Berserk

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Tym mniej zaznajomionym z historią muszę wyjaśnić, co to takiego ten berserk. Był to wiking, który tuż przed walką spożywał specjalne grzybki halucynogenne, dzięki czemu toczył pianę z ust i wykazywał się nadzwyczajną siłą i zaciekłością w boju. Na krótko, bo stosunkowo rychło opadał z sił i zapadał w sen, coś za coś, siła za wytrzymałość. Grzybek gdzieś zniknął w historii razem z wikingami, ale receptura , jak się zdaje została przez tajne służby PO odnaleziona i wykorzystana na Stefanie Niesiołowskim. Objawy bowiem są identyczne, nagła, wściekła furia, piana, nadmobilność- widzieliście, co Dziurawy Stefan robi z nogami? Rzadko te nogi pokazują, zawsze przykrywają stolikiem, ale kiedyś pokazali. W czasie rozmowy, zwłaszcza, jak się podnieci, ma nogi roztańczone niczym Fred Astaire. Tup, tup, tup, chwili przerwy nie ma.

Wielu obserwator ów się dziwi, czemu PO trzyma kogoś takiego, jak ów ex wicemarszałek. Ano, skoro trzyma, widać jest powód. Podobnie, jak swoja rolę miał Palikot, jak Gowin, jak Nowak, jeden był od tego, by być przystojny, drugi od tego, by być wysoki i dostojny, jeszcze inny od mówienia otwarcie głośno, czego przywódcy bali się nawet powiedzieć, bo im nie wypadało. Fakt, że zawsze te chamstwa wypowiadali Palikot, lub Niesiołowski, ewentualnie Kutz, umożliwiał ukochanemu przywódcy zatroskanie nad językiem polskiej polityki. Konkretnie, to nad językiem „naszych oponentów”. Za każdym razem, jak Palikot, Kutz, Kuczyński, Niesiołowski wypowiadał się na temat „pisowskich kanalii, podłych , zakłamanych hipokrytów, lizusów, żulii, bydła, hien, kompletnych idiotów”, Stalinów i Hitlerów, ewentualnie Neronów, wychodził zatroskany o jakość polityki Donald Tusk i i apelował do wszystkich polityków, by powściągnęli swój język, oraz zapowiadał, że „będzie namawiać kolegów”, by nie używali języka „naszych oponentów politycznych”.

I nic się właściwie nie zmieniło, choć z takich plwaczy został właściwie Stefan Niesiołowski, tym cenniejszy, bo ostatni, ale w międzyczasie stracił on tak zwane hamulce, atakując już bez żadnej kontroli, także osoby z własnego obozu. Coś jak Figurski, który nie mógł się nadziwić na antenie i w wywiadach, że dopóki atakował Kaczyńskiego, wszystkim się podobało, a tu o Ukrainkach- źle i wszyscy się czepiają. Podobnie jest z atakiem na Agnieszkę Holland. Nałapał tu Stefan punktów ujemnych , że aż strach. Jednoczesny atak na dwie kobiety, jedna lesbijkę, jedna ulubienicę salonu o skrajnie słusznych poglądach, w sumie 3-4 błędy w jednym. No, ale to już wszyscy zanalizowali 10 razy i nie o tym chciałem pisać.

Zabawne było śledzić, jak reakcje PO i samego Niesiołowskiego się zmieniały w czasie. Jeszcze niedawno za atak na panią Sienkiewicz i zwyzywanie jej od Pisówek był on uznany za „bohatera PO” a tu teraz taki kłopot. Trzeba go bronić przed utratą immunitetu i zarzutem o zwyczajne kłamstwo i potwarz. I trzeba powiedzieć, że trochę się miota, chociażby w sprawie Pani Holland. Rano zarzeka się , że nie ma za co przepraszać i w życiu tego nie zrobi, wieczorem przeprasza warunkowo, „jeśli pani się czuje urażona”, następnego dnia „kończy temat Holland”. W ogóle Pan Stefan ma jakiś uraz do kobiet, być może mający swe korzenie w nieudanym napadzie na kasjerkę, do dziś nie schwytaną zbrodniarkę, która ponoć miała czelność zdzielić bohatera torebką z utargiem. Od tej pory, wypisz- wymaluj, damski bokser.

I przyszło do tego, że Sejm musiał odrzucać prośby o uchylenie immunitetu w sprawie, w której Niesiołowski miał 100% szans na przegraną. Temu, że odrzucił, nie ma co się dziwić, po to jest koalicja, by mieć większość, będzie chciała ogłosić Niesiołowskiego gentlemanem roku, to ogłoszą. Ale przy okazji wyszło, kto się wstrzymał, a kto nie. I tu właściwie dopiero zaczynam pisać na temat, na który chciałem, ale mi zdryfowało, jak zwykle. Bo to głosowanie było dla tego Sejmu i posłów szansą. Szansą na pokazanie niezależności w oczywistej, a niegrożącej rozpadem koalicji sprawie. Z jednej strony odrażający kłamca, z drugiej broniący się skrzywdzeni ludzie. Wielebny poseł Gowin zagłosował tak, jak cały klub, bez fochów i wahań. Jak zwykle. I tak właśnie jest z posłem Gowinem.
Dostojny i kulturalny, ładnie wypada z tą zbolałą miną, jak go Tusk wystawia, by tłumaczył w telewizji jego posunięcia. Jest taka kategoria polityków w Polsce. Wysocy, postawni, skronie przyprószone siwizną, ładnie się wypowiadają w telewizji, zaznaczając zbolałym uniesieniem lewej brwi swoją dezaprobatę dla kolejnych draństw i złodziejstw i niewzruszenie głosujący w sejmie i w Radzie Ministrów za tymi draństwami i złodziejstwami. No, ewentualnie mogą się wstrzymać od głosu, jeśli z obliczeń wynika, że i bez nich koalicja da sobie radę, albo sprawa nie tak ważna. Wielu daje się nabrać „na Gowina”, ja nie.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie”, „Kubek Polityczny” i w Freepl.info. Jest też nowa książka, „Alfabet Seawolfa”!

http://niepoprawni.pl/files/images/Alfabet_Seawolfa.preview.jpg
http://multibook.pl/pl/p/Tomasz-Seawolf-Mierzwinski-Alfabet-Seawolfa/2408
http://sklep.radiownet.pl/index.php?id_category=46&controller=category

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Xenia
Agora upada! Wreszcie.
Oby tylko tuSSkowi nie przyszło na myśl ratować jej za nasze, podatników pieniądze.
Wyrażam ostry sprzeciw! Takie GWno nie będzie ratowane z naszej krwawicy! WON z Polski! Tu jest Polska!
Szacunek dla Polaków: otwierają wreszcie oczy. I dla naszej młodzieży.
O jaką Polskę teraz zawalczą, w takiej będą żyć i mieszkać. Mają wybór:
albo wolna i demokratyczna albo reżimowa jaką jest Polska teraz.
Pozdrawiam i oczywiście 10.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#336990

Żeby tylko nie upadła tak jak komunizm, bo do reszty nas przygniecie.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#336997

chyba jednak Stankiewicz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337002

Ja, w jednym niedawnym swoim komentarzu, o potrzebie pozyskania głosów rozsądku z PO, podczas głosowania nad wotum nieufności dla rządu, właśnie z tych powodów, postawiłem raczej na posła Godsona, jako przywódcę obrony polskiej racji stanu, niż któregokolwiek fircyka koalicji, z pierwszych stron gazet? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337016

 Ostatnio pod nickiem seawolf pisze jakiś reżimowy propagandzista tuskowy udający seawolfa. Sporo ludzi zauważyło tą manipulację. 

Ludzie sie martwia czy seawolf jeszcze żyje, czy nie wykończyl go ten sam samobójca, który wykończył Zielonkę, Michniewicza, Leppera, Petelickiego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337037

 RiP

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337040

Gowin ? Gowin ? Ach trzeba było tak od razu. To ten blady, zbolały ch.j, któremu tylko koloratki brakuje.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#337041

 Przeginasz, chłopie. Nawet w ruchu Janusza Wulgarnego nie ma takich typów jak ty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337042

A może byś tak wszedł Na drzewo Vanik, pisać spiskowe teorie dziejów ? Miałbyś przynajmniej jakies towarzystwo.
Ewentualnie siedząc na najwyższej gałęzi, podnieś prawą rękę ze złożonymi palcami poziomo do czoła (lewą trzymaj się gałęzi) i podziwiaj horyzont. A co najważniejsze może gdzieś dojrzysz zaginionego Seawolfa......spiskowcu dziejowy i wtedy daj mi znać :)))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#337052

Od kiedy Ty piszac o Niesiołowskim używasz jego imienia i nazwiska? Przecież to juz od dawna jest Dziurawy Stefan. Zmieniłeś całkowicie swój styl pisania, który był tak charakterystyczny,że praktycznie nie do podrobienia.To juz nie Ty. Nie ten co dawniej. Jakoś tak smutno, bo Twoje teksty były naprawdę z "pazurem" i czytałam je z zapartym tchem. A teraz choć są sensowne to w niczym nie przypominają Ciebie. Wiele osób to zauważyło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337094

Właśnie. Ja też mam dziwne odczucia od chwili kiedy Wilk pisze pod nazwiskiem.
Ostrożność procesowa, czy co ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337106

Athina

seawolf zyje?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#337107

Żyje, istotnie troche zmieniłem styl, spoważniałem, pisząc do gazet.

Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#337113

Ja też tak myślę, ale nadal chętnie czytam i życzę wielu sprzedanych książek.

Mam nadzieję, że poczytamy jeszcze te drapieżne teksty.

PS. Chodziło Panu o Panią Ewę Stankiewicz a nie Sienkiewicz.

AS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#337115

czas odcinania kuponów z dawnej pracy.
Teraz coraz częściej tekst seawolfa jest z literackiego playbacku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#337206

Zupełnie nie rozumiem, czemu tak się tego Seawolfa czepiacie. Przecież to ten sam twardy i zabawny Seawolf, ten sam zagorzały Pisowczyk, dobry obserwator, celny komentator, kabareciarz, gorliwy wielbiciel geniusza wiecznej opozycji Jarosława Kaczyńskiego i świetny prześmiewca otaczającej nas rzeczywistości (niestety najczęściej ad personam).

No może faktycznie częściej niż dawniej podpiera się jakimiś skopiowanymi fragmentami czyiś tekstów i skleja je w całość, dodając swój komentarz ale poza tym nie widzę zmian.
A poza tym nie da się ciągle pisać na wysokim poziomie, są lepsze i gorsze teksty.
Seawolf poćwiczył sobie na Niepoprawnych, powprawiał się, czasami TEŻ przy okazji rozbawił jakimś powiedzonkiem a teraz jak sam mówi, spoważniał.
Jednym słowem poważniejsze teksty, poważniejsze pieniądze.....lub na odwwrót.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#337173