Nieprzemakalny na argumenty czyli polemika z polemiką

Obrazek użytkownika LunarBird
Blog

Red. Igor Janke opublikował na łamach „Rzeczpospolitej” tekst o brutalizacji polityki. Tekst ze wszech miar słuszny, dodajmy. Natychmiast z ripostą wyskoczył jakiś bliżej mi nieznany koleś, podając przy tym całą masę zwykłych bzdur.

Igor Janke pisze między innymi:

Pojawiły się zjawiska, z którymi w ciągu ostatnich 20 lat nie mieliśmy w ogóle do czynienia. Granica tego, co publicznie dozwolone, przesunęła się bardzo daleko. Publiczne postaci łamią kolejne bariery, co spotyka się z entuzjazmem najbardziej wpływowych i popularnych mediów. Każdego dnia słowa wypowiadane przez posła PO Janusza Palikota idą o kawałek dalej. I niemal każda jego wypowiedź, łamiąca kolejne tabu, przekraczająca kolejne granice, spotyka się z akceptacją najważniejszych osób w kraju i niebywałą, bezrefleksyjną promocją części mediów.

Na to jego oponent o nicku Nieprzemakalny:

Język debaty publicznej - wbrew temu co pisze Igor Janke - nie popsuł się wyjątkowo w ostatnim czasie. Działalność jednego Palikota nie ma zasadniczego znaczenia dla jego jakości.

A dowody? Gdzież ta kilometrowa lista polityków PiS stwierdzających wprost, że rząd ma krew na rękach? No bo Palikot to powiedział wprost. Gdzież lista wypowiedzi polityków PiS w których sugerują oni politykom PO homoseksualizm, albo posądzają o alkoholizm i pytają o zdolność sprawowania tego czy innego urzędu?

Ano nie ma. Ale czytajmy dalej.

Otóż główne siły polityczne, parę chwil po tragedii rozpoczęły elektryzującą batalię, która z różnym nasileniem trwa do dziś. Na początek zapadła decyzja o pochowaniu ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.

Jest to po prostu bezczelne kłamstwo. Otóż nie, decyzja o pochówku na Wawelu nie jest początkiem i trzeba wyjątkowej ociężałości umysłowej, by to tak interpretować. Początkiem było poniżanie Lecha Kaczyńskiego i wyśmiewanie „Kaczorów” w mediach. Wszystko, co wygadywały media okazało się kłamstwami, stąd po katastrofie pojawiła się inicjatywa uhonorowania wyśmiewanego prezydenta. No ale PO za pomocą swoich medialnych funkcjonariuszy postarało się oczywiście nie tylko oblać PiS pomyjami, ale do tego obarczyć za to winą sam PiS. A sympatycy PiS mają oczywiście patrzeć na kolejne kłamstwa i nie czuć się wkurzeni.

Zresztą zauważa to pan Igor Janke.

Dotknięto żywych emocji, jeszcze niezagojonych głębokich ran. Nikt chyba nie zrozumiał, jak głębokie są te rany.

No właśnie, zaś Nieprzemakalny jak przystało na swój nick nie daje się pokonać zdrowemu rozsądkowi i brnie w od dawna lansowaną przez PO kłamliwą propagandę o tym, jakoby parszywe Kaczory były wszystkiemu winne. Tymczasem prekursorem wulgaryzmów w polityce był Stefan Niesiołowski z ZChN, z którym akurat Kaczyńscy się niespecjalnie lubili i łatwo znaleźć na to dowody. A potem pan Niesiołowski przeszedł do PO i przyniósł tam ze sobą swoje chamstwo. Palikot pojawił się krótko potem.

Decyzja - trafna czy nie - wywołała pierwszy ostry spór. Jestem przekonany, że decydenci zdawali sobie sprawę z tego, że właśnie taki będzie jej efekt. Co więcej zdawali sobie sprawę z jej politycznego wydźwięku. Wiedzieli, że istnieją ludzie, anty-pisowscy, czy po prostu źle oceniający prezydenturę Lecha Kaczyńskiego dla których taka decyzja będzie przysłowiowym prztyczkiem w nos.

Istnieli też ludzie źle oceniający Piłsudskiego. Tylko to byli ludzie, a nie lemingi wychowane przez media w nienawiści do niego i przekonaniu, że każdy, kto jest za Piłsudskim to ciemniak, ksenofob, homofob i parę innych słów-kluczy pozbawionych realnej treści i stosowanych w charakterze broni. Jeden z dyskutujących ze mną na pewnym forum ateistów stwierdził na temat obrońców krzyża, że postawili pod pałacem prezydenckim "drewnianego ch...ja". I on w takich określeniach niczego niewłaściwego nie widzi. A to nie jest wcale jakiś ciemniak, tylko facet po studiach...

Po prostu pewien typ ludzi już tak ma.

Zwolennicy i przeciwnicy pochowania ś.p. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu zwarli szyki.

No tak, GW o Wawelu napisała z powodu świętego oburzenia. To nie miało absolutnie nic wspólnego z wyborami. Zwłaszcza, że Wawel posłużył GW za pretekst by wylewać na JarKacza pomyje przez następne kilka tygodni. I winny jest JarKacz, bo „sprowokował” notabene robiąc tylko to, co uważam za słuszne i sprawiedliwe. Panie Nieprzemakalny, jak kobieta się seksownie ubierze i zostanie zgwałcona to powie pan jak rozumiem, że dobrze jej tak, po co prowokowała? A jak ktoś panu za pański post wyrżnie w twarz, to powie pan, że pan jest winien, bo pan sprowokował? No przecież to jest piramidalny idiotyzm.

Kolejnym (a może pierwszym) etapem zbiorowej antagonizacji było podgrzewanie atmosfery wokół śledztwa. Ludzie nie mający pojęcia o sprawie postanowili wyręczyć prokuraturę i na własną ręke wyjaśnić przyczyny katastrofy. Tak powstawały bzdurne uzasadnienia "teorii zamachowych".

Jak to jest, panie Nieprzemakalny, że odpowiada pan Igorowi Janke, a w tekście Igora Janke znajduje się odpowiedź na pańskie słowa?

Od początku – co pewnie normalne przy tego rodzaju tragedii – pojawiły się teorie o spisku i zamachu. Niestety, władza i media, ignorując wiele pytań i wątpliwości, podgrzały emocje i stworzyły spiskowym teoriom dobry grunt do rozwoju. Co z tego, że te teorie są nieracjonalnie i wyśmiewane? Jeśli śledztwo jest mętne, podejrzenie, że zabito nam prezydenta, się umacnia. A jeśli przy tym narasta tak zła atmosfera, jeśli armia kpiarzy rośnie, jeśli pamięć o zmarłym przywódcy jest coraz bardziej bezczeszczona, to jaka może być reakcja?

To kolejna kwestia, którą pan Nieprzemakalny bezczelnie ignoruje. Jak się odpowiada na czyjś tekst, wypadałoby go przeczytać, a nie przelecieć w poszukiwaniu ładnych obrazków...

Kolejny zarzut pana Nieprzemakalnego:

Stwierdzenia o "krwi na rękach Tuska" i wspólnej z Putinem intrydze przebijały się jednak do mediów. Sporą grupę ludzi, stwierdzenia te wyprowadzały z równowagi. W tym samym czasie, na drugim biegunie, powstała teoria o naciskach na pilotów. Jej powstanie było wynikiem frustracji i potrzeby skonstruowania retorycznego oręża do walki z przeciwnikami.

Panie, wywiad z Jarosławem Kaczyńskim pan czytał? Sikorski już pierwszego dnia autorytarnie wywalił JarKaczowi, że to była wina pilotów! Co więcej to samo sugerował gubernator okręgu smoleńskiego, a już kilka dni później Wałęsa i Miller bezczelnie zwalili całą winę na Lecha Kaczyńskiego! Ich słowa się nie potwierdziły, a jakoś nie słyszałem ich przeprosin za to chamstwo!

Język zrobił się wyjątkowo ostry. Znieważono zmarłego. Wbrew temu co pisze Igor Janke nie był to w Polsce pierswszy raz. Pamiętamy przecież dsyksje o Kuroniu po śmierci Kuronia czy Geremku po smierci Geremka.

Który polityk PiS powiedział, że Kuroń albo Geremek mają krew na rękach? Który polityk PiS powiedział, że uważa ich za chamów? Który polityk PiS sugerował alkoholizm albo homoseksualizm Kuronia czy Geremka? Żaden? To niech pan nie nagina faktów z łaski swojej i nie udaje bezczelnie obiektywizmu. Z całego pańskiego tekstu przebija zaślepienie.

Młodzi ludzie, którzy zebrali się pod Pałacem Prezydenckim aby protestować przeciwko krzyżowi nie wykazywali się kulturą.

Ale zaczęliby, gdyby państwo chroniło przekonania religijne swoich obywateli tak, jak powinno, zamiast podjudzać do profanacji religijnych symboli. To co robił Palikot, to jest nawoływanie do popełnienia przestępstwa i jest na to paragraf. Tylko Palikot jest ponad paragrafami i to ludzi wkurza jeszcze bardziej.

Uważam, że praca nad językiem debaty publicznej będzie musiała - jeżeli ktoś będzie chciał ją podjąć - przybrać charakter powszechnej pracy u podstaw. Przez powszechność rozumiem zbudowanie konsensusu polityków i mediów, co do zdecydowanego odrzucenia chamstwa w debacie publicznej. Jak jednak na to liczyć skoro chamstwo mamy i w Sejmie i w mediach i na ulicy. Co gorsza chamstwo to jest ogólnie akceptowane.

Nie ogólnie, tylko jest akceptowane przez władze PO i zwolenników tej partii. W PiS nie da się znaleźć żadnego odpowiednika Palikota czy Niesiołowskiego. Porównywanie wypowiedzi Palikota do wypowiedzi Kurskiego czy Maciarewicza jest tylko i wyłącznie przejawem ociężałości umysłowej porównujących. No ale powtarzane przez PO kłamstwa na temat rzekomo chamskiego języka polityków PiS są często przyjmowane bez refleksji za prawdę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

do Igora Janke. Niech On zawsze pisze takie teksty , niech zawsze zadaje proste i prawdziwe pytania swoim gościom zapraszanym do programów telewizyjnych , niech powala nikczemność jedynie słusznej PełO z Palikotem na czele.Niech nazywa rzeczy po imieniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80018

Igor Janke ma poglądy wyważone i często jest pośrodku między PiSem a PO, ale też godzi się zauważyć dwie dobitne sprawy:

* pan Janke wielokrotnie przyznawał na Salonie24, że go Palikot niesamowicie wkurza, tylko on po prostu uważa, że o kimś takim się publicznie nie dyskutuje,

* komentując ekscesy lemingów na Krakowskim Przedmieściu stwierdził, że "pisać o tym nie będzie, bo użyłby wyrażeń powszechnie uznanych za niecenzuralne",
_________________________________________________
rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#80033

wkurza niech mu okaże pogardę. Bo uważam,że takimi ludźmi należy gardzić.
Wyważony pogląd nie należy mylić z uległą postawą. A odnoszę wrażenie, że Pan Igor Janke w niektórych prowadzonych wywiadach z ludźmi PeŁo czy LSD prezentował postawę uległą stosując wyważony pogląd.
I to mnie wkurza u Igora Janke.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80040

o czym ta mowa? I gor Janke powiedzial to czy tamto, jest troche hipopotamem, a troche zebra, sprzyjal tym czy tamtym. Clue to guru i jego sekta, jego "henczmani", rozne brudzinskie, kempy, hofmany, suskie, kurskie i inne.
Kaczynscy to problem Polski od lat, teraz zostal ten w bardziej agresywnej wersji i sieje nienawisc.
Katolik i patriota..Jarek..?!? Nie to chory i zly czlowiek.Gowno z niego nie patriota. Gdyby mial odrobine godnosci i kochal brata to wzial by ten krzyz na wlasny garb i go przeniosl do kosciola gdzie jego miejsce.Tyle mojego komentarza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80047

Zdelegalizować PIS? Ależ oczywiście.
Ale nie wczesniej, zanim wszyscy złodzieje, zdrajcy i infamisy trafią na sznur, a ich majątki na licytacje, jako zagrabione Narodowi Polskiemu.
A miejscem krzyża jest Polska, od z górą 1000 lat.
Wiem,że pałac został wybudowany dla NAMIESTNIKA, ale obecnie jest WŁASNOŚCIĄ Polski i Polaków.
Jak widzę, Ty się od Polaków odcinasz, więc daruj sobie komentarze mające na celu wybudować tutaj eurołagier.
Chcesz być gastarbaiterem -wyjedź już dziś.I nie namawiaj innych na bycie niewolnikami.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80051

dosc ciekawa opinia, szkoda ze tu przypomina taka "jakby z jednej sztancy" albo bardziej nowoczesnie-copy paste. Bogaci to musza byc zlodzieje. PO to liberalne pedaly, masoni i oczywiscie zydzi...Otoz szanowny kolego/kolezanko ja mam sie bardzo dobrze, nie musze nigdzie wyjezdzac za praca etc..i nie naleze do zadnej partii, nie udzielam sie oprocz podobnych forow, za to bardzo ciezko i uczciwie pracuje. Stac mnie za to generalnie na wszystko co chce (w ramach zdrowego rozsadku) i tak widze patriotyzm dzisiaj. Zarabiam i duzo konsumuje. Wszyscy przy mnie maja dobrze. Od sprzedawcy w spozywczaku do dewelopera albo dealera samochodow. Gospodarka sie kreci. Kazdy ma coraz lepiej. A kogo ty chcesz wieszac? Kto jest tym szubrawcem, zlodziejem etc.. Do roboty budowac kraj a nie wieszac jakby wlasnie guru z sekta chcial. Pamietaj drogi kolego/kolezanko, ze krzyz to jedyny symbol religii (oprocz tzw. stricte poganskich) ktory byl zwyczajnym narzedziem tortur, a teraz tez sieje ferment. Religia w dzisiejszej postaci "wersja kato made in Poland sredniowiecze" to wlasnie pareset lat do tylu. Mesjanizm narodu polskiego-to uwielbiam. Raczej kretynizm. Krzyz do kosciola dla najwierniejszych a reszta do pracy a nie wieszac i klapac na lewo i prawo bzdury. Mam nadzieje ze Jarek postrada zmysly (co juz mozna obserwowac ostatnio) i popelni bledy ktore go naturalnie wyklucza z dalszego pastwienia sie nad zdrowa tkanka narodu. Jego normalnej czesci. I mam przy tej opinii ogromny szacunek do polskiej historii (jestem absolwentem wydzialu historii UW) wiec nie klap ze nie wiem co mowie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80055

chory i zły człowiek to ty jesteś. mam nadzieję, że postradasz zmysły do końca, zasrany absolwencie historii UW.
do roboty, młocie, bo nie będziesz miał czym wypychać bebechów, a na tym ci tylko zależy. takie chamy jak ty mają coraz lepiej, ale kosztem innych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80057

to typowa odpowiedz ugruntowujaca poglad o jakze przecietnym sfrustrowanym impotencie z pisu. jak nic kochajacy guru, zakladam ze z miasta ponizej 500K. dac mu kij i krzyz w druga lape i postawic go kolo siedziby pisu na Nowogrodzkiej to masz pewne ze walnie cie w leb i kaze spieprzac z kraju. bos zyd i mason jak myslisz inaczej. bogatych obowiazkowo powywieszac. aha, rodzice tego osobnika tez zapewne nie odniesli spektakularnych sukcesow, alkohol w domu przemieszany z tzw "patriotyzmem" koscielnym. tata stracil robote bo byl przyzwyczajony za komuny ze zawsze "bedzie" i nawet sobie to chwalil, ale teraz klapie na lewo i prawo i wychowal co wychowal, a ten nasz kuki zarabia przecietnien jesli w ogole, wszystko to wina PO (ostatnio przynajmniej, bo kiedys to zydow i masonow, oraz oczywiscie komuchow) itd itp...szkoda rozwijac temat dalej, wiesz kolego, lubie pewne zagadnienia socjologii wiec zawsze moge rozwinac watek, ale nie sprawie ci tej przyjemnosci, opisuje jedynie te slaba srednia wyznawcow sekty w ktorej definicje wpisujesz sie jak ulal.
daj adres to wysle ci jeszcze bejsbola abys mogl okladac zydow i masonow. chamski jezyk juz poznalismy. argumentacji-nie, i na pewno nie poznamy od ciebie, bo to po prostu niemozliwe

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80063

przylazłeś tu pokłócić się? dałem ci próbkę, barani łbie.
a teraz wypad stąd - leć pod krzyż pluć na staruszki.
niepoprawni.pl to nie miejsce dla hołoty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80072

Uczono Cię historii, ale czy czegokolwiek się nauczyłeś?
Jeśli tak, to czego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80077

[quote]rodzice tego osobnika tez zapewne nie odniesli spektakularnych sukcesow, alkohol w domu przemieszany z tzw "patriotyzmem" koscielnym. tata stracil robote bo byl przyzwyczajony za komuny ze zawsze "bedzie" i nawet sobie to chwalil, ale teraz klapie na lewo i prawo i wychowal co wychowal, a ten nasz kuki zarabia przecietnien jesli w ogole, wszystko to wina PO (ostatnio przynajmniej, bo kiedys to zydow i masonow, oraz oczywiscie komuchow) itd itp...szkoda rozwijac temat dalej, wiesz kolego, lubie pewne zagadnienia socjologii wiec zawsze moge rozwinac watek, ale nie sprawie ci tej przyjemnosci, opisuje jedynie te slaba srednia wyznawcow sekty w ktorej definicje wpisujesz sie jak ulal.[/quote]

mam ci, kurwo, napisać kim jest twoja matka i ojciec?
niestety, nie potrafię - nie jestem kurwą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80080

Za szubrawców mam, tych którzy aby dziś mogli nazywać siebie bogatymi, rozkradali wstępnie majątek wybudowany przez CAŁY NARÓD.Społeczne NIGDY NIE ZNACZYŁO NICZYJE.
Jako absolwent wydziału historii kwestionujesz podstawy państwowości Polskiej,nawołując do wizji Eurolandu?
Mówisz o jakichś dwóch różnych wiarach katolickich?
To jest jakaś nowsza wersja Dekalogu?
Moze w waszej już nie ma nie kradnij?
Jaźnie Ci się przypadkiem nie rozdwoiły?
A tak nawiasem -ile dyplom kosztował?
A jeszcze tylko w kwestii kolegów/koleżanek.
TYCH MAM ZWYCZAJ WYBIERAĆ SAM.
Jednym z kryteriów jest SAMODZIELNA inteligencja, nie wymagająca sztabów na Czerskiej.
ŻEGNAM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80060

A zatem ani PiS, ani PO? Uważasz, że neleży zdelegalizować PiS? A skoro PiS to może również przedstawiłeś gdzieś pogląd dlaczego należy zdelegalizować PO? Czy możesz to wkleić na NP?

Piszesz, że gospodarla się kręci. Według mnie napewno gdzieś ktoś kręci, ale czy gospodarka?  Będąc ostatnio w Polsce jakoś tego nie zauważyłem. Zauważyłem natomiast leżące odłogiem pola, ludzi albo bez pracy, albo pracujących za marne pieniądze, niegodne ani ich wykształcenia, ani wiadomości, ani doświadczenia zawodowego. Zauważylem powszechną korupcję, polityczny bandytyzm i marazm społeczny. Nie neguję, zauważyłem również ludzi którym musi się powodzić w miarę dobrze, ale tych było naprawdę mało. Czy to byli złodzieje jak ty to piszesz? Nie sądzę. Poprostu byli to ciężko pracujący ludzie, w większości w swoich biznesach.

Piszesz, że wszyscy mają coraz lepiej. częściowo odpowiedziałem ci już wcześniej, ale jest jeszcze jedno, dlaczego w takim tempie, za rządów PO,  rośnie dług publiczny i nie tylko. Jak tak dalej pójdzie to PO dokona rzeczy niemożliwej. Dług przekroczy 100% PKB. I to dopiero będzie cud!

To, że ludziom żyje się lepiej to wcale nie zasługa PO i jej rządów. Dam ci przykład rodzinny. Moi kuzyni, oboje po studiach. On ukończył SiMR na Politechnice Warszawskiej, ona wydział pielęgniarski na U.J. Zarabiali w Polsce tak dobrze, że zmuszeni zostali do szukania pracy za granicą, zresztą w jego przypadku była to konieczność. Jego zakład został kupiony,zamknięty i wszyscy poszli na bruk. Tak więc on pracuje we Francji w warsztacie samochodowym, a ona we Włoszech opiekuje się starcami. Spędzają trochę więcej czasu ze sobą tylko w czasie Świąt Bożewgo Narodzenia i miesiąca wspólnych z dziećmi wakacji. Ale żyje im się dobrze. Tylko jakim kosztem?

Chciałbym zapytać co masz przeciwko Krzyżowi? Piszesz, że jest lub był narzędziem tortur i zadawania śmierci. Z przykrością muszę stwierdzić, że naprawdę nic nie rozumiesz, lub nie chcesz zrozumieć. Krzyż jest bowiem symbolem nie śmierci, ale odkupionego życia wiecznego! Symbolem najwyższej miłości człowieka oddającego życie za innego człowieka, a w wypadku Jezusa Chrystusa za miliony ludzi żyjących i za setki jeszcze nienarodzonych generacji ludzi. Krzyż to uczciwość i poszanowanie praw drugiego człowieka. Krzyż to umiłowanie Boga i Ojczyzny! Krzyż to radość bycia użytecznym twojej ojczyźnie i twoim rodakom.

Nie rozumiejąc tego nigdy nie będziesz człowiekiem zdolnym w pełni ocenić innego człowieka, bowiem twoja ocena będzie zawsze subiektywna. Będziesz oceniał zawsze z twojego punktu widzenia. A ten, sądząc po twoich komentarzach, jest raczej bardzo nieobjektywny, a jest bardzo subiektywny.

Na tym zakończyłbym swój głos w dyskusji.

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#80086

Istotnie - gospodarka padła i leży. UBerto, który twierdzi, że jest inaczej, albo jest idiotą, albo szkodnikiem. Tertium non datur.
I jeszcze jedno Panowie: po co dyskutować z prowokatorem? (Uwaga: wraz ze wzrostem popularności nalezy się liczyć z rosnącą liczbą prowokacji, to trochę jak występowanie wypadków drogowych po wynalezieniu auta i nasilonego ruchu, ot, "wypadek przy pracy".) Prowokatorów (bo osoba o odmiennych poglądach a pragnąca dyskucji, prowadziłaby dyskusję właśnie a nie konentrowała się na lżeniu) nalezy traktować łukiem stromo-gotyckim (czyt. olewać). Aw realu można im (w ramach polityki miłości) żebra uścisnąć;) lub ślad na pyszczku zostawić;).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80110

PO to liberalne pedaly, masoni i oczywiscie zydzi...

Może dlatego, że PiS to ciemniacy, wsiochy, ksenofoby, nekrofile, fanatycy religijni, frustraci i dewianci psychiczni. Tak przynajmniej twierdził pewien profesor po maturze, a wspierał go w tym pewien dość znany reżyser filmowy, a panowie P i N dzielnie sekundowali.

Stac mnie za to generalnie na wszystko co chce (w ramach zdrowego rozsadku) i tak widze patriotyzm dzisiaj.

Pełny brzuch i patriotyzm to chyba lekko inne sprawy.

Krzyz do kosciola dla najwierniejszych

Krzyż jest wpisany w historię i kulturę Polski. Ale żeby to wiedzieć, trzeba czytać coś więcej niż papkę medialną z Agory i ITI, a na lekcjach historii uważać, a nie myśleć o ciężkim szmalu do zdobycia.

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rip LunarBird CLH
BOW TO NO MAN. TRUST NO ONE.

#80088

Przeczytałem uważnie twój wpis i stwierdzam kategorycznie, że jesteś typowym przykładem (bez urazy) frustrata cierpiącego na paranoiczną pisofobię. Kilka słów uzasadnienia - załóżmy, że stanie się wg twojej myśli i PiS zniknie. Kto wówczas zostanie?
1. Platforma, której "wysokimi standardami" oraz "normalnością i moralnością w polityce" są spocony zbychu, dziki miro, rosoły, misiaki, sawickie czy wielu innych, o których wierne rządowi media (z grupą ITI i GW na czele) nie poinformują. Nie będą rozstrząsać jawnych kłamstw na temat rzekomej "zielonej wyspy" bo została z niej czarna dziura. Chcesz porozmawiać o cyfrach mówiących o stanie państwa? Są dostępne na stronach NIK i ministerstwa finansów. Jeśli im nie wierzysz, to uznasz, że rząd Tuska kłamie. Jeśli wierzysz, to musisz przyznać, że cudownie nie było i nie jest.
2. SLD - słusznie nazywane Sojuszem Lewych Dochodów oraz aferą Rywina - wisienką na eseldowskim torcie. "Socjaldemokratami" stali się tuż po wyprowadzeniu sztandaru - zadziałał magiczny pstryczek-elektryczek i już! Cud. A wczoraj ci sami ludzie wysyłali ZOMO dla obrony "demokracji socjalistycznej". Podać nazwiska?
Podać nazwisko tego, który zadbał o TĄ "lewą nogę" bo przecież nie zadbał o lewicę solidarnościową. Pytanie dodatkowe - wolisz Kalisza czy Bugaja?
3. PSL - politycy rodzinni. Niejaki Tusk, który wczoraj deklarował tępienie wszelkich objawów nepotyzmu, dziś jedynie "ubolewa" nad takimi zjawiskami, bo chodzi o koalicjanta. Pani Gronkiewicz-Waltz składa doniesienie do prokuratury ws. budybnku przy Nowogrodzkiej ale "zapomina" powiadomić gdy chodzi o budynek przy Grzybowskiej. Budynek sprzedany za 18 mln zł, którego wartość(cudownym sposobem) w kilka tygodni wzrosła CZTEROKROTNIE.
Gdybyś miał jakieś pytania to odsyłam do czasów rządu Mazowieckiego, który ustanowił komisję likwidacyjną RSW, której członkiem był sam Donald Tusk.
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#80082

"nowoczesny Polak" jeden chyba z tych co to kumulacja pierwotna pewnie mu się trafiła jak ślepej kurze ziarno. Pewnie jakieś małe przedsiębiorstwo 500 osobowe za przysłowiowa złotówkę. Albo się mylę...sądząc po nicku jest wielkim pisarzem i żyje z tantiemów. Takiemu to dobrze....heh.
No i te myśli światłe... zdelegalizować PiS. Nooooo...gratuluję "głębokich i wyważonych" przemyśleń. A czy może umberto eco deklarował w 1989 aby PZPR i jej członków uznać za organizację zbrodniczą? I tak ją może zdelegalizować a jej członków odsunąć od sprawowania jakichkolwiek funkcji państwowych?
Tak na marginesie, ja budowałem tę Polskę i w majestacie prawa zostałem okradziony. A teraz już mi się jej nie chce budować, Bo to by było tak, jakbym złodziejowi sam wkładał pieniądze do kieszeni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

halibuter

#80111

wg mojej oceny ten osobnik to mitoman - lubi się chwalić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80114

chyba cie poniosło.... rozumiem, że przy takim eco nerw człeka bierze, ale, proszę, nie zniżajmy sie do poziomu chyba juz wszystkich innych portali. zdecydowanie wolę logiczną argumentację, zmusza do myślenia, kurwa mać zostaw na koniec, jak uderzenie pięścią w stół.
nie gniewaj się, po prostu zrobiło mi sie przykro :)
z człowiekiem oceniającym innych na podstawie zawartości portfela, zważ, że nie musi cie nawet znać, nie porozmawiasz, bo o czym. taki nigdy nie poczuje, jak pachną papierówki, tylko policzy szybciutko, czy to drzewo sie opłaca. daj spokój, szkoda czasu
uśmiechy cieplutkie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80120

to już na nppl prawdy pisać nie wolno? ;)
co Was tak gorszy? na brak argumentów odpowiadam brakiem argumentów. słowa wulgarne są w powszechnym użyciu - patrz Lis, Durczok etc. a co ja gorszy jestem? ;D)))

... i wcale mnie nie ponosi, tak sobie klapię
(klapie/kłapie - ulubione słowo umberto_eco)

pozdrawiam

proszę zgłaszać wszelkie naruszenia w komentarzach umberto_eco. pozbędziemy się trolla szybciutko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80123

Masz racją z chamstwem należy dyskutować ich językiem. Nie wolno używać normalnego języka. Będzie to dla nich sygnał do jeszcze większego ataku.

Jak mówiła moja śp Mama: "w mordę, nożem i do szpitala".

Piękny język polski należy zachować dla ludzi, którzy nań zasługują.

Przestańmy być grzeczni i układni. Do niczego to nas nie doprowadziło, a wprost przeciwnie tracimy dystans do choćby takiego skurwiela paliknota. A więc Kuki w mordę, nożem i do szpitala.
___________________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#80125

Podkreślam, że to nie ja cokolwiek mówię nt. rodzin wyżej wypowiadających się Panów ;-)
Szkoda by było, żeby i ten serwis zszedł na psy.
Ale może tak właśnie ma być? E, nie, to by znowu była Spiskowa Teoria Dziejów... ;-/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80180

a kto twierdzi, że pan? pan już się wypowiedział o mojej rodzinie podobnie lecz w sposób bardziej wysublimowany. dać linki czy się pan zamkniesz?

serwis może zejść na psy i schodzi - od kiedy kilku chamów tu zawitało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80202

co tak się pan martwi o serwis? to pana strona? zrobił pan coś dla niej? proszę się pochwalić.

i nie sugeruj pan, że to ja przyczyniam się do schodzenia serwisu na psy.
napisałem już, że to robota kilku zawziętych chamów.
ale nic z tego - nie dacie rady.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80346

Z panem Umberto jednak bym nie dyskutował.
Szkoda howoryty - i czasu.
A mnie, bez urazy, z kolei szkoda trochę czasu, żeby argumentować, dlaczego :D. Zresztą było o tym wiele razy.
Może gdyby umiał używać polskich znaków diakrytycznych, interpunkcyjnych... a, nie - i tak nie warto :D

A wulgaryzmów jednak bym starał się unikać, chwały nie przynoszą, chociaż doskonale rozumiem, że chwila "nóż się w kieszeni otwiera"...
W życiu prywatnym prędzej komuś dam po przysłowiowej "mordzie" (lojalnie uprzedzając, że granica jest blisko), niż będę obrzucał, może i zasłużonymi, ale jednak, epitetami.
Taka forma terapii ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80188

hehe, śledzę wpisy umberto i muszę powiedzieć, że przypomina mi jedną znajomą :) MW, czy to Ty ?
również nie popieram PiSu, ale atakować ich staram się od prawej strony (nie od dupy strony).
ponadto uważam, że ludzie prawicy, lub po prostu ludzie inteligentni powinni stać poziom wyżej od takiej Pani, a nie jak ktoś zasugerował 'na chamstwo odpowiadać chamstwem'

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80726