Batiuszka Stalin będzie świętym?

Obrazek użytkownika Rewizor
Świat

Rosjanie robią się coraz pobożniejsi, ale po swojemu. Mają teraz ochotę modlić się do Stalina – tak przynajmniej wynika z najnowszej informacji „Rzeczpospolitej” Stalin na ikonie

Otóż w Strielnej w obwodzie leningradzkim, którego stolicą jest Petersburg, w cerkwi św. Olgi pojawiła się ikona z wizerunkiem Józefa Stalina.

Ihumen Jewstafij, duchowny pracujący w tej cerkwi nie rozumie, dlaczego ikona budzi zdziwienie, a nawet oburzenie. Na obrazie Stalin w wojskowym płaszczu stoi obok siedzącej św. Matrony Moskiewskiej. – To jej poświęcona jest ikona – podkreśla. Zdaniem ihumena istnieje legenda, że podczas II wojny światowej, zwłaszcza w pierwszym roku po agresji Niemiec na ZSRR, Stalin – człowiek jakoby wierzący – często modlił się do tej świętej.

Jak podała agencja RSN, poglądów ojca Jewstafija nie podzielają wierni. Zażądali zdjęcia ikony. Duchowny spełnił ich żądanie – ale połowicznie. Umieścił obraz w innym, mniej widocznym miejscu.

Natomiast organizacja Komuniści Petersburga (nie mająca nic wspólnego z Komunistyczną Partią Federacji Rosyjskiej) wezwała do kanonizacji Stalina. Jej przywódca Siergiej Malinkowicz twierdzi, że wśród jego towarzyszy są prawosławni, a ich poglądy trzeba uwzględniać. Komuniści Petersburga mają zamiar drukować „święte obrazki” ze Stalinem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mój komentarz jest taki, a diabeł śmieje się w piekle z głupoty ludzkiej. A nad Syberią wieje zimny, okrutny wiatr wyśpiewując tragedie milionów ludzi.
Straszne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#8210

już prawie się modlą do Putina to niech i do Stalina, Lenina, Beri, chociaż z drugiej strony jest mi szkoda uczciwych ludzi, że agentura może robić na nich dowolne eksperymenty, a oni niewiele mogą nic na to poradzić.

pozdrawiam - janekk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#8211

Piszesz: "...z drugiej strony jest mi szkoda uczciwych ludzi, że agentura może robić na nich dowolne eksperymenty, a oni niewiele mogą na to poradzić"

W pełni się z Tobą zgadzam - to prawdziwa tragedia społeczeństw ogłupianych przez propagandę.

Rosjanie są śmieszni z ich kultem Stalina i Putina, ale czy dla zewnętrznego obserwatora Polacy nie są tak samo śmieszni z eksponowaną w mediach absurdalną niechęcią do własnego prezydenta? Propaganda wmówiła im, że prof. Lech Kaczyński jest nieodpowiedzialnym politykiem, że wyrządza same szkody, że utrudnia, że się ośmiesza itd.

A przecież to taka sama prawda jak to, że Stalin nadaje się na świętego. Lech Kaczyński jest jedynym prezydentem RP po 1989 roku, który skutecznie broni polskiej racji stanu. I za to właśnie jest zaszczuwany przez media nieznoszące słowa patriotyzm.

Rosyjskie media zrobiły ze Stalina świętego, polskie media (z małymi wyjątkami) dorabiają Lechowi Kaczyńskiemu gębę głupca i szkodnika. Śmiejemy się z Rosjan, ale powinniśmy jednocześnie pamiętać o kilku milionach Polaków, którzy codziennie wyłączają myślenie i włączają telewizor.

Kult Stalina hańbi Rosję. A nagonka na Kaczyńskiego nie hańbi Polski? Czy ikony Stalina są lepsze od obraźliwych karykatur polskiego prezydenta ?

Rewizor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Rewizor

#8222

Oczywiście, że hańbi i jak byłbyś łaskaw skoczyć do mojego kolejnego wpisu "racja?", gdzie wyrażam swój pogląd na te sprawy, to będzie wszystko jasne. O prezydencie tam nie wspomniałem, bo w Polsce prezydent niewiele może, a system polityczny właśnie sprzyja takiej sytuacji. Dlatego ja jestem zwolennikiem rządów prezydenckich i takiej reformy parlamentu, aby podobnie jak w USA następowała stopniowa rotacja parlamentarzystów polepszająca ciągość prac legislacyjnych i sprzyjająca wypracowaniu trwałej strategii państwa.

pozdrawiam - janekk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#8228

dawniej to komunista mówił, że "Religia-to opimu dla mas"
A teraz ikonki z dieduszką Stalinem chcą mieć?
Fakt, że Stalina uznali za słonce im nie wystarcza?
No masz Św.Stalin patron komunistów. Ziutek-słoneczko, nawet zza grobu zawsze czynny.

pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#8230