No, to teraz Gabon, czy Merkel?

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Nie będę tu kadził Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo to od lat mój przywódca, od lat też największy, a i jedyny w istocie maż stanu w Polsce. Było dwóch, lecz jeden z nich zginął, lub, jak wiele, zbyt wiele wskazuje, został zamordowany. Prezes wygłosił świetne, spokojne, rzeczowe przemówienie, czy expose, jak zwal, tak zwał. Nie jestem ekonomistą, tylko nawigatorem, więc nie będę się wymądrzał na te tematy, ot, powiem tylko, że to wystąpienie sprawiło na mnie znakomite wrażenie, bo i pewnie takie miało sprawić, od konkretów będzie właściwe expose, po przejęciu władzy. Wystąpienie męża stanu, dojrzałego, doświadczonego polityka, który wie, co trzeba zrobić, by uratować Polskę z łap tego panopticum durnoty, korupcji, pazerności, pustactwa i przerażającej nieodpowiedzialności za nic, czyli obecnej ekipy. Z tego punktu widzenia jest to niewątpliwy sukces, czego dowodem jest chociażby cisza i wyczekiwanie naszych wrogów na rządowe smsy.

Oczywiście, my tutaj sobie jednym okiem patrzymy na mecz, czy przeglądamy leniwie portale, a tam gdzieś w zadymionym gabinecie, w napięciu, trwa teraz gorączkowe przeglądanie wystąpienia, oględziny wyglądu Prezesa, jego garnituru, butów, grymasów twarzy, tutaj nic, cholera, ale poszukiwania w toku, przewijają jeszcze raz i jeszcze, scenografii, wyglądu pozostałych, towarzyszących mu polityków, ich garniturów, butów, tudzież ewentualnych grymasów twarzy, lub ich braku ( jeszcze gorzej, nieszczerzy, kryją się, kanalie!). To zajmuje trochę czasu, więc nie mamy jeszcze oficjalnej wykładni, czym tym razem Jarosław Kaczyński „zakończył swą karierę polityczną, pozbawił się zdolności koalicyjnej”, uraził panią Józefę, prządkę ze Zgierza, oraz panią Anielę, sklepową z Mławy, tudzież anonimowego młodego człowieka, znajomego Michnika, co to już nie może znieść nienawistnej propagandy PISu i w związku z tym wyjeżdża z kraju. Także maturzysta Bartoszewski wyczekuje z na wpół spakowaną walizką, by wyjechać i umrzeć w wolnym kraju, tylko na razie jeszcze nie wie dokładnie, z jakiego powodu tym razem. Znaczy, generalnie wie, ale tak w szczegółach, to jeszcze nie. Taki lekki stand- by.

Chociaż, ja sobie piszę, a tam sztaby może już znalazły kolejny Gabon, czy Biedronkę, czy Merkel, emaile i smsy już poleciały i już zaczął się jazgot, najpierw płatne mendy internetowe, a zaraz potem niezależne i obiektywne tuzy dziennikarstwa, z których nasz kraj słynie.
No, wkrótce się przekonamy. Ciekawe, swoja drogą. Kiedyś się przyczepili do, muahahahaha, Egiptu. Albo teczek, jedno zdanie na jednej z czterech stron, na przykład. Albo ta Merkel nieszczęsna, akcja „Wszyscy jesteśmy Merkelami!” w kilka miesięcy po opublikowaniu książki tak się oburzyli wszyscy, mało spazmów nie dostali. Może tym razem te gimnazja? „Wszyscy jesteśmy gimnazjalistami!” No, nawet jakoś brzmi, zaraz Wyborcza napisze o nowej grupie o tej nazwie spontanicznie skrzykniętej na Facebooku, potem będzie na bieżąco, co kwadrans relacjonować liczbę uczestników. A może „Chcemy pracować do 67 roku!”?

Albo, mam! Surrealistyczne, ale z zaskoczenia może zadziałać. „A czemu nie w Sejmie!!!!!” W kilka godzin sto tysięcy sympatyków na „Fejsie”. A niby, czemu nie? A z Gabonem, to było z sensem? A z Biedronką? Zresztą, Zbigniew Ziobro postanowił się skompromitować z tej okazji właśnie w ten sposób, obśmiewając akurat miejsce konferencji. Oczywiście, nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, ani nawet kapitanem Żbikiem, by wiedzieć, że dokładnie ta sama skrzywiona, nadąsana dziecięca minka Zizola powitałaby konferencję w Sejmie, w kancelarii Prezydenckiej, na szczycie kolumny Zygmunta, czy w zakrystii Świątyni Opatrzności Bożej. Oraz na You Tubie.

Jak Jarosław nagrał przesłanie do narodu rosyjskiego, to się głupki czepiły czajnika. Tak, że nic nowego. Czekamy.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w GPC i Freepl.info
http://naszeblogi.pl/blog/69
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://wpolityce.pl/autorzy/seawolf
http://freepl.info/authors/seawolf
Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wilku, Ty to masz talent.
Ten tekst to perełka !!!
------------
"...więc nie mamy jeszcze oficjalnej wykładni, czym tym razem Jarosław Kaczyński „zakończył swą karierę polityczną, pozbawił się zdolności koalicyjnej”, uraził panią Józefę, prządkę ze Zgierza, oraz panią Anielę, sklepową z Mławy, tudzież anonimowego młodego człowieka, znajomego Michnika, co to już nie może znieść nienawistnej propagandy PISu i w związku z tym wyjeżdża z kraju.
Także maturzysta Bartoszewski wyczekuje z na wpół spakowaną walizką, by wyjechać i umrzeć w wolnym kraju, tylko na razie jeszcze nie wie dokładnie, z jakiego powodu tym razem.."
------------------

Serdecznie Pozdrawiam
i życzę "kilo wody pod stopą".

poligraf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

poligraf

#287238

to tyPOwa reakcja w III RP na każdą sensowną wypowiedż, na propozycję naprawy tego bajzla!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#287258

Spoko wodza, znajdą na pewno coś znajdą.
Najpierw zagonią zagrożonych gimnazjalistów w całej Polsce, tych z jedynkami, którym grozi kibel w tej samej klasie i oprotestują nimi gimnazja pod hasłem : KACZYŃSKI ZAMYKA SZKOŁY.
Podobnie postąpią banki i markety. Zamkną się na głucho na dwa dni i nikogo nie obsłużą, oklejając swoje gmachy i budynki transparentami : STRAJK, KACZOR CHCE NAŁOŻYĆ NOWE PODATKI.
NFZ też zastrajkuje wstrzymując na miesiąc wypłatę funduszy na recepty i obsługę szpitali. Tym razem hasło będzie brzmieć :
SZALONY PISOWIEC Z CZARNYM PODNIEBIENIEM LIKWIDUJE INSTYTUCJE PAŃSTWOWE.
Itp, itd...........
Te szumowiny u władzy i w mediach zawsze kij jakiś znajdą, ale gołym okiem widać, że coraz bardziej zmurszały ten kijek.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#287259

nie zdolano jeszcze zmobilizowac odporu w dyskusji. zerknąłem do der dziennika, a tam jada komentatorzy po PO. i nikt im za to nie placi.

"Te szumowiny u władzy i w mediach "

jeden pies. nawet dokladnie jeden i ten sam. dlatego nie bedzie zmiany rzadu jesli nie zmieni sie mediow.

aby sytuacje rozwiazac, nalezy nazwac sprawy po imieniu i caly ten bardak zdekomunizowac. dzis juz nikt, nawet najlemiezniejsi z lemieznych nie neguja faktu agenturalnosci mediow.

ze nie ma mechanizmow demokratycznych pozwalajacych na to? a co to, demokracja z betonu jest czy co? wszak ciagle, jak donosza, budujemy fundamenta. to co na nich zbudujemy, zalezy tylko od pomyslu projektanta. sam moge sluzyc paroma rozwiazaniami, w zakresie podwalin i tego co wyzej, bo mam papier, zem fachura.

serdecznosci
a autorowi jak zwykle 11 (w rozumie).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#287351

gość z drogi

a ze szczekaczki roszczekają się od poniedziałku,to...

Nic TO jak mawiał mały Rycerz do Swej Basi....

My róbmy swoje....psy szczekają,karawana idzie dalej....

pozdrowienia z 10 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#287353