"Nowa jakość" - nowy Jose Barroso, nowy Jerzy Buzek

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Tylko bez paniki... Nie wydarzyło się nic niespodziewanego. To tylko "nowy-stary" szef Komisji Europejskiej, Jose Manuel Barroso  pozwolił sobie na niewinny żarcik na temat wprowadzenia w KE "nowej jakości".

Wynik głosowania w Parlamencie Europejskim w sprawie zatwierdzenia składu nowej drużyny Barroso był łatwy do przewidzenia. Za akceptacją składu KE głosowało 488 europosłów, przeciw było 137, wstrzymało się 72. Nasz "nowy-stary" nadkomisarz od dawna był pewny swego...

Obiecał europosłom "nową jakość" i zawarł z nimi porozumienie o specjalnym partnerstwie między KE a Parlamentem Europejskim. 

Poniżej dwaj wielcy Europejczycy i fragment relacji na temat porozumienia serwowanej przez media. Już z tych strzepków informacji można zorientować się jak bardzo "ugodowy i czołobitny" wobec PE i jego przewodniczącego był Barroso... O mały słoń, a padłby na kolana przed "charyzmatycznym Jerzym Buzkiem"... Co przewiduje "porozumienie"? Przeczytajcie sami :)

Szef KE Jose Manuel Barroso i szef PE Jerzy Buzek /AFP

"Przewiduje ono bliższą i częstszą komunikację między liderami obu instytucji. I tak Barroso zgodził się, by jego odpowiednik w PE, czyli przewodniczący Jerzy Buzek, mógł od czasu do czasu uczestniczyć w posiedzeniach kolegiów komisarzy, natomiast Barroso ma częściej niż dotychczas pojawiać się na posiedzeniach konferencji przewodniczących frakcji politycznych PE.

Ponadto PE uzyskał obietnicę, że dostanie miejsce dla swego obserwatora w międzynarodowych negocjacjach, które teraz w imieniu UE prowadzi KE, np. w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Nie zgodzono się natomiast, by PE miał prawo do przesłuchań kandydatów na nowych ambasadorów i szefów zagranicznych delegacji UE, którzy zostaną powołani w ramach tworzonej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych.

Choć Barroso nie zgodził się, by dać PE prawo do inicjatywy legislacyjnej, to jednak obiecał, że KE będzie uważnie i w okresie nie dłuższym niż trzy miesiące analizować każdą zaadresowaną do niej przez PE sugestięw tej sprawie. Jeżeli uzna ją za uzasadnioną, KE będzie mieć rok na zgłoszenie formalnej propozycji legislacyjnej.

- Moja ekipa jest gotowa sprostać wyzwaniom, jakie przed nią stoją. To ekipa, która zasługuje na państwa poparcie - apelował Barroso w Strasburgu. - Odejdźmy od debat instytucjonalnych na rzecz wyników! UE ma wreszcie odpowiednie ramy prawne, by sprostać wyzwaniom, które przed nią stoją. Czas pokazać obywatelom, że nam na nich zależy!".

WOW! To może być prawdziwy (porównywalny z Lizboną 2010!) reformatorski przełom i spełnienie marzeń Europejczyków...

Rozentuzjazmowany Lud pewnie jeszcze dziś wylegnie na ulice... Nie ma na co czekać! Trzeba przygotować transparenty, jakiejś flagi poszukać, odpowiedni program wokalno-taneczny dobrać...

"Siewodnia prazdnik fiewrara w kraju radnom,

Pust' muzika igrajet a my spajom,

My z krasnymi fłaszkami idiom guliat',

A pticy wmiestie z nami pajut apiat'!

Siewodnia prazdnik fiewrara w kraju radnom..."  

UwAgA   ReKLAmA:

Głosuj! Korzystaj ze swych demokratycznych praw !!! :)

Tym razem poparcie Chłodnego Żółwia w konkursie na Blogera Roku jest znacznie prostsze :)

Wystarczy kliknąć  TUTAJ  (albo na banerek w prawym górnym rogu strony: "Zagłosuj na mnie"), a potem w dolnej ramce wpisać swój adres mailowy, wcisnąć "WYŚLIJ" i po jakimś czasie, ze swojej skrzynki potwierdzić (KLIKNĄĆ NA LINK który przyjdzie na adres mailowy) faktyczne poparcie dla zaskorupiałego gada.

Nie trzeba wysyłać żadnych obrzydliwie kosztownych esemesów!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dlaczego ja nie moge dostrzec tego banerka w prawym górnym rogu strony...

na stronie wiadomości24 chcą znowu jakiś kod... chyba w końcu posle "zwykłego" smsa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46539

po prostu kliknij, potem w formatce ma samym dole wpisz swój adres i kliknij "wyślij". Po 30 sekundach na Twoją skrzynkę trafi mail z linkiem do potwierdzenia. Dasz radę. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46550