Zdrada, której nie było

Obrazek użytkownika LunarBird
Świat

Polityczny fanatyzm w Polsce znowu podnosi głowę. Co ciekawe nie ze strony PiS. Sporo czasu minęło od czasu gdy ostatnio broniłem Jarosława Kaczyńskiego. Ale tym razem histeryczne reakcje na jego słowa są zdecydowanie przesadzone.

Julia Tymoszenko jest, a przynajmniej była, prorosyjsko nastawiona. Temu nikt nie zaprzecza. Krajom zachodnim łamanie praw człowieka np. w Chinach nie przeszkadzało. Więc faktycznie powoływanie się na prawa człowieka przez Zachód jest hipokryzją. Ale czy to znaczy, że nie wolno bronić Julii Tymoszenko przed biciem i poniżaniem w więzieniu? Ja dla przykładu nie kryłem poparcia dla bojkotu Chin i nie kryję poparcia dla bojkotu Ukrainy. Gdzie więc moja hipokryzja? Co poniektórzy niechętni bojkotowi Euro wrzucają wszystkich popierających bojkot do jednego wora. To trochę tak, jakby twierdzić, że skoro Hitler popierał ideę robót publicznych to każdy popierający tę ideę jest z definicji hitlerowcem.

 

Odnoszę wrażenie, że pewne osoby niechcący się odsłoniły przy okazji dyskusji o bojkocie Euro na Ukrainie. Im się marzy wtrącanie do więzień, torturowanie, poniewieranie więźniami bez żadnych ograniczeń. Jeden z komentatorów na Nowym Ekranie otwarcie powiedział, że najchętniej rozstrzelałby Julię Tymoszenko i nie bawił się w żadne sądy. Gdy się czyta komentarze fanatyków, wyzywających Julię Tymoszenko od aferzystek, agentek, szpicli itp. to bierze człowieka szczere obrzydzenie. Tym bardziej, że po stronie rozwścieczonych krzykaczy o nabiegłych krwią oczach znajdują się Jan Piński czy Łażący Łazarz. Był i Seawolf zdaje się. Też narzekał na prorosyjską Tymoszenko. Ale już się zreflektował. Partyjna lojalność obowiązuje. Mój problem polega na tym, że partyjnej lojalności nie znoszę tak samo jak i ślepego fanatyzmu.

 

Czy zwykła ludzka przyzwoitość już nie obowiązuje? Czy naprawdę wymaga głębokiego zastanowienia kwestia, czy potępić bicie w więzieniu liderki opozycji prześladowanej przez władzę? Miałem wrażenie, że ci wszyscy ludzie krytykują Donalda Tuska za ograniczanie praw opozycji bo takie mają przekonania. Ale czy przypadkiem nie jest tak, że oni na miejscu Tuska robiliby to samo i tylko nie podoba im się to, że to Tusk ogranicza ich prawa a nie oni prawa Tuska?
 

W to, że Julia Tymoszenko miała sprawiedliwy proces po prostu nie wierzę. Tym bardziej, że widać, jak jest traktowana w więzieniu. Tak samo jak i w jej zupełną niewinność nie dowierzam. Do jej różnych decyzji można mieć z pewnością zastrzeżenia, ale ocena decyzji to co innego niż zarzut zdrady. Julia Tymoszenko o zdradę nawet nie została oskarżona, o skazaniu nie wspominając. Kara więzienia tylko za to, że ktoś co innego uznał za właściwą decyzję to dla mnie nie jest sprawiedliwa kara, tylko zemsta na politycznym przeciwniku ze strony Janukowycza. A zachowanie Janukowycza wyraźnie dążące do zamordowania Julii Tymoszenko w więzieniu tylko utwierdza mnie w tym mniemaniu. Nie podlega dyskusji fakt, że Janukowyczowi byłoby bardzo na rękę gdyby ta Tymoszenko zdechła wreszcie. Poza tym to samo byłoby na rękę Putinowi, a że rosyjskie specsłużby są w fabrykowaniu dowodów wyjątkowo biegłe, to wszyscy mam nadzieję dobrze wiemy.

 

Tymczasem banda pawianów wywrzaskuje o tym, że każda podłość jest uzasadniona, bo to zdrajczyni, agentka i parę innych słów-kluczy pozbawionych znaczenia i używanych wyłącznie w charakterze broni.

 

Więc odpowiem słowami Hanka McCoya AKA Beast z „X-Men”, który oskarżenia pod adresem Jean Grey AKA Phoenix o zniszczenie zamieszkałej planety skwitował następująco:

 

Prawo odróżnia ludzkość od naszych zwierzęcych przodków. I czy się to nam podoba czy nie, prawo chroni każdego... dobrych i złych, przestępców i ich ofiary. Musi tak być... albo cała cywilizacja byłaby funta kłaków niewarta. I gdyby nawet ona była szatanem wcielonym, nadal bym bronił jej praw.

 

Dokładnie tak. Gdyby nawet Julia Tymoszenko była szatanem wcielonym, to bicie jej w więzieniu i utrudnianie jej dostępu do opieki medycznej nadal byłoby naganne.

 

Pytałem zwykłych ludzi z mojego otoczenia, co sądzą o bojkocie Ukrainy. Nie wyborców PiS, ale takich, którzy na wybory nie chodzą. Na wspomnienie, że bojokot wpycha Ukrainę w ręce Rosji reagowali śmiechem

Przecież Ukraina już jest w rękach Rosji i ani bojkot, ani jego brak nic tu nie zmienią. A zaprotestować przeciwko podłemu traktowaniu Tymoszenko trzeba.

Tak mi mówili zwykli ludzie.

 

Dzisiaj popieracie bicie w więzieniu Julii Tymoszenko.

Jutro znajdą się tacy, co poprą bicie w więzieniu was samych.

 

Więc uważajcie, koledzy blogerzy, jakie standardy popieracie swoimi tekstami.

Brak głosów

Komentarze

Bardzo rozsądny tekst.
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#252345

Słusznie.
Bandytyzm jest bandytyzmem, niezależnie, kto jest ofiarą.

Warto pamiętać, że wezwanie Kaczyńskiego do bojkotu ma charakter raczej symboliczny, liczy się jako gest.
Czy politycznie uzasadniony? Można dyskutować, jasne. Czy jest słuszny z punktu widzenia etyki? Jest.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252351

Popieram pobyt Julii w wiezieniu ale tak jak Księżycowy Ptak nie popieram jej maltretowania.
Blad wymiaru sprawiedliwości.
Julia już od dawna nie powinna siedzieć.
Mam nadzieje ze tak łaskawy los nie spotka Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252360

Nie wiem czy Julia Tymoszenko jest winna czy nie. Ale bardzo przeszkadza mi w wielu wypowiedziach fakt, że z samego tytułu bycia premierem, należą jej się specjalne względy.
Zadałbym sobie pytanie, czy standard odsiadywania przez nią wyroku jest inny, niż innych osadzonych na Ukrainie.
Iną kwestią pozostaje czy słusznie została skazana i czy jej proces przebiegał według odpowiednich standardów.
Swego czasu poseł Ryszard Kalisz po samobójczej śmierci Barbary Blidy z mównicy sejmowej powiedział „do takiej osoby o 6 rano wtargnęła policja” a gdzie jest zapisane, że były poseł, ma być traktowany w sposób uprzywilejowany.
Reasumując nie powinno się krytykować Ukrainy za to w jakich warunkach odsiaduje swój wyrok Julia Tymoszenko, jeśli już, to za to w jakich warunkach przebywają wszyscy skazani.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysiek

#252371

[quote=Pluton]Nie wiem czy Julia Tymoszenko jest winna czy nie. Ale bardzo przeszkadza mi w wielu wypowiedziach fakt, że z samego tytułu bycia premierem, należą jej się specjalne względy.[/quote]

Należą jej się specjalne względy z tytułu bycia KOBIETĄ i co za tym idzie posiadania delikatniejszego ciała niż mężczyźni. A jeśli tego nie rozumiesz, toś cham i prostak.

Kiedy strażnik mężczyzna bije uwięzioną z powodów politycznych kobietę i to nie jakąś potężnie zbudowaną kryminalistkę ale wątłą jak Julia Tymoszenko, to ja bym tego strażnika najchętniej powiesił za jaja na latarni dla postrachu.

Maltretowanie nawet zwyczajnego więźnia nigdy nie powinno mieć miejsca poza przypadkami gdy zwyczajnie inaczej nie da się wymusić posłuchu. Zaś w tym wypadku bicie jest podwójnie podłe i skandaliczne. Bo pobito delikatnie zbudowaną kobietę!

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#252618

Spokojnie, napisałem tyko, abyśmy w swoich wypowiedziach nie różnicowali osadzonych na Ukrainie na byłych premierów i resztę. Nie wiem gdzie znalazłeś w moim wpisie zachętę do bicia więźniów a tym bardziej kobiet. Stoję na stanowisku, że jeśli ktoś źle zrozumie moją wypowiedź, to nie on jest głupi, tylko ja się nie umiem wyrazić. Więc … bardzo, bardzo przepraszam tych którzy w ten sposób zrozumieli moją wypowiedź.

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysiek

#252866

 czego chce już ekselencja Gowin???

Vote up!
0
Vote down!
0
#252377

Lunarbird pisze:
"Dzisiaj popieracie bicie w więzieniu Julii Tymoszenko.
Jutro znajdą się tacy, co poprą bicie w więzieniu was samych.
Więc uważajcie, koledzy blogerzy, jakie standardy popieracie swoimi tekstami."

Tu nie jest Nowy Ekran.
Tu nie ma Łazarzy,Pińskich.
Nie czytałem tu komentatora który (tak jak na Nowym Ekranie) "otwarcie powiedział, że najchętniej rozstrzelałby Julię Tymoszenko i nie bawił się w żadne sądy".

Więc może należałoby nieco go przeredagować, gwoli podstawowej przyzwoitości?

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#252385

msciwoj

slowo hipokryzja chyba sie juz calkiem zdewaluowalo .
gdzie logika i zdrowy rozsadek?prosze sie zastanowic,czy w Ukrainskich wiezieniach brakuje "specjalistow"od bezsladowych tortur?czy taki rozglos potrzebny jest Ukrainie?
wyrok dostala za spowodowanie strat w wysokosci 150mld hrywien.pierwszy raz pociagnieto polityka do odpowiedzialnosci cywilnej,moim zdaniem to dobra wiadomosc,nawet w wykonaniu tz."demokracji Ukrainskiej"
polityk nie ma prawa kosztem spolecznym,realizowac swoich ambicji.o ile lepiej by zylo sie w Polsce gdyby o tym pamietano.

Vote up!
0
Vote down!
0

msciwoj

#252392

Politycy czuli się bezkarni. Tymoszenko siedzi nie za politykę ale za gospodarkę. Ale gospdarką rządzi polityka, na poziomie rządu. Czy zatem skrajnie złe decyzje jakiegokolwiek rządu zasługują na karę? Jesli tak to do którego pokolenia wstecz? A zatem jak oceniać tuska? Jako skrajnie złego polityka czy jako złego biznesmena? Zaczynamy dyskutować o czymś co od pokoleń stanowiło tabu bo polityk to byl KTOŚ, a dziś mamy cwaniaków mieniących się politykami. Ale nie ulga wątpliwości że trzeba z nimi coś zrobić bo urwali się ze smyczy jaką był honor.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252990

[quote]Tymoszenko siedzi nie za politykę ale za gospodarkę.[/quote]
Tymoszenko podpisała układ z Rosją na dostawy gazu w sytuacji gdy władze Ukrainy miały do wyboru podpisać albo POZWOLIĆ OBYWATELOM ZDECHNĄĆ Z ZIMNA.

Rozumiem więc że pana zdaniem Tymoszenko powinna patrzeć bezczynnie jak jej rodacy GINĄ? Tego pan od niej wymaga?

Julia Tymoszenko realnie siedzi w więzieniu za to, że Rosja ma monopol na dostawy gazu. I to jedyny realny powód. Tylko co do cholery mogła z tym zrobić Tymoszenko w tak krótkim czasie, zwołać Najwyższą Kapitułę Magów i wyczarować gaz z powietrza? Jaja pan sobie robi, że ma do niej pretensje?

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#254152

Bicia kobiet nikt nie popiera, ale czy o to chodzi. Ile więźniarek jest na Ukrainie i tam już wszystko cacy. Karna kolonia dla zwykłych ludzi nie była be.  Jestem przeciwko wypuszczaniu więźniów dlatego, ze są chorzy , bogaci, czy znani. Leczyć w więzieniu. Siniaka ma dlatego że pobita, czy dlatego że chce się leczyć w Unii?  W Polsce nie ma więźniów z siniakami? Bojkotują? Z poważaniem, pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252871

Krytykuj dalej wstawianie się za Julią Tymoszenko. Wiktor Janukowycz stojący za nim Władimir Putin bardzo się z tego cieszą. Gdy Julia Tymoszenko umrze w więzieniu z wyczerpania praktycznie nieleczoną chorobą, Janukowycz będzie mógł być pewien, że już nikt mu na Ukrainie nie podskoczy.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#252977

"A zachowanie Janukowycza wyraźnie dążące do zamordowania Julii Tymoszenko w więzieniu (...)".

W internecie widziałam wstrząsające tytuły "Maltretowana Julia", "zdjęcia pobitej Tymoszenko", ale jedyne zdjęcie zmaltretowanej JT, jakie widziałam, to to, na którym ma małego siniaka na ręce. Proszę o jakiegoś linka do wiarygodnego materiału.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#254157

Wydaje ci się, że strażnicy więzienni pozwolą tak po prostu wejść, zrobić Tymoszenko obszerne zdjęcia jej obrażeń i wyjść? Dlaczego niby twoim zdaniem Janukowycz tak się sprzeciwiał zbadaniu Tymoszenko przez zachodnich lekarzy? Skąd dysproporcja orzeczenia ukraińskich lekarzy i niemieckich?

Nie dziwi cię, że Julia Tymoszenko jest uparcie pozbawiana opieki medycznej nawet po orzeczeniu niemieckich lekarzy że jest w stanie ciężkim? Bo moim zdaniem to mówi samo za siebie.

Przecież Janukowycz gdyby nie chciał udupić za wszelką cenę Julii Tymoszenko mógł po prostu od razu zezwolić na badania zachodnich lekarzy, przenieść ją do szpitala i byłoby po sprawie...

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#254250

Haha, fajni ci niemieccy lekarze z tymi diagnozami na odległość, prawie jak radzieccy uczeni z okresu słusznie minionego :)
 

Pzydałoby się u nas paru polityków posadzić. A może nawet za zdradę stanu powiesić? Co Państwo na to?

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#254263

Piszę, że jestem nie w temacie, a Ty, zamiast z linkiem - z pretensjami? Ech...

Widziałam tylko to 1 zdjęcie, o którym pisałam i byłam ciekawa, czy to jedyny dowód tortur. Bo to trochę tak, jakby napisali, że zburzono Pałac Kultury, a na zdjęciu pokazali go w całości... poza jedną wybitą szybą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254485

Jeśli jest to zarzut wyssany z palca - biedna Julia, jeśli prawdziwy - Julia tragiczna.
W czasach, kiedy politycy giną w niewyjaśnionych wypadkach komunikacyjnych, umierają na zawał zdrowego serca, albo znikają bez wieści, hipokryzją trąci wrażliwość wysoko cywilizowanego świata na los skazanego przez sąd polityka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#254285

Przepraszam, a Janukowycz to rzecz jasna o zamachu na życie Juszczenki nic a nic nie wiedział?

Zachód wypowiada się w sprawie praw człowieka na Ukrainie bo akurat nie robi z nią interesów tak jak z Chinami, to się zgadza. Ale to nie znaczy że można tak po prostu odwócić się plecami do tego co podnóżek Putina wsadzony na stołek staraniem FSB na Ukrainie wyprawia. Samo to że to Janukowycza chce u władzy Putin i że tylko Tymoszenko może go ze stołka strącić dla Polski oznacza, że Julii Tymoszenko trzeba bronić. Tym bardziej że brutalne traktowanie kobiety w więzieniu jest niedopuszczalne choćby była diabłem wcielonym.

A co do wiarygodności sądów ukraińskich to daruje pani - po prostu się szyderczo roześmieję. Bo może pani zapomniała, ale im do Rosji bliżej niż nam. I geograficznie, i mentalnie też.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#254700

"...ale im do Rosji bliżej niż nam. I geograficznie, i mentalnie też..."

Dlatego, wolałabym nie uszczęśliwiać Ukraińców na siłę, tym bardziej, że jako sąsiedzi, doskonale widzą, z jakimi kłopotami Polska się zmaga.
Nawet Łukaszenko straszy swoich rodaków przykładem Polski.

A'propos, w jakim wieku Ukraińcy przechodzą na emeryturę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#254771

A co ja postulowałem interwencję zbrojną albo tajną operację celem zabicia Janukowycza? Nie. Ja tylko mówię, że dla nas bardziej pożądana u władzy jest Julia Tymoszenko, więc powinniśmy jej bronić.

Mamy prawo jako suwerenne państwo stawać w obronie osoby naszym zdaniem niesprawiedliwie traktowanej? Mamy. To na świecie norma.

Przestańmy być debilami i zacznijmy NORMALNIE prowadzić politykę zagraniczną. Krytykować tych zagranicznych polityków którzy nam nie pasją i chwalić tych co są nam wygodni. I zacznijmy brać poprawkę na tego typu zachowania na zachodzie.

Bycie polskim politykiem krytykowanym przez zachód jest przez niektóre media traktowana jako plama na honorze. A czy to dobrze czy to źle to po prostu zależy od tego jakie zachód ma interesy a jakie interesy ma Polska. W przypadku Ukrainy zarówno w interesie zachodu jak i w naszym jest dokopać Janukowyczowi i bronić Tymoszenko. I dopóki kończy się na dyplomacji nie ma w tym nic złego.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.
Vote up!
0
Vote down!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#255020

Bo po cóż do licha,ciągle musimy upominać się, a nawet walczyć o dobro obcych, choćby własnym kosztem?
Wmawia się nam cały wachlarz zalet podpierając je ideałami.
Gość w dom - Bóg w dom, waleczność do ostatniej kropli krwi, lojalność po grób, za wolność waszą i naszą...
Zróbmy w końcu tak, jak postępują "obcy" z nami - z wyrachowaniem, z chłodem ukrytym za dyplomatycznym uśmiechem, cyniczną interesownością,pozorną sympatią, oficjalnie, obojętnie, pogardliwie, ksenofobicznie,lekceważąco...
Tylko...czy potrafimy tak? Czy na pewno?

Musielibyśmy zmienić swoją mentalność i oduczyć się "świętości", które tkwią w nas od pokoleń.
Nic jednak na świecie nie jest wieczne, a to, co widzimy ostatnio, zdaje się świadczyć, że dorównywać zaczynamy obcym wzorcom. I to wcale, nie tym najlepszym.
Kiedyś było łatwiej. Wiadomo było kto jest kim w naszym kraju i dało się utrzymać stosowny dystans i bezpieczną granicę.Teraz przyszła pora na mimowolne równanie kroku.
Bezinteresowność stała się anachronizmem - bliżej nie sprecyzowanym tworem ze starodawnej polszczyzny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#255055

sprawami Polski. Potem ameryka ukraina litwa z małej litery wszyscy bo gdy nie ma Polski LK to nie ma o czym gadać, od 45 roku nie możemy odzyskać kraju więc nie silmy się na ocenianie innych, wreszcie zacznijmy u siebie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#255057