Grochem o ścianę

Obrazek użytkownika Nessun Dorma
Blog

Panuje obiegowa opinia, że polityka jest brudna, cyniczna i że nie można jej uprawiać, bez zanurzania się po szyję w bagnie. Szczególnie w Polsce, doświadczonej latami zaborów, okupacji i komunistycznego dławienia wszelkiej niezależnej myśli i prostolinijności, podejrzliwie analizuje się każde słowo wypowiedziane publicznie. Stąd, kiedy polityk taki, jak Jarosław Kaczyński postępuje kierując się regułami honoru, uczciwości i pragnieniem dawania świadectwa prawdzie, patrzy się na niego, jak na osobę niepoczytalną.
Z podobną reakcją spotka się jego oświadczenie, uzasadniające odmowę udziału w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Cóż z tego, że jego argumenty odmawiające legitymizacji "skandalicznego działania rządu, degradującego naszą Ojczyznę" są logiczne, podbudowane ewidentnymi faktami i świadczą o głębokim patriotyzmie, a nie o wmawianej prezesowi PiS "obłąkanej" żądzy władzy. Prezydenta Komorowskiego nie było nawet stać na męskie zaakceptowanie decyzji lidera opozycji. Zamykając oczy i zatykając uszy stwierdził jedynie: "dziwi mnie i smuci decyzja prezesa PiS. Jeśli ktoś nie chce doradzać, to trudno."
Tak jakby ktokolwiek w rządzie chciał słuchać jakichkolwiek rad, szczególnie tych pozwalających ocalić resztę twarzy w prorosyjskiej gębie, jaką przyprawiono Polsce.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Stanowisko prezydenta sprowadzające się do stwierdzenia ... "dziwi mnie i smuci decyzja prezesa PiS. Jeśli ktoś nie chce doradzać, to trudno."....
Ten człowiek wiedząc, że sam pełni fasadową funkcję w państwie wg której może zjeść śniadanie, robić dalej skany, nadać ordery .... ośmiesza siebie, bo przecież znakomicie wie, że DORADZANIE w BBN
JEST SZTUKĄ DLA SZTUKI.
DECYZJE MAJĄCE ZNACZENIE OTRZYMUJE OD "WIELKIEGO PRZYJACIELA"
I TO JEST CAŁE CLOU sprawowanej funkcji, NA KTÓRĄ NIESTETY NARÓD DAJE NAKŁADY FINANSOWE !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

merypol

#103450

 a nie jakaś tam obecność w NATO

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Remek

#103451

Jan Bogatko

... po raz kolejny p. prezydent żartuje. Doradzać? Słuchać?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#103458

Komentarz do tego filmiku, który znalazłem:
http://niepoprawni.pl/content/znakomity-klip-platformy

:))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103462

Nie dziwię się JK, że nie chce rozmawiać ani współpracować z Bronkiem(chociaż wiadomo, że nawet jakby zasiadł w RBN, to Gajowy i tak by nie korzystał z jego rad) po tym wszystkim co ten człowiek zrobił. Swoją drogą Bronku jest rasowym bezczelem, skoro oczekuje, że za plucie w twarz ktoś będzie się do niego uśmiechał i może jeszcze zabiegał o łaskawość.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#103503