Czy w 2009 roku będziemy nadal stadem baranów?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

"Oby ten rok był dla ojca Rydzyka lepszy niż ubiegły"
"W tak wrażliwej kwestii jak pieniądze dla Rydzyka trzeba być ostrożnym"
Buta, złośliwość, arogancja i zwykłe chamstwo wyziera ze słów Donalda Tuska wypowiedzianych na dzisiejszej konferencji prasowej. Oczywiście przekazanie pieniędzy czy zgoda na zbiórkę publiczną na projekt geotermalny może przynieść korzyści jedynie Polsce i zwykłym Polakom.
Co z takiego interesu, który może tylko wpędzić PO w kłopoty i postawić pod znakiem zapytania „wziątki” czy jak kto woli granty z racji zakupu we Francji dwóch elektrowni nuklearnych?
Jeżeli już komuś cokolwiek dawać to na przykład Panu Walterowi na stadion Legii. Tak zainwestowane pieniądze przynoszą namacalne efekty i ostrożność nie jest wskazana, choć pół miliarda dla ITI w porównaniu do 23 dla ojca Rydzyka to jednak spora różnica.
Zadaniem na 2009 rok jest zapewne pozbawienie koncesji Radia Maryja i TV Trwam. Odetnie to miejscowy plebs od informacji, że Polska pod względem złóż gorących podziemnych wód jest światowym potentatem. Ważne to jest i z tego powodu, że należy utrzymywać w tajemnicy fakt, że Niemcy, choć zasobów wód geotermalnych w porównaniu z Polska maja tyle, co kot napłakał postawili właśnie na tą czystą energie i w samej Bawarii przeprowadzane jest ponad 400 odwiertów wspomaganych przez państwo, władze lokalne i Unię Europejską.
GAZPROM, jako doskonała maszynka do korumpowania polityków zadba o własne interesy i nie pozwoli na próbę usamodzielniania się Polski. Sarkozy wciśnie Tuskowi technologie jądrowe, co pozwoli wierchuszce PO po odejściu w odstawkę kontynuować karierę biznesową podobną do kariery byłego kanclerza Niemiec
Nie zdziwię się jak za niedługi czas różnej maści zieloni i ekolodzy dojdą do wniosku, że czysta energia geotermalna stanowi zagrożenie większe niż węgiel, gaz i ropa razem wzięte. Jeszcze wszystko przed nami w tym nowym 2009 roku.
Ciekawe czy nas Polaków cos odmieni czy będziemy dalej stadem głupich strzyżonych przez cwaniaczków baranów.

Brak głosów

Komentarze

wystarczy wywalić z kablówek, tak jak już UPC z TV Trwam czyni. Jak już ktoś potrzebuje kanału religijnego ma przecież TVN Religia dyżurnego katolika III RP, Szymona Hołowni

Vote up!
0
Vote down!
0
#10007

po wywaleniu z kablowki Tv Trwam wywalilem kablowke z mieszkania.Zalozylem antene na tv Trwam i mam to za darmo.Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#21481

nie. place co miesiac na radio i tv ojca Rydzyka.Lubie Go i podziwiam za rozne talenty.Np zmysl organizacji,za to ze za male pieniadze utrzymuje owe przedsiewziecia.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#21487

Cytuję za Naszym Dziennikiem: Toruń, 29.12.2008 r. Komitet do przeprowadzenia zbiórki publicznej dla sfinansowania pracy badawczej, polegającej na realizowaniu otworu badawczego w celu poszukiwania i rozpoznawania złoża wód termalnych na terenie miasta Torunia OŚWIADCZENIE W dniu dzisiejszym nasz Komitet otrzymał od ministra spraw wewnętrznych i administracji decyzję nr 173/2008 wydaną 19 grudnia 2008 r., w której odmawia Komitetowi udzielenia pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej, o co zwracaliśmy się z wnioskiem z dnia 12 września bieżącego roku. Przypomnijmy, iż celem zbiórki było pozyskanie środków pieniężnych na sfinansowanie prac badawczych w realizowanym przez Fundację "Lux Veritatis" otworze geotermalnym, które to badania miały zostać przedstawione w dokumentacji geologicznej lub hydrogeologicznej i przekazane ministrowi środowiska, zgodnie z jego oczekiwaniem wyrażonym w koncesji na prowadzenie tego przedsięwzięcia. Niewątpliwe jest, iż takie badania i powstała w ich wyniku dokumentacja naukowo-badawcza, ustalająca zasoby eksploatacyjne wód termalnych, jest niezwykle cenną i pożądaną wiedzą z punktu widzenia społecznego. Niestety minister spraw wewnętrznych i administracji nie uznał tego celu za cel godny poparcia. Z decyzji o odmowie udzielania zgody na przeprowadzenie zbiórki wynika, że minister zmienił treść naszego wniosku w zakresie celu zbiórki pieniężnej, całkowicie pomijając jej wyłączny cel, tj. sfinansowanie prac badawczych, który z punktu widzenia społecznego zasługuje na poparcie. Minister jednostronnie ustalił cel (niesformułowany przez Komitet), tj. sfinansowania otworu geotermalnego Toruń TG-1, co pozwoliło MSWiA na wydanie decyzji odmownej. Członkowie naszego Komitetu czują się także urażeni zarzutem, który znalazł się w uzasadnieniu decyzji, iż będą za swoją pracę pobierać wynagrodzenie. Jest to nieprawdą. Nasza praca ma wyłącznie charakter społeczny. Z przykrością stwierdzamy, że jeszcze raz w życiu społecznym naszego kraju nad racjami prawnymi i dobrem społecznym wzięły górę racje polityczne. Tylko tak możemy odebrać tę decyzję, którą zaskarżymy jako rażąco szkodliwą społecznie.
Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdr.
JMW

#10039

Apeluje do wszystkich niepoprawnych aby zobowiazali samych siebie do placenia miesiecznych wplat na Radio Maryja.Jest to jedyne radio ktore broni polskiej racji stanu.Nie wolno wstydzic sie byc niepoprawnym.Mysle ze ludzie niewierzacy (w Boga)rowniez dolacza do wspolplacenia na radio niezalezne.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#21482

ja nie widzę w nich nic złego. W końcu mogą pomóc nam wyposażyć się w broń jądrową. Tylko, że obecna ekipa to banda eunuchów, więc taka myśl to im nawet przez głowę nie przejdzie. Oni sobie nie są w stanie wyobrazić, jak nie mogliby chodzić na kolanach przed UE i Rosją; muszą bowiem mieć nad sobą Lorda Protektora. Bez tego nie są w stanie funkcjonować, co wielokrotnie wykazali.

Przechowywać odpady - teoretycznie mamy gdzie. Wychodnie skał krystalicznych - takich jak granitoidy - mamy, więc teoretycznie z budową składu na odpady nie ma problemu. Poza tym sztolnie w gnejsach lub granitach są "suche", że się tak wyrażę, w przeciwieństwie do pokładów ewaporatów zawierających kawerny. Poza tym nowoczesne reaktory produktują znacznie mniej odpadów niż te starszej generacji.

Dodam, że ze względu na możliwość produkcji bomby atomowej widziałbym raczej energetyce jądrowej jakiś kierunek przemysłowej polityki państwa - właśnie ze względu na potencjalne militarne zastosowanie. Cała reszta energetyki wytwórczej - moim zdaniem - powinna ulec prywatyzacji. Tak samo należałoby postąpić z sieciami elektroenergetycznymi.

Odnośnie koncesji dla Radia Maryja. Jak dla mnie coś takiego jak KRRiT powinno zostać rozpędzone, a 95% koncesji (w tym radiowo-telewizyjna) najzwyczajniej w świecie zniesione. Powinny pozostać: na produkcję zbrojeniową, energetykę, wydobycie, infrastrukturę oraz leki narkotyczne/psychotropowe. Więcej nie jest bowiem potrzebnych, chyba że w wyobraźni socjalistów.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#21483

Jestem pewien ze jestes czlowiekiem mlodym.Jestes prawicowcem.Super.Technologie jadrowe sa nam niepotrzebne.My (Polska) mozemy zaspokoic w energie cala Europe.Media polsko-jezyczne o tym nie napisza.(dobrze nam zycza?)

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#21485

Bez uruchomienia reaktorów nie widzę, że byśmy mogli uzbroić się w broń atomową. A to jest warunek tego, żebyśmy nie byli traktowani na arenie międzynarodowej jak jakiś Bhutan czy inne tego typu lilipucie państewko. Przy tej okazji dodam, że jestem w ogóle zwolennikiem wyposażenia się w BMR - również gazy bojowe czy broń biologiczną. To bowiem jest warunek tego, żeby Adolfina czy NegroGierek traktowali nas poważnie.

Z tą młodością argument ad personam, ale przemilczę.

Z zaspokajaniem w energię całej Europy... jak mniemam, mamy utworzyć państwowy monopol? Ja uważam, że nie tędy droga. Przecież wówczas wzrosną ceny za energię elektryczną. Skończyć się może tak, że nie da się u nas prowadzić jakiejkolwiek działalności gospodarczej, zupełnie jak w szeregu afrykańskich państw (mimo taniej siły roboczej).

Pytanie jeszcze: a skoro mamy się na geotermię nastawić, to co zrobić z energetyką węglową, a w związku z tym z górnictwem węgla kamiennego?

Media polsko-języczne... ja czytam generalnie prasę prawicową w szerokim znaczeniu słowa "prawicowa", czerwonych szmatławców się nie tykam...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#21488