Logika Kalego, czyli SLD delegalizuje

Obrazek użytkownika TLMaxwell
Kraj

Artykuł 13 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej:
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Nic i nikt tak nie potrafi mnie rozśmieszyć, jak postkomunista prawiący na temat delegalizacji ORN czy Młodzieży Wszechpolskiej. Właśnie wczoraj w programie „Na pierwszym planie” w TVP 1 w tak dobry nastrój wprawił mnie niejaki Krzysztof Gawkowski, domagający się delegalizacji, jak to w/wymieniony określił „faszystowskich organizacji”. Powodem, dla którego miałaby nastąpić delegalizacja ONR i MW byłoby to m. in., że na Marszu Niepodległości, współorganizowanym przez te organizacje niesiono transparenty z namalowanymi „krzyżami celtyckimi”.
No to ja bym chciał, aby w myśl logiki, przedstawionej przez pana Gawkowskiego zdelegalizowano jego macierzystą partię. Wszak na współorganizowanych przez SLD pochodach nosi się transparenty z „sierpem i młotem” oraz czerwoną gwiazdą, a są to niezaprzeczalnie symbole komunistyczne. Gdzie więc, że strony Sojuszu, poszanowanie dla artykułu 13 Konstytucji RP?
A co do rasizmu współorganizatorów, no cóż, w Marszu uczestniczyłem i zauważyłem, że z polskimi flagami w rękach, maszerowało dumnie także kilkunastu Wietnamczyków i kilku Hindusów. Nikt ich nie prześladował, a nawet ze strony tzw. kiboli, widać było sympatię dla tych osób, naszych rodaków. A więc gdzie ten rasizm?
Bo niezależnie od koloru skóry, jeśli miłość do Polski nosi się w sercu, a hasło „Bóg, Honor i Ojczyzna” jest mottem życiowym, to jest się Polakiem. Szkoda tylko, że tak wielu mieszkańców kraju nad Wisłą, których przodkowie mieszkali na Tej Ziemi od pokoleń, tak chętnie pozbywa się z serca Ojczyzny, Boga wyrzuca do kruchty, a Honoru strzeże jak złodziej cudzego miliona dolarów. No cóż, widocznie muszą ich zastąpić ci Wietnamczycy i Hindusi, którzy z dumą nieśli Nasze Narodowe Barwy na tegorocznym Marszu Niepodległości.

Ps. Bardzo bym chciał, aby na przyszłorocznym Marszu obok hasła: "Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski", równie mocno zabrzmiało hasło: "Józef Piłsudki, pogromca Ruskich".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szczególnie dziękuję za tę informację o grupie Hindusów i Wietnamczyków. Ładne, krzepiące i chwytające za serce...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306484

Opowiem historię, której byłem świadkiem.
Otóż, gdy dziesięć i półroku temu szedłem zarejestrować w Urzędzie Stanu Cywilnego mojego potomka, zjawiła się tam także para Wietnamczyków, którzy chcieli złożyć w tymże urzędzie jakieś dokumenty, dotyczące zawieranego chyba w najbliższą sobotę ślubu.
Na pytanie urzędniczki, czy ślub odbędzie się w tutejszym USC, Wietnamka, ze swoim charakterystycznym akcentem odpowiedziała:
- Aleź my pani ślub bieziemy końkordatowy. Uziąd niepociebni. Ksiądź dokumenti prziśle.
__________________________________________
Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#306519

Świetne! Takie "multi-kulti" jest do zaakceptowania. W rozsądnych proporcjach, oczywiście...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306522

Myślę, że jeśli to małżeństwo zostało w Polsce, a prawdopodobnie zostało, bo ślub to poważna decyzja życiowa, to ich dzieci mają szansę stania się lepszymi Polakami, niż dziecko niejednej pary lemingów.
_________________________________________
Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#306524

Pierwsza i druga Rzeczpospolita potrafiły akceptować bogactwo swoich narodowości i wykorzystywać je ku swojemu wzmocnieniu. Nie wszystkie narodowości - albo może raczej nie wszyscy przedstawiciele owych narodowości - odpłacali godnie i uczciwie.

Zrewanżuję się anegdotą opowiedzianą mi przez polską Żydówkę z Łodzi. Ta wspaniała Pani ma obecnie prawie setkę i zachowuje doskonałą sprawność intelektualną. Nawiasem mówiąc, jej idolem jest od pewnego czasu prof. Gliński... ;-)

Otóż przed II wojną jedną z jej najbliższych przyjaciółek była Niemka z Łodzi. Przyjaźń z czasów szkolnych. Po zajęciu Łodzi przez Niemców najlepsza przyjaciółka powiedziała do niej:"Doczekaliście się. Wy i wasza Polska..."

Nie, "du Jude", ale "doczekaliście się Polaczki..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306528

Są to zwykli idioci pozbawieni jakiegokolwiek myślenia
Niestety Prawda ich kłuje i wywołuje agresję
POtem do mówiących Prawdę wykonuje się represje
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#306498

Oni dobrze wiedzą, że zakaz propagowania komunizmu w Konstytucji to tylko "chwyt marketingowy", taki żart. Członek Unii Europejskiej nie może miec nic przeciw sierpowi z młotem i czerwonej gwieżdzie.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#306534

Odkąd pamiętam, zawsze lewactwo, które zostało nauczone tylko służyć Sowietom, potępiało i rozwalało każdą organizację, która przeciwstawiała się służalczości wobec Moskwy. Oni niczego innego nie potrafią. Na WUML-u ich nie uczyli, co to jest i na czym polega patriotyzm, suwerenność i polski interes narodowy. Więc nie spodziewajmy się niczego dobrego po spadkobiercach PRL-owskiego komunizmu.
Dziwię się, że SdRP (poprzedniczka SLD) nie została rozpędzona na cztery wiatry, wszak była kontynuatorką zbrodniczego systemu komunistycznego. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306579