Kibice czyli podludzie

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Polska jest zszokowana atakiem z użyciem pałek i noży, dokonanym przez hiszpańskich kiboli, którego ofiarami byli polscy kibice. Prezydent Komorowski wyraził sympatię wobec poszkodowanych. Ma nadzieję, że sprawcy tego brutalnego napadu zostaną wykryci. Premier zabrał głos w tej sprawie oraz w sprawie ataku hiszpańskiej policji na sektor polskich kibiców „jest wysoce nieprawdopodobne by Polacy sprowokowali ten atak ”bo polanie wodą policjanta nie mogło być wystarczającym powodem”. MSZ wezwał hiszpańskiego ambasadora w trybie pilnym i zażądał wyjaśnień w tych „poważnych i pożałowania godnych incydentach”, jak donosi Fox News. Ambasador Tomasz Arabski przekazał hiszpańskiemu rządowi notę dyplomatyczną.
W odpowiedzi hiszpański ambasador przeprosił za incydent, pisze australijski portal powołując się na agencje AFP.

Tak powinno być. Tak było w Meksyku, w sprawie bójki marynarzy z polskimi kibicami. Powtórzyłem dokładnie te same działania i stwierdzenia oficjeli pełniących te same funkcje. Choć to akurat Meksykanie zaczęli, my mieliśmy smród na cały świat. Kolejny raz nie mogłoby się to odbyć bez antypolskich poczynań rządu, prokuratury, policji, krajowych mediów.
A jest tak, że poranieni kibice nie chcą „pomocy” polskiej ambasady, bo boją się, słusznie zresztą, że ich wrobi w jakieś przestępstwo a na pewno nie pomoże. Ponoć gdy ktoś tam zadzwonił usłyszał od urzędniczki, że jej „te sprawy nie interesują”. W ubiegłym roku jak Śląsk grał w Czarnogórze obrzucono Polaków kamieniami, pobito rzecznika prasowego Śląska itd. Też była cisza. Bo to nie pasuje do „narracji”.
Polscy kibice za granicą, to niechronioną zwierzyna łowna. Wszyscy już to wiedzą, że można bezkarnie urządzać obławy na te młode wilki, jak widać. A w kraju?

W obecnej Polsce wiele grup społecznych ma problemy z różnymi instytucjami. Przedsiębiorcy nie będący w układzie z Urzędami Skarbowymi, rodziny smoleńskie z prokuraturą i rządem ale najbardziej prześladowaną w Polsce grupą są kibice. Po przejrzeniu sobie tego co jest dostępne w Internecie włosy mi stanęły dęba.

Zacznijmy od liderów. Najbardziej znanego Piotra Staruchowicza – „Starucha”. Jego ojciec na Twitterze tak opisał, jaki władza stosuje „ciąg technologiczny: puszczać do mediów kłamstwa, skatować po zatrzymaniu, oskarżyć o handel narkotykami, wsadzić na kilka miesięcy, wziąć kilkadziesiąt tys. kaucji, sprawdzać pod domem, czy auto nie ukradzione, oskarżyć o niestawianie się na policji podczas odsiadki, wszcząć postępowanie skarbowe o pieniądze od rodziców, zatrzymywać i przeszukiwać na ulicy. Mało?”

Widać mało. Teraz zwykli kibice. Ostatnio w celu sprowokowania zamieszek przetrzymano ich przez ładnych kilka godzin, na stadionie w Bełchatowie i powoli spisywano. Wlepiając mandaty za wszystko co się da. Nawet podanie przez płot małej dziewczynki – 500zł. Gościom przed wyjazdem super dokładnie sprawdzano autobusy, 2 na 6 nie pojechało. Jeden dlatego, że był trochę zardzewiały (dokładny opis sprawy, w ostatniej notce). A mandaty ponoć były nawet za przechodzenie przez ulicę, po pasach.

W Szczecinie niedawno było ich 200. Relacje które czytałem mówią o ataku kibiców na policjantów, inne o tym, że kibice siedzieli w knajpach pili piwo, śpiewali piosenki a sprowokowała ich policja.

Śląsk ”Grzywny przede wszystkim posypały się za picie alkoholu na ulicy i przewinienia drogowe. Wśród kilku tysięcy uczestników wczorajszego meczu, znalazło się 139 osób, które zostały ukarane mandatami za rożnego rodzaju wykroczenia. Najwięcej - 70 osób, ukarano za picie alkoholu na ulicy, 38 za złamanie przepisów dotyczących poruszania się po drogach( 400 zł za przejście nie na pasach), 3 osoby za sikanie gdzie popadnie, a 15 po prostu za śmiecenie.”

„ Setka kibiców wbrew zakazom eskortujących ich policjantów, kilka razy zdecydowała się zrobić przerwę w podróży autostradą A1. Podczas jednego z postojów policjanci przeprowadzili drobiazgową kontrolę. Sprawdzili m.in. dziewięciu mężczyzn w wieku od 22 do 38 lat, którzy prowadzili osiem aut i autobus. Co wykazała kontrola? Zupełnie nic, wszyscy byli trzeźwi i w pełni zdolni do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pomimo tego funkcjonariusze ukarali każdego z kierowców mandatem w wysokości... 300 złotych.”

Kielce „Były więc mandaty za plucie, za używanie słów powszechnie uważanych za wulgarne, za zmianę miejsca na sektorze, za śmiecenie w miejscu publicznym i szereg innych, właśnie tej wagi. Kieleccy kibice mogli czuć się wyjątkowo bezpiecznie, gdy kolejne kary dosięgały nawet sympatyków nazywanych "piknikami" – słynna stała się sprawa sądowa przeciwko ojcu, który wraz z dzieckiem opuścił sektor na dziesięć minut przed końcem, co zostało zinterpretowane przez policję jako zmiana miejsca przypisanego do biletu”

Kilkanaście odpalonych rac na poprzednim meczu powoduje, że policja proponuje by mecz odbył się bez publiczności. Stadion zbudowano jednak dla kibiców, bez nich jest psu na budę potrzebny, a oni lubią sobie odpalać race. Te race nikomu nie szkodzą i są odpalane wszędzie na świecie. A piłka nożna to jest element gospodarki. Ważny element, którego podstawą są kibice - obywatele płacący za bilety. I jednocześnie płacący podatki idące min. na policję, która jest do tego by im “służyć i ich ochraniać” jak to można przeczytać na nalepkach, nie tylko na amerykańskich, ale nawet czeskich wozach policyjnych. Ujadanie mediów, nagonka prowadzona przez polityków niszczy piłkarski biznes, dla którego za miliardy stadiony, za nasze pieniądze zbudowano.
Wszystkie podane przykłady pochodzą z tego lata a można by je mnożyć. Metody prowokacji też.

To nie jest państwo prawa, to jest państwo policyjne, a właściwie to bandyckie. Prześladowania grup społecznych są możliwe tylko w totalitaryzmach. Tu jednak chodzi o coś jeszcze gorszego. Prowokuje się kibiców do używania siły wobec policji, by mieć pretekst bezkarnego i niekontrolowanego stosowania jej wobec całego społeczeństwa. Dla tej upadającej władzy ofiary się nie liczą a przyklaskują jej różnego rodzaju lemingi, które nie rozumieją, że będą następne w kolei.

Tym wszystkim którzy przepraszali Litwinów, chciałbym spytać, czy jest im przyjemnie, że wsadzili chłopaków do więzienia? Za to jeszcze Litwinów przeproście, co się w zeszłym roku zdarzyło, jak was tak Łomianki czy Poznań podniecają.
„Po meczu doszło do ataku kibiców „Žalgirisu”, wspomaganych przez litewskich neonazistowskich skinheadów, na kibiców „Polonii” przy wyjściu ze stadionu. Mimo dysproporcji sił na trybunach (mecz oglądało ok. 50 kibiców „Polonii” i ok. 30 kibiców „Žalgirisu”), do bandyckiego ataku ruszyła o wiele większa liczba osób — szacuje się, że było ich około 120. Mimo zasłoniętych twarzy, było widać że napastnicy wywodzili się z różnych litewskich klubów kibicowskich oraz ugrupowań skinowskich. Do ataku ruszyli z okrzykiem „Lietuva lietuviams!” (lit. „Litwa dla Litwinów”), z tłumu dochodziły też pojedyncze przekleństwa i obelgi pod adresem Polaków. Mimo dwukrotnej przewagi liczebnej napastników i biernej postawy policji, kibice „Polonii” obronili swoją flagę, której zniszczenie, jak sądzą, chodziło agresorom. Policja nikogo nie zatrzymała.”

„Kibole” to zastępczy Kaczyński, który się w tym temacie wroga publicznego nr 1 zużył. No bo gdyby nie te potworne kibole to byłoby tak dobrze. Ludzie mieliby pracę i dobre zarobki, emeryci wysokie emerytury, kraj byłby nie zadłużony i w ogóle szczęśliwy, tylko te cholerne kibole wszystko psują. Tyko ci okropni kibole przeszkadzają spokojnym ludziom, co to liżą dupę komu trzeba, komu trzeba dają w łapę, i nie są żadnymi rozrabiakami, a i tak coraz mniej z tego mają, na rachunki nie starcza. Jak żyć? A oni tacy porządni i lojalni obywatele są. I jak ich tacy kibole nie mają wkurzać, co pana premiera obrażają, i piwo piją na ulicy.
Bez wciągnięcia części społeczeństwa w tę parszywą grę, to się nie może powieść, a niestety się udaje.

Więc zamiast rzucać kamień w kiboli, lepiej walnijcie się tym kamieniem w łeb, może zaczniecie myśleć.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Będzie raczej z kibicami walczyć cięzko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#377609

Ministrowie się zmieniają, kibice zostają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377622

No raczej łatwo. Jak ze wszystkim. Polacy to debile i tak zagłosuja na PO, albo nawet jak beda wiedzieć o oszustwach wyborczych to i tak nic z tym nie zrobią. Czasami zastanawiam sie czy taki naród w ogóle powinien istnieć. Czy taki Bartoszeski, Dżewiecki czy Michnik nie maja racji mówiąc o Nas...

Ryczes Jedi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Ryczes Jedi

#377652

Ostatnio coś Polakom inteligencja rośnie. W dzisiejszym sondażu PO ma poniżej 20%. Mediów wina głównie, że tak było i jeszcze jest. Można się jedynie pocieszyć że jest wiele krajów gdzie jest jeszcze gorzej. Choć tacy Węgrzy biją nas na głowę. Fidesz + Jobbik to z 70% poparcia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377654

... beznadziejny, w dodatku obrażający. Nie sądź kogoś według siebie. "Polacy to debile (...)" powiadzasz? Czyżbyś nie był Polakiem? Zastanawiam się, czy może masz zamiar poddać nas Polaków eutanazji? - skoro stawiasz tezę, że cyt.: "(...) taki naród w ogóle nie powinien istnieć"

W zasadzie twój wpis kwalifikuje się do zgłoszenia do Działu Naruszeń na tym portalu. 

       

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377655

Bardzo źle i błędnie odczytałeś t,o co autor starał się mieć na myśli, a tymczasem pojechałeś z grubej rury wyrywając "nóżki" niepoprawnemu niemowlęciu.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377677

Jeżeli - jak określiłeś autora komentarza - "niepoprawne niemowlęcie" o nicku Ryczes Jedi napisał, iż: "Polacy to debile (...)", to bez wątpienia wiedzialem, kogo ma na myśli. Zapewne nie miał na myśli Ciebie, Markowej czy mnie oraz wielu, wielu innych opowiadających się za wolną, sprawiedliwą i dostatnią Polską.
Miał na myśli tych, którzy nie widzą wprost bandyckich (nie)rządów Tuskoliniego & Co. i popierają rujnowanie Rzeczpospolitej.

Ale Ryczes Jedi popełnił błąd, który polegał na tym, że wszystkich Polaków "wrzucił do jednego wora". Nie wolno uogólniać, że wszyscy Polacy to debile! Owszem, są i tacy, często na NP nazywani "użytecznymi idiotami" - to prawda. Ale takie stwierdzenie jest dla wielu oddanych Ojczyźnie Polaków po prostu obelgą. I Autor tego zgłoszonego komentarza powinien to wiedzieć. A przecież jak w każdym kraju - są zdrajcy... olewający swoją Ojczyznę i są patrioci, którzy nawet w czasach pokoju militarnego poświęcają się dla swojej Ojczyzny. 

No i jeszcze ta teza, którą ponownie zacytuję: "(...) taki naród w ogóle nie powinien istnieć". Można ją rozumieć na wiele sposobów. Także i tutaj widać nieprecyzyjność wypowiedzi Ryczes Jedi. Jeśli pokusił się napisać bardzo krótki komentarz, to powinien być jasny i jednoznaczny w swej treści. Co innego, gdyby to był dłuższy komentarz, w którym owa niefortunna teza byłaby rozwinięta. Wówczas z rozwinięcia czytelnik wiedziałby, co autor miał na myśli.

- Naród nie powinien istnieć, bo Stwórca zapomniał, że będą kanaliami i dał im życie przez pomyłkę? - Nie. Bóg się nie myli, więc o pomyłce nie ma mowy.
- Czy też jeśli już istnieją, a nie powinni, to co z nimi zrobić? - Posłać do gazu, jak Hitler? - Czy też potraktować strzałem w tył głowy, jak Stalin?
- A może - jak to jest dzisiaj modne w Holandii - podać dożylnie owemu... debilowi śmiercionośny zastrzyk w ramach wdzierającej się eutanazji?

Skoro tacy debile istnieją, to nam nie pozostaje nic innego, jak... pracować nad nimi, oświecać ich, dyskutować z nimi na argumenty. Nie wszyscy są tak odporni na wiedzę i argumenty. Wcześniej czy później zreflektują się, zweryfikują swoje poglądy, wszak podobno... kropla drąży skałę.

Zapewniam Cie Obiboku na własny koszt, że komentarz autorstwa Ryczes Jedi odczytałem właściwie, więc możesz być o mnie spokojny. Jeszcze nie zwariowałem :-)

Jestem zdania, że drugi komentarz lub notka tego "niepoprawnego niemowlęcia" będzie już bez takich błędów, czego oczywiście jemu życzę.

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377699

tekst faszystowski, antypolski, przemysł pogardy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377661

Była godz. 2:15 w nocy, kiedy natknąłem się na ten przebrzydły wpis, gdy zamiarowałem wreszcie wyłączyć komputer i położyć się spać. Ponieważ w ciągu ostatnich kilku godzin zgłaszałem obelgi pod moim adresem do Działu Naruszeń już kilkakrotnie, jakoś nie miałem chęci znowu pisać uzasadnienia oflagowania. 

Skąd się tacy ludzie(?) biorą? Ledwie zaczął pisać pierwszy swój komentarz na NP i od razu obelgi i poniżenia pod naszym adresem.

Pozdrawiam,

                   

__________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377665

Popełniłeś błąd, że nie wyłączyłeś komputer 0 2:15, a przed napisaniem tego nie wypiłeś szklanki zimnej wody, choćby kranówki.
Tak jak i przed zamieszczeniem kolejnego swojego komentarza nie przeczytałeś ponownie tego, co Ciebie tak bardzo oburzyło, bo według mnie całkiem niepotrzebnie.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377674

[quote]zgłosiłam
markowa, 26 sierpnia, 2013 - 06:18

tekst faszystowski, antypolski, przemysł pogardy[/quote]

Gdy tymczasem ja naiwny myślałem, że zgłosisz za [quote]
Dżewiecki[/quote], bo takie przekręcenie nazwiska urąga nie tylko kanonom poprawnej pisowni polskiej ale i kulturze osobistej tego "faszysty", "antypolaka" uprawiającego "przemysł pogardy" na Niepoprawnych.
Zapewne w budzie postawiłabyś pałę i obśmiała autora przed cała klasą albo i szkołą jako faszystę uprawiającego antypolski przemysł pogardy, prawda?

Żenujące z kropką na końcu.

EOT

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377673

???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377676

Tak dobrze, jak dobrze powinien się czuć polski faszysta.

@markowa racz w przyszłości pisząc do mnie pisać tak:

@Obibok na własny koszt.

EOT
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377679

A w przyszłości pisać nie zamierzam.
Obok dixi, wilka na kacapy i tańczącego z widłami zostaje pan laureatem mojego prywatnego bana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377682

Cóż jaka nauczycielka taka i osobista kultura, prawda?

[quote]@Obibok na własny koszt[/quote]

[quote]errata @obibok na własny koszt [/quote]

Żałosne to to.

EOT
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377685

Tak mają rację szczególnie po tym jak Twój komentarz oflagowano, wzięto za faszystę, antypolaka propagującego przemysł pogardy.

No i za to chyba że przekręciłeś i niepoprawnie napisałeś nazwisko łotra, które pisze się przez "RZ" , a nie "Z" z kropką.

A tak poza tym to masz 100% racji, bo sami co po niektórzy dają temu naoczny i osobisty przykład.

Pozdrawiam.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377680

jak pewien ortograf parafrazuje jego przybrane nazwisko. Gdyby przekręcić jego rodowe np.Dembower, czy też Klonower, wtedy byłaby obraza!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377707

Zrobi z tymi kibicami?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#377608

"Idziemy po was"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377621

... wojnę Narodowi Polskiemu. Łatwiej im atakować kibiców, bo na tych najłatwiej znaleźć pretekst. To się źle skończy dla "waaadzy". A policja? No cóź,... chodzi "na smyczy" Tuskoliniego i Sp. bez żadnej odpowiedzialności. A chodzi tak, bo... jest uzależniona finansowo od tego mafiozo. Poza tym, funkcyjne stanowiska w policji obsadzone są "użytecznymi durniami" z namaszczenia PO. Wracają czasy stalinizmu! Ale im się tego nie uda zrealizować tak, jak by chcieli. 

Nieokiełznana jest dusza Polaka!

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377667

W którym roku raczył był powiedzieć "Polskość to nienormalność" ??
Być może gdy to wypluwał z siebie, nie wiedział, że w przyszłości dostąpi najwyższych zaszczytów bycia premierem RP i uważał tę wypowiedź jako wypowiedź intelektualisty. Taka prowokacyjka pod publiczkę by zaistnieć w przestrzeni.
Nie wiem czy zaistniał, nie wiem czy był trzeźwy wypowiadając ten osąd. Nie wiem czy składając przysięgę premiera RP pamiętał, że coś takiego kiedyś powiedział. Może pamiętał ale liczył, że jego czar osobisty albo wymaże te jego słowa z pamięci Polaków albo nikt już o nich nie pamięta bo mało kto je zauważył.
W każdym razie to było wypowiedzenie wojny...
Potem wywołał wojnę, którą teoretycy nazwali wojną polsko-polską, tylko że to niestety była wojna tusko-polska i wciąż trwa i tylko fronty Tusk zmienia lub dodaje kolejne.

Jest wojna tusko-polska i to jest wojna na śmierć i życie bo na jednej szali postawione jest Polski być albo nie być, na drugiej być albo nie być Tuska. Tusk z urzędu Polskę wykańcza czołgając się przed Brukselą, Berlinem i Moskwą za jeden plecoklep. Tylko że dziś już nikt z w/w go po plecach nie klepie, a zwyczajnie kopie niżej.
Tuskowi pozostała już tylko agresja i już idzie po bandzie.
Jeśli w Polsce poleje się krew to on będzie tego głównym sprawcą bo cała reszta to tylko instrumenty w jego rękach.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377672

Czy ten cienki pajac może być postawiony przeciw Narodowi?
To wojna z ręką która go prowadzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377675

Ooooo, nobilitująco to ja dopiero mogę napisać ale mi się nie chce.
Moim zdaniem to Ty go nobilitujesz nazywając "cienki pajac"...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377700

Przypomnijmy więc raz jeszcze wiekopomną refleksję, jaką Donald Tusk podzielił się z czytelnikami „Znaku” w 1987 roku.

[quote]Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa klęski. Zwycięstwa?

Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię…[/quote]

Pozdrawiam.
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#377683

Nie wiem, może się mylę, że ten tekst przez długi czas skrzętnie ukrywano ?
Pytam bo ja odnoszę właśnie takie wrażenie. Pytam bo siedząc poza Polską natknęłam się na niego chyba dopiero w 2009 r.
Dobrze, że go przypomniałeś.

Ktoś mi napisał (wczoraj albo dziś) w komentarzu, że lemingów nie ma sensu przekonywać. Tym trudnym egzemplarzom ucinałam argumenty - że Tusk jest polskim patriotą i oni też nimi są - właśnie podrzucając ten tekścior tuski. Potem długo nie chcieli ze mną gadać no bo o czym ? Później powoli, powoli przepraszali mnie za "moherzycę", za "pisowską małpę"...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377705

"Tusk z urzędu Polskę wykańcza"

Jakoś tak to u nas jest, że z urzędu od premiera do wójta z pewnymi wyjątkami każdy wykańcza.

PS. Fajny koment o Czarnogórze:
Mam 50 lat a od ponad 40 chodzę na mecze Śląska i to do tzw młyna na trybunę B...Razem ze mną chodzi tam tysiące NORMALNYCH kibiców dla których Śląsk Wrocław jest nie tylko klubem piłkarskim...Doping i oprawy meczowe są na najwyższym poziomie i o żadnej agresji na trybunach nie ma mowy...Nie każdy kto nosi koszulkę lub szalik swojej drużyny jest BANDZIOREM choć jak wszędzie znajdą się CZARNE OWCE...Byłem rok temu na wczasach z rodziną w Czarnogórze i wybrałem się na pucharowy mecz Śląska...To co zobaczyłem na własne oczy w jaki sposób ich Policja traktuje ludzi i auta z polską rejestracją to był horror...Wybijali szyby pałkami , urywali lusterka i trzymali kilka godzin bardzo dużą grupę naszych rodaków w szczerym polu bez wody WC i jedzenia...Podobna sytuacja miała miejsce w Sevilli tylko że w ruch poszły noże...Nie bez przyczyny aż tyle osób wylądowało w szpitalu...A co na to nasz RZĄD i PZPN....Ano NIC...Mają rację internauci którzy kpią z naszych władz...Nie zdziwię się gdy na wrocławskim Rynku jakiś Hiszpan lub ich grupa ODPOWIE za to co stało się w Sevilli...Czy to popieram?...Z całą stanowczością NIE ale kibice zostali pozostawieni sami sobie więc i sami wymierzą karę....Obym się mylił...Jeśli Hiszpanie są tacy odważni to ciekawe ilu ich przyjedzie do Wrocławia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377703

Co do Hiszpanii, wygląda na to, że noży nie było, reszta się zgadza.

http://www.fanslask.fuckpc.com/sewilla-22-viii-2013/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377712

Jeszcze jedno uzupełnienie.

http://www.onionas.pl/spoleczenstwo/rue-89-relacja-bijatyki-w-gdyni-z-pierwszej-reki-dziennikarka-broni-polakow

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#377743