Warszawa, miasto na taśmę klejącą...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

No, i po wyborach. Wynik 32,3% dla PiS-u cieszy. Mam nadzieję, że do rana nie będziemy mieli podobnych po tych sprzed czterech lat "cudów nad urną". Z drugiej strony mogło być nieco lepiej. Miałem nadzieję, że Polacy zmądrzeli na poziomie samorządów nie poprą aż tak znacznie skompromitowanych samorządowców z PO i PSL. Szczególnie wysoki wynik tego ostatniego budzi obawy. Bo to oznacza, że etatystyczne układy w małych miejscowościach mają się nadal jak najlepiej.

Za to całkowicie zaskoczyły mnie wyniki wyborów prezydenckich w trzech miastach: Warszawie, Łodzi i Poznaniu. 

Wygrana Trzaskowskiego, którego liczne gafy zaćmiły słynne gafy prezydenta od żyrandola, to szok. Czy Warszawiacy to ludzie tak nierozgarnięci, że nie potrafią rozpoznać człowieka, który będzie HGW bis, który nadal będzie blokował uporządkowanie afer reprywatyzacyjnych? Czy na stanowisku prezydenta stolicy chcą majsterklepkę z "Usterki", który taśmą klejącą naprawia szybę wypadającą z okna, nie chce budować mostów, bo uważa, że przez to zwiększą się korki w mieście i chce puszczać metro przez cmentarz? Rozumiem, że głosowała na niego rozhukana w Warszawce kasta urzędnicza obawiająca się o własne stołki. Ale jeśli ci ludzie naprawdę uważają, że szyba przyklejona biurową taśmą klejącą będzie się trzymać, to strach się bać, jak będą zarządzać Polską! Czy też zamierzają wszelkie problemy Polaków prowizorycznie kleić Scotchem? 

Łódź. 70% dla pani prawomocnie skazanej za potwierdzanie nieprawdy w dokumentach! Nie wierzę. Dziś Schetyna przedstawił tę panią jako filar PO! Kobietę, którą według własnego statutu powinien właśnie z hukiem wywalić ze swojej partii! Jeśli tak przestrzegają statutu swojej partii, to jakie mają prawo do skandowania KONSTYTUCJA! Jeśli łamią prawo ustanowione przez siebie i dla siebie, to wara im od polskiej Konstytucji! Bo każda litera z tego skandowania to plwocina wypluta na polską Ustawę Zasadniczą. A może teraz powinniśmy iść przed siedzibę PO i poskandować "STATUT! STATUT!" Ale z drugiej strony dziwię się mieszkańcom Łodzi, że zdecydowali się na poparcie kogoś, kto zaraz po przejęciu funkcji prezydenta zostanie z niej usunięty. 

I Poznań. Moi dziadkowie pochodzili z Wielkopolski. Zawsze miałem tę ziemię za krainą ludzi uczciwych, pracowitych i pobożnych. Jeśli w stolicy regionu wygrywa człowiek, który popiera jawnie parady równości, a na tramwajach pozwala wywieszać tęczowe szmaty, to stracili u mnie wiele. Podobnie zadziwia mnie to, że wygrał człowiek, który blokuje odbudowę pomnika Chrystusa Króla, wotum Polaków za powrót Wielkopolski do macierzy.

Jeśli Polska ma być normalnym krajem, co najmniej jedno pokolenie ludzi skażonych komuną, szczególnie w wielkich miastach, musi się wykruszyć. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

co tam panie w polityce?

 

co tam panie w polityce

coś nowego się dzieje?...

nic nowego się nie dzieje

wygrali znowu złodzieje!... 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1573769

Warszawa poniosła chyba największe konsekwencje krnąbrności wobec zaborców i zdobywców, tych ze wschodu i tych z zachodu. Miasto zniszczono, ludność w znacznej części eksterminowano. Była bitwa warszawska, było Powstanie komentarzami na temat którego różne gnidy wycierają sobie ryje. Przez kolejne kilkadziesiąt lat imigracja do Warszawy była "negatywna" - ze względu na ograniczenia meldunkowe mogli się tu osiedlać głównie komuniści i pokorni wobec ich władzy. Później mógł każdy, ale tak naprawdę dotyczyło to podobnych - przedsiębiorczych i niezależnych od poczucia przyzwoitości. Warszawa poniosła niezmierne konsekwencje swej wielkości i niezależności, najwyraźniej zbyt wielkie żeby je pokonać w czasie kilkudziesięciu lat. Może kiedyś się uda.

Jestem warszawiakiem. Mój Ojciec był w Powstaniu. Uczył mnie patriotyzmu. Czy Donald Tusk, jeden z tych którzy sprzedali media w końcowym efekcie Niemcom zdaje sobie sprawę że robiąc to sprzedał także mój kraj i moje miasto? 

Lepiej dla niego, żebym go nie spotkał. Niech wraca tam skąd jest - do Niemiec. 

Honic - warszawiak

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1573773

To początek końca PiS-u, jak się olewa swoich wyborców i zmienia się, to co obiecywało się przed wyborami!!!

Poczuli się tak mocni, że uwierzyli że mogą nas mieć w tyłku, bo i tak na nich zagłosujemy, a tu lodowaty prysznic.

No to dalej oszukujcie swoich wyborców, to jesienią obudzicie się z ręką w nocniku, trzymającą kał.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1573775

Patryk Jaki zwracał się pisemnie do Głównego Inspektora Sanitarnego ze STOP NOP - protest przeciw obowiązkowym szczepieniom dzieci. A potem zmienia zdanie. Patryk Jaki w sprawie szczepionek zagłosował inaczej niż PiS.

Kandydat partii rządzącej na prezydenta Warszawy był za odrzuceniem projektu antyszczepionkowców, podobnie jak posłowie PO i Nowoczesnej.Kim Jest Patryk Jaki? Pewnie wkrotce zobaczymy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1573781

Przecież pan Patryk Jaki wspiera antyszczepionkowców od 4 lat?

PS

Czytałam w necie, że dziecko pana P.J. zachorowało po szczepionce. Jeżeli TO prawda to pan P. J. ma MORALNE PRAWO do takiego, a nie innego stanowiska! Oceniam, że  wystawienia PPJ na kandydata  prezydenta Warszawy oznacza aprobatę Naczelnika dla Jego stanowiska ASzcz!  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1573786

Brak głosów ~ 800 000 Frankowiczów z rodzinami to strata dla PiS rzędu 6 - 8 %! 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

casium

#1573784