem,i do dziś łapie za nuż gdy słyszę ten język

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254916

Co to za kraj,bul stawia bolszewi POmniki,Bydloszewski chwali SSmanów że to rycerscy ludzie,a zdradek Radek chce przejść z całym dobrodziejstwem POd opiekę niemiaszków,widział ktoś taki kraj jak ten,ja k--wa chyba mam nocny koszmar,albo coś zemną nie chalo,nawet za tamtej komuny by to nie przeszło,a za tej przechodzi jak nuż w masło

pozdrawiam pana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254923

Jan Bogatko

...kto nas wybudzi z tego koszmaru?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254970

Jan Bogatko

... nie jestem pewien z tą edukacją. Chyba, że poza Związkiem Radzieckim. U nas w UE obowiązuje Nowe Oświecenie,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254969

Gdy jest społeczne przyzwolenie na marsze ulicami Polski komunistów pod symbolami sierpa i młota, to trudno się dziwić powrotowi pomników Lenina. Pamiętam nazwę pewnego miasta wojewódzkiego - Stalinogród. Rejestracje samochodów do dzisiaj zaczynają się na S.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254964

Jan Bogatko

Ciekawe, tej rejestracji nie skojarzyłem, co coś tym może być.

Dopóki ludzie wbrew propagandzie nie dowiedzą się, pże narodowy socjalizm i komunizm to to samo, to wiecznie wczorajsi będą maszerować dalej z antifą na czele. Im trzeba będzie dać odpowiedź 11.11. 2012 - jak Polska długa i szeroka.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254972

Tak ubole przemianowały Katowice na Stalinogród,a zakłady H Cegielskiego w Poznaniu na Stalina

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#254974

Jan Bogatko

...mało kto wie, że największy pomnik Stalina na świecie stoi w Warszawie - jest nim tzw. Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254981

W''Rzepie'' takie ładne zdanie:''Lenin nie Elvis,nie musi być wiecznie żywy''.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#254983

Jan Bogatko

...dobre, aczkolwiek Lenin straszy nadal (albo nas nim straszą)

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#254993