Anatomia nagonek w Tusk Vision Network

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Okres kampanii wyborczej to wspaniały czas, kiedy to rozgrzane sądy III RP pozwalają odetchnąć nieco funkcjonariuszom z TVN24, Gazety Wyborczej i im służącym, medialnym braciom mniejszym. Złapać za jakieś słówko i skazać w ciągu 24 godzin to niezła gratka nadarzająca się niestety tylko raz na cztery lata w tak zwanym przyspieszonym, wyborczym trybie orzekania.

A co między jedną, a drugą kampanią? No cóż wtedy sądy mielą równie słusznie, lecz znacznie wolniej i kwestia odwracania uwagi gawiedzi duperelami, kiedy na celownikach moherów różni Turowscy, Chlebowscy, Drzewieccy, ruskie fałszerstwa i dziwne samobójstwa, spoczywa na mediach.

O tym, że PiS nie ma lekko z zaprzyjaźnionymi z Platformą Obywatelską i Andrzejem Wajdą mediami wiadomo od dawna. Trwa w nich nieustanna mrówcza praca polegająca na wynalezieniu jakiegoś pretekstu w postaci wypowiedzi, choćby jednego zdania bądź pojedynczego słowa któregoś pisowca, na których to kanwie da się utkać jakiś skandalik lub wielki skandal.

Tak było z pamiętnym przeciwstawieniem Jarosława Kaczyńskiego Ślązakom, do czego wykorzystano bardzo słuszne jego słowa o niebezpieczny nasilaniu się na Śląsku ruchów separatystycznych z głównym udziałem wspieranego przez Platformę Obywatelską, Ruchu Autonomii Śląska.

Metoda ta jest dość prosta i prymitywna, ale skuteczna. Po wyodrębnieniu już odpowiedniego preparatu i sprawdzeniu po mikroskopem czy się nadaje, trzeba w jednym z wiodących mediów dać sygnał do ataku.

Kiedy producenci medialnego skandalu na zamówienie, uznają, że sprawa została już odpowiednio nagłośniona i poszła w lud, angażuje się nagonkę złożoną z „ekspertów” i „autorytetów moralnych”, którzy potwierdzą słuszność dziennikarskiej dociekliwości. Owo potwierdzenie polega zawsze na odegraniu przed kamerami spektaklu, którego główny przekaz to wyśmianie, zdziwienie, oburzenie, zaskoczenie, solidarność z „ofiarą”, bądź „ofiarami” PiS-u.

Fala ta idzie przez TVN24, Gazetę Wyborczą, a następnie pałeczkę przejmują te wszystkie zetki, toki, rmf-y i reszta towarzystwa wzajemnej adoracji.

Nie ma lepszego sposobu na uzmysłowienie czytelnikowi jak to wszystko wygląda niż posłużenie się przykładem. Wykorzystam do tego sprawę kuriozalną i komiczną jednocześnie.

Działo się to na samym początku akcji zakończonej utworzeniem PJN. Wtedy nikt jeszcze nie wiedział o zakulisowych kontaktach Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyliusza z Januszem Palikotem i Leszkiem Millerem.

Kiedy Jarosław Kaczyński pozbył się z partii spiskujących posłanek, Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej, rozpoczęła się próba rozbijania Prawa i Sprawiedliwości.

Przebieranie nogami na Wiertniczej osiągnęło apogeum i na siłę szukano pretekstu by się do czegokolwiek przyczepić.

Zaproszona do studia TVN24, posłanka Beata Kempa nazwała wówczas działania obu usuniętych posłanek „wkładaniem kija w szprychy pędzącego pisowskiego pociągu”.

To, co nastąpiło potem powinno stać się natchnieniem nie tylko dla kabaretów, ale i reżyserów filmowych specjalizujących się w komedii. Nie mam wątpliwości, że gdyby żył Stanisław Bareja to nie przepuściłby okazji by uwiecznić dzieło komediantów ze stajni Waltera.

Na pierwszy ogień poszedł profesor Marek Sitarz z Wydziału Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej. Do niego to udali się reporterzy z TVN24 by uzyskać sensacyjną informację, że we współczesnych pociągach stosowane są koła monoblokowe nieposiadające szprych.

Wniosek. Kempa bezczelnie skłamała, gdyż pisowski pociąg nie może posiadać szprych

Następnie ze Śląska reporter „Faktów” Paweł Abramowicz zabrał nas do Wielkopolski, a dokładnie do Wolsztyna gdzie pracownik tamtejszej parowozowni, Tomasz Opaska, przekonywał, że nie tylko kij wsadzony w szprych lokomotywy, ale i metalowe przedmioty nie są w stanie jej zatrzymać ani spowolnić.

Kolejny wstrząsający wniosek. Okazało się, że pisowski pociąg nie tylko nie posiada szprych, ale nawet gdyby takowe miał to i tak kij między nie wsadzony, nie tylko by go nie zatrzymał, ale nawet nie mógłby go spowolnić.

Szkoda, że ów skandal z kołem, kijem i szprychami nie miał miejsca w kampanii wyborczej. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że znalazłby się w III RP niejeden rozgrzany sędzia, który z kamienną twarzą kazałby wpłacić posłance Kempie10 tysięcy złotych na Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach oraz zamieścić przez nią sprostowania i przeprosin o następującej treści treści:

„Pragnę przeprosić panie Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak oraz wszystkich widzów programu „Fakty po faktach” w TVN24 za podanie przeze mnie nieprawdziwej informacji jakoby posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak włożyły kij w szprychy pędzącego pisowskiego pociągu.

Pragnę również sprostować swoją nieprawdziwą wypowiedź.

Panie Kluzik-Rostkowska i Jakubiak nie mogły tego uczynić, ponieważ w dzisiejszym kolejnictwie stosowane są powszechnie koła monoblokowe nieposiadające szprych. Nawet gdyby przyjąć, że ów kij byłyby w stanie jednak włożyć, to nie miałoby to wpływu na prędkość pisowskiego pociągu.

Beata Kempa”

To drodzy czytelnicy nie sen. W takim oto państwie przyszło nam żyć.

Pocieszeniem jest jednak stały spadek sprzedaży Gazety Wyborczej i to, że tylko w ciągu jednego roku TVN24 stracił 22 procent widzów.

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie (37/2011)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jest przeznaczony na sprzedaż i sama mam chęć rozkręcić ogólnonarodową ściepę na zakup.
Wyobrażacie sobie ten moment: wręczenie wypowiedzenia MO z komentarzem "Pani już dziękujemy"?
Czasem fajnie jest pomarzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184447

gość z drogi

zapisuje się na Twoja ściepkę,chociażby tylko po to,by zobaczyć ich MINY

gdy dostają zakaz wstępu do....DO WSZYSTKIEGO

serdecznie pozdrawiam a dla Autora dyszka

też mi zal,że  zabrakło świetnego TWORCY polskiej komedii o nas samych

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#184610

Jedną z niewielu wiadomości, które w każdym notowaniu giełdy, poprawiają mi humor, jest stała tendencja spadkowa notowań szechterowalteryzmu.
Równie pocieszającą, jak fakt, że przychody tego imperium, od dawna nie pokrywają kosztów obsługi zadłużenia.
I niech im tak zostanie.
Aż do świetlanego KOŃCA.
Tzw. NDB. N-oga D-upa B-rama.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184457

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/sromotna-porazka-pis-u-posrod-kobiet,1,4853579,.............................................http://www.pudelek.pl/artykul/35125/meller_atakuje_nergala_hitler_tez_byl_sympatyczny/......................................we wszystkich programach na ustach wszystkich i jeszcze słupki sondażownii dla peło......10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#184491

-Czy jesteś pewny,że Pan Bareja -podołałby obecnej -"rzeczywistosci"?... Szanując Twój racjonalny wywód-uważam,RZE.....TVN NSDAPO-PObiła,na długość konia!-PRL-owski system -Fałszu,Obłudy i Zakłamania! No-w Zbrodniach............może-jeszcze nie,ale PO-to jak widać...POjetny uczen....Ale ogolnie rzecz ujmując-ja podzielam twoje racje,Polsce potrzebna jest-LIBIA!!!-WYSTARCZYŁOBY 24 GODZINY!!!!,ZEBY POZAMIATAĆ TO =ZAPRZAŃSKO-ZDRADZIECKIE BOLSZEWICKIE BAGNO!!!! -Inaczej nigdy nie doczekamy się-Wolnej i Szczęsliwej Matki POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Serdecznie Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#184542

zwolenniczka PO i z pełnym przekonaniem oświadczyła, że czuje się dogłębnie rozczarowana przez PO i PiS na pewno wygra wybory, a ona nie ma na kogo głosować. I-ha!
Co do PJN - a może PJN zawiązał się po kryjomu wcześniej, jeszcze przed Smoleńskiem, by w wypadku śmierci obu Kaczorów przejąć władzę w PiS i "zreformować" partię tak, by w Polsce powstał system dwupartyjny (nieodparcie kojarzy się nie z USA, tylko z Meksykiem) i zrobić nam ten Meksyk na następnych sto lat? Nie twierdzę, że mogli spodziewać się Smoleńska, raczej że zostali w to sprytnie wmanewrowani, ale J.K. nie zginął i cały plan wziął w łeb....

Iranda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Iranda

#184604

gość z drogi

pozdr dycha za "kuleżanke"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#184612

nie kupuję,nie wspieram swoimi cięzko zapracowanymi pieniędzmi mieszadła  i ich redaktorow,

niech sobie sami płacą na swoje pensje,ja złotówki do nich nie dodam

i z satysfakcją zaglądam do notowan,widząc jak im" spada"

serd pozdrawiam nie czytających tego, co szkodzi NAM :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#184615

,,naczelny obrońca PO '' Kuźniar powtarza co 5min ,,jak żyć ?''kpiąc sobie z tragedii wielu ludzi znalazł sobie sposób na ,,wypasione życie '' celebryty lizodupa bo niestety nie dziennikarza Mam nadzieję ,że przyjdzie czas kiedy kuzniar też zapyta jak żyć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

donata

#184645

gość z drogi

też mu tego życzę,ale czy jest to możliwe ?

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#184718