Nam pokazał ojciec Rydzyk jak zwyciężać mamy

Obrazek użytkownika tutejszy
Kraj

Stało się co było nieuniknione. Czemu się więc dziwicie?
Lisicki odpadł z pierwszej ligi, ten który studził prawicowość "Rzepy", ten który z przymrużeniem oka patrzył na śledztwo smoleńskie prowadzone przez zespół Macierewicza, został zwolniony przez Hajdarowicza, który "Rzepę" i "Uważam Rze" wykupił. Przestał być dzisiaj redaktorem naczelnym "RZ". Nie pomogły mu ogarki palone diabłu, obok świeczek stawianych Panu Bogu. A jak można było wierzyć, że na obcym kapitale zbuduje się niezależną prawicę?

To jest dla mnie niepojęte - jak wielu prawicowych dziennikarzy wolało zaczynać od nieźle płatnej posadki, żeby jakośtam trwać, jakośtam iść na kompromisy (w przedwyborczym "Uważam Rze" wywiadem numeru była pochlebna rozmowa z ROSTOWSKIM!!!), ale trwać i dawać się odkrawać powolutku. No to skończyło się odkrawanie.

Tak budować
Nie ukrywam swojego podziwu dla Ojca Rydzyka, który wybrał drogę skrajnie odmienną. Cóż, że jego radyjko zaczynało od lokalnych modlitw? Usłyszałem kiedyś od pewnego księdza na Jasnej Górze, że "najpierw powinien być Boży plan, a potem biznesplan". Lepsze media ciasne, ale własne, bo oto wysokonakładowa "Rzepa", która już od dawna chłodziła się w niepodległościowej gorliwości, finansowana była przez biznes ambiwalentny interesom narodowym. Zupełnie mnie ani dziwi, ani wzrusza obecna sytuacja.

A i "Gazeta Polska" z wstydem przyznaje, że uczyła się od Ojca Rydzyka. Pamiętam jak jeszcze w liceum kupiłem jeden numer tej gazety, bo mi się tytuł i logo wydawały patriotyczne, ale jak zobaczyłem wściekłe ujadanie Lisiewicza na Radio Maryja (wściekłe! Tam nie było argumentów, tylko kpiny w tym dziale na 3 stronie), to zaraz odłożyłem. A tymczasem i Tomasz Sakiewicz zrozumiał, ze oddolne struktury, małe grupki lokalnie zrzeszające czasem prostych, ale dobrych i pracowitych ludzi, to jest metoda na budowanie mediów.

Budowanie zaczyna się od fundamentów, od przyziemnej pracy z której nie od początku są korzyści. Bo na co komu najpierw piwnica i betonowy fundament? Są więc tacy co budowali od dachu, żeby im bieda nie kapała na nosy, albo od ścian, żeby nie wiało prowincjonalizmem.

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku.

Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki

Nie cieszę się z pozbawienia nas tej wartościowej gazety. Ale nie potrafię udawać że się dziwię. I nie mam zamiaru udawać, że mozolne zbudowanie wśród wichrów i trudności (rzucanych także przez polską prawicę) takiego dzieła jakiego dokonał Ojciec Rydzyk, nie imponuje mi i nie zmusza do naśladownictwa. Idźmy tą drogą. Mamy cztery lata.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk jest po prostu wielki - od dawna nie mam żadnych wątpliwości.
A jeżeli chodzi o Lisickiego - to zbyt długo stał w rozkroku, sam się nie rozdarł ale go właśnie rozerwali - a padlinę wkrótce wyrzucą, na śmietnik hienom na pożarcie.

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi" Mt, 5.37

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#194942

jeśli sami w pocie czoła jej nie zbudujemy, to nie mamy co liczyć na to, że pozwolą nam być niezależnymi inni (np. obcy właściciele lokalnych mediów) Nihil novi sub sole- niby oczywiste. Z mojego podwórka mogę napisać, że moherowe babcie (i nie tylko babcie- sam słucham RM) są faktycznie promotorami autentycznych, nie powodowanych jakąkolwiek chęcią zysku wzorami BEZINTERESOWNYCH i twórczych postaw OBYWATELSKICH. O autentyzmie religijnym nie wspomnę, bo właściwie rozumiany zawsze generuje odpowiednie postawy obywatelskie. Pozwolę sobie uzupełnić ten wpis słowami znanymi, także z Njaważniejszej Księgi (NT): "Błogosławię Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi za to, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi a objawiłeś je PROSTACZKOM"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

rochadziug

#194943

na warsztatach dziennikarskich,katolickich,gdzie zajęcia prowadzili :Pospieszalski.Lisicki.Mielcarek.Najmniej chętnych było na zajęcia z Lisickim-był bezbarwny,stonowany,nijaki.Pamiętam tez słowa ojca Jacka Pleskaczyńskiego:"najpierw Boży plan,a póżniej biznesplan".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195005

Temu, co robi o. Tadeusz Rydzyk, ufam całkowicie, innym sprzyjam, ale obserwuję. Oceniam m.in. po stosunku do o. Rydzyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195006

Takie cechy powinien mieć premier rządu. Polska byłaby potęgą albo zostałaby najechana tak jak Libia. Gdyby geotermia o. Rydzyka dostała należne dofinansowanie (jakie dostaje każdy kto to robi) cały Toruń już byłby ogrzewany ciepłem z ziemi.
Niestety, rudemu to przeszkadzało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paul

#195022

Od początku Ojciec Tadeusz Rydzyk ,podobnie jak Jarosław Kaczyński był przez media III RP wściekle atakowany i trwa ten atak do dziś.Pamiętam jak potrafił znobilizowac  ludzi dobrych ,kochających Polskę i widzących dalej jak 4 lata .Moja mama od początku słuchała Radia Maryja i żyła tym dzięłem modląc się razem z innymi za Ojczyznę ,chorych ,grzeszników i kościół.Ja z moją rodziną także słucham i modlę się podobnie jak inni słuchacze o łaski dla Polski .Mam nadzieję że Rado Maryja i Telewizja Trwam przetrwa ten trudny czas jaki jest obecnie w Polsce,Potrzeba bronic to dzieło bo tak nie wiele wolnych mediów zostało .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#195026

Trzeba też docenić wspaniale dobrany zespół, głównie ojców posługujących. To też jest wielka umiejętność wyłuskać i zgromadzić takich ludzi. To, co ci ojcowie oni robią, to jest coś niezwykłego. I to niebywale służy ludziom. Takie radio to skarb nie do przecenienia.

Żeby nie bawić się w długie wyliczanki takich audycji i przedsięwzięć - wspomnę choćby katechezy. Właśnie odsłuchuję katechezę sprzed kilku dni (bo w jej trakcie musiałam wyjść z domu) na temat IV przykazania. Kto tego nie słuchał - gorąco polecam, to naprawdę nie będzie czas zmarnowany, coś niesamowitego. Jak nie teraz, to można ściągnąć na dysk i odsłuchać w innym momencie. Wklejam link:

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=27925

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195046

żałować czy śmiać się...

dla mnie to prosta rzecz - problemem jest czy i gdzie znajdą godną pracę wystarczającą na utrzymanie prawicowi a prawi żurnaliści...

media netowe jeszcze dość młode...

niewielu utrzymają...

papierowe upadają, ale jeszcze dogryzają a kasiora reklamowego zgarniają...

pozostaje liczyć na spłeczne funkcjonowanie niezależnych portali i innych społecznych ?  

====

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#195050

za całokształt pracy jaka włożył w Radio Maryja.Moja reakcja na program tego radia jest bardzo pozytywna.Chętnie go słucham i bardzo dużo z niego wyniosłam. Pogłębiłam moją wiarę,bo nawet pracując czy podróżując mam włączone radio.Ileż to rzeczy o naszej religii nie wiedziałem wcześniej lub po prostu zapomniałem.Przykro mi tylko,że niektórzy duchowni tak szkalują te rozgłośnię.Wrogom się nie dziwię,bo tak zawsze bywało,ale boli to bardzo gdy swoi kalają swe gniazdo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195089

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208400