Prawybory w PO, czyli „Tusku musisz!”

Obrazek użytkownika TLMaxwell
Blog

- Dobry wieczór państwu. Na gali prawyborczej PO witają państwa….
- Tomasz Kammel
- I Justyna Pohanke.
- Jak państwo zdążyliście zauważyć znajdujemy się w Operze Leśnej w Sopocie. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem z racji oszczędności w budżecie pan premier zdecydował się nie korzystać ze służbowego samolotu i w ramach oszczędności ogłosił organizację prawyborów na prezydenta RP…
- Hm… prawyborów na kandydata na prezydenta RP
- Tak, tak, słusznie zauważyłaś Justyno, prawyborów na kandydata na prezydenta RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, w swoim rodzinnym mieście, a nie w Warszawie w Sali Kongresowej.
Gasną światła, orkiestra zaczyna grać…. I już się pojawiają kandydaci.
- Kandydat nr 1 – Bronisław Komorowski! Zgłoszony przez klub poselski Platformy Obywatelskiej.
- Kandydat nr 2 – Radosław Sikorski! Zgłoszony przez Radę Ministrów RP.
- Kandydat nr 3 – Jan Krzysztof Bielecki! Zgłoszony osobiście przez pana premiera.
- Kandydat nr 4 – Janusz Palikot! Zgłoszony przez klub emerytów, rencistów i studentów przy organizacji wojewódzkiej Platformy Obywatelskiej w Lublinie.
- Kandydat nr 5 – Jarosław Gowin! Zgłoszony przez klub senatorów Platformy Obywatelskiej.
- Kandydat nr 6 – Stefan Niesiołowski! Zgłoszony przez klub przeciwników braci Kaczyńskich i Jerzego Kropiwnickiego w Łodzi.
- Kandydat nr 7 – Włodzimierz Cimoszewicz! Zgłoszony przez klub sympatyków lewicy przy organizacji wojewódzkiej Platformy Obywatelskiej w Białymstoku.
- Kandydat nr 8 – Sławomir Nowak! Zgłoszony przez Urząd Rady Ministrów RP.
- Kandydat nr 9 – Grzegorz Schetyna! Zgłoszony przez organizacje wojewódzkie Polski Zachodniej Platformy Obywatelskiej oraz koło wielbicieli Ryszarda Sobiesiaka.
- Kandydat nr 10 – Krzysztof Kononowicz! Zgłoszony przez koło sympatyków Szymona Majewskiego i Kuby Wojewódzkiego przy prezydium Platformy Obywatelskiej.
- Kandydaci dumnie prezentują się na scenie. Program ten, specjalnie dla kandydatów przygotował znany spec od wizerunku dr Eryk Mistewicz, który nawiasem mówiąc zasiada w jury obok Marka Kondrata, Zbigniewa Hołdysa, Mirosława Sekuły, Krzysztofa Bondaryka, Marka Goliszewskiego i Ryszarda Sobiesiaka.
- Tomku zapomniałeś dodać, kto jest przewodniczącym jury….
- Nie, nie, nie zapomniałem. Tylko z tą informacją chciałem troszkę odczekać, aby nadać jej odpowiednią dramaturgię i wagę…. Przewodniczącym jury jest premier Donald Tusk!
(....)
- Teraz czas na prezentację kandydatów w strojach oficjalnych.
- Kandydat nr 1 – Bronisław Komorowski! Pięknie się prezentuje w tym garniturze z Vistuli i koszuli z Wólczanki. To taki ukłon kandydata do kraju, w którym kandyduje na kandydata na prezydenta.
- Kandydat nr 2 – Radosław Sikorski! Garnitur Dolce & Gabbana, krawat Manolo Gaspare. No to taki konserwatywno-liberalny sznyt.
- Kandydat nr 3 – Jan Krzysztof Bielecki! Garnitur Lassar i elegancki Patek na ręku wskazują, że kandydat nr 3 znaczną wagę przywiązuje do stosunków z Polonią za granicą.
- Kandydat nr 4 – Janusz Palikot! Garnitur Hugo Boss, trącący lekko modą z ubiegłego sezonu, ale ten filuternie przerzucony przez szyję jedwabny szalik podkreśla taki nieco luzacki styl kandydata.
- Kandydat nr 5 – Jarosław Gowin! No, tu konserwatyzm w każdym calu, ale zegarek marki Orient wskazuje, że kandydat nr 5 odrzuca umizgi różnych lobbystów.
- Kandydat nr 6 – Stefan Niesiołowski! Ach, ten wystający kołnierzyk koszuli i za mocno zaciśnięty krawat! Chyba kandydat nr 6 niezbyt przykładał się do zajęć z dr Mistewiczem.
- Kandydat nr 7 – Włodzimierz Cimoszewicz! Och, widać, że z kandydatem pracował znany rosyjski stylista Władimir Judaszkin. Szyk wprost z moskiewskiej ulicy!
- Kandydat nr 8 – Sławomir Nowak! Na wybiegu garnitur od Armatniego i buty Gucciego. Szkoda tylko, że na włosach moim zdaniem, nieco za dużo żelu….
- Kandydat nr 9 – Grzegorz Schetyna! O, kolejny kandydat, który niezbyt przykładał się do zajęć z dr Mistewiczem! Koszula pognieciona i uzębienie nazbyt żółte!
- Kandydat nr 10 – Krzysztof Kononowicz! Turecki sweter oznacza poparcie dla przystąpienia tego kraju do UE, a dżinsowe spodnie poprawę stosunków z USA.
(….)
- Czas na prezentację kandydatów w kostiumach kąpielowych!
- Kandydat nr 1 – Bronisław Komorowski! Chyba posiada zbytnie owłosienie klatki piersiowej, niemodne w ostatnich sezonach….
- Kandydat nr 2 – Radosław Sikorski! Ach, widać, że kandydat do ostatniej chwili trenował na siłowni, a piękna opalenizna wskazuje, że nie tylko dr Mistewicz pracował nad wizerunkiem, ale i Piotr Tymochowicz….
- Słyszałam, że ćwiczył z tym słynnym zespołem Chippendales….
- Kandydat nr 3 – Jan Krzysztof Bielecki! No cóż, zdecydowanie lepsze wrażenie było w garniturze Lassara.
- Kandydat nr 4 – Janusz Palikot! No, no, fałdki tłuszczyku na brzuszku, widać kandydat nr 4 nie lubi zbytnio ćwiczeń fizycznych. Można to zrozumieć, bo wykształcenie filozoficzne raczej skłania do rozwoju ducha, a nie ciała….
- Kandydat nr 5 – Jarosław Gowin! Ach, kandydat wygląda prawie jak 50-letni Apollo!
- Kandydat nr 6 – Stefan Niesiołowski! No cóż, cóż tu mówić… Po prostu widać trudy życia w PRL…..
- Kandydat nr 7 – Włodzimierz Cimoszewicz! Ciało jak z alabastru, kandydat nr 7 chyba prawie do ostatniej chwili brał kąpiele w słynnej, rosyjskiej saunie zwanej bania.
- Kandydat nr 8 – Sławomir Nowak! Widać wpływ lazurowego wybrzeża, wzbudzający zachwyt u damskiej części widowni i zazdrość u męskiej….
- Kandydat nr 9 – Grzegorz Schetyna! No, cóż, ocena podobna jak u kandydata nr 6, tylko, że o 20 lat mniej.
- Kandydat nr 10 – Krzysztof Kononowicz! O….. A to niespodzianka. Widać Piotr Tymochowicz pracował nie tylko z kandydatem nr 2.
(….)
- Czekamy teraz na werdykt jury, który odczyta Kamil Durczok…. Właśnie podchodzi do mikrofonu, otwiera zalakowaną kopertę….
Kamil Durczok: Szanowni Państwo! Kandydatem na prezydenta RP jest?????!!!!! „Tusku musisz”!

Brawa i ogólny aplauz….

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

wszystko fajnie, tylko Urzad Rady Ministrow istnial w czasach PRL i w Polsce do konca 1996r. Obecna nazwa oficjalna to Kancelaria Prezesa Rady Ministrow (KPRM)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45242

"What's in a name? That which we call a rose
By any other name would smell as sweet."

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#45312