Wałbrzyska demokracja

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Pojawiły się wczoraj informacje o rozwiązaniu struktur PO w Wałbrzychu i postawieniu przez prokuraturę zarzutów w sprawie korupcji wyborczej. Tej sprawy nie zamieciono pod dywan, choć z drugiej strony w takiej sytuacji co najmniej dziwne jest to, że 12 01 sąd uznał wybory za ważne. To że prezydentem pozostaje osoba, która bez kupowania głosów, by nim nie była i mogąca wykorzystywać swoją pozycję by mataczyć w śledztwie. Wałbrzych i każde miasto, które znajdzie się w jego sytuacji powinno być zarządzane przez komisarza rządowego.

Więcej na temat kampanii wyborczej w Wałbrzychu w oryginalnie przygotowanej na prezentacji na blogu: http://takietomiasto2010.blox.pl/2010/12/12-BITWA-O-RATUSZ.html
Są tam też ciekawe informacje na temat korupcji wyborczej http://takietomiasto2010.blox.pl/2011/01/13-POsmiornica.html
i dobrze udokumentowane wiadomości dotyczące usytuowanego w środku miasta wysypiska odpadów niebezpiecznych w środku miasta. Ta 160cio milionowa inwestycja może stanowić drugie dno całej afery wyborczej. Dawne władze bowiem stanowiły gwarancję jej trwania a np. kandydat z listy Dutkiewicza, Patryk Wild był mocno przeciw.

Nie jest tak że Wałbrzych to był jedyny wyjątek od demokratycznej reguły. Takich miast i miejscowości jak Wałbrzych było wiele. Fałszerstwa sygnalizowali także ludzie w komentarzach do pojawiających się artykułów i notek na ten temat. Czy to wierzchołek góry lodowej?
http://polskaliberalna.net/polska/1453-chor-oskarycieli-o-faszerstwa-wyborcze-coraz-wikszy.html
http://www.pardon.pl/artykul/13104/skandal_pod_ostroleka_kupowano_glosy_wyborcow
http://rafix111.salon24.pl/254654,falszerstwa-wyborow-w-gminach-to-standard

Co do wyborów prezydenckich, to ciągle nurtuje mnie pytanie na które nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Kto odpowiada za podrzucenie miń. 98 kart do głosowania w Brukseli?
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/wybory-w-brukseli-zostay-sfaszowane_143932.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wydali kasę na głosy a drogi mają takie że pożal się Boże. Byłem tam w zeszłym tygodniu, to jakaś paranoja, nawet Ruscy mają lepsze. Niby to Europa. Miasto zaniedbane, szare syf na każdym kroku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

eirePL

#137256

Sprawa ta pokazuje że pod rządami platfusów niema co liczyć na demokratyczne wybory.Trzeba się starać o obserwatorów międzynarodowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#137300