Czy Biskup oszalał? (Wojna o medialnego Big Maca)

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Kraj

Biskupi coraz chętniej ogłaszają, że są "za wolnością!", a jednocześnie coraz bardziej skracają nam "pole gry".

Czy katolik powinien pić "Coca-colę" czy raczej "Pepsi-colę"? Czy katolik musi jeść kanapki z Mc Donaldsa, czy z Burger Kinga? Na razie, w tym obszarze ciągle mamy dowolność. Biskupi sugerują nam za to wypełnianie innych powinności...

Bardzo dawno temu, jeden z polskich biskupów wystąpił w filmiku reklamowym Gazety Wyborczej. Biskup namawiał ze szklanego okienka do zakupu akurat tej gazety, bo... drukowała "dodatek papieski". Dlaczego w takim razie nie reklamował np. "Rzeczpospolitej" z takim samym dodatkiem? To zagadka, która do dziś nie została wyjaśniona.
Świat jednak idzie do przodu. Biskupi też. Samo reklamowanie wybranych firm to dla nich już za mało. Arcybiskup Józef Życiński, jeden z biznesowych prekursorów wśród dostojników - postanowił zająć się... czarnym PiaRem na rynku mediów.

Fot. Rafał Michałowski / AG

W wojnie między "Dziennikiem" i Gazetą Wyborczą postanowił swym autorytetem wesprzeć GW. Biskup z furią rzucił się na "Dziennik", bo Gazetę Wyborczą atakują "osoby chore", "przeżywające problemy psychiczne", a wykorzystywanie ich w tej wojnie "przekracza dopuszczalne granice kultury"!

"W zeszłym tygodniu jedno z pism codziennych wydrukowało atak na drugą gazetę, oskarżając, że tam są Żydzi, to oni wszystko potrafią, formułując prywatne wycieczki, które dla miłośników plotek będą mieć dużą wartość i zainteresowanie, a do tego wykorzystując instrumentalnie do wywiadu chorego, który od lat boryka się i przeżywa poważne problemy psychiczne” - cytuje Biskupa... Gazeta Wyborcza.

Nie wiem jaka jest w rzeczywistości sytuacja „chorych ludzi”, na których wyżywa się biskup Życiński. Moją troskę wzbudza za to stan Jego zdrowia. No i postawa GW, która wykorzystuje w wojnie handlowej z "Dziennikiem" chorego (najprawdopodobniej) Biskupa.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

czyli TW Zyciński jest "zdrowy" bo rzucił sie ze wściekłościa na Dziennik.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#14678

czyli swym przyjacielem,łotrem- obwiesiem gaaAdasiem! Tego chyba wymagałoby miłosierdzie! Ale czy biskup niewierzący to może wiedzieć skoro częściej się go widuje na łżegadzinką niż z brewiarzem w ręku!
Skoro wysokie obcasy go bardziej POchłaniają niż Liturgia Godzin!
Kiedyś spustoszenie szerzyli tzw księża patrioci a dzisiaj biskupi wyznania agorowego!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#14681

Mysle ze takich biskupow jest na szczescie tylko dwoch,moze trzech?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pat

#14694

Jego eminencja niejedno musi mieć na sumieniu, że nią tak wycierają podłogę.
Zadziwia mnie, że nie reaguje Episkopat ani Watykan. Tam też wszyscy są wyznania agorowego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hak

#14717