Znów bym strzelał!

Obrazek użytkownika TLMaxwell
Kraj

Z byłym funkcjonariuszem SB Witoldem Sz. rozmawia Karol Jełtuszewski

Jesteśmy na demonstracji Komitetu Obrony Demokracji, zorganizowanej w dniu 13 grudnia w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dlaczego pan protestuje?

Po pierwsze to małe sprostowanie, bo o ile wiem, to stan wojenny został wprowadzony na terytorium Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, więc proszę abyście wy z reżimowej telewizji podawali prawdziwe fakty. Bo wówczas była jedna Polska, Polska Rzeczpospolita Ludowa! A teraz, jak to mówią, ad rem. Po co tu jestem? No jak to po co? Bronię demokracji, przed szaleńcami i oszołomami, tak jak 35 lat temu też broniłem socjalizmu przed wichrzycielami i tymi, którzy zagrażali porządkowi prawnemu, przed całą ekstremą.

Ale chciałem zapytać, kto wówczas te 35 lat temu, zagrażał porządkowi prawnemu?

No jak to kto zagrażał? Ekstrema „Solidarności” wraz z elementami antysocjalistycznymi. Tak jak dzisiaj zagrażają szaleńcy w rodzaju Antka policmajstra, Kaczora, Zbynia Z. czy tego pokurcza Kamińskiego Mariusza. Oni wówczas zagrażali i dziś też. Prezes profesor towarzysz Stępień określił ich wszystkich dobrze. Ja nie wstydzę się tego, że przywracałem porządek prawny, że za swoje działania otrzymałem z rąk samego generała towarzysza Czesława Kiszczaka medal „za utrwalanie władzy ludowej”. I jak widzicie redaktorze wielu z nas tu przyszło, bo my widzimy potrzebę obrony demokracji.

No tak, sporo się osób zjawiło na państwa demonstracji….

Ano właśnie, ano właśnie. Chodzi o to, aby Kaczorowi i tym jego przydupasom pokazać naszą siłę, że my jeszcze jesteśmy i właśnie dlatego nie ma lepszej daty od 13 grudnia, bo przecież już raz w historii pokazaliśmy naszą siłę 13 grudnia. I teraz już tak co roku będzie. Będziemy pokazywać naszą siłę 13 grudnia!

Ale to pokazywanie siły 13 grudnia 1981 roku skończyło się ofiarami śmiertelnymi….

Ofiary muszą być! Co może sierżant Karos nie był ofiarą ekstremy?! Ponadto, przecież cały czas w 1981 roku ostrzegaliśmy ekstremę, wszystkich szaleńców, żeby nie przeciągali struny, bo to się źle skończy! Ale co, ta niby romantyczna dusza wylazła, ten brak realizmu, to machanie szabelką! Oni, ekstrema, nie liczyli się z ludźmi tylko popychali ich na barykady, więc musieliśmy użyć siły! Byliśmy do tego zmuszeni, tak jak dziś jesteśmy zmuszeni do obrony demokracji!

Kto dziś zagraża demokracji?

No jak to kto?! Już mówiłem, że te pokurcze, te bękarty, te dziwki polityki z Kaczorem na czele. Ponadto dodam, że wszyscy już mają ich dość!

Ale kto ma ich dość?

My! Ja i moi koledzy! I jak przyjdzie rozkaz to znów nie zawahamy się użyć siły! Znów będziemy strzelać!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Przerażajace i porażające jest to, co nadal w ludziach tkwi. Nie przeżyłam stanu wojennego, znam go tylko z opowiadań starszego pokolenia - niewyobrażalne było bestialstwo i okrucieństwo na tylu niewinnych ludziach. Ufam, że nie będzie nam dane znowu tego przeżyć. Czekam aż ten cały KOD utopi się w tym swoim syfie, w tej swojej nienawiści, głupocie i zacietrzewieniu. Nie mogę już ich słuchać, patrzeć na nich. Każdego dnia zastanawiam się tylko dlaczego ludzie im tak ufają? Skąd Ci ludzie się wzięli? Najgorsze jest to, że są to w większości ludzie starsi, którzy niejedno już przeżyli..Bardzo im się dziwię, bardzo ich nie rozumiem, bardzo jestem ich postawą zawiedziona. O co oni walczą?! Modlę się, żeby się w końcu opamiętali! Zbliża się tak ważny czas dla nas Polaków, dla nas Katolików - Boże Narodzenie. Trzeba schować dumę do kieszeni, trzeba zażegnać spory, trzeba okazać dobro i współczucie, trzeba być uczciwym wobec siebie, wobec ludzi, wobec Boga.

Serdeczności!

Mała Mi

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1527882

będziemy strzelać. Tak - przerażające! Skąd się wzięli tacy "ludzie"?

Im bardziej poznaję ludzitym bardziej kocham zwierzęta. (G.B. Shaw)

Pzdr

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1527883

POmogę tym czerwonym bandytom przypomnieć, mordy na Polakach.

1944-1964 w całej Polsce.
1956-Poznań
1970- Wybrzeże
1976-Radom
1981-kopalnia Wujek i w całej Polsce.

Powiem tak, skoro życie Polaków, nie ma dla tych czerwonych świń żadnego znaczenia.

To tylko trzeba ich zamykać, cytat Amerykańskiego prezydenta Nixona"dobry komunista to martwy komunista" rozwiązuje sprawę tych czerwonych bandytów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1527887

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Nie przeżyłam stanu wojennego, znam go tylko z opowiadań starszego pokolenia - niewyobrażalne było bestialstwo i okrucieństwo na tylu niewinnych ludziach".
Jednak znacznie okrutniejszy był inny generał: Pinochet - chilijski dyktator i generał, przywódca junty wojskowej w Chile od 1973. W latach 1974 do 1990 pełnił urząd prezydenta. Doszedł do władzy w wyniku wojskowego puczu, odsuwając od władzy Salvadora Allende i zawieszając konstytucję. Od początku ustanowiona przez niego junta rozpoczęła brutalne represje opozycji. Według różnych źródeł zabito od 1200 do 3200 osób, 80 tys. internowano, a 30 tys. poddano torturom, wśród tych osób znalazły się kobiety i dzieci. [Wikipedia].
To mniej więcej jak porównanie obu wojen światowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

Mirosław Naleziński

#1527920

Co ma piernik do wiatraka, albo gdzie Krym a gdzie Rzym.

Piszemy o stanie wojennym w Polsce, a nie o Chile i nie sprowadzaj do tego, że nie długo będziesz pisał, że stan wojenny w Polsce to była igraszką, do tego co się działo w Chile, Kambodży, czy w Chinach.

Starasz się wybielić i zmniejszyć ohydne zbrodnie komunistów w stanie wojennym, wrzucają propagandę o Chile i tamtejszych zbrodniach generała, by wybielać to co działo się w Polsce w 1981 roku.

Twoja mowa nic się nie różni, od komuszego pułkownika Mazguły.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1527930

którego, wraz z towrzyszami, tak okrutnie potraktował ten wredny Pinochet.

Ciekawostką co do tego "gołąbka" jest, że był takim samym mordercą jak Lenin czy Stalin, tylko miał zbyt mało czasu, aby swe skrzydełka rozwinąć.

Żadnego terroru nie popieram, a jednak bliżej mi do gen. Franco i do Pinocheta aniżeli do hiszpańskich (sowieckich) komunardów i "gołąbka" - mordercy Allende. Warto czytać historyczne opracowania nie tylko ze "źródełka" Wiki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1527941

Niech Pan sobie zada pytanie czy Pinochet był chilijskim "Wolskim", a wszystko stanie się jasne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#1527960

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"Trzeba schować dumę do kieszeni, trzeba zażegnać spory, trzeba okazać dobro i współczucie, trzeba być uczciwym wobec siebie, wobec ludzi, wobec Boga".

Niech ci, co dzielą Polskę od kilkunastu miesięcy, uczynią to. Sprawa TK, szkoły, milionowe zadośćuczynienia dla smoleńskich rodzin (zwł. PiS), prok. Piotrowicz, obietnice, w tym podatkowe i frankowe, zbliżająca się zapaść finansowa. Schować dumę do kieszeni, posypać głowę popiołem i zawrzeć pakt z suwerenem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-8

Mirosław Naleziński

#1527924

...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1527925

Ja to odczuwam zupełnie inaczej niż Pan, czuję się w końcu spokojniejsza we własnym kraju, czuję że mogę być dumna z bycia Polką i mówić o tym wszem i wobec - nie muszę się z tym kryć, bać się pójść na Marsz Niepodległości, bo dostanę pałką, kamieniem czy gazem. Szkoły? Uważam, ze zmiana idzie ku lepszemu, jestem mamą 7 latka i moje dziecko było ekperymentem PO i jego rządów - to ja chcę decydować czy mój syn pójdzie wcześniej do szkoły czy nie, osiem klas szkoły podstawowej - bardzo dobra decyzja, nie będzie tej całej przechowywalni zwanej Gimnazjum, po ukończeniu którego i tak nie ma efektów jeśli chodzi o wykształcenie młodzieży. Sprawa TK - proszę Pana, nie będę tego komentować bo musiałabym bardzo sobie pokrzyczeć - a na Pana Rzeplińskiego patrzeć nie mogę, tak nieuczciwego, zacietrzewionego, egoistycznego i cynicznego człowieka rzadko się spotyka. Smoleńsk? Proszę się postawić w położeniu tych rodzin, proszę spróbować współodczuwać wraz z nimi, zamienione ciała, oczernianie, kłamstwa i rosyjska propaganda.. Dumę Panie niech Pan chowa do kieszeni, pakować walizki i lecieć tam gdzie Panu będzie lepiej - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nie siedzieć w tym źle zarządzanym Państwie, prawda? ;-) PiS robi dużo wspaniałych rzeczy, pierze brudy poprzedniej władzy, naprawia błędy - a Pan myśli że to wszystko można załatwić w 5 minut i już? Jedyne co mnie rozczarowywuje, to to, że jeszcze dotychczas nikogo nie skazano, że bandyci i zdrajcy chodzą sobie wolno i drwią z Wymiaru Sprawiedliwości.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1527935

tylko to im zostało.

że radykalizują, nic dziwnego.

i nic dziwnego, że takich i POdobnych jest masa. nie idealizujmy całego narodu, wiekszość to lemingi, sporo prymitywów, przeważająca większość chce rozbudowanego państwa opiekuńczego (czytaj: socjalizmu), gdzieś 1/3 nie ma w ogóle wiele wspólnego z polskością, poza obywatelstwem.

stąd, jak zawsze, to elita musi wskazywać drogę a realizować karna, skuteczna partia, nawet za cenę populizmu.

przynajmniej odradza się "moda" na patriotyzm, w efekcie ciągłego poniżania słabej Polski, okazuje się, że wiele jednak można.

szkoda, że dekomunizacja idzie drogą taktyki partyjnej a nie totalnego potępienia. nie trzeba ekstemizmu, starczy dobra kampania i moralne uznanie komunizmu za zbrodniczy a PRL za okupację ewolującą w kolonię. PRL przecież powstał z nadania Stalina z sowieckiej agentury i na ich bagnetach. Komunizm zresztą powinien być zdelegalizowany, tak jak niejeden socjalizm ma zbrodnię wpisaną w założeniach, a jakiś nietotalitarny prosto nie istnieje.

Przodkowie w grobach się przewracają, widząc że nikt nawet w mordę nie da zdrajcom. To zdrajcy mają się bać i to szubienicy z gniewem ulicy a nie rząd i patrioci jakichś ew. prowokacji. Nie dziw, że taki naród nie zasługuje na wiele, skoro sam nie chce tego wywalczyć.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1527894

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mirosław Nalezinski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czytywałem tygodnik "Solidarność". M.in. wywiad z b. żołnierzami, którzy pacyfikowali Trójmiasto w 1970. Uważali, że wykonywali rozkazy i gdyby mieli to samo jeszcze zrobić, to by zrobili. Każda armia jest przygotowywana do strzelania do ludzi. Do wrogów zewnętrznych, ale jak by musieli, to i do wewnętrznych. Też wówczas byłem zdruzgotany tymi wypowiedziami. Kiedy w 1980 obchodzono rocznicę Wydarzeń Grudniowych 1970 pracowałem w budynku zwanym Zieleniakiem i wszystkie manifestacje szły od strony dworca głównego do stoczni gdańskiej. Widziałem niesiony transparent z tekstem "I niech nigdy więcej Polak nie strzela do Polaka". Pewnie uznano go za zbyt psujący nastrój pojednania, bo go zaraz zwinięto.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

Mirosław Naleziński

#1527926

Ma dziś Orła i w koronie

Służby dzisiaj Polsce służą

W krwi rodaków się nie nurzą

Diabła to ostatnie skoki

Wpadnie w piekło ssać uroki

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1527957

.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Mirosław Naleziński

#1528003