90 Lat - Zwycięstwo Polski.

Obrazek użytkownika thaer
Kraj

Szanowni Państwo!

15 sierpnia tego roku mija 90 lat od czasu kiedy Wojska II RP powstrzymały bolszewicki rajd na zachód tak zwanej Europy. To dzięki wielkiemu wysiłkowi polskich władz, uczonych, żołnierzy, ich dowódców i z pewnością w pierwszej kolejności naszego Narodu, udało się powstrzymać czerwone hordy sowietów, przed zalaniem naszego Kraju oraz Europy.

To dzięki bohaterskiej postawie naszego Narodu, który w niecałe dwa lata po odzyskaniu upragnionej Niepodległości, był prawdziwym jakby to teraz nazwano „bałkańskim kotłem” wygrano jedną z ważniejszych bitew współczesnego świata. Nikt wtedy nie zastanawiał się nad pytaniem „postępowców” – Czy uda się nam zjednoczyć? Nikt nie zachodził w głowę czy błogosławieństwo papieskiego Legata, dane żołnierzom ruszającym do walki, jest działaniem sprzecznym z rozdziałem kościoła od Państwa Polskiego. Wszyscy jednoczyli się w wysiłku mającym zachować Nasz Kraj na mapie Europy.

To dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich zaangażowanych w walkę, udało się na jakiś czas powstrzymać i opóźnić o prawie 100 lat bolszewicką reinkarnację na zachodzie. Bo fakt tego że owa reinkarnacja ma się coraz lepiej jest nie do ukrycia. Przyjęła ona tylko nową nazwę pod niezmienioną formą, a więc nie mniej, nie więcej jak lewicowość.

Przeglądając stronę internetową MON, nie natrafiłem na wzmiankę o oficjalnych delegacjach z krajów zachodnich, mających stawić się na uroczystościach upamiętnienia Bitwy, która uchroniła „zachodnich” braci od czerwonej zarazy. Strona Prezydenta świeci jeszcze większymi pustkami związanymi z informacjami o oficjalnym przebiegu uroczystości upamiętnienia Bitwy Warszawskiej, niż strona MON. Zapewne wszystko zostało utrzymane w charakterze „nie drażnienia sowieckiego niedźwiedzia”, który tak doskonale sobie radzi, że nie sposób pokusić się o przekazanie sowietom władzy nad naszym państwem.

Złość ciśnie się na usta, nic więcej.

Pamiętajmy więc, o tym, czym naprawdę była Bitwa Warszawska, i nie dajmy sobie wmówić, iż był to „Cud nad Wisłą”. Była to doskonale zaplanowana bitwa, która miała na celu powstrzymanie sowieciarzy przed dalszym patroszeniem naszego kraju oraz Europy. Wygrana przez Nas – Polaków!

Chwała oraz Cześć Poległym Polskim Żołnierzom, wiernym obrońcom Polski, broniącym nas przed sowieckim okupantem!

(Wpis umieszczam już dziś, bowiem nie będę miał okazji uczynić tego w dniu rocznicy.)

Linki:

http://www.wp.mil.pl/pl/artykul/9750

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/nominacje/art,653,awanse-generalskie-z-okazji-swieta-wojska-polskiego.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I podziękujmy za to Stalinowi. Gdyby nie jego egoizm, nie tak łatwo było by rozbić wojska Tuchaczewskiego ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79222

 Mam nadzieje, ze to ironia!!! Czy moze jemu tez pomnik????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79236

A z tym pomnikiem... może by tak pomnik spieprzenia całej ofensywy sowieckiej przez późniejszego generalissimusa :D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#79237

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#79348

Mam prośbę do wszystkich blogerów
Moglibyscie przesyłac adresy stron lub same obrazy o tematyce patriotycznej? Byłoby fajnie jakby dotyczyły bitwy warszawskiej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje

#79518