Lekowy horror – w komentarzach

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

„Wychowuję troje dzieci,z czego jedno ma astmę. Dzisiaj byłam z 2 z nich u lekarza i musiałam zapłacić 100 % za leki w aptece,tzn. tyle,ile jeszcze miałam w portfelu. Teraz będziemy żyć z powietrza,bo przecież do Państwa trzeba oddać,to,co cudem udaje się zaoszczędzić...”

Telewizje informują o tym co się dzieje ale bez zbytniego wgłębiania się w temat. Za 2 lata ma być gotowy system komputerowy powiedzieli w dzienniku i że maja nadzieje że lekarze przestaną stawiać pieczątki. Na Śląsku zrobił taki program jeden człowiek, po godzinach, 10 lat temu.
Dramat widać w komentarzach na forach internetowych.

„chciałbym żeby ten rudy oszust zachorował na Parkinsona, tak jak moja matka. Od dzisiaj lekarstwa na tę straszną chorobę są 10 razy droższe” pisze „mb” na onecie, z drugiej strony „Marek” jest gotów płacić nawet 1000 zł miesięcznie za lekarstwa, byle PiS nie doszedł do władzy.

Większość komentatorów jest wściekła na rząd, część ma pretensje do lekarzy i farmaceutów, część wykryła właśnie istnienie mafii farmaceutycznej i sekunduje we właśnie ogłoszonej walce rządu z nią, pewnie dopóki sama nie zachoruje. A na leczenie wydajemy mniej niż inne kraje OECD, mamy mniej lekarzy. Po wypowiedzianej im przez rząd wojnie sytuacja się na pewno poprawi.

„ Mam jaskrę, leczę się od 7 lat. Do tej pory za Xalatan płaciłam 1 grosz teraz 13 zł, a buteleczka jest maluśka. „Dziękuję” panie ministrze, życzę panu wielu chorób.”

„ mam córkę chora na fenyloketonurię, przyjmuje preparat który kosztuje 3,20 za puszkę, w miesiącu takich puszek potrzebujemy 4. Teraz jedna kosztuje 251 zł” Ania

„Opisała również sytuację klienta, który musiał zrezygnować z zakupu leków. Po zmianach wprowadzonych przez rząd musiał on zapłacić za leki ponad 1000 złotych. Wcześniej za medykamenty płacił około 30 złotych.”

„A mnie jest obojętne nie stać mnie na leki za 50 zł „ pisze emeryt na stronie tvn24, to równie dobrze nie będzie mnie stać na leki za 100 zł.”

W szpitalach nie jest lepiej, jak wynika z art. radia Szczecin.
„Brakuje niektórych leków do chemioterapii w zachodniopomorskich szpitalach. Pacjenci odsyłani są albo do domów albo leczeni zastępczo.
Placówki starają się też pożyczać od siebie preparaty. To trwa już blisko dwa miesiące. Dla matki naszej słuchaczki, chorej na raka płuc, zabrakło leku w szpitalu w Zdunowie. Terapia jest dwuskładnikowa, z czego nie było jednego leku.

Kobieta musiała kupić lek w Niemczech za 2140 złotych, który w Polsce kosztuje 500 złotych. - W całej Polsce skończyła się koncesja - mówi Marek Sell, dyrektor szpitala w Zdunowie, w którym ampułki skończyły się przed świętami.

- W Zdunowie jest resztka leku, zatem nie dla wszystkich - mówi dr Małgorzata Foszczyńska-Kłoda, wojewódzka konsultant w dziedzinie onkologii. - Lekarze muszą wybierać, u których pacjentów tego rodzaju leczenie jest bardziej istotne.

Na razie przesuwane są terminy chemii. Umowa NFZ-u z firmą farmaceutyczną obowiązywała do końca grudnia.”

Lekarze piszą:
„Jestem lekarzem, dziś w Poradni chciałam pokazać choremu działanie ustawy. Sprawdzam na stronie w komputerze refundację jego leku, bo nigdzie indziej nie mogę, nie otrzymałam wydruku potrzebnych mi informacji - myślę, że góra 10 stron. Co widzimy - "z uwagi na obciążenie serwera prosimy cierpliwie … czekać na otwarcie strony". Poczekaliśmy 15 minut i chory poszedł do domu z receptą na 100%. To jest chory kraj”
„przestańcie wypisywać bzdury... jak inne media. czy nie ma już w tym kraju rzetelnego dziennikarstwa??? istotą protestu nie jest określanie poziomu refundacji leków. problemem, którego dotyczy ten protest jest sprzeciw wobec działań nfz w stosunku do lekarzy. nowa ustawa wprowadziła możliwość do 5 lat wstecz zakwestionowania faktu, czy danemu pacjentowi należy się refundacja przepisanych leków. przy czym dochodzi do absurdów, w których dla nfz nie jest dowodem ubezpieczenia np. aktualna rmua, ale fakt, czy składka zdrowotna wpłynęła na czas na ich konto. a kto poniesie odpowiedzialność finansową za zakwestionowane przez nfz recepty? lekarze. i to z odsetkami. trzeba być niespełna rozumu, żeby się podkładać w tak prosty sposób niewydolnemu systemowi... zamieszanie wokół słynnej już pieczątki jest tylko zaciemnianiem rzeczywistego problemu.”
Ponadto i tak wszystkie recepty są ponoć nieważne, bo od nowego roku weszła inna ich numeracja a nie wydrukowano nowych druków.

Po wpisaniu do Googla „ lekarstwa nie stać mnie” pojawia się 3 mln wyników.

http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=1&idx=81345

http://biznes.onet.pl/1000-zamiast-30-zl-zmiany-w-refundacji-lekow,18570,4987124,1,news-detal

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

PO nie sa tacy durni- ten caly teatr z receptami, lekarzami , kolejkami...
To jest celowa robota !
Zaaranzowana inscenizacja przynoszaca wiele korzysci sprzedawczykom z PO: odwraca uwage, wprowadza ukryta eutanazje, zniecheca mlodych ludzi patrzacych na ten bur.... do Polski (wymuszanie emigracji) wszystko po to aby liczebnosc Polakow zmiejszyc do planowanych 15-20mln.

Latwiej tez bedzie Tuskowi zrealizowac nadrzedny cel: Polska regionow.
Czyli likwidacja Polskiej Panstwowosci.
Zaczeli od Slaska...

richo

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

richo

#211624

Od czego odwraca uwagę. Większej kompromitacji trudno sobie wyobrazić. Na zachodzie za to minister już by poleciał, ludzie byliby na ulicach.
Tyle że Polacy pozwalają się traktować jak bydło, to i tak są traktowani.

Jest to uderzenie w biednych, starych, chorych ludzi, którzy nie będą protestować.

Może to dla ciebie "teatr" dla tych ludzi, twoich rodaków zresztą, to sprawa życia lub śmierci. Przykro mi że to do ciebie nie dociera.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211628

Widzicie jak ładnie odwrócili uwagę od spraw finansowych,już nigdzie nie gadają o tych 7 miliardach dla banku,ani o 55% deficytu,a szczekaczki ubeckie tylko o lekach,i tak czy siak to ściągną z nas te pieniądze co dali dla pejsatych i do banku,a magik Vincent POwie że kasa się zgadza,a że sporo ludzi umrze to tej czerwonej zarazie na rękę bo nie będą musieli wypłacać rent i emerytur,i zabiorą z każdego umarłego PO 2 tysiące z pogrzebowego

nic innego nie pozostaje,albo walka albo banicja,lub niewola
ja wiem dla wielu to jest trudny wybór,i każdy sam zdecyduje jak ma żyć,czy z piętnem niewoli,ale żyć,czy być wolnym i być zagrożonym

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211649

Już nigdzie nie mówią:
- O budowaniu Pol-Landu.
- O 900 mld PLN zadłużenia wewnętrznego
- O 250 mld Euro zadłużenia zewnętrznego
- O mijającym właśnie terminie uprawomocnienia ustaw o
rozdanych działkach gazowych.
- O katastrofalnym wzroście bezrobocia.
- O Zamachu Smoleńskim
- O zmanipulowanym przekazie z Marszu Niepodległości
...........
Mam wymieniać dalej?
Ale teraz już w knajpach, a nie na cmentarzu,
będą dzielić łupy, zdobyte na chorych i umierających.
Światli potomkowie bandytów z Katynia.
Pozdrawiam Cię Marku

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211665

Ubyło 854 pozycje - "tak wycofaliśmy leki stare, te które okazały się truciznami, wprowadzając w to miejsce setki nowych ".
Zmiana przyniesie 60 mln zł oszczędności dla państwa - "wywalczyliśmy najlepsze kontrakty z koncernami, a chorzy zostaną dużo lepiej i w większym stopniu zaopatrzeni w preparaty
Dlaczego w pierwszej wersji brak było preparatów przeciwbólowych w chorobach nowotworowych? - " dziwię się że poseł Piecha odmawia łagodzenia bólu dzieciom z nowotworem, dziwię się jako człowiekowi i jako lekarzowi"
A ja myślę tak : przychodzi łapownik (eufemistycznie zwany lobbystą) i negocjuje z dyrektorem departamentu : za dofinansowanie do tego leku z NFZ na poziomie 50 mln moja firma daje 8% łapówki. Chwileczkę policzmy: partia 5%, Tusk 1%, minister 1% koszty 1,5% czyli 0,5% dla dyrektora (partia 2,5 mln, Tusk i minister po 0,5 mln dyrektor 250 tyś. Już idę : panie ministrze dają dla pana i premiera po 0,5 mln i na partię 2,5 brać czy wołać innych.
Negocjuj do 10 . Walcz do uzyskania najlepszej oferty dla pacjentów.

Minister sam do siebie: Dlaczego do k...y nędzy muszę na nas mówić per pacjenci?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211654

Realistyczne podejście do tematu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211659

Nic mądrego nie napiszę, cisną mi się tylko bardzo brzydkie słowa, a to wynika tylko z bezsilności. Naród będzie tak osłabiony psychicznie jak i fizycznie, ponieważ opiekunowie chorych osob też są nadwyrężeni. Nie ma spokoju, bida zagląda wszędzie , do tego choroby, jak tu można funkcjonowac? My tu sobie bla bla bla, ale jest tysiące ludzi na wsiach i miastach bez komputerów,samotnych, którzy w cichości i spolegliwości wobec losu będą przyjmowac śmierc. Znowu cisną mi się te brzydkie słowa. Wyc się chce i znowu te brzydkie słowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#211674

Inaczej jak "brzydkimi słowami" nie da się opisać tego co zrobił rząd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211695

Elity światowe uważają, że masy pracującej jest za dużo. A poza tym zadłużenie Polski. Hmm. Wygląda na to, że będzie Polaków mniej...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xall

#211682

W międzyczasie obejrzałem wypowiedź pana Sośnierza:"Udało nam się wprowadzić elektroniczne karty pacjenta w śląskim (identyfikuje pacjenta, jego status jako ubezpieczonego i wykonane czynności wprowadzone trwale w system)bo nim "centrala" się zorientowała było już za późno by zablokować projekt"". "Program definiujący lek i jego refundację to prosta aplikacja na kilkaset sztuk, w USA lekarze mają książkę kodów i czytniki- oni mają na liście leków refundowanych 80 000 pozycji (lek, poziom refundacji dla każdej kategorii ubezpieczonych {dzieci, socjale, przewlekli itd}. Wygląda na to że mafia żerująca na naszych składkowych pieniądzach to :rząd, urzędnicy ministerstwa, firmy farmaceutyczne , lekarze i aptekarze.Oczywiście wszystko ma pod czujnym okiem CBA znów pod czujnym okiem premiera Tuska. Całość od strony prawnej chronią funkcyjni adwokaci ,a od strony medialnej oligopol Agora, TVP,PR, Polsat i TVN.Błogosławieństwem obdarzają Pieronkoidy. Ciekawe ile wziął przed wyborami w 2008 za udzielenie ślubu kościelnego ateiście Tuskowi bodajże Gocłowski? I jak tu dziwić się takim wynikom wyborów? Nie dziwi nic.Rozpoczęło się "ostateczne rozwiązanie problemu tubylców na obszarze między Odrą a Bugiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211684

Sośnierza za czasów PiS zablokowoło na cały kraj MSWiA, bo chciało te dane wprowadzić do dowodów osobistych.

http://www.rp.pl/artykul/10,786671-Slaska-recepta-na-chaos-z-refundacja.html.

Potem to już szło jak wszystko inne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211696

kto, co i dlaczego. A skoro tak to co???????? Co z tego wynika? Czy tylko poczucie bezilnej złości czy też może coś więcej? Dlaczego nie widać oprócz odnotowania kolejnego przygnębiającego obrazu otaczającej nas rzeczywistości, żadnych recept? Co robić dalej? Czy rzeczywiście pozostało nam już tylko pomstowanie i parafilozoficzne analizy sytuacji człowieka we współczesnym zglobalizowanym świecie? Czy znowu skończy się tylko paroma wpisami o podłosci tuskoidów? Czy może znajdziemy jakieś rozwiązanie? Zauważyliśmy już kto jest za to odpowiedzialny - czy zrobiliśmy już ścisły rejestr gnid i wrzodów na dupie Narodu? Nie! Pomstujemy, wyszydzamy przekonani o swoich racjach. Kto z nas zrobił coś trwale odmieniającego rzeczywistość? Nie wyłączając mnie samego. Nikt. Ktoś powie że przecież był Marsz no i ludzie chcą żyć (być może bardziej żyć niż być). Kilka osób zostało poszkodowanych mniej lub bardziej trwale na zdrowiu lub/i kieszeni. Więc kim jestesmy? Ilu nas jest? Co możemy? Jaki mamy plan?.................Nic. Mało nas do pieczenia tego chleba wolności? Mało w nas ludzi zawładniętych ideą? Nie ma w nas niezgody na bezprawie i niszczenie Polski? Oni już nawet nie śmieją się z naszego tu popiskiwania. Nie boją się nas i naszych działań, których tak naprawdę nie ma. Nas zwyczajnie nie ma dla nich. Nie dajemy im powodu aby nie mogli spać po nocach. Zatem trzeba im dać powód aby nie mieli spokojnego snu. Tylko wtedy może się coś zmienić. PiS - przepraszam ale przy całym szacunku, JK już zrobił co potrafił. Rezultaty znamy. Jesteśmy jak stado baranów prowadzonych na rzeź mówiących do siebie: "Tylko spokojnie, tylko spokojnie Panowie". I w tym spokoju oni nas zwyczajnie zarżną. Nwet nie wierzgniemy raciczką na pożegnanie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211687