Dokopać

Obrazek użytkownika basia
Kraj

Rydzykowi zawsze miło, pulchniutki to i nóżka przy kopaniu nie boli, w przeciwieństwie gdyby był kościsty.

Kiedy Rydzyk zapowiedział szukanie wód termalnych w Toruniu, gdzie indziej szukano wielu sposobów żeby łeb ukręcić inwestycji. Pojawiły się nawet głosy, że w miejscu gdzie chce kopać Rydzyk żadnej wody geotermalnej nie ma, że komuś się mapy pomyliły bo woda jest w Ciechocinku.
Dobrze, że nie kopią w Wenecji koło Żnina, zarzucono by, że chodzi o tę Wenecję we Włoszech.

No i masz! Dokopał się Rydzyk…Gdyby Tusk mógł, razem z Palikotem wypiłby tę wodę łyżeczką od herbaty, żeby nic nie zostało.
Dokopał się Rydzyk zgodnie z planem do wody 60st C na głębokości ok. 2300 m. To wszystko pikuś, bo taka woda może służyć do ogrzewania, a to bardzo kosztowna inwestycja i nieopłacalna, jak argumentowano odbierając dotację.

Gorzej, że kopia dalej i maja zamiar dokopać się do wody 80stC albo 100 a z takiej wody moi drodzy, można uzyskać energię elektryczną. Czyste żywe złoto, warte więcej niż ropa naftowa. Mało tego, że tę energię można sprzedać, to sprzedaje się jednocześnie tzw. zielone certyfikaty, które się uzyskuje od unii czy za sprawą przepisów unijnych za to, ze ekologiczną energię się ma. Potem takie zielone certyfikaty sprzedaje się na giełdzie towarowej jakieś elektrowni węglowej i zysk jak w prywatnym totolotku.

Czy więc dziwi kogoś nagonka, zsynchronizowana jak w szwajcarskim zegarku ? "Fundacje Rydzyka od lat łamią Prawo”

PS. wszystkie dotacje, zielone certyfikaty wykrzywiają, są jak kagańce albo smakowite kąski w zoo, jednakże dlaczego Rydzk ma z nich nieskorzystać, z jakiego powodu, że nie dla katabasa kiełbasa?

Brak głosów

Komentarze

Bo o. Rydzykowi nie wolno, i basta!! Gdyby mogli, to by znaleźli pretekst by samemu przejąć teren i wiercić.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#7576

Media metodą luźnch asocjacji będą teraz wmawiać, że geotermia jest dla ciemnogrodu, a każdy postępowy bierze gaz z Gazpromu...

Vote up!
0
Vote down!
0
#7579

mozna jeszcze argumentowac, ze pzrez te geotermie straci prace ilus tam gornikow, zwiekszy sie bezrobocie:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#7584