Elita i Protobułgarzy

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Wyjeżdżam z Warszawy, jeszcze wizyta na Powązkach, ze ściśniętym sercem oglądamy groby Powstańców, mój Boże, chłopcy i dziewczyny w wieku moich dzieci, 17, 20, 22 lata, ile tych grobów! Ile tych grobów! Ile tych młodych ludzi mogło dokończyć edukację, być dzisiaj noblistami, premierami, poetami, inżynierami, wychowywać wnuki…. No i te groby NN, kapral NN, sanitariuszka NN, nikt nie znał nazwiska, konspiracja… Był człowiek, nie ma, zniknął bez śladu… kamienie rzucone na szaniec….

A może byliby nikim, może byliby ubeckimi kapusiami, złodziejami, może biliby żony, wszystko jedno, nie dano im szansy. Skoro jednak oddali życie dla Ojczyzny, można domniemywać, ze byliby tej Ojczyzny najwartościowszymi obywatelami, że przekazaliby miłość do Niej dzieciom i wnukom…

Stalin doskonale wiedział , co robi, zatrzymując ofensywę na pół roku, a potem kierując się na południe, poświęcając zajęcie większej części Niemiec. Wymordowanie i to rękami niemieckimi tych patriotycznych młodziaków było ważniejsze. Tych co ocaleli, trzeba było potem mordować już na własny rachunek.

CZTERDZIESTY CZWARTY (44-ty)
sł. Lech Makowiecki, muz. Jan Parol

Tamtej nocy nie zapomnę
Zbudził mnie nad ranem własny krzyk
Serce biło jak szalone...
Takiej ciszy nie usłyszy nikt...

Tamtej nocy już nie spałem
Sen koszmarny wracał... Wracał strach...
Wielki ogień nad Warszawą...
I walący się na głowy dach...

Czy było, jak w mym śnie?...
Wiedzą tylko oni... Bóg to wie...
Choć w czterdziestym czwartym stanął czas
Żyją wciąż... Bo żyją w nas...

Tłum bezbronny, za nim czołgi...
Trupie czaszki i sukienek biel...
Słońce w oczy... Łza się toczy...
Ten ostatni pocisk trafi w cel!

Garść nabojów po harcerzu...
Padł przed chwilą... Niepotrzebne mu...
Barykada cała w ogniu...
Smród kanałów kradnie resztki tchu!

Czy było, jak w mym śnie?...
Wiedzą tylko oni... Bóg to wie...
Choć w czterdziestym czwartym stanął czas
Żyją wciąż... Bo żyją w nas...

Ballada z nowej płyty Lecha Makowieckiego :
http://www.empik.com/katyn-1940-ballady-makowiecki-lech,prod59046415,muzyka-p

Może ich wnuki zabierałyby babci dowody i głosowały na Platformę Obłudy, ale jakoś nie wydaje mi się by z TYMI wnukami nihilistom i zawodowym , cynicznym fachowcom od robienia ludziom z mózgów gnojówki poszłoby tak łatwo.

Elita Polski zginęła w Katyniu, w Powstaniu, w niezliczonych Sonderaktions, w zaczystkach, systematycznie i celowo, według list przygotowywanych przez lata przez niemieckich sąsiadów na zachodzie, przez ukraińskich, białoruskich, czy żydowskich sąsiadów na wschodzie. Harcerze, nauczyciele, księża, poeci, inteligencja… Depozytariusze narodowej tradycji i ducha. Ich mordowano nie za to, że coś zrobili, mordowano za to, że byli. Zawsze, w każdym pokoleniu ginęli najlepsi… szatańska negatywna selekcja….

Nie ma co się dziwić, ze mamy taką elitę, jaką mamy, sprostytuowaną, zsowietyzowaną, albo wręcz dosłownie przybyłą na sowieckich ciężarówkach zaraz za sołdatami, traktująca nasz kraj , jak jacyś Protobułgarzy wśród słowiańskich miejscowych plemion…

Właśnie Protobułgarzy rozdali sobie medale- jak na pośmiewisko, Nasze medale, Naszego Orła, w nasze „faszystowskie” święto, …. Właśnie przysłano mi komentarz, który wklejam, żeby sobie poprawić humor…

Oni nie maja wroga za granicami, ich wróg jest tutaj. Dla nich najgorszym wrogiem jest duch narodowy wciąż żywy wśród tubylców, nie mogą otwarcie powiedzieć, co im w duszy gra, więc muszą ze względów taktycznych nazwać to inaczej- endeckością, faszyzmem, ciemnogrodem, budzeniem nacjonalistycznych upiorów, no i oczywiście antysemityzmem, tego nie może zabraknąć. To zestaw obowiązkowy. Maja kłopot z takimi ludźmi, jak Wildstein ( wielki szacun, Panie Bronisławie, dzięki za autograf, ależ się córka ucieszyła!) , czy Bielecki, jak ich tu zaatakować? Wyborcza długo myślała, aż wymyśliła- „najgorsi są ci Żydzi, którzy wysługują się prawicy!!!!” To autentyczny, dosłowny cytat z któregoś z cyngli z Czerskiej, zapamiętałem to sobie. No i w ten prosty sposób Wyborcza znalazła sposób na to, by można było być Żydem i antysemitą jednocześnie, duża wygoda.

P.S. Własnie obejrzałem sobie w TVN występ ostatniego, jedynego człowieka w Polsce, który nie wie, czy i kiedy Paweł Poncyliusz wystąpi z PiS , zgodnie z umówionym grafikiem- co 3 dni jeden ze spiskowców występuje, podsycając sensację w zaprzyjaźnionych z rządem i znanych z miłości do PiS mediach, a drugi zapowiada, ze podejmie decyzję, ale jeszcze nie wie, jeszcze się waha, niczym dziewica z odzysku. Po trzech dniach występuje, a następny ogłasza, ze jeszcze nie wie, że się waha, po następnych 3 dniach występuje, a następny ogłasza, ze się waha, że nie wie. Nazywa się ten ostatni nieświadomy człowiek Paweł Poncyliusz.

Do Poncyliusza mam krótkie przesłanie- chcesz występować, to występuj i nie rób siary.

… ci w …. na drogę.

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wypada doliczyć około 3,2 miliona osób, które zostały wyrzucone z Polski przez jaruzela. Tych ludzi brakuje teraz i brakowało w całym okresie ostatnich 20 lat.

Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#104806

Świetny tekst!!!Jak zwykle ogniście i po męsku.To nie red bull to Seawolf doda ci skrzydeł.Uczysz nas odwagi i determinacji.Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dopalacz

#104812

Doskonały tekst Seawolf-ie, dzięki.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104816

"Od zawsze" czytam morski wilku Twoje posty. Teraz napisze dużymi literami: - I NIGDY SIĘ NIE ZAWIODŁEM. Dzięki. Po zbanowaniu Cię na S24 przez tęczową elytę upewniłem się, że po stokroć masz rację. Podwórkowe Obszczymurki mają obecnie swoje pięć minut. Jednak ich głupota nie pozwala im dostrzec, że to tylko pięć minut. Zapomnieli widać o losach TYSIĄCLETNIEJ rzeszy niemieckiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104826

po co zepsułeś go odniesieniem do Protobułgarów ?

naprawdę jesteś pewien negatywnego ich obrazu ?

czasami warto cofnąć się krok, by poprawić mundur...

i celniej strzelać...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#104849

Seawolf dzięki za ten tekst. Nawet nie wiesz jak dobrą robotę robisz; Czasami gdy patrzę na ten syf rodem z Czerskiej i WSI 24 to mam ochotę wyjechać gdzieś na Alaskę z dala od wszystkich i zapomnieć o tym skurwionym peerelu bis.
Dzięki Twoim tekstom przypominam sobie jednak o przesłaniu z wiersza Zbigniewa Herberta , "musisz dać świadectwo".
Robię to na codzień w pracy ,domu na ulicy. Nie jest to łatwe bo spustoszenie umysłów postępuje. Propaganda WSI 24 i starych zaprawionych komuchów z Czerskiej robi swoje
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104854

Seawolf, tu znajdziesz mały souvenir:
http://imagebox.pl/out.php/i49835_sw.jpg

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104859

Chyba jednak Chazarowie, którzy podporządkowali sobie część państwa Protobułgarów.

Czy to jakiś szyfr?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#104860

Jan Bogatko

...doskonały tekst. Na "10",

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#104864

Panie Janku Bogatko,

ma Pan niską skalę. Tekst skomentowany przez Pana powinien mieć

100 procent. Czyli wyżej nie ma. Ale może to tylko mój odbiór? Nie sądzę.

Chyba, że ocenia Pan jazdę figurową na lodzie.

Dudek1 "To be or not to be"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dudek1 "To be or not to be"

#104993

Puntakcja wpisów jest pomiędzy 1 i 10. O to przecież chodzi Panu Bogatko.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#104999

Lanika Bardzo celnie Pan to ujął, gdyż przedstawicielami naszego Narodu są osobnicy, którzy nie posiadają żadnych cech wrodzonych takich jak np.: patriotyzm, kultura oso-bista, empatia itd. Oni są zaprogramowani na "pełną michę" i kasę, i nie obchodzi ich nic poza swoim wyimagi-nowanym ego. Przykro patrzeć i zarazem wstyd mi za nich.
Najgorszą przykrość odczułam, gdy "wrogowie" naszej Ojczyzny z szyderczym uśmiechem wypinali pierś po najwyższe odznaczenie - Order Orła Białego. Z bezsilności popłakałam się. Ale ten incydent utwierdził mnie w przeko-naniu, że to nie może trwać wiecznie i że zostaną za te wszystkie niegodziwości bezwzględnie rozliczeni. Co do "ogiera PP" i jego "klaczy trojańskich" myślę identycznie jak Pan. Historia i wyborcy rozliczą zdrajców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lanika

#104871

Piękny tekst.

Dodam od siebie do tego doskonałego artykułu, bo temat mnie bardzo bliski, utwór muzyczny o tamtych dniach sierpniowych i wrześniowych, dniach chwały dla każdego Polaka, dniach patriotyzmu i dawania tego Polsce, co w tamtych chwilach Polacy mogli oddać na ołtarzu miłości do swojego miasta i naszej Ojczyzny Polski. W ten sposób tamci wspaniali ludzie stworzyli dla nas ich testament, który jest, przynajmniej powinien być dla nas wszystkich wyznacznikiem drogi, którą mamy iść w dzisiejszych czasach, żeby nawet w sytuacjach bez dobrego wyjścia, nigdy się nie poddawać i wierzyć w wolność, dobrobyt i suwerenność Polski, bez względu na to jaką ceną przyjdzie nam za to zapłacić.

Pozdrowienia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104877

Podobnie jak większość Twoich komentatorów.
Ciekaw jestem jakbyście się zachowywali ujęci w karby partyjnej dyscypliny - wy, tacy "zdyscyplinowani" oportuniści?
Gotowi dowalić każdemu kto nie zgadza się z Waszym zdaniem?
Partie i pomysły na partie czekają.
Wstąpcie do PiS, albo stwórzcie coś sensownego zamiast wisieć na PiS jak bluszcze.
Czekam z niecierpliwością na wasze ratujące Polskę, nie werbalnie, rzeczywiście, inicjatywy i pomysły.
Negacja jest łatwa Panowie, więc zróbcie coś więcej.
Powodzenia!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104890

ten tekst został wycięty. Jak widać szkoda było cenzurować ostatnie zdanie ;-)
Mam tam zresztą zablokowane konto za nazwane RRK gnidą, czyli i tak uważam za łagodnie.
Pozdrawiam,
karakuli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104895

Jan Bogatko

...często czytam tu pełne żalu narzekania na saloon24. A można zrobić jak ja - pierwsza próba cenzury i adieu! Do tego zażądałem usunięcia wszystkiego, co tam w miesiąc napisałem, bagatelka, coś 23 tysiące.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#105006

szmata sie zakiwała na amen
JK go ograł
nie wyrzucił
szmata udzielia wywiadu WPROST a czekał, by kaczorek go wyciepnął
i wtedy odegrałby komedyjke u walterowców

http://wpolityce.pl/view/3832/Poncyljusz_we__Wprost__o_PiS___Mam_dosc_oszukiwania_sie__ze_z_tej_maki_bedzie_chleb__Pepowina_zostala_odcieta_.html
poszoł WON ciećwierzu!

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104899

Niech Bóg Ci błogosławi za wszelkie dobro będące Twoim udziałem. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104921

Jeszcze ci po 1944 -Żołnierze Wyklęci.
pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#104948

"… ci w d…. na drogę."

I garść szkła na otarcie łez.

"No i w ten prosty sposób Wyborcza znalazła sposób na to, by można było być Żydem i antysemitą jednocześnie, duża wygoda."

Wygoda czy też "wygódka".

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#105016

""Właśnie Protobułgarzy rozdali sobie medale - jak na pośmiewisko, Nasze medale, Naszego Orła, w nasze "faszystowskie" święto...""

To jest ta hańba, która tak boli.

Serdecznie pozdrawiam na "niepoprawnych"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

amelka222

#105260