Skoro mamy taką możliwość, to Polska powinna te 6 mld euro pożyczyć Węgrom! Skoro mamy zaryzykować, to ryzykujmy nad Dunajem

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Nie pozwólmy aby dziś banki zrobiły w Budapeszcie to, co w 1956r. sowieckie tanki! Skoro mamy wyłożyć te 6 mld euro, skoro premier D. Tusk mówi, że nas na to stać, to pożyczmy tę kwotę WĘGROM!
Pożyczmy ją Węgrom! Dla nich, dla Węgier to istotna pożyczka!
To byłaby celowa pomoc dla kraju, który został wpędzony w biedę, w kłopoty przez węgierską postkomunę przy biernym zachowaniu międzynarodowych instytucji finansowym!
Skoro stać Polskę na takie ryzyko!
To zaryzykujmy solidarna pomocą potrzebującym Węgrom.
Pomóżmy rządowi Wiktora Orbana!
Pomóżmy Węgrom!
Zaryzykujmy pomagając tym którzy ciężko pracują, narzucili sobie mnóstwo wyrzeczeń i mają program wyjścia z kryzysu!
Zaryzykujmy wspierając pożyczką Węgry!, bo oni nie tylko jej potrzebują, ale także mają program antykryzysowy!
Wesprzyjmy Węgrów, a nie tych, którzy mają min. emeryturę
550 euro, a płacę minimalną ponad 1000 euro!
Pomagajmy Węgrom, a nie tym, którzy mają w swych najbliższych planach zakupy kolejnych F-18, korwet itd.
Pożyczmy Węgrom, a nie tym , którzy przeznaczą to na fundusze celowe wspierania kazirodców, piromanów, pedofili i innego popapraństwa!

Jeśli mamy ryzykować, to zaryzykujmy z głową! i z sympatią, choć to kategoria odległa od biznesu!

pzdr

Brak głosów

Komentarze

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Jest to rozsądna propozycja. Bo jak wpłacimy Unii na ratowane euro to poratujemy niemieckie Banki. Wolę Węgrów. Dali nam broń i amunicje w 1920 roku. Nikt inny nie chciał nam dac. Wierze że nam pożyczkę oddadzą. A jak nawet nie to przynajmniej spłacimy tamten dług.
Kupujmy teraz węgierskie wina i w ogóle ich towary. Precz z budowaniem potegi Chin!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#217975

Mix
a nie wspomaganie unii która ma za zadanie rozbić poszczególne państwa i stworzyć euro państwo.
Sprawa walki Narodu Węgierskiego jest również sprawą Polski.
Jesteśmy po tej samej stronie barykady.
Dla naszych przyjaciół byłby to duży oręż w walce o narodowe interesy i niepodległość.
Szkoda że premierem nie jest Antysalon.
To dobry pomysł by kupować węgierskie produkty.
Może osobne regały w sklepach z węgierskimi produktami.
Ułatwiłoby to zakupy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#218018

Ten szlachetny pomysł!

Obawiam ze te pieniądze nie trafią do Węgrów bo "bracia starsi w wierze" juz je zachachmęcili" !

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#218015

moze, jak w `56, zrobimy narodową zrzutę, by pomóc Bratankom, choćby symbolicznie. W `56 Polska, kraj zniszczony wojną, udzielił - po USA - największej pomocy materialnej Węgrom. Czy żyje w naszym narodzie ten DUCH SOLIDARNOŚCI?

dobraczek

Vote up!
0
Vote down!
0

dobraczek

#218020

 Poprzyjmy Węgrów w każdy możliwy sposób. NIECH ŻYJĄ WOLNE WĘGRY!

Vote up!
0
Vote down!
0
#218048

Jak do tej chwili, to Twoja propozycja wykorzystania sześciu miliardów euro(jak łatwo się to pisze!. TYLKO SZEŚĆ MILIARDÓW EURO czyli skromnie licząc po 4,3 PLN za euro to np. przy zadłużeniu Kłodzka i całego powiatu suma pozwalająca godnie żyć setkom tysięcy ludzi w dobrobycie przez kilka dziesiątek lat, ale przecież ważniejsza jest poprawność polityczna i prywatne plany Jaśnie Nam Panującego Donalda Posiadacza Toli) jest jak najbardziej godna powszechnego poparcia. Płacę podatki i jak mógłbym decydować, to moją część chciałbym oddać na Madziarów.

 germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#218058

Kapitalny pomysł ...
Ktoś może podrzuci jakieś sensowne rozwiązanie jak zmusić nasze łachudry z nie/rządu polskiego do tego by na taką opcje przystały ,,

Optowałbym za rozpisaniem referendum w sprawie tej pożyczki. Jak wiemy to forma jak najbardziej demokratyczna sprawowanie rządów dopuszczona przez konstytucję ..

masz antysalonie za ten pomysł 10 pkt

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#218078

pomysłu w sprawie pomocy Węgrom!
Jednakże skoro mamy pożyczyć mfw te 6 mld euro na b. niskie oprocentowanie nie otrzymując nic w zamian, to lepiej pożyczyć
je Węgrom na warunkach np takich na jakich my otrzymujemy kredyt od innych organizacji finansowych!
A zamiar Tuska, Rostowskiego i Belki wystarczy zderzyć z poniższą opinią" cyt. za NDz:
"Stany Zjednoczone od razu odmówiły udziału w zrzutce na MFW. Po tej informacji głos zabrali niemieccy ekonomiści, którzy ostrzegają swój rząd, że Bundesbank powinien przekazać MFW swoją część pożyczki, czyli 45 mld euro tylko wtedy, gdy zrobią to również państwa spoza strefy euro. Szef Bundesbanku Jens Weidmann sprecyzował, że niemiecki bank federalny udzieli takiej pożyczki jedynie wtedy, gdy znane będą bardzo dokładnie zasady jej obsługi. - Jeżeli nie poznamy zasad obsługi pożyczki dla MFW, to nie zgodzimy się na jej udzielenie - powiedział Weidmann.
Ekonomiście zgodnie twierdzą, że obawy szefa niemieckiego banku federalnego są uzasadnione, ponieważ zgodnie z obowiązującymi regulacjami Międzynarodowy Fundusz Walutowy ma pierwszeństwo w odzyskaniu długów, więc Bundesbank może mieć kłopoty z odzyskaniem dużej części swoich pieniędzy pożyczonych na ratowanie największych dłużników eurolandu. Jak twierdzi dziennik "Frankfurter Algemeine Zeitung", ewentualna zgoda na pożyczkę będzie uzależniona od stanowiska członków komisji budżetowej w Bundestagu. Do tej pory trwają polityczne spory, czy podczas jej ostatniego posiedzenia taka zgoda została wydana. W protokole z obrad znalazło się sformułowanie "komisja przyjęła do wiadomości zwiększenie pakietu pomocowego", ale opozycja twierdzi, że takie stwierdzenie jest niewystarczające. Koalicja natomiast uważa, że parlament wyraził zgodę na zasilenie Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego. Na razie Jens Weidmann uznał, że do uruchomienia pożyczki dla MFW potrzebna jest wyraźnie sformułowana zgoda parlamentu, a nie enigmatyczne stanowisko komisji.
Niemcy nie wierzą w to, że dużo krajów spoza strefy euro weźmie udział w finansowaniu pożyczki dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego. USA już są na "nie", a Wielka Brytania, Czechy i Szwecja się wahają. Węgry nie mają pieniędzy"
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#218089

Można nawet ominąć MFW, będzie bez prowizji.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#218116

dla pełniejszego zobrazowania tego w co się chce wpakować Tusk i jego antyPOlska banda:
1."Zarząd Narodowego Banku Polskiego, zgodził się udzielić pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu. Taka prośbę wystosował minister finansów Jacek Rostowski. Z obliczeń ekonomistów MFW wynika, że na ratowanie europejskich gospodarek potrzeba około 1 bln dolarów. Polska miałaby pożyczyć funduszowi blisko 6,5 miliarda euro.

Zarząd NBP po zapoznaniu się z wnioskiem ministra finansów z 16 stycznia 2012 r. w sprawie udzielenia przez NBP pożyczki bilateralnej Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu postanowił przychylić się do prośby ministra finansów zawartej we wniosku i upoważnił prezesa NBP do zadeklarowania wobec rządu RP i MFW gotowości partycypacji NBP w czasowym zwiększeniu zasobów finansowych MFW w formie pożyczki bilateralnej - czytamy w komunikacie NBP.

Ostateczna decyzja o udzieleniu pożyczki na rzecz MFW zostanie podjęta przez zarząd NBP po uzgodnieniu z MFW warunków umowy. Sprawa ta zostanie przedstawiona Radzie Polityki Pieniężnej na najbliższym posiedzeniu 24 stycznia."

2.opinia Cezarego Mecha (Agencja Ratingu Społecznego):

"Jest to działanie ze wszech miar nierozważne, gdyż Polska z jednej strony ma linię kredytową właśnie mającą na celu zredukowanie kosztów zmienności waluty i potrzebuje rezerw na obronę kursu przed atakami spekulacyjnymi i nadmierną zmiennością podwyższającą koszt kapitału zakłóceniami. Z jednej strony płacenie za możliwość wykorzystania środków w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, z drugiej strony pozbawianie się rezerw jest działaniem nierozważnym i alogicznym. Lepiej by było, gdyby Polska, jeśli Narodowy Bank Polski stwierdzi, że może ograniczyć środki służące interwencjom kursowym, zredukowała swoją linię, którą ma w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, tak że MFW miałby środki na akcję wspierającą bogate kraje Unii Europejskiej. Byłoby to działaniem bardziej przezornym, zwłaszcza że Polska posiada środki płynne w Narodowym Banku Polskim, które są zainwestowane w obligacje krajów euro i dolarowe, więc przekazywanie środków do Międzynarodowego Funduszu Walutowego wiązałoby się z ich sprzedażą, a więc wzrostem ich rentowności i pogorszeniem sytuacji kredytowej tych krajów. Ponadto kluczowym byłoby ustalenie czy przekazane środki ulokowane byłyby na warunkach lepszych od tych po których Polska zdobywa konieczne środki za granicą."

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#218127

" Skoro mamy taką możliwość, to Polska powinna te 6 mld euro pożyczyć Węgrom! Skoro mamy zaryzykować, to ryzykujmy nad Dunajem "

Przynajmniej ich nie zmarnują.

___________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#218291

ale już mamy kwiecień 2013 - czas płynie szybko; Polska w łapach niszczycielskiego desantu, nie decyduje o sobie. Mimo to Duch nie gaśnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#350515