Dziś grała orkiestra

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Na placach koncerty, wielkie finały. Na ulicach wolontariusze. Nie przypięli raczej serduszka mijającym ich ludziom, którzy właśnie poszli do apteki i dowiedzieli się, że nie stać ich na wykupienie lekarstwa za 100% ceny. Tego, które im czy ich dzieciom ratuje życie czy zdrowie. O nich nikt ze sceny nie wspomni. Słowo o kryzysie pieczątkowym nie padnie.

Mam tu nieodparte skojarzenie z filmem „Kabaret”. Jego akcja rozgrywa się w początkowym stadium nazizmu w Niemczech. Dzisiejszy dzień kojarzy mi się z piosenką, z wesołymi scenami kabaretowymi przerywanymi brutalnymi scenami z rzeczywistości. Dlaczego? Powyżej opisałem.

Inna scena to dziecko, śliczny blondynek śpiewający piękną pieśń. Potem kamera odjeżdża i widzimy go w mundurze Hitlerjugend, gdy pieśń podejmuje stado lemingów. Tak jest z orkiestrą, w szerszym planie widzimy Przystanek Woodstock z promocją establishmentowych polityków, tych, którzy odpowiadają min za zły stan służby zdrowia. Z Kondratem wołającym ze sceny, że „Polska nie jest najważniejsza”. Owsiak wiedział jak się pacyfikować młodzież, jeszcze za czasów wiernego sługi Imperium Zła, Jaruzelskiego.

Wolontariusze nie mają pretensji do naszej służby zdrowia, nie zbierają podpisów pod propozycjami zmian w jej marnotrawnym, nieefektywnym funkcjonowaniu. Tym samym pośrednio akceptują jej stan. Ich działanie dołoży do niej jedną tysięczną środków, kilkadziesiąt milionów, choć średnio inne kraje wydają na nią kilka procent PKB więcej a to oznacza w naszym wypadku 20 - 30 miliardów.
Około 100 tys urzędników niepotrzebnie zatrudnionych przez Tuska kosztuję ładnych parę miliardów rocznie, obsługa zaciągniętych przez niego długów to paręnaście miliardów. Jeśli te kilkadziesiąt milionów od Owsiaka „ratuje setki czy tysiące dzieci”, to ile to marnotrawstwo zabija?

Czy nie widzę wiele pozytywnej energii w ludziach, altruizmu, widzę. Ale patrzę na to systemowo. Widzę też, że ludzie w tym uczestniczący zostają skanalizowani – nie róbmy polityki, zbierajmy pieniądze. Dlatego podstawowe narzędzie zniewolenia społeczeństwa czyli telewizja daje im cały dzień do dyspozycji. Nie dlatego robią zbiórkę, którą koszty zerują. To tylko pretekst.
Dlatego Caritas, mający dziesięciokrotnie większe obroty, nie ma choćby swojego dnia w telewizji, proporcjonalnie powinien mieć dziesięć. Największego zbieracza po tamtej stronie Rydzyka nie dość, że do telewizji nie wpuszczają, to jeszcze nie wpuścili na multiplex ani jego radia ani telewizji. Tu zbożne cele są bez znaczenia. Polityka uber alles.

Na FON przed wojną też zbierano ale wtedy państwo robiło co mogło w tym temacie, teraz w sprawie służby zdrowia się nie robi, jest ona jedną z najgorszych w Europie czy OECD
WOŚP to reality show i kolejne święto w kalendarzu a my lubimy święta, „bezpłatne” koncerty, coś się dzieje, wszyscy czują się lepsi. W sumie to zbiorowe samookłamywanie się, że jest dobrze tam, gdzie jest bardzo źle. Właściwie zbiorowa schizofrenia – bo Polacy zgodnie bardzo źle oceniają służbę zdrowia i ... w większości głosują na tych, którzy za to odpowiadają.
Może uczestnicząc w zbiórce mają mylne wrażenie, że mają istotny wpływ na polepszenie służby zdrowia?

Brak głosów

Komentarze

Wszystkie telewizje dały Owsiakowi bezpłatny czas antenowy od rana do wieczora. Lot dał mu na cały dzień samolot z obsługą, lotnictwo wojskowe ochronę dwóch F-16 oraz ochronę wojskową w każdym miejscu gdzie się znajduje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213216

I 1000 żołnierzy do pomocy,tyle co połowa kontyngentu z Afganistanu.Itd itp

Są równi i równiejsi w tym kraju.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213230

Ja sie nie dziwie, ten narod chyba nigdy nie zmadrzeje.
Slysze ciagle narzekania - wszystko drozeje,ludziom brakuje na podstawowe rzeczy i na rachunki,a ciagle glosuja na bande
zlodziei.Datki na oszusta WOSP przekroczyly wlasnie 40 mil!
To dowod na glupiejace spoleczenstwo.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

someone

#213290

Mamy lemingi wierzące w bociany, bo jakoś nie są w stanie połączyć tego, że żyje im się gorzej, z tym na kogo głosowali, kto tworzy rząd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213307

Tak oto Owsiak popiera PIS. Taka żebranina jest wyłącznie dowodem potwierdzającym wypowiedź posła Brudzińskiego, że Polska to dziadowskie państwo

Vote up!
0
Vote down!
0

Mów mi wuju

#213298

Dziadowskie. Ta żebranina to na razie 0,06% tego co płacimy w podatkach na służbę zdrowia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213309

'Owsik' dostal samolocik i dwa F16 (!!!), a co dostala delegacja prezydencka z 10.04.10? Tu-154 M nafaszerowanego bombami, zero ochrony, POtem wielkie bum! -

i kulki w leb dla niedobitkow. Nastepnie POgarde, falsz i nienawisc od okupantow, tu w Polsce. Ciekawe proporcje, zgodzicie sie?

Panter74

Vote up!
0
Vote down!
0

Panter74

#213299

Taki kraj.Priwislański.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213311

DO BRACI ROBOTNIKÓW, ROLNIKÓW  - RODAKÓW   Bracia, ja was rozumiem, ból wasz i mnie boli; Wiem żeście społecznego ładu podwaliną. Wiem, że jesteście warci sprawiedliwszej doli, Wierzę, że wasze troski i nędze przeminą. A jednak łzą mi gorzką zachodzi powieka, Bratobójczej przyszłości ścigają mnie mary. Wiara moja się chwieje, nadzieja ucieka, Gdy widzę wodzów waszych czerwone sztandary. Kłamstwo, potwarz, prywata, fałsze – to ich droga, W mętach niezgody bratniej widzą swe korzyści, Wydzierają wam z piersi ojczyznę i Boga, A w serca wasze leją wciąż jad nienawiści. Oni wiodą was w przepaść. Tam wasze nadzieje Zburzą na długie lata, gdy krew się poleje, I będziecie bezsilni stać w żałobnej szacie I przeklinać tych, których dziś za bogów macie       * Bo w nienawiści leży grom nieszczęścia  na dnie, A kto grom wyzywa ten od gromu padnie.
Vote up!
0
Vote down!
0
#213364

za Dziennik.pl: Para prezydencka ofiarowała na aukcję na rzecz WOŚP wizytę weekendową w ośrodku prezydenckim w Wiśle i zaproszenie na dowolnie wybrany koncert spośród organizowanych w Belwederze....

Vote up!
0
Vote down!
0

z ujścia Menu do Renu

#213371

Cholera, nie wiedziałam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

zdumiona

#213754

"wizyta" oczywiście. Coś mi klawiatura pada :)

Vote up!
0
Vote down!
0

zdumiona

#213757

Jako uczen w latach szescdziesiatych budowalem szkoly tysiaclatki, pozniej bez pytania zabierano mi pieniadze na budowe szpitali. Od ladnych paru lat biegaja po ulicach mlodzi ludzie i krzycza ... siema, rubta co chceta, tylko dajta.
Natomiast Tusk i jego swita, mowia wyraznie, szpitale trzeba sprywatyzowac! Rozumiem wiec, ze ta zbiorka jest dla nowych wlascicieli szpitali.
Zarowno Tusk jak i Owsiak musza jeszcze duzo sie uczyc, zeby mnie kolejny raz w lewo zrobic.

Vote up!
0
Vote down!
0

malmarek

#213380

 Takiego zrzędzenia jak przy okazji tej imprezy dawno nie widziałem. Cóż was boli, że np. wczoraj pod mój dom podeszły dwie dziewczynki i wrzuciłem, bez żadnej nachalności z ich strony swoje "trzy grosze"? Jesteście stadem zwistników, tylko dlatego, że to nie jest trendy na prawicy,Owsiakowi gratulować. Ciekawy jestem jakbyście teraz mlaskali i klaskali, gdyby Kaczyński podziękował Owsiakowi za taką akcję i wrzucił solidny datek. Jeśli na mszy chodzi człowiek i podsuwa wam koszyczek na ofiarę, to też żebrak? też się brzydzicie? a na Caritas kiedykolwiek daliście? a na czerwony krzyż? Ile hipokryzji się od wczoraj wylewa, tylko dlatego, że Owsiak nie luubi PiS. Bo gdyby był zadeklarowanym ... aaaaaaaaaaaaaa to całkiem inna sprawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#213391

Niekoniecznie. Zanim jeszcze o PiS śpiewały ptaszki w najdalszym lesie, już nie podobała mi się ani WOŚP, ani Owsiak. X lat temu.
Na samym wstępie zniesmaczył mnie straganiarsko-ziomalski image Owsiaka, niedługo później dowiedziałem się kilku rzeczy o tym, jak funkcjonuje WOŚP i jeszcze bardziej zacząłem całej tej hucpy nie lubić.
Mówiłem to od zawsze i wiele razy usłyszałem, że jestem człowiekiem bez serca, bo to taka szlachetna idea, a ja nie rozumiem, że "trzeba pomóc".
O tym jak działa WOŚP piszą inni, więc nie będę się powtarzał, ale to tylko część problemu.
Byłeś na słynnym Przystanku Woodstock na przykład?
Wiesz jak to wygląda?
I znowu - nie piszę tego po to, żeby moralizować, ale to po prostu chłam, miernota, a dodatkowo syf, malaria i trzy metry mułu.

A jak już chcemy gadać o PiS.. ja się bardzo cieszę, że Owsiak PiS, jak to ująłeś, "nie lubi".
Dla mnie byłoby to kłopotliwe, gdyby ten pan deklarował się po tej stronie barykady. Bo - musiałbym się zastanowić nad pewnymi rzeczami, doświadczając dość przykrego uczucia dysonansu poznawczego :)). A tak - wszystko na swoim miejscu. Zresztą niczego innego bym się po Owsiaku nie spodziewał.

A - na Caritas zdarza mi się, fakt, rzadko, ale coś ofiarować. Podobnie jak zdarza mi się wspomóc przysłowiowego "żula" na ulicy. Nawet w tym drugim przypadku mam pewność, że moje pieniądze zostaną wykorzystane tak jak się spodziewam - choćby i facet kupił sobie za nie tanie wino...

Ale WOŚP jest popularny i będzie - zawszeć to miło mieć świadomość, ile "dobrego" się zrobiło oferując złotówkę czy dwie...
I samoocena rośnie... ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#213403

Przeczytaj tekst tyle razy, aż go zrozumiesz, patrząc po komencie z 50 razy.

A co ja mam do PiS?

Vote up!
0
Vote down!
0
#213731