
Jeszcze pare godzin i zacznie się medialna wrzawa.
Na ekranie telewizora podskakiwał będzie podstarzały młodzian ubrany w czerwone gatki, żółtą koszulkę, na nos założy czerwone okularki i będzie darł gebę nie zapominając przy tym o wystudiowanym jąkaniu.
A temu kabaretowi towarzyszyć będzie czerwone serduszko, chwyt reklamowy doskonały i chmara nawiedzonych klakierów medialnych.
Bo jakże by inaczej, przecież to nie wypada a nawet nie wolno skrytykować "geniusza", który z tej imprezy uczynił sobie niezły sposób na życie i to dobre życie urozmaicone ciagłymi wojażami po najciekawszych zakamarkach świata.
Chcę powiedzieć, że uważam iż
idea WOŚP do samego końca nie jest zła.
Jako akcja charytatywna kształtuje ducha ludzi młodych w epoce bezwzględnej obojetności na krzywdę i biedę innych.
Jednakże powinno się natychmiast uporządkować sprawy wokół niej samej.
Aby nie było niedomówień typu, z czego tak naprawdę utrzymuje się Owsiak z rodziną, / niegdyś miał pracownię szkła witrażowego / dlaczego część tych zebranych pieniędzy kieruje na imprezę letnią tzw. Przystanek Woodstock i czy tymi datkami nie wspiera sekty Kriszna, do której przynależy jak sam przyznał.
I z tym telewizyjnym show należy skończyć i to natychmiast a te pieniądzde niech telewizje przeznaczą na datki, przecież pośrednika w osobie Owsiaka do tego im nie potrzeba.
Raczej odwrotnie, to Owsiak wywiera naciski na media, bo on potrzebuje blichtru i promocji, dla siebie samego i wyrażania swoich opinii politycznych.
Czy ktoś policzył ile pieniędzy puści z "dymem" ten "dobroczyńca" w populistycznym światełku do nieba?
Czy ktoś tak usilnie klaskających Owsiakowi o tym pomyślał?
Czy ktoś policzył ile kosztuje ta cała oprawa tej medialnej hucpy wokół tego, utrzymanie tych sztabów organizacyjnych?
NIE!
Ale wielu Polaków, którzy na codzień nie czują potrzeby pomocy najbliższemu sąsiadowi a nawet członkowi rodziny, będącemu w tarapatach czy też podania głodnemu dziecku talerza zupy w ten dzień paraduje z serduszkiem w klapie.
Bo najważniesze to to serduszko, serduszko zniewolone i zawłaszczone przez Owsiaka, bo to takie trendy jest.
A dla mnie to populizm i granie na emocjacch ludzkich.
Ale Polak znany jest z tego - Zastaw się a postaw się.
I koniecznie idż z prądem, zwłaszcza tam i wtedy kiedy będziesz widoczny.
Dziwnie jakoś cicho jest i mediów nie ma koło Ochojskiej, Błaszczyk, Dymnej czy Caritasu.
Oni serduszek w klapę nie przypinają.
I nie wrzeszczą z ekranu telewizora.
Ja mówię Owsiakowi - NIE !
A Wy róbta co chceta, tylko nie zapomnijcie zapytać sąsiada zza ściany czy nie jest w potrzebie, proszę.
Bo jak dobrze mieć sąsiada, nawet takiego, który pomocy wymaga.
Komentarze
kryska, niestety! od rana będzie darł/drzeć/ ryja! HiPOkryzja !
9 Stycznia, 2010 - 18:23
A ci trafią przed kamery będą się mizdrzyć do tego obleśnego wypasionego knurowatego cwaniaczka!
Bo który z polityków nie chce ...pomagać chorym dzieciom!
pzdr
antysalon
Antysalonie
9 Stycznia, 2010 - 19:03
w sumie to gościu sobie znalazł sposób na życie. Ile bowiem z tego idzie na Woodstock, a ile do jego własnej kieszeni. Jeszcze może być tak, że składamy się na tego cwaniaka, a działalność charytatywna jest przykrywką.
pozdrawiam
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker, tak! temu wypasowi chore dzieciaczki napędzaja kasę na
10 Stycznia, 2010 - 12:00
wygodne życie!
Dzisiaj wracając z porannego mocno zaśnieżonego spaceru widziałem przed jedną ze szkół /pewnie jakiś sztab?/ cztery terenówki-samochody straży pożarnej!
Czy ktoś odważy się kiedyś zapytać o koszty firm-jednostek państwowych-budżetowych; urzędy marszałkowskie, wojewódzkie, straż pożarna, policja, służba zdrowia towarzyszące tej cwaniackiej imprezie' etaty, godziny, paliwo, energia i pochodne. Szkoły, jednostki samorządowe.
Ale najbardziej mi żal tych ogłupianych, pomarzniętych dzieciaków!
Miałem to szczęście, że nasz dzieci od zawsze trzymały się z dala od tej chamuły!
A była to wyłącznie ich autonomiczna decyzja!
Ich przyjaciele, najbliższa paczka czynili to samo!
A na znajomych owsiakowych aktywistów patrzyli z politowaniem!
pzdr
antysalon
No właśnie
10 Stycznia, 2010 - 12:39
przecież to bajońskie sumy wychodzą.
Są poza tym ludzie zajmujący się działalnością dobroczynną, no i oni Bizancjum nie potrzebują urządzać. Pytanie w takim razie: czy Owsiak musi?
pozdrawiam
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker prawicowy ekstremista
kryska
10 Stycznia, 2010 - 14:51
to najpodlejszy biznes!
zerujacy na naiwnosci i dobrym sercu
dobra kobieta
Kryska,społeczeństwo jednak w pewnej sondzie,pokazało gest Koza
10 Stycznia, 2010 - 15:35
kiewicza Owsiakowi..........i wcale nie dlatego,ze jest bez serca,lecz Dlatego,że ma
rozum........i nie popiera spoconej efki i jej szefa...........
idea jest piękna,ale zbrukana.........żal tylko ludzi,ktorzy bezintereownie jej
i Owsiakowi służą,mroz taki,ze strach psa na dwór wyprowadzić...............
gość z drogi