Rok POLIS MPC

Obrazek użytkownika Free Your Mind
Blog

Trzeba przyznać, że wszystko zaczęło się niewinnie i – chcąc nie chcąc trzeba to dodać – na salonie24, to przecież tu (tam?) przed rokiem pojawił się pomysł zbudowania Miasta Pana Cogito i tu (tam?) zgłosili się jego pierwsi budowniczowie. Oczywiście zrazu redakcja s24, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, zamiast przywitać nową inicjatywę oklaskami aprobaty, to się solidnie zbiesiła, doprowadzając do poważnych perturbacji towarzysko-administracyjnych, gdy jednak upłynęło trochę wody w Wiśle think tank s24 dostrzegł, że POLIS MPC mimo wszystko nie stanowi śmiertelnego zagrożenia dla s24, jeno inną kulturową jakość. Dziś już na szczęście między POLIS MPC a s24 jest inaczej, a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :)

Nie chcąc powtarzać już pewnych rzeczy, które zostały powiedziane w „przemowie Tyrana” (odsyłam na stronę główną POLIS MPC), pragnę tylko raz jeszcze podziękować wszystkim, których praca przyczyniła się do powstania Miasta – adminom, grafikom, fotografikom, malarzom, poetom i poetkom, pisarzom i pisarkom, muzykom, naukowcom i osobom duchownym, a jednocześnie zachęcić tych, którzy widzą swoje miejsce w murach Miasta, do przysyłania tekstów lub swoich rękodzieł :) Pracy ci u nas dostatek (miejsca zresztą też), ponieważ szykujemy się – jak Bóg da – na przełomie wiosny i lata 2010 do opublikowania sygnalnego numeru POLIS MPC drukiem. Jak poważne pod wieloma względami jest to przedsięwzięcie, wie to każdy, kto kiedykolwiek parał się wydawaniem czegokolwiek (zwłaszcza przed zniesieniem cenzury w Polsce, czyli przed kwietniem 1990 r.). Informuję potencjalnych odbiorców POLIS MPC (w druku) z takim kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, gdyż realizacja tego typu zadania wymaga wielu przygotowań, dokooptowania jeszcze osób entuzjastycznie nastawionych do takiej idei i gotowych do włączenia się w prace Miasta, no i, rzecz jasna, stworzenia funduszu, który pozwoliłby na uruchomienie pisma.

W szczegóły w tej chwili nie chcę wchodzić, bo to wciąż rzeczy w sferze planów, a więc wymagające doprecyzowania, natomiast zamierzamy prowadzić dystrybucję wysyłkowo, czyli osoby zainteresowane będą zamawiać u nas poszczególne egzemplarze, a my je będziemy przesyłać pocztą w Polsce i za granicę. Jeśliby więc ktoś czuł się na siłach, by dołączyć do budowniczych Miasta Pana Cogito, to zapraszam w imieniu swoim i Obywateli Miasta – to zaproszenie kieruję do osób, którym formuła POLIS MPC jest jakoś duchowo bliska i które są w stanie włączyć się w twórczą pracę na rzecz polskiej kultury.

A tymczasem zapraszam do najnowszej, przedświątecznej odsłony Miasta, gdzie niespodzianek mnóstwo, lektur na długie godziny, no i jest najnowszy Gintrowski z kolejną swoją piosenką :) W tym miejscu szczególnie pozdrawiam Krzysztofa Bagorskiego, który sporządził rewelacyjny portret Herberta i zgodził się na wykorzystanie go na najnowszej okładce POLIS MPC.

http://www.polis2008.pl/

Brak głosów

Komentarze

Sto lat!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#40090

a dzięki wielkie :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#40094

Nie musi być koka! Wystarczy amfa?!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40096

no wiesz, my się w POLIS MPC raczej grzecznie bawimy :) Najwyżej piwo :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#40101

To te Wasze Polis jakieś ...zacofane!
Jeszce to piwo Was trochę ratuje przed POtępieniem totalnym.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#40106

uroczy i przyjazny zakątek

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#40110

no cieszę się :)

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#40114

mało się w Polis udzielam - z braku czasu, nie z braku sympatii, żeby to było jasne :) - w każdym razie: Wszystkiego dobrego z okazji pierwszych urodzin i powodzenia w dalszych działaniach! :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#40115

Chyba się zreflektowali:

http://polismpc.salon24.pl/143609,rok-polis-mpc#comment_1997395

Vote up!
0
Vote down!
0
#40116