Mówi Marta Kaczyńska

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Dlaczego moi rodzice musieli zginąć? To pytanie córki pary prezydenckiej, zadane w Parlamencie Europejskim w Brukseli, usłyszał cały świat. Wysłuchanie relacjonowały światowe media. Na chwilę świat wydał się normalny.

 

Także wszystkie polskie media nie mogły ominąć milczeniem wypowiedzianego cicho zdania, które jak grzmot, z łoskotem, przetoczyło się przez świat. Pytanie o prawdę zawsze jest oskarżeniem. Prawdę trzeba wydrzeć z rąk stróżów tajemnicy. Dobrowolnie jej nie wydadzą.

 

Apel

 

Marty Kaczyńskiej w Brukseli o powołanie międzynarodowej komisji do rzetelnego zbadania tragedii z 10 kwietnia tym razem okazał się medialnym sukcesem. Nieobecność przedstawicieli władz polskich na sali podkreślała (jak puste krzesło w Oslo na ceremonii dla

 

Liu

 

Xiaobo) bezradność obozu rządowego (podobną wykazał p. prezydent Komorowski, nie reagując na wyjątkowo długą wypowiedź prezydenta USA na temat katastrofy smoleńskiej). Czego się obawia p. Tusk i p. Komorowski? Każdy mijający dzień przybliża nas do prawdy. Czy tego?

 

http://www.youtube.com/watch?v=MDZ7e3km3aY

 

Post scriptum: mam osobistą nadzieję, że p. Marta Kaczyńska podejmie społeczne wyzwanie w służbie Ojczyzny.

 

Brak głosów

Komentarze

Dziś rano wysłuchałem w "trójce" wywodu na ten temat niejakiego Nałęcza, który jest doradcą niejakiego Komorowskiego.
ZGROZA!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarlej

#114103

Jan Bogatko

...,prawda?

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#114111

Czy polskie media transmitowały to wydarzenie? A jeśli tak to które?

Polskie władze nieobecne- miały co innego do roboty- przyjazdy, wyjazdy, przyjazdy, wyjazdy, wyloty, przyloty, kolacje, konferencje.....itd, byle tylko czymś zająć media. Tyle się dzieje więc nie ma czasu pojechać do Brukseli, choć termin był dawno temu ustalony. Ta nieobecność jest wynikiem obawy, lęku, wręcz wielkiego strachu tylko przed czym? Czego się boją? Może prawdy? Ale dlaczego? Jest niewygodna, politycznie niepoprawna? Może zaszkodzić? Komu? Np. (p)rezydent niczego się nie musi obawiać, przecież podpisał dokument że ludobójcą nie jest, terrorystą też nie- choć w tym punkcie ręka mu zadrżała- sam na własne oczy widziałem i to kilka razy wczorajszego popołudnia w POLSAT NEWS. Jak to rozumieć.......?

POZDRAWIAM

Vote up!
0
Vote down!
0
#114109

Jan Bogatko

...wirtualna Polska podaje w dzisiejszym serwisie, że wystąpienie Marty Kaczyńskiej relacjonowały - cytat: "wszystkie ogólnopolskie media",

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#114112

tzn. Radio Maryja i TV Trwam, bo z tego co się orientuję w RM podawano obszerne relecje z wysłuchania i TV Trwam zarejestrowała wystąpienia, ale nie wiem kiedy emisja( z pewnością będzie zwiastun)

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#114125

Jakieś relacje, może się gdzieś przewinęły. Ale o pokazanie "na żywo" to nikt się nie pokusił, chyba że się mylę, choć wątpię

Vote up!
0
Vote down!
0
#114130

Pomijając jakość relacji nie potrafię uciec od refleksji jak bezrefleksyjnie do mainstreamu podchodzą jego odbiorcy. Naszła mnie refleksja o swoistej pomroczności u owych odbiorców, która nie pozwala im zauważyć tej 'jakości'. Cóż, wypada mięć nadzieję, że w końcu powstanie jakaś masa krytyczna która obudzi choć niektórych, którzy nadal śpią. Nadzieja matką głupich, ale jakąś matkę trzeba mieć...

Vote up!
0
Vote down!
0
#114148

Jan Bogatko

...pomroczność, trafne określenie. Konsumenci papki nie bardzo wiedzą co słyszą, tylko bez brzęczenia nie mogą żyć.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#114165

Pytanie - krzyk o prawdę.
Tylko władze Niemiec, pewnie też innych krajów UE tę prawdę znają, ale - jeśli ujawnią - to na swoich warunkach.
Komisja Międzynarodowa nie powstanie, bo kanclerzyna wówczas nie miałaby atutów w rękawie podczas rozmów z administratorami polskiej prowincji.
I znów będzie jak w piosence o Janku Wiśniewskim: "świat się dowiedział - nic nie powiedział..."
Chyba jedyną drogą ujawnienia prawdy są prywatne śledztwa i nacisk na rządzących poprzez opinię publiczną krajową i międzynarodową.

Vote up!
0
Vote down!
0
#114150

Jan Bogatko

...tylko wołanie o prawdę sprawia, że ją poznajemy - nawet już samo wołanie to spora cząstka tej prawdy,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#114166

Prawdę o Smoleńsku znają już dziś miliony ludzi nie tylko w Polsce i żaden tam jakiś tusk czy komorowski nie są i nie bedą w stanie niczego ukryć. tusk i komorowski zawsze byli obłudnikami i cynikami, a teraz, od czasu 10 kwietnia 2010 noszą na sobie ewidentne piętno winy i nic już nie jest w stanie tego zmienić.

Vote up!
0
Vote down!
0

miro

#114159

Jan Bogatko

...tak jest!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#114168