KONFEDERACJA TRWA!

Obrazek użytkownika tutejszy
Blog

Rodakom, którzy w Ossowie zablokowali haniebną ceremonię hołdu dla bolszewików, z całego serca – dziękuję!

Wiedzcie Bohaterowie Ossowscy, w jak wielu domach rozbłysły dziś uśmiechy na relacje z Waszej zwycięskiej bitwy.

Nie mamy potężnych mediów, nie mamy władzy nad budżetem państwa, nie mamy armii, policji i BOR-u. Mamy tylko siebie. Po całym kraju stopniowo rozlewa się mały, wielki opór przeciwko upokarzającej nas władzy. Niczym konfederacja barska wzbogacona doświadczeniem walki z bolszewizmem, rozkwita nieplanowany bunt przeciw złemu traktowaniu naszej narodowej tradycji – wygraliśmy z prowokacyjną reklamą piwa przed Wawelem, oprotestowaliśmy wsparcie dla hajdamaczyzny Wojewódzkiego i Figurskiego, obroniliśmy Wawel przed spędem bydła pod kurią, oddaliśmy hołd stulecia naszemu prezydentowi w dniach żałoby, dziś trwamy pod Krzyżem. Nie mamy potęgi aparatu państwa, nie mamy gazet i telewizji.

Mamy tylko siebie.

Tylko? Prezydent Komorowski jak drugorzędny szuler umykał w Bogatyni tylnymi drzwiami, bojąc się okrzyków „przeproś burmistrza”. Dziś silny podjazd naszych rodaków powstrzymał odsłonięcie pomnika bolszewickiemu bydłu. To Was przestraszył się Namiestnik Komorowski wcześniej odwołując wizytę. Dziś dokonaliście „małego cudu nad Wisłą”, bo my już byliśmy pewni, że uroczystość się odbędzie.

Nigdy z premierem nie będziem w aliansach
Nigdy przed ZOMO nie ugniemy szyi
Bo u Chrystusa my na ordynansach
Słudzy Maryi

Dziś przeor Roman Majewski z wysokości Jasnej Góry, z pozycji przeora Augustyna Kordeckiego bronił odważnie Krzyża! Abp Sławoj Leszek Głódź oparł się presjom medialnym i otwarcie nawoływał do postawienia pomnika przed Pałacem Prezydenckim! Widać więc, że nasz trud nie idzie na marne. Trzeba iść za radą, którą 90 lat temu odczytywali wszyscy Polacy z plakatów mobilizujących do obrony Ojczyzny. Trzeba reagować gdzie tylko się da – nasza bierność to przyzwolenie, nasza walka podjazdowa to kij w szprychy lewactwu i wszelkiej barbarzyńskiej swołoczy. Wszędzie gdzie władza będzie kpić, lub szydzić z narodu, tam właśnie lokalna społeczność powinna reagować. Niech namiestnik Komorowski zacznie objeżdżać swoją gubernię - niech nie opuszcza go nasza siostra - pogarda dla szpiclów, katów i tchórzy. Niech cały kraj będzie dla niego wielką Bogatynią. Jesteśmy Polakami, więc mamy obowiązki polskie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

  color:black">"Okazało się, że można zbezcześcić to miejsce czerwonymi gwiazdami, że nie można doprowadzić do godnego odsłonięcia mogiły wspólnie z przedstawicielami ambasady rosyjskiej"  color:black"> color:black">Dziwne słowa. Jak można zbezcześcić to "miejsce" czerwonymi gwiazdami? Przecież ci najeźdźcy byli właśnie spod czerwonej gwiazdy. Wstyd panie Kunert- przecież jest pan  "historykiem". color:black">

 

 

 

Miej oczy szeroko otwarte.
zz113 http://365.info.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#79627

W moim domu tak jak napisał "tutejszy" zapanowała radość.Mam nadzieję że do wety nie dojdzie,odsłonią bolszewikom pomnik tak jak tablicę na ścianie Pałacu Prezydenckiego,może nawet nocą?
Oby tak dalej i niech duch w narodzie nie wygasa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79635

miałem takie przeczucie, że u bliskich mi duchem rodaków też taka radość zapanowała, bo u mnie rozdzwoniły się telefony.

Trzeba się nawzajem wspierać, trzeba budować wspólnotę - ich jest więcej, ale my jesteśmy - no cóż, trzeba to sobie powiedzieć - lepsi jakościowo - silniejsi duchem. Po prostu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#79636

jak mawiał Fryderyk Schiller: głosów się nie liczy, głosy się waży.

Z poważaniem
kassandra

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#79656

 Jestem pelen podziwu dla rodakow z ossowa i okolic!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79672

Witam i dziękuję za tekst

Co prawda słyszałem, że Ambasada Rosji odmówiła udziału swojego przedstawiciela i dała sygnał do polskiego MSZ, że z tym pomnikiem to "trochę" towarzysze z Polszy przesadzili... (znaczy się za wcześnie trochę... i niepotrzebnie przedostało się do prasy i narobiło szumu...)

Sowiety mają tu swoich i wiedzieli, że byłaby wielka draka, jakby z Mieszkańcem Pałacu zaczęli odsłaniać pomnik. Polacy w tej małej miejscowości i przyjezdni oraz szum na forach i blogach zrobiły swoje... małe, wielkie zwycięstwo...

Niech sobie nawet odsłaniają go pod osłoną nocy... zawsze tam będzie malowana czerwona gwiazda... zgodnie zresztą z ideologią wyznawaną przez poległych... więc jakie to bezczeszczenie?

Pozdrawiam

P.S.

Ten B. - Mieszkaniec Pałacu (znów) Namiestnikowskiego to jednak jakiś taki pechowy jest... co zrobi to... ciągle jakaś "GAFA". Tym obeliskiem obraził Polaków, prawosławnych Rosjan, Cerkiew oraz komunistów na całym świecie, a w Rosji w szczególności... Do tego do coraz większej ilości ludności Polski dociera smutny fakt zsowietyzowania i prymitywizmu Mieszkańca Pałacu (znów) Namiestnikowego. Juz nawet Lemingi nie mają zadnych argumentów prócz inwektyw. Sami widzą jak b. ucieka w Bogatyni, teraz dowiadują sie, że uciekał piwnicami w Londynie, dziś uciekał z uroczystości, itd...

Oj... biedaczysko... może i faktycznie... nic nie powinien czynić... z każdego miejsca uciekać piwnicami lub awaryjnymi drzwiami albo zamknąć się w piwnicy i abdykować!

Jak tak dalej pójdzie to i towarzysze z Chłopcami będą go mieli dość i stwierdzą, ze postawili na zbyt głupiego konia i sami go abdykują ujawniając materiały z aneksu WSI o domniemanym jego szpiegostwie na rzecz Sowietów... (dla GRU-FSB).

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#79671

 Oby Panska przepowiednia spelnila sie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79674

A jednak,dzisiaj to im społeczeństwo wymierzyło policzek,właściwie to siarczystego "plaskacza" Echo było słychać w całym kraju.Myślę ,że namiestnikowi spuchnie lico.
Ach ,taka radość jest we mnie!!
Dziękuję wszystkim,którzy przyczynili się do zablokowania tej haniebnej uroczystości.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ania

#79677

ossala
wolni i niepokorni!
Nie z takimi jak Komorowski dawaliśmy sobie radę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79691

Patria Opressa
W obliczu zaistnienia takich praktyk-kwestia pomnika dra Mengele-zaraz obok słynnej bramy Auschwitz-"w hołdzie światłości umysłu zdolnego medyka-naukowca"-kwestia powstania takiego pomnika-to kwestia..kilku miesięcy..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#79716

Z tego wynika że ja też tutejszy bo i mnie radość ogarnęła jak się dowiedziałem co się wydarzyło ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#79682

  BRAWO! NA POHYBEL ZDRAJCOM NASZEJ OJCZYZNY.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79686

ossala
to bym mu zasugerowała, żeby sobie dobrze słowa Roty przeczytał, bo chyba jak na mszy śpiewał, to nie wiedział, co śpiewa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79689

Przyłączam się do podziękowań Autora i współpiszącej blogerskiej Braci.
Pozdrawiam serdecznie.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#79695

Ależ wybuch radości i entuzjazmu! Aż miło popatrzeć. Skoro tak - w sumie niewielkie - zwycięstwo daje nam tyle radości, to proszę sobie wyobrazić co się stanie jak już Tobolsk wróci w granice Rzeczypospolitej :D

Przy tym wszystkim nie spoczywajmy na laurach. Flagi, transparenty, tubę albo sprzęt nagłaśniający trzeba mieć w pogotowiu,Zaangażowanie ludzi pod Krzyżem, czy w Ossowie - to zobowiązuje!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#79696

"Abp Sławoj Leszek Głódź oparł się presjom medialnym i otwarcie nawoływał do postawienia pomnika przed Pałacem Prezydenckim!"

Wypowiedział się też Abp Andrzej Dzięga Metropolita
Szczecińsko-Kamieński:

"Postawiony spontanicznie drewniany Krzyż można i należy natomiast zastąpić – godnym Prezydenta Rzeczypospolitej i wszystkich Ofiar Katastrofy Katyńskiej z dnia 10 kwietnia br. – pomnikiem z wyraźnym znakiem religijnym".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#79715

I DZIEKUJE IM ZA ICH PATRIOTYZM !!!    RADOSC ZAGOSCILA W MYM SERCU I DOMU !!!!   CZOLEM WSZYSTKIM!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79722

raz sierpem raz młotem...

precz z komuną !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79728

Przez dwa dni byłem trochę odcięty od wiadomości ze świata. Tym bardziej cieszę się dzisiaj :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79729

Tyle tylko jestem w stanie powiedzieć - radość i mobilizacja! A jednak duch w narodzie nie ginie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79733

Mieszkańcom Ossowa Dzięki.
"Niech namiestnik Q Komorra zacznie objeżdżać swoją gubernię - niech nie opuszcza go nasza siostra - pogarda dla szpiclów, katów i tchórzy. Niech cały kraj będzie dla niego wielką Bogatynią. Jesteśmy Polakami, więc mamy obowiązki polskie."

STEIN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#79741

w całej tej ossowskiej chryi niejsane jest tylko stanowisko tego pana od "Walk i Męczeństwa" (przewodniczący rady chyba?), który uznał, że czerwona gwiazda na pomniku żołnieży Armii Czerwonej to obelga. Nijak tego nie kamam. To tak, jakby Chińczykowi powiedzieć, że portret Mao nad łoóżkiem to obraza (Chińczyka nie Mao). Albo Japończykowi, że wizerunek chryzantemy na pomniku żołnierza cesarskiej armii to obelga. A co jest obleżywego w narysowaniu godła danej organizacji na pomniku jej poświęconemu?! Chyba zapytam tego pana. (Jak odpowie, to się zdziwię - hihi, ale to już inna sprawa).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79754

obawiam się, że większość funkcjonariuszy naszego państwa to idioci. Po prostu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

---
A na drzewach, zamiast liści...

#79755

Kunerta i reszty Rady
I jeszcze bardziej chorym pieprzeniem, że grób bolszewika mozna zbeszcześcić czerwoną gwiazdą.
Zacznę sięgać znów po Mrożka, bo najtrafniej opisuje POwską rzeczywistość.
Szacunek dla czujnych obrońców. 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#79759

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#79789

C:\Documents and Settings\1\Pulpit\016sq[1].jpg

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#79790

i nie dowiemy się co to za obrazek masz na dysku C i pulpicie - 016sq[1].jpg ???
inne są:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3602653

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80149

- Na innym blogu napisałam koment nt. Ossowa a raczej nt. podjęcia pewnych działań. Słusznie ktoś tu napisał, że prawica jest stale spychana do defensywy i (bywa, że głupio) podejmuje tę nieczystą grę. Potrzeba zaś, by prawica sama podjęła swoje działania. Nie obronę na atak, tylko swoje - Stąd polecam Waszej rozwadze kwestię wysłania/wysyłania do patriarchy i naczlenego komunisty Rosji tego listu, jaki opublikował "krzysztofjaw". Inny mój pomysł - tamże. - Ludzie, wesprzyjmy tych z Ossowa zanim zrobią z nich oszołomów (w lżejszym przypadku) lub bandytów i "rusofobów" (analogie z antysemityzmem en gros nam wpieranym nasuwają się same).
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79825

Szanowny Panie,
Chciałbym opublikować Pana tekst na łamach Warszawskiej Gazety. Bardzo proszę o kontakt na adres piotr.bachurski@warszawskagazeta.pl

Z poważaniem,
Piotr Bachurski, red.nacz.
Warszawska Gazeta

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#80143