Janke mija się z prawdą! Jego wywiad z Obamą wcale nie był jedyny!

Obrazek użytkownika GnidaDworska
Humor i satyra

Jakież było moje zdziwienie, kiedy na Salonie24 i bodajże na Frondzie przeczytałem tryumfalny nagłówek: „Barak Obama jedynego wywiadu w Polsce udzielił Igorowi Janke z Salonu24!” Zdziwiłem się, ale i zrozumiałem, że trochę winy jest także po mojej stronie. Dlaczego? Dlatego, że Obama udzielił w Polsce dwóch wywiadów i wywiad Igora Janke wcale nie był pierwszy, a drugi w kolejności. A skąd moje poczucie winy? Bo to ja przeprowadziłem pierwszy wywiad z Obamą, ale spóźniłem się z jego publikacją. Tak więc mogę mieć pretensje tylko do samego siebie. Trudno. Całą śmietankę spił Janke, ale i tak postanowiłem upublicznić swój wywiad z pierwszym „czarnym” prezydentem Junajtet Stejts of Amerika. Tym bardziej, że uważam, iż mój wywiad jest dużo ciekawszy.

GD Mister Obama. Zacznę od pytania o sam przylot do Polski. Jak lądowanie na Okęciu?

BO Ju noł. Wszystko było dobrze. Moi ludzie zabezpieczyli teren. Tak na wszelki wypadek. W końcu wszyscy w Jues pamiętamy o wypadku prezydenta Rosji w waszym kraju.

GD Chciał pan chyba powiedzieć o wypadku prezydenta Polski w Rosji?

BO Ju noł. Polska, Rosja. Dla nas w Jues żadna różnica. Nawet pierogi macie ruskie.

GD Mniejsza z tym. To pana pierwsza wizyta w Polsce. Co pan wiedział o naszym kraju przed przybyciem tutaj?

BO Ju noł. Polska to duży kraj w Europie. My w Jues cały czas mamy w pamięci waszą wspaniałą walkę o wolność. Poza tym dziadek opowiadał mi, że Polacy to bardzo smaczni…, ee przepraszam, bardzo dobrzy ludzie.

GD A z jakim przesłaniem przybywa pan do naszego kraju?

BO Ju noł. Przesłanie to takie wielkie słowo. Byłem w Irlandii i w Wielkiej Brytanii to pomyślałem, że wpadnę na chwilę i do Polski. Dla mnie to żaden problem, a w Polsce kilku polityków i dziennikarzy przeżyje orgazm.

GD Tym niemniej wielu Polaków liczy na jakieś ważne deklaracje chociażby odnośnie wiz do Stanów Zjednoczonych.

BO Ju noł. Oczywiście wspomnę coś o wizach, ale bez żadnych konkretnych deklaracji. My w Jues mamy dobry wywiad i wiemy, że u was za dużo ruskich agentów, żeby ot tak hop siup wpuszczać wszystkich do naszego pięknego kraju.

GD Odpowiedź na to pytanie nurtuje zapewne zwłaszcza płeć piękną w naszym kraju: dlaczego nie przyleciała z panem małżonka?

BO Ju noł. Miszel to kochliwa kobitka, a jak mówiłem my w Jues wywiad mamy dobry. Moi agenci mówili, że u was dużo macho, więc lepiej żeby Miszel wróciła do dzieciaków.

GD Zaintrygował mnie pan. Kogo agenci mieli na myśli mówiąc macho?

BO Ju noł. Nie mam głowy do nazwisk, ale dostałem na biurko w owalnym gabinecie kilka fotek. Jak dobrze pamiętam byli na nich ten, jak mu tam, Paul Gras, Stephen Nesolowski i ten, noo…, Gregory Szetyna.

GD A tak z ciekawości spytam, czy nie było tam zdjęcia Sławka Nowaka?

BO Chyba było, ale moi agenci powiedzieli, że on tylko mocny w gębie przed kamerami, a jak przyjdzie co do czego to podobno się poci i trzęsie. Ale jak to mówią: żonie trzeba ufać, ale i sprawdzać.

GD A to chyba powiedział prezydent Komorowski? Jakie relacje łączą pana z głową naszego Państwa?

BO Ju noł. Myślę, że rozumiemy się bez słów. On jest arystokrata i ja też. Niewielu ludzi wie, że mój dziadek był królem wioski.

GD Jakie ma pan plany na pobyt w Polsce, oczywiście poza tymi oficjalnymi?

BO Ju noł. Prezydent Komorowski obiecał mi pokazać jak się robi bigos. Wysłałem już moich agentów do warzywniaka po kapustę. Gospodarz ma przygotować mięso i kiełbasę.

GD A czy premier Tusk zaproponował jakieś spotkanie poza protokołem?

BO Ju noł. Podobno chciał mnie zabrać na jakiś mecz, ale w ostatniej chwili strona polska poinformowała, że kibice w waszym kraju tak kochają władze, że na stadionie może wybuchnąć niekontrolowana euforia na widok premiera i lepiej odłożyć to na inny czas.

GD Na koniec spytam jeszcze o kontakty z mediami. Czy oprócz wywiadu z moją skromną osobą spotka się pan jeszcze z innymi dziennikarzami?

BO Ju noł. Ma tu za chwilę wpaść jakiś Janke z jakiegoś salonu24. Normalnie nie udzielam wywiadów dla platform internetowych, ale niech chłopak ma. Tym bardziej, że jak doniósł mi mój wywiad, jego strona ma zostać za niedługo zamknięta przez ABW, jako siedlisko prawicowego ekstremizmu. Przynajmniej będzie miał chłopak co wspominać.

GD Bardzo dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam w imieniu wszystkich Ciemnogrodzian i Kołtunów Rzeczypospolitej Polskiej.

BO Ju noł. Ja też dziękuję. Trzymaj się chłopie.

Brak głosów

Komentarze

Rozumiem...zainteresowany musi wiedzieć...
Ciekawe tylko jedno...czy też wylecisz z S24,jak GASIPIES
ja i jeszcze kilku blogerów!
Poczucie humoru na S24 się skończyło!
TERAZ RUSZA KAMPANIA WYBORCZA,A SALON24 ODEGRA W TEJ AKCJI
DUŻĄ ROLĘ...JUZ ZACZĘLI!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#161833

Pozdrawiam ;) a jak ukrywają notki, to po co pisać - piszę tu i niektóre notki przeklejam
pozdr.
PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#161851