Łk 4, 23

Obrazek użytkownika GnidaDworska
Blog

Do popełnienia tego wpisu zainspirował mnie jeden z tuzów prawomyślnego dziennikarstwa polskojęzycznego, niejaki pan Grzegorz Miecugow. Spokojnie. Nie oglądałem „Szkła kontaktowego”. Wolałbym chyba wyrzec się bigosu na rok, albo przez rok śledzić perypetie bohaterów „Mody na sukces”. Tak więc nie oglądałem „Szkła kloakowego”. Natknąłem się na Grzesia gdzie indziej, a mianowicie w salonie.24, w którym to miejscu nasz bohater umieścił kilka głębokich myśli na temat obiektywności polskich mediów. Nawiasem mówiąc, to tak, jakby prostytutka snuła rozważania na temat cnoty czystości…

Nie będę się jednak wdawał w szczegóły. Napiszę tylko, że według Grzegorza nie jest tak źle. Byłoby nawet super, gdyby nie ta wstrętna telewizja publiczna, która zaniża poziom niemiłosiernie. Troska o obiektywność w mediach publicznych, która biła z tego wpisu (niemal jak Tyson Gołotę swego czasu), zainspirowała mnie do udzielenia kilku wskazówek włodarzom TVP, co powinni zrobić, aby ich medium dobiło do poziomu TVN-u lub POLSATU. Najczęściej najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego wystarczy zatrudnić kilka nowych twarzy do prowadzenia starych programów, aby rzetelność publicznego dziennikarstwa poszybowała w górę niczym słupek poparcia dla Komorowskiego (oczywiście w sondażach przeprowadzanych na zlecenie TVN-u). Oto kilka moich propozycji nowych twarzy w TVP, które wyniosą tą stację na szczyty obiektywności i wiarygodności (drżyj TVN-ie):

Joanna Senyszyn: „Słowo na niedzielę” (solidna dawka duchowej strawy przygotowana przez niekwestionowany autorytet w dziedzinie wiary i moralności)

Lech Wałęsa: „Ojczyzna – Polszczyzna” (w najnowszym odcinku były prezydent przybliży telewidzom reguły używania w języku polskim ksyw i pseudonimów)

Janusz Palikot: „Laboratorium” (w kolejnym odcinku tego cieszącego się niesłabnącą popularnością programu o nowinkach technicznych, autor przybliży widzom różne zastosowania kauczuku w codziennym życiu)

Andrzej Wajda, Władysław Bartoszewski: „Kabaret starszych panów” (rozrywka na najwyższym poziomie – tylko dla intelygencji)

Aleksander Kwaśniewski: „Wódko, pozwól żyć!” (pragnącym uwolnić się ze szponów nałogu alkoholowego, bezcennych rad udziela pierwszy abstynent RP)

Ryszard Kalisz: „Sportowa niedziela” (informacje ze świata sportu, w którym prowadzący zachęca także widzów do aktywnego trybu życia)

Waldemar Pawlak: „Sensacje XX wieku” (program, w którym prowadzący, w niezwykle żywy i pasjonujący sposób, przedstawi widzom kulisy zostania premierem w 1993 roku)

Władimir Putin: „Zrób to sam” (program na licencji rosyjskiej, w którym autor pokaże, jak zrobić w konia rząd sąsiedniego państwa)

Bronisław Komorowski: „Tydzień na działce” (w najnowszym odcinku programu dla ludzi ze wsi - wszystko o czereśniach)

Donald Tusk: „Domowe przedszkole” (dzisiaj pan premier czyta dzieciom bajkę pod tytułem: „Stenogram z Tupolewa”)

Stefan Niesiołowski: „Z kamerą wśród zwierząt” (autor programu, wraz z Władysławem Bartoszewskim i Januszem Palikotem, oglądają spoty wyborcze Jarosława Kaczyńskiego; ich reakcje rejestrowane są przez cztery kamery umieszczone w pokoju – tylko dla widzów dorosłych!!!)

PS. Wiedzieliście, że Miecugow jest wykładowcom? Święty Judo Tadeuszu – miej nas w swojej opiece!!!

Brak głosów

Komentarze

W kontekście Pawlaka, to lepsza by byłą opowieść o 1992 roku ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#63432

Ja umieszczacie zdjęcia na niepoprawnych.cały czas się uczę:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#63434

Pod notką jest napis Włącz Edytor, tam jest opcja dodania grafiki.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#63438

Naprawdę bardzo dobre:) Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#63447

T - REX    Doskonale , jak na Ciebie przystalo .

Pozwole sobie dodac jeszcze pare pomyslow , taki nieudolny plagiat Twojego pomyslu .

"Glamury i Jaszczury" program o modzie itd , prowadza Pitera , Kopacz i Paradowska .

" Mam diament " program popularno -naukowy , glownie geologia , Donek powiedzial niedawno , ze w Bronku jest diament w srodku , trzeba to niezwlocznie wykorzystac . Diamentow poszukuja Bronek i Donek  . Program dla ludzi doroslych o silnych nerwach .

"Foxy i Fuksy" , program dla mysliwych , radami dziela sie Bronek i Palikot , no i oczywiscie jako glowny ekspert Lis we wlasnej osobie . Sluzby medyczne na podoredziu .

" Moj Saloon" program debat i dezinformacji dziennikarskich  , prowadza Zakowski , Kuczynski , Kuc ,Rolicki , Miecugow  , Lis . Ryzyko smiertelnej nudy , program monotonny i monotoniczny . Ale za to pelen milosci i empati . Wysoki udzial skromnych i pokornych .

"Machinacje i defraudacje"  , program ekonomiczno - maklerski/macherski . Lista prowadzacych jest tak dluga  , ze sie tu nie miesci , do kazdego programu odbywa sie losowanie zainteresowanych ekspertow . Bardzo dluga kolejka . Zapisy trwaja .

"Rykoszety i katastrofy" program dla wojskowych o starganych nerwach , prowadza oba dwa Klichy . Bezplatna pomoc psychiatryczna przed , podczas i po , gratis , jako opcja .

"CSI dla jaj " program instrukcyjno - dydaktyczny dla doksztalcajacych sie i ambitnych sledczych rozmaitych rodzajow i pol dzialan . Popularny szczegolnie ostatnio . Miedzynarodowy sklad wykladowcow i uczniow .

"Rencami i slowami"  program dla dyslektykow i megalomanow , niejasne cele i reguly . Medrcy wszelkiej masci mile widziani . Prowadzi laureat nagrody Nobla - Bolo .

Pozdrowienia .

 

Vote up!
0
Vote down!
0

T - REX

#63452

T - REX     Ps . Zapomnialem i dopisuje .

"Tylko Hypki lata bez aszybki" - program dla lotnikow , w wykonaniu niezawodnego astronauty i eksperta lotow pewnych , czlowiek ktory byl nawet kiedys w wiezy kontrolnej , udziela porad jak zostac asem pilotazu jak on  . Asystuje mu latajacy Hipopotam i inne asy lotnictwa polskiego .

Pozdrowienia .

Vote up!
0
Vote down!
0

T - REX

#63453

Pozwolę sobie na dwie propozycje:

Środa; na kazy temat ze środy na piatek,

Szczuka - o rodzinie (Radia Maryja też)

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#63454

Jako taka zrobi wszystkie "numerki", a nawet wymyśli własne, za co mu płacą ekstra. Skoro zaś sprzedał się Walterowi, będzie oczywiście także zwalczał dla niego konkurencję. Nic mnie tu nie dziwi.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#63472

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Kochani, rozumiem naturalne obrzydzenie, ale myślę, że powinniśmy się przemóc i wziąć aktywny udział w dyskusjach w tych "gremiach". Ja właśnie zalogowałam się na forum GW i to od razu pod własnym nazwiskiem (i tak wyśledzą w razie czego), żeby dodać sobie powagi ;) Trzeba wytykać miałkość argumentów, ton wyższości, obelgi i inwektywy pozbawione jakichkolwiek logicznych przesłanek. W tamtych kręgach jest wielu gorliwych idiotów i łatwo ich wypunktować. Wiem, że milej nam tutaj i bardzo dobrze, że są miejsca niedostępne dla lemurów, niechętnie odwiedzane przez rozmaitych buców i sprzedawczyków, ale musimy zaatakować takie poglądy w ich własnej norze, zawalczyć o "oszołomione" przez nich osoby, które np. uważają czytanie GW i głosowanie na PO za 'status symbol'. Właśnie zostawiłam tam pierwszy komentarz pod artykułem GW o wizycie p. Kaczyńskiego w Elblągu. Ach, cóż za obiektywizm! Lekko lekceważący ton wyższości! "Przyszły głównie osoby w starszym wieku" "Emeryci rozmawiali głównie o Smoleńsku" itp. Autor chyba praktykował dziennikarstwo przy pielgrzymkach papieskich za komuny ;)Może ktoś zobaczy ten komentarz i da mu to choć troszkę do myślenia, bo wielu TU do nas nie zajrzy. Pozdrawiam. Znakomite! Serdecznie się uśmiałam, choć przez łzy. bb

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#63474

 Tylko trochę proroczo. Już są blisko przejęcia kontroli nad TVP. A wtedy wszystko to i nie tylko to się sprawdzi !!!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#63483

 Masz absolutną racje. My już nie musimy sie do niczego przekonywać mamy sprecyzowane i na wiele tematów zbieżne spojrzenie. Trzeba nasz punkt widzenia zacząć lansować na ścianach w grocie tych dziwnych ludzi. Oni dziwnie widzą świat i szczepią to spojrzenie wielu zdezorientowanym ludziom. Trzeba piętnować ich  głupoty. Obserwuje opinie pod różnymi wiadomościami w onecie i są coraz bardziej sensowne. A twój komentarz był ostry bo tam moderatorzy nie ziewają hahaha. Ale pomysłjest godny upowszechnienia. Pozwolę sobie umieścić Twoją notkę w polecankach.

Pozdrawiam gorąco!!!! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#63489

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Wiem, że tam tną "niepolityczne" komentarze. "Co wolno Wajdziewodzie, to nie tobie..." A więc, (1) pod własnym nazwiskiem, (2) bez żadnych inwektyw/tzw. brzydkich słów, (3) i tak pewnie wytną, bo złośliwie, celnie i logiznie, a na to trudno znaleźć odpowiedź, chyba, że "kurdupel", "nekrofil", itp. Trzeba pisać gdzie się da, nieraz od razu się wiesza, a moderatorzy, też ludzie, działają z opóźnieniem, a wiadomość idzie w świat :) DO DZIEŁA!

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#63510

małpka fiki miki czyli wrzeszczący dziadziuniu

10p.pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#63491

20,20 pan Zakowski

parapschylogiczny poradnik:

pierszy wyklad juz był

parapsychologiczny odczyt mysli ... Naszych PILOTOW

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#63499

że kurwy najczęściej i najchętniej mówią o moralności i pouczają. Osoby szeroko opisane w aktach IPN (np. jako kontakty operacyjne) najgłośniej wypowiadają się na temat tej instytucji. Zwłaszcza ostatnio mamy do czynienia z publicznymi wykładami tzw. autorytetów, pouczających w co mamy wierzyć i jak interpretować rzeczywistość. Jeśli ktoś myśli inaczej, znaczy że jest moherem lub/i imbecylem. Tertium non datur. Ot, taki pluralizm, taki liberalizm (w stylu "liberum veto").

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#63542

 

 jest sobie taki program Kropka nad i - otóż calkiem serio , w/g może niecałkiem uznanej i poważnej grafologii  skłonność do przesadnego akcentowania kropki nad i czy j jest u kobiety często oznaka lekkich obyczajow. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#63547

Dożyliśmy momentu, którego znakomita większść z nas nie mogła przewidzieć. Mam na myśli "wypadek" z 10.04. Mam wszelako nadzieję że dam radę dożyć chwili, w której ogladalność TVN będzie marginalna. A pani M.Olejnik powróci do skupu butelek bynajmniej nie w celu wywiadu z jego kierownikiem..

Vote up!
0
Vote down!
0
#63548

fajnie napisane....masz 10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#63587