Zmarł Witold Michałowski, niezłomny bojownik o niezależność energetyczną Polski

Obrazek użytkownika TLMaxwell
Kraj

Zmarł Witold Michałowski. Był niezłomnym bojownikiem o niezależność energetyczną Polski.

To On wysunął koncepcję budowy gazoportu, jak również był ojcem chrzestnym koncepcji budowy rurociągu Odessa-Brody-Płock. Postulował również budowę gazociągu South Stream, który uniezależniałby południe Europy od gazu rosyjskiego.

Wielki Patriota. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

odszedł od nas wielki patriota i jak napisał Autor,wielki bojownik
"wieczne odpoczywanie racz MU dać Panie"
Rodzinie i Przyjaciołom wyrazy współczucia

Vote up!
2
Vote down!
0

gość z drogi

#1554192

...wydawał – samodzielnie, zdobywając gdzie się da pieniądze – specjalistyczne pismo „Rurociągi”, był współautorem cenionego w środowisku podręcznika „Rurociągi dalekiego zasięgu”, ale przede wszystkim latami toczył nieustępliwą walkę z rosyjskim rurociągiem jamalskim, który ochrzcił tranzytowym przekrętem stulecia.
To dlatego miał śmiertelnych wrogów w elicie politycznej III Rzeczpospolitej, po uszy umoczonej w sprawę gazowego kontraktu z Rosją; nie brakło tu kilku premierów, kilkunastu ministrów, niezliczonych parlamentarzystów i śmietanki PGNiG.
To oni, pospołu, skazali Michałowskiego na banicję, zamilczenie, wygumkowanie z wszelkich obszarów jego aktywności, a narzędziem ostracyzmu stał się Aleksander Gudzowaty, szef spółki Europolgaz, polskiego partnera rosyjskiego Gazpromu. Liczne procesy sądowe, jakimi nękał Witka przez dwadzieścia lat, sprawiły że ten stał się pariasem: jego jedyną własnością pozostał bodaj tylko sztucer.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21629&Itemid=44

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1554234