Protest Okupacja Wall Street w USA

Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

Najnowszym medialnym hitem w USA jest OWS (Occupy Wall Street, albo Pchla Partia jak chcą krytycy), w pierwszych sekundach dzienniki, serwisy informacyjne agencji informują o kolejnych wydarzeniach na polu protestu, który po miesiącu ma miejsce już w każdym wiekszym mieście.

Protesty tego typu są zawsze magnesem dla wszelkiego rodzaju anarchistów, elementu i mętów społecznych, bezdomnych, narkomanów i przysięgłych zadymiarzy.

Dziwne, że protestujący często głoszą hasła antyżydowskie, wskazując na prominentną role Żydów w systemie bankowym i spekulacyjnym w USA. Z drugiej strony wielu komentatorów podkreśla, że żydowski miliarder i spekulant walutowy George Soros (w Polsce działa jego Fundacja Batorego i organizacja Otwarte Społeczeństwo) jest jednym ze wspomagających protesty, obok radykalnie lewicowych i komunizujących Moveon.org i Code Pink.

Protestujacy przeinaczają intencje Deklaracji Niepodległości która m.in. mówi, że wszyscy ludzie urodzeni są równi i tylko od Ciebie zależy co ze swoimi talentami uczynisz, oni uważają, że ludzie zawsze powinni być równi (jak bolszewicy) i do tego potrzebne jest silne państwo regulujące i wyrównujące w poziom życia obywateli. Generalnie protestujący mówią o sobie, że reprezentują 99% obywateli, przeciwko 1% najbogatszych Amerykanów.

Prezydent Obama publicznie poparł idee OWS, jeden z byłych jego „carów” od środowiska, Van Jones organizował protestujących w Oakland k/ San Francisco.

Generalnie komentatorzy main stream mediów porównują OWS z pogardzaną przez siebie Tea Party, ale przy bliższym spojrzeniu są to dwa różne światy.

Po manifestacjach Tea Party nie trzeba sprzątać, nie ma kradzieży wśród ich uczestników, ataków seksualnych, zanieczyszczeń odchodami, walk z policją, awanturujących się narkomanów i całej kultury zadymiarskiej młodych i podstarzałych anarchistów.

Protestujący OWS potępiając najbogatszych obywateli, szukają pomocy w inżynierii społecznej rządu. Ze wględu na rzucający się w oczy brak higieny, zdobyli nazwę Pchlej Partii, są anarchistyczną, antybiznesową składanką elementów społecznych żadającą wiecej darmowego „dobrobytu” , upatrujacą swojego zbawienia w silnym centralnym rządzie który im to dostarczy.Ich bohaterem jest bardziej morderca Che Guevara, niż Jefferson, czy Franklin.

Tea Party (broni konstytucji USA), która jest probiznesowa, chce ograniczenia aktywności rządu do utrzymywania porządku wewnętrznego, poszanowania praw jednostki i prywatnej własności, obrony przed wrogiem zewnętrznym, zapewnienia systemu sprawiedliwosci , osobistej odpowiedzialności, stworzenia warunków do swobodnej wymiany ideii i towarów, aby obywatele mogli osiągnąć swoje cele i szczęście. Wyznaje konserwatywne filozofie Adama Smith’a, Edmunda Burke’a i Milton’a Fridman’a.

W ubiegłym tygodniu policja w Oakland rozpędziła protestujących przy użyciu gazów łzawiacych. W większości przypadków policja obserwuje wszystko z dystansu, powiązana rozmaitymi ograniczeniami i regulacjami merów miast, pracuje w rękawiczkach, czasami je zdejmując jak w Oakland.

Ale policja nie jest sama, ostatnio pojawił się na scenie nowy brutalny, nieregulowany żadnymi przepisami wróg protestujacych, bezlitosny i nieczuły na żadne komunały . Nadchodzi ZIMA, która rozgrzane głowy , gestykulujące żywo dłonie pokryje równą warstwą śniegu, wymuszając wśród różnych mądrali inny temat do dyskusji: „jak tu przetrwać jeszcze jeden dzień?

Wydaje się, że to niesprawiedliwe, przecież protestujący to przyjaciele NATURY, głęboko wierzący w nadchodzące „globalne ocieplenie”. Pachnie to wprost zdradą, Matka Ziemia wypiera się swoich dzieci...

Boston Occupy, zostaje tu na noc ok. 300 aktywistów, w Nowym Jorku, w Zuccotti Park, kilkaset osób, temperatury schodzą tu zimą do -20C, pachnie to egzekucją. Sympatycy ruchu okupacyjnego dostarczają ciepłe kurtki, namioty, kołdry, rękawice, śpiwory i ciepłą czekoladę.

W mieście „braterskiej miłości” Philadelfia, na granicy Pennsylvanii i New Jersey , ok. 400 namiotów rozłożonych na betonie otacza Urząd Miasta, czekając na represje urzędników i jeszcze grożniejszej ZIMY.

W Chicago, Illinois gdzie zima bywa naprawdę sroga, protestujący w Grand Park, próbują „wprowadzić” się do okolicznych budynków np. do kościoła, aby mieć większe szanse: „byle do wiosny!”.

Pomyśleć, że wkrótce możemy usłyszeć znane nam ze stanu wojennego hasło : „Zima wasza, wiosna nasza!”.

Dopóki ziemia obraca się, nie powinnismy być zdumieni obrotem spraw... (według Bułata Okudżawy).

W Madison (Wisconsin) jest głośno, nie o ideach protestujących, ale o skandalu publicznej nocnej masturbacji (myślałem, że Palikot ze znajomymi, jak p. Środa są w Polsce...), jakiej dopuścili się protestujący.

Gdzie indziej 14 – letnia dziewczyna mówiła o swoich seksualnych doświadczeniach z protestującymi bojownikami, głośno jest o załatwianiu się na policyjnych samochodach i bójkach i kradzieżach wśród protestujących.

Jednym z celebrytów wspierających protestujących w czasowo spacyfikowanym Oakland w Californii był Michael Moore, polityczny aktywista i dyrektor filmów dokumentalnych, którego majątek jest oceniany na ponad $ 50 milionów. Multimilioner-hipokryta chcący również udawać biednego pokrzywdzonego przez okrutny system kapitalistyczny.

Trzeba dodać, że MM wygląda jakby właśnie wygrał I miejsce w federalnych zawodach pod hasłem „kto zje najwięcej hamburgerów”.

Kim jest Michael Moore? Pieniądze zrobił na atakowaniu amerykańskich korporacji, których „grube ryby” zarabiają właśnie ok. $50 milionów. Przyjaciel krwawych dyktatorów i ciemiężycieli wolności jak Castro, czy Chavez, opływający tłuszczem i majątkiem dokumentalista filmowy, kapitalista udający Greka, zarabiający na atakowaniu kapitalistów którym też się powiodło. Co to jest, farsa dla niewidomych?

Patrząc na tych zagubionych, brudnych, zapchlonych protestujących chciałoby się powiedzieć niestety Urban nie wyśle wam tym razem koców: idzcie do domu, weżcie prysznic i spróbujcie znależć jakoś pracę, Ameryka musi wydzwignąć się z kryzysu i potrzebuje podatków z waszej pracy!

Jacek K. Matysiak

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeśli tylko w tym ruchu było coś spontanicznego, musiało zostać przechwycone przez słuszne siły pochodzenia gl. żydowskiego, a na pewno mocno prożydowskie. Każdy głos w dyskursie publicznym musi być "nasz". A dyskurs publiczny powinien się (wg inżynierów społecznych) ograniczać do przekomarzań się żydowskich lewaków z "Washington Post" z żydowskimi neokonami (byłymi lewakami) z "Washington Times", no i wspierającymi te głosy gojami. Czasem trzeba udać, że się dodaje do dyskursu inne głosy, muszą być one szybko przechwycone bądź wyciszone.

Być może Autor nie chce dostrzegać, że FED jest konsorcjum prywatnych banków żydowskich, które sprzedaje dolara rządowi amerykańskiemu oraz że  m.. in. uchylenie ustawy Glass-Steagall  w 1999 r. na mocy Gramm Leach Bliley Act, oczywiście nie tylko to, pozwoliło żydowskim (głównie)  bankom na szaleństwa  kredytowo-inwestycyjne, wprowadzanie różnych "instrumentów finansowych" - są różne artykuły specjalistycznie, co zaskutkowało kryzysem, a przynajmniej jego wykorzystaniem. Nastąpiło przejmowanie zadłużonych nieruchomości przez banki, a dodatkowo wspomożenie ich pieniądzem publicznym, z którego po otrzymaniu natychmiast wypłacono sobie nagrody. (pono pieniądze zostały "zwrócone", ale być może to tylko jakieś przesunięcia rachunkowe, "pomoc", plan Paulsona to fakty).

Jakkolwiek ruch jest przechwytywany w celu pacyfikacji i to, ze na dłuższą metę, mogą zajmować się protestami "zawodowi zadymiarze", nie zmienia faktu, że głoszone przez nich hasła w dużym stopniu są słuszne, zwracają uwagę na to co było tematem tabu.

Na koniec Autor proponuje tekst-wytrych, nie mający żadnego przekazu, prócz próby ośmieszenia przeciwnika. Tekst ten przekazują na Ścianowej:))) syci Żydzi (może zarabiający od 5 a może od 15 tys baksów miesięcznie wzwyż) protestującym, być może także tym którzy zarabiając nieźle potracili pracę i musieli oddać niespłacone domy.

PS Acha - nie piszę wyłącznie o "żelaznym wilku". Byłem kiedyś szkoleniowo-praktykowo w kraju za Wielką Wodą, nie na "azbestach.:))

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195579

Witam,
Rozumię Twoją niecierpliwość, ale tym razem zachowałem dewizę dyplomatów, nie mówiąc wszystkiego. Liczyłem na to, że w komentarzach pojawi się smaczek prawdy, no i nie pomyliłem się . Jak zwykle większość zjawisk zachodzących w polityce to szwindle... Pozdrawiam.
Jacek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195581

 

Jeżeli nie wiesz czym jest Rząd Światowy lub Nowy Porządek Świata, ani kto rządzi dzisiejszym światem to znaczy, że najbardziej istotne wydarzenie historyczne rozgrywające się na twoich oczach umknęło twojej uwadze. Pora się obudzić:
 

Szef MFW nawołuje do utworzenia rządu światowego
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gP99suaJQxM
 

http://www.prisonplanet.pl/multimedia/nezard_antynwo,p363667746
 

Nezard- AntyNWO
http://www.youtube.com/watch?v=qQpNORBWZcE&feature=player_embedded

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#195596

Witam, dzięki za linki. NWO jest starym głębokim snem światowych bankierów śnionym od zawsze. To logiczne, że mając tyle kontroli i możliwości kształtowania rzeczywistości, chcą jeszcze mieć większą rolę na świecie. Trzeba szerzyć wiedzę i odsłaniać ich czyny i zamiary w przyswajalnej formie, na ile nas stać. Pozdrawiam.
Jacek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195634

 

Film: Szok i trwoga. Masowe procesy manipulacji. #1
 

 

 

Budowanie Nowego Porządku Świata jest złożonym procesem angażującym tysiące instytucji, fundacji i niezależnych grup badawczych. Alan Watt pokazuje kto, kiedy i dlaczego zmienił drastycznie kulturę świata zachodniego opisując wnikliwie techniki stojące za tymi zmianami.
 

 

 

http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_szok_i_trwoga,p344927344

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#195599

gość z drogi

pozdrawiam z dycha w dłoni

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#195625

Witaj Gościu,
Niestety, Ci biedni ludzie są mięsem armatnim na medialnym froncie do manipulowania nastrojami społecznymi. Nie chcę przez to powiedzieć, że oni sami nie mają poglądów na kryzysową sytuację w USA, ale są napędzani przez operatorów z daleko idącymi planami. Pozdrawiam.
Jacek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195638

Wywody, wykład Alana Watta na ten ważny temat są podane w łatwej do odbioru formie. Zachęcam wszystkich do wysłuchania wykładu. Bardzo pożyteczne informacje. Dzięki, pozdrawiam.
Jacek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195636

Przesłanie do ruchu Okupuj Wall Street
David Icke
Tłumaczenie: davidoski
http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/10/przesanie-do-ruchu-oburzonych.html

 

i najnowsze informacje o Wall Street

Eskalacja protestów w USA.
W następnym miesiącu ruch Okupacji Wall Street szykuje ogólnokrajowy strajk generalny. Gdyby do tego doszło był by to pierwszy tego typu strajk w USA od 1946 roku.
http://www.prisonplanet.pl/polityka/eskalacja_protestow_w_usa,p1596571166

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#195644

gość z drogi

no cóz, meRdia dorwały inny ,chwilowo lepszy 'kąsek'

serd pozdrawiam z dyszką ,a Zima idzie...jeszcze pieknie,ciepło

i słonecznie,jutro....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#197723