"Samoobrona miejska" Palikota

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Po wiejskiej „Samoobronie” Andrzeja Leppera na naszych oczach rodzi się „Samoobrona” miejska i inteligencka, Janusza Palikota. 

Podobnie jak Lepper, tak i Palikot ma dokładnie „gdzieś” środowisko, które rzekomo chce reprezentować.

Oba twory łączy również „spontaniczność” ich powstawania, w którą jednak wierzy mnóstwo naiwnych Polaków.

Tak jak żaden happening i atak Palikota nie był nigdy żywiołowy i spontaniczny, tak i powstanie nowego ruchu jest ściśle uzgodnione z Donaldem Tuskiem i wieloletnim najlepszym przyjacielem Bronisławem Komorowskim, z którym to wspólnie zasadzali się w Rosji na głuszca.

„Samoobrona” Leppera i „Nowoczesna Polska” Palikota to dzieła kreowane na potrzeby przyszłych koalicji w celu utrzymania władzy.

Z najnowszej historii wiemy, że czasami to wszystko, co wydaje się być pod kontrolą, wymyka się z rąk.

Wysypywanie ziarna z wagonów, blokady dróg oraz Klewki, zastąpił sztuczny penis, świński ryj i pite publicznie małpki. Rzucanie obelg, oszczerstw i pomówień w porównaniu z Lepperem wzrosło i charakteryzuje się dużo większym chamstwem, bezczelnością i nikczemnością.

To wszystko są identyczne w zamyśle środki do budowania własnej popularności i rozpoznawalności w mediach.

Ten sam klucz do sukcesu, z tą jednak różnicą, że ci, którzy na Lepperze nie pozostawiali suchej nitki, dziś idą jak w dym za Palikotem.

Lepper był „zwykłym cwanym i cynicznie wyrachowanym chamem” zaś działający według tego samego klucza i wykorzystujący cudze prawa autorskie Palikot, zyskał rangę ekscentrycznego milionera, wybitnego umysłu i „Stańczyka” III RP.

I tak mamy nowych Filipków w postaci Ryszarda Kalisza, Kazimierza Kutza, Kuby Wojewódzkiego czy Kamila Sipowicza i następczynie Renaty Beger, takie jak Magdalena Środa, Manuela Gretkowska i „Kora” Jackowska.

Niektórzy wielkim zaskoczeniem zareagowali na obecnego w kongresowej Piotra Misztala zaopatrzonego w zaproszenie od Janusza Palikota.

Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Jest nowy „Lepper”, „ Begerowe” i „Filipki”, więc muszą nadejść i Misztale.

Ciekawe czy te wszystkie „sławy”, które zasiliły ruch Palikota zdadzą sobie kiedyś sprawę ze swojej śmieszności i piramidalnej głupoty?
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pierot

Co do „powszechnego oburzenia” - pełna zgoda! Paligłup nie wykonałby żadnego ruchu bez wiedzy „nowego Mojżesza” , już dawno dostrzegłem że sposoby działania tych panów, są czytelne i znane z przeszłości. Co by nie powiedzieć – uczą się od mistrzów ! Gdyby biedaczysko miał zamiar zaszkodzić „partii żywicielce”, już byśmy czytali o nim, w relacjach z jakiegoś makabrycznego wypadku!? Co zaś tyczy się rozumienia pewnych zachowań, przez – jak to określiłeś - „sławy”, to pytanie twoje, znalazło już chyba odpowiedzi w przeszłości!? Warto przypomnieć sobie postawę tych osobników, w czasach gdy rządziła nami „Unia Wolności” (nomen omen co za przewrotna nazwa). Stosunek owych „sław” do dziś głoszonych kwestii, nie zmienił się aż tak diametralnie. Może tylko zradykalizował ! Mówię stosunek - bo o poglądy, trudno to „towarzystwo” posądzać?
Więc nie obawiaj się – w razie niepowodzenia człej „akcji” - wypłyną znowu niebawem, jak zawartość szamba ….!?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pierot

#90602

Tym bardziej, że stoją za nim ci sami ludzie, którzy kiedyś robili karierę u Leppera (a jeszcze wcześniej w PSL).
________________________________________
jazda konna to ulubiony sport pomników
http://kolatka.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90629

Ach, jak strasznie do tej pory boli Lepper - autentyczny chłopski przywódca i Polak...
Za paszkwilanctwo i powielanie fałszywek - "2".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90686

Może jakiś materyjał do wglądu i porównania? Nawet przy 10 motywach zarzut bez dowodów jest niczym. By nie powiedzieć, że zwykłą złośliwostką...
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#90713

Dokładnie.

Brakuje jeszcze tylko czerskiego tekstu w rodzaju "jak powszechnie wiadomo".

Pozdrawiam nieumiejętnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#90726