Co "zjada" prawicowe tygodniki?
W portalu Wirtualnemedia.pl opublikowano dane o sprzedaży tygodników "Gazeta Polska", "Do Rzeczy" oraz "W Sieci" w styczniu 2014. Porównano je z wynikami sprzed roku. Spadek sprzedaży okazał się tak znaczny, że portal zorganizował dyskusję na ten temat. Opublikowano ją /TUTAJ/ pod tytułem "Sprzedaż tygodników prawicowych spada, bo minął efekt nowości". Czytamy:
"Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż „W Sieci” wyniosła 77 436 egz., w porównaniu do 119 028 tys. egz. rok wcześniej. Duże spadki zanotowały inne tygodniki opinii o profilu konserwatywno-prawicowym: sprzedaż „Do Rzeczy” zmalała w skali roku ze 119 955 do 66 556 egz., a „Gazety Polskiej” - z 72 317 do 44 530 egz.".
Sa to rzeczywiście duże spadki - odpowiednio o ok. 35%, 44,6% i 38,4%. W dyskusji podawano różne możliwe powody tego zjawiska: tytułowy zanik efektu nowości /ale dlaczego spadła sprzedaż "Gazety Polskiej", która nie była przecież niczym nowym?/, znudzenie czytelników tematyką poruszaną przez omawiane pisma, czy ogólne nasycenie rynku czytelniczego.
Nikt jednak nie wspomniał o czymś, co ja uważam za ważną przyczynę opisywanego kryzysu prawicowej prasy, a mianowicie o sukcesach TV Republika. Zwróciłam na to uwagę już w lipcu 2013, w notce "Czy TV Republika wygryza "Gazetę Polską" i "Do Rzeczy?" /TUTAJ/. Pisałam w niej:
" w porównaniu do kwietnia 2013 gwałtownie spadła sprzedaż „Gazety Polskiej”, „Do Rzeczy” oraz „Sieci”. Czy przyczyną było uruchomienie TV Republika?
Najbardziej spadła sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” z 63418 do 51618 egz., czyli o 11800 egzemplarzy, co stanowiło 18,6% ilości sprzedanej w kwietniu. Dla „Do Rzeczy” liczby te wynoszą odpowiednio 97371 oraz 85587 egz. W tym przypadku sprzedaż zmniejszyła się o 11784 czyli o 12,1%. ”Sieci” wypadły nieco lepiej ze spadkiem z 103712 do 92385 egz., czyli wynoszącym 11327 egz. – 10,9%.
Jest rzeczą ciekawą, że „Gość Niedzielny” też odnotował spadek sprzedaży o 11691 egz., czyli o ok. 8% Tygodniki, takie jak „Polityka” i „Wprost” także zmniejszyły sprzedaż, ale w znacznie mniejszym stopniu, a „Newsweek” odnotował nawet wzrost. Cóż więc takiego stało się w maju, że nagle zaczęto kupować o prawie 1/5 mniej egzemplarzy „Gazety Polskiej” i o ponad 12% mniej „Do Rzeczy”?
Tylko jeden możliwy powód przychodzi mi do głowy. Jest nim start Telewizji Republika. Stację tę tworzą przede wszystkim dziennikarze tych dwóch tygodników. (...) Zastąpienie tygodnika telewizją oznacza ponad 60 zł oszczędności. Taka może być przyczyna nagłego spadku sprzedaży. (...) Dalsze dane z czerwca, lipca oraz następnych miesięcy pozwolą stwierdzić, czy poczytność „GP” i „Do Rzeczy” będzie dalej spadać w miarę zwiększania się zasięgu TV Republika.".
Teraz widać, iż rzeczywiście spadała. Dyskusję w Wirtualnemedia.pl ilustrują stosowne wykresy. Warto wspomnieć, że w październiku 2013 TV Republika pojawiła się w ofercie dużej sieci kablowej UPC, a 12 stycznia 2014 w Vectra.
Tak więc prawicowa telewizja "zjada" prawicowe tygodniki.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 2672 odsłony
Komentarze
jest i druga przyczyna
21 Marca, 2014 - 23:38
Spadająca jakość. Coraz mniej :komentarzy na poziomie,świeżych myśli , informacji ,których nie ma gdzie indziej.
Niestety panowie dziannikarze osiedli na laurach i tłuką sztampę.
A nadto stosuja cenzure
21 Marca, 2014 - 23:44
Wbrew pierwotnym zapewnieniom, co z pewnoscia nie przysparza czytelnikow.
Lotna
@Lotna
22 Marca, 2014 - 10:14
Jakąś formę cenzury stosują wszystkie redakcje. Nikt sobie nie może pozwolić na publikowanie "jak leci" absolutnie wszystkiego, co ludzie przysyłają.
elig
@zbinie
22 Marca, 2014 - 10:12
To prawda. Ja nie twierdziłam, że jest tylko jedna przyczyna spadków. Wskazałam tylko na tę, o której dyskutanici nie mówili.
elig
TV Republika to jedno,
21 Marca, 2014 - 23:50
a drugie: jaka była sprzedaż Uważam Rze?
PPzdr.
@PP
22 Marca, 2014 - 10:16
Średnio ponad 130 tys. egzemplarzy.
elig
Czyli jest tak, jak było?
23 Marca, 2014 - 01:12
Uaażam Rze = W sieci i Do rzeczy.
Po początkowym boomie (urok nowości) sytuacja się stabilizuje - na pierwotnym poziomie.
@elig
21 Marca, 2014 - 23:58
Pani konkluzja jest chybiona.
Gazeta Polska to przede wszystkim brak rzetelności, marne dziennikarstwo, a.także cenzura.
Kowalski poza tym liczył, że dowie się z GP, kto mu zabił prezydenta, ale się niestety nie doczekał na odpowiedź, a pamiętać należy, że zamach był swojego czasu akceleratorem sprzedaży GP.
Sakiewicza niegdyś podziwiałem, a dzisiaj jawi sie on żałosnym, niszowym dziennikarzyną, uprawiającym do tego cenzurę i że przypomnę tu nazwisko księdza Isakowicza - Zaleskiego, któremu ten sam Sakiewicz unurzał ręce w ukraińskiej krwi.
Teraz sprzedaż spadnie jeszcze bardziej, bowiem narracja GP niczym się nie różni od GW w kwestii Rosji.
Nie wiem jak inni, ale ja gdy czytam taki oto lid:
"Putin z zaciśniętym kciukiem. Zastraszony, porzucony, nielubiany w dzieciństwie."
to odnoszę wrażenie, że autor tego bełkotu ma problemy emocjonalne.
Totalny brak profesjonalizmu i infantylizm w czystej postaci. No i jeszcze to zdjęcie.
Żenada!
O, albo to: "List otwarty w obronie wolności słowa w Polsce" i tu raz jeszcze wspomne na ks. Isakowicza - Zaleskiego.
Hipokryzja i błazenada.
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika elig nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
@Jinks22 Marca, 2014 - 10:18
Nie rozumiem, w jaki sposób Sakiewicz mógł komukolwiek "unurzać ręce w ukraińskiej krwi"? To nonsens.
elig
Sakiewicz łgał droga Pani @elig
22 Marca, 2014 - 11:06
Celne spostrzeżenia
22 Marca, 2014 - 13:35
Prawie to samo chciałem napisać. Może nie ująłbym tego tak bardzo w kategoriach B&W (Sakiewicz w tej sytuacji jawi się oszczercą i manipulatorem [...]) ale i mnie zaczęła przeszkadzać jedynie słuszna linia linia, jaka od pewnego czasu obowiązuje w GP. Mogę być niesprawiedliwy, bo gościa nie lubię, ale wiążę to z czasem, w którym zaangażował się finansowo w gazetę Richard Henry Czarnecki, znany skoczek partyjny (a znacznie sympatyczniejszy Piotr Żyła, właśnie pobił rekord dużej skoczni w Planicy - 141 metrów!)
Co raz gorszy jest tez poziom pisma, dawniej można było znaleźć na jego łamach perełki dziennikarstwa jak np. analizy ś.p. Jacka Kwiecińskiego, emocjonalne felietony ks. Isakowicza-Zaleskiego a teraz? Miłym zaskoczeniem są artykuły Tomka Łysiaka, krótka ale skrząca się humorem notka pana Marcina Wolskiego i może jeszcze Piotr Lisiewicz, o ile zajdzie czas żeby coś fajnego napisać.
Czytam GP od czasów "awantury" z Piotrem Wierzbickim, zakończonej próbami przejęcia tytułu, przez jakąś dziwną spółkę. Marcowy numer, ten drugą częścią "Anatomii Upadku" będzie jadnak najprawdopodobniej ostatnim jaki kupię, gdyż z żalem stwierdzam, że p. Tomasz Sakiewicz profiluje się na innego czytelnika. Ja na serio brałem notkę w stopce redakcyjnej gazety: "Drukujemy nawet tych autorów, z którymi się nie zgadzamy", a wobec sytuacji z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, jest to nieprawda. Żeby było śmieszniej - w ogólnych pryncypiach podzialam zdanie p. Sakiewicza - podobnie jak on uważam, że dla Polski, w chwili obecnej, większym zagrożeniem jest neoimperializm rosyjski niż bardziej śmieszni niż straszni pogrobowcy Bandery. Nie takimi jednak metodami powinno się przekonywać innych do własnych poglądów, nie wspominając o tym, że mimo wszystko nie powinno się lekceważyć sygnałów o odradzającycm się w najgorszej postaci nacjonaliźmie ukraińskim. Na początku lat 30-tych ubiegłego wieku, pewien brunet z wąsikiem był lekceważąco traktowany, jako niegroźny folklor polityczny zarówno u siebie w kraju jak i przez społeczność międzynarodową. Nie minęło 10 lat jak rozpętał najkrwawszą (jak na razie, bo jeszcze nic straconego) hekatombę w historii ludzkości. Bo jak napisał Georg Wilhelm Friedrich Hegel - "Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła."
pozdr...
/benjamin
@benjamin
Ukryty komentarz
Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
22 Marca, 2014 - 14:19
Ja także byłem zagorzałym zwolennikiem Sakiewicza, ale Sakiewicza jako dziennikarza. Przyznam, że krytycznym okiem zacząłem na niego patrzeć, jak zaczął siebie promować, wykorzystując zamach. Potem zupełnie się skompromitował z Lepperem, że niby ten go o coś prosił, że się bał, że Sakiewicz go nagrał, że zna jakieś nazwisko itd., a śp. A.Lepper skończył, jak skończył i Sakiewicz w sprawie nie kiwnał palcem.Mój stosunek do Sakiewicza diametralnie się zmienił, kiedy spostrzegłem, iż zamiast pozostać rzetelnym dziennikarzem, postanowił on kreować się na polityka i to o jedynej słusznej ideologii, a przy tym wykorzystuje on Kaczyńskiego do swoich własnych, politycznych celów.
Nie godzi się.
Pisze Pan, że "Żeby było śmieszniej - w ogólnych pryncypiach podzialam zdanie p. Sakiewicza - podobnie jak on uważam, że dla Polski, w chwili obecnej, większym zagrożeniem jest neoimperializm rosyjski niż bardziej śmieszni niż straszni pogrobowcy Bandery." żeby zaraz dodać: "Na początku lat 30-tych ubiegłego wieku, pewien brunet z wąsikiem był lekceważąco traktowany, jako niegroźny folklor polityczny zarówno u siebie w kraju jak i przez społeczność międzynarodową. Nie minęło 10 lat jak rozpętał najkrwawszą (jak na razie, bo jeszcze nic straconego) hekatombę w historii ludzkości."
Nie bardzo więc rozumiem, czy banderowców mam uważać za śmiesznych, czy jednak się ich obawiać?
Chciałbym prosić o wyjaśnienie, w czym Rosja jest gorsza od USA w zagadnieniu imperializmu, o którym Pan wspomina?
Że co, ze amerykański imperializm nas nie dotyczy, a milion Irakijczyków to tylko statystyki?
Ja jakoś stałem sie odpornym na straszenie mnie Putinem i Rosją.
Pozdrawiam!
@Jinks
22 Marca, 2014 - 16:39
"...czy banderowców mam uważać za śmiesznych, czy jednak się ich obawiać?" - dokładnie jak napisałem. W mojej ocenie, obecna Rosja, która dodatkowo stoi na krawędzi bankructwa i rozpaczliwie potrzebuje jakiejś ucieczki do przodu, stanowi realne i wysokie zagrożenie już dzisiaj. Wręcz być może od zaraz a na pewno od wczoraj. Dlatego wszelkie inicjatywy, które osłabią, bądź choćby rozproszą jej potencjał, spotkają się z moją akceptacją, bo mówiąc wprost - jest to w mojej ocenie kraj wrogi Polsce.
Ukraina natomiast jest wewnętrznie niespójna i podzielona, co widać choćby na przykładzie Krymu, gdzie żołnierze ukraińscy nie chcą strzelać (a mają przyzwolenie władz) do Rosjan, bo być może mają problem z własną identyfikacją narodowościową. Tamat rzeka, nie ma co go w tym wątku rozwijać. Ruchy polityczne natomiast, odwołujące się do tradycji Bandery są aktualnie słabe i podzielone, nawet zakładając uzyskanie przez nie większości w parlamencie, nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla Polski. Co wcale nie znaczy, że należy je lekceważyć i wspierać - o czym wlaśnie mówi ks. Tadeusz. Po pierwsze - przez pamięć dla dziesiątków tysięcy pomordowanych na Kresach naszych rodaków, po drugie - żeby od początku ustawić zdrowe, uczciwe i bezpieczne relacje z Ukrainą i nie obudzić się za kilka lat z ręką w nocniku, bądź co gorsza bagnetem ukraińskim w brzuchu.
Reasumując - w przypadku Ukrainy mamy czas i nawet możliwości na odwrócenie niekorzystnego dla nas scenariusza, pod warunkiem śledzenia rozwoju sytuacji i adekwatnego do jej przebiegu działania. W przypadku Rosji takiego komfortu JUŻ nie mamy. Operacja "Ukraina" została przez Rosję zaplanowana lata temu, prawdopodobnie na etapie forsowania projektu gazociągu NordStream. Po jego uruchomieniu, z rąk Ukraińców wytrącony został argument kurka do gazu, a UE jest trwale (na najbliższe lata) przywiązana do Rosji i może jedynie wyrzucić kilku dyplomatów. Ja obawiam się natomiast, że może to być tylko jeden z etapów, a plan jest znacznie bardziej ambitny.
A w czym jest Rosja gorsza od USA w zagadnieniu imperializmu? Najprostsza odpowiedź to w historii powstania obydwu narodów. W dokumencie załozycielskim obydwu państw, gdzie w USA jest to Deklaracja Niepodległości a w Rosji Manifest Komunistyczny. Można mieć negatywne zdanie na temat interwencji amerykańskiej w Iraku, która mimo wszystko podjęta została dopiero po agresji Iraku na Kuwejt, ale nie można zrównywać jej z np. interwencją rosyjską w Afganistanie, czy ostatnio w Czeczenii, bo przyczyny są różne. I znowu - to temat rzeka, który chyba nie do końca pasuje do tego wątku.
Wracając na koniec do Ukrainy. Scenariuszy rozwoju jej państwowości jest kilka, a przynajmniej mam taką nadzieję. Życzmy sobie na przykład takiego, jaki chcieli wdrożyć nasi przodkowie podpisując w XVII wieku Unię Hadziacką, przypomnijmy, że po niesłychanie krwawym Powstaniu Chmielnickiego, gdy na palach jeszcze gniły trupy bliskich jednej i drugiej strony konfliktu. Potrafiono jednak w imię wyższego dobra i w obliczu moskiewskiego zagrożenia spróbować przebaczyć sobie nawzajem. Nie znano wtedy G.K.Chestertona, ale może znano jego powiedzenie, że "Biblia nakazuje nam kochać zarówno naszych bliźnich jak i naszych wrogów. Prawdopodobnie dlatego, ponieważ z reguły są to ci sami ludzie."
pozdr...
/benjamin
@benjamin
Komentarz ukryty i zaszyfrowany
Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
22 Marca, 2014 - 20:04
W mjj ntmst cn Rsj n st n krwędz bnkrctw, dzęk sprwnj pltyc gspdrwn swm zsbm nrgtycznym, ptrfł zlżnć d sb rpę, sln pwązn gspdrcz z Nmcm, tylk t ptwrdzją.
N wm jkj ptrzb cczk d przd Rsj Pn psz jk zgrżn mgą z tg tytł wynkć?
Mż Krym?
bktywn ptrząc n sprwę Krym, t Ptn msłby być dtą, żby pstąpć nczj, b czy wg Pn pwnn n zrzygnwć z Krym p t, żby mst Flty Czrnmrskj stcjnwły tm kręty mrykńsk?
Tk myśln jst nwnym.
Jżl ntmst chdz t, ż Rsj jst nszym wrgm, jk Pn sgrję, t dpwm, ż n jst wększym, nż Plsk dl Rsj.
mz Pn tż jst zwlnnkm hsł, ż &qt;kchm Rsjn, nnwdzę Ptn&qt;, c?
&qt;krn ntmst jst wwnętrzn nspójn pdzln...&qt; - krn dpr będz pdzln t sm krńcy dprwdzą d jj pdzł, w spsób zdcydwny pmż m w tym Ptn, wzncjąc ncjnlzm wśród krnców. Czy dltg, ż krńców pstrzg n jk swch wrgów? tóż n, gdyż jk wrg pstrzg n tlntyzm, który włśn zwtł n krn z swją hmbrgrwą &qt;dmkrcją&qt;.
@Jinks
22 Marca, 2014 - 22:21
Zawsze gdy pada w dyskusji argument o "bredzeniu", "głupocie" etc. kończę dyskusję, gdyż na płaszczyźnie wymiany tego typu argumentów nie czuję się odpowiednio kompetentny. Zasadnicza chyba różnica pomiędzy Pana oceną sytuacji a moją jest taka, że ja na działania Rosji patrzę z perspektywy dziesiątków lat a nie jedynie ostatnich miesięcy.
pozdrawiam
/benjamin
@banjamin
Ukryty komentarz
Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
22 Marca, 2014 - 22:31
Trudno.
Co do perspektywy dzisiątek lat, to Rosja carska ma chyba trochę więcej lat niż Manifest Komunistyczny, bo chyba przy tym fragmencie poczuł Pan brak kompetencji.
Także pozdrawaiam.
@Jinks
22 Marca, 2014 - 15:27
Sakiewicz faktycznie "przesolił", ale jestem po jego stronie w sporze z księdzem. Niezależnośc Ukrainy od Rosji leży w interesie Polski, a "banderowcy" są o wiele mniej groźni od Putina.
elig
@elig
Komentarz ukryty i zaszyfrowany
Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
22 Marca, 2014 - 18:14
J wm, ż jst Pn p strn Skwcz, pmm tg, ż &qt;przslł&qt; - jk t Pn krśl, wynk t z brk bktywzm.
Nzlżnść krny n m nc wspólng z Plską, n z jj rcją stn.
krn dzsj jst przdmtm spr pmędzy dwm glblnym słm zpłn m n p drdz z nwnym myślnm, ż mrykńsk &qt;dmkrcj&qt; będz zbwnm dl krńców.
Rzgrywn Rsj nmlż n jj włsnym trn, t dśc głp pmysł z strny Zchd, lczyć n t, z Ptn tk sb t wszystk dpśc, jw sę jszcz głpszym.
Ndwn był Pn przknn, ż Krym n będz Rsyjsk, dzsj?
Skłn sę Pn k hsłkm Tymsznk, ż &qt;dbjmy Krym&qt;?
W sytcj jką tlntyzm wytwrzył n krn, są tylk dw mżlw rzwązn.
Ptn będz chcł dzyskć cłą krnę, chć dbrz by był, żby sę zdwlł jj wschdną częścą chyb t łtw stwrdzć, ż bfr pmędzy systmm być ms tk rlę bdz spłnć krn, nzlżn czy cł, czy jj część wschdn.
Jżl Ptnw n d sę pzyskć krny, jst tk mżlwść, t rzpęt n tm pkł n wzór byłj Jgsłw.
Zngżwn Zchd w rlcj Rsj-krn stnw zgrżn dl pkj w nszym rgn d prwdy mm głębk pd czyją jrysdykcją będz krn.
Prszę m wskzć n zgrżn dl Plsk, pdczs gdy krną rządzł Jnkwycz, rządzł gdyż wybrn g w wybrch prszę m przypdkm n nsynwć, ż tm sfłszwn wybry, b wówczs zpytm, czy ns sę ch n fłszj, pz tym, t prblm smych krńców.
N knc pkżę Pn zdjęc z rpjskg krj, zrbn jkś 22 lt tm, ddjąc, ż mm pwżn bwy, czy w rjn krny, n djdz d pdbnych sytcj
P c Zchdw krn? Czy sądz Pn, ż t wszystk pczynn zchdnch szmwn wynkją z młwn tych szmwn d wlnśc t d wlnśc krńców?
Dl Ptn krn nc n znczy, tkż znczy wszystk stąd tż zrb n wszystk, żby pstwć n swm wżm, ż n krn wybchn wjn dmw, wówczs Plsk będz zgrżn t n z strny Rsj, z strny krny włśn.
Ż ldzm n wystrcz t, czym mów nm hstr.
Zdjęc jdnk n zmszczę z wg n jg drstycznśc, l pdm lnk, gdz mżn zbczyć sktk knflktów n tl tncznym rz jszcz przypmnę, ż był t w rp t zpłn ndwn, tylk trch dwnj krńcy ns tk trktwl. < hrf="http://www.wykp.pl/rmk/937033/srbrnc-c-rbn-srbm-przd-mskr-n-mzlmnch/" trgt="_blnk">KLK>
Pzdrwm
dobry komentarz
22 Marca, 2014 - 11:07
..."Kowalski poza tym liczył, że dowie się z GP, kto mu zabił prezydenta, ale się niestety nie doczekał na odpowiedź, a pamiętać należy, że zamach był swojego czasu akceleratorem sprzedaży GP."
...tak właśnie było, kowalski już którys rok czeka na odpowiedź, a tymczasem ma co tygodniowe bicie piany o "ruskich szpionach"...myślę, że widzimy schyłek tych mediów...ludzie coraz bardziej są nieufni, tv Republika oczywiscie wciąga, jak odkurzacz, ale trzeba pamiętać jedną rzecz ...zaczerpywać info z różnych źródeł i przeanalizować samemu, a nie przyswajać papkę, którą przygotują tzw "niezależne" media ...komentowałem na poczatku mego wirtualnego istniena na niezależnej, ale szybko się zmęczyłem po weryfikacjach komentów strażnika forum...należy pamiętać, że tv Republika nadaje z platformy polsatu i nic nie stało na przeszkodzie, aby koncesje dostali (zobaczmy trudności tv Trwam)..więc jest to niechybnie "koncesjonowana opozycja", zresztą nie mam zaufania do Wildsteinów...podobno był masonem...z masonerii sie nie odchodzi ...trzeba przyznać, że Gazeta Wyborcza bardzo długi czas truła ludzi, schyłek Gapola jest dosyć szybki, to tylko znaczy, że ludzie jednak chyba zaczęli naprawdę myśleć niezależnie...pozdrawiam niepoprawnie
http://trybeus.blogspot.com/
@Trybeus
Ukryty komentarz
Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..
22 Marca, 2014 - 11:22
Ja to nawet nie zdążyłem sie zmęczyć na "niezależna.pl", a sciślej mówiąc to na "Nasze blogi.pl", bowiem po mojej debiutanckiej notce zostałem zbanowany.
Ośmieliłem sie w niej stwierdzić, że ustalenia blogerów mogą wskazywać na to, ze na Siewiernym mieliśmy do czynienia z maskirowką.
Tekst nie powisiał nawet dziesięciu minut, no i ban oczywiście.
Z tym co pan sugeruje, pisząc o "Polsacie" w zupełności się zgadzam.
Również pozdrawiam!
dobry komentarz
22 Marca, 2014 - 11:08
..."Kowalski poza tym liczył, że dowie się z GP, kto mu zabił prezydenta, ale się niestety nie doczekał na odpowiedź, a pamiętać należy, że zamach był swojego czasu akceleratorem sprzedaży GP."
...tak właśnie było, kowalski już którys rok czeka na odpowiedź, a tymczasem ma co tygodniowe bicie piany o "ruskich szpionach"...myślę, że widzimy schyłek tych mediów...ludzie coraz bardziej są nieufni, tv Republika oczywiscie wciąga, jak odkurzacz, ale trzeba pamiętać jedną rzecz ...zaczerpywać info z różnych źródeł i przeanalizować samemu, a nie przyswajać papkę, którą przygotują tzw "niezależne" media ...komentowałem na poczatku mego wirtualnego istniena na niezależnej, ale szybko się zmęczyłem po weryfikacjach komentów strażnika forum...należy pamiętać, że tv Republika nadaje z platformy polsatu i nic nie stało na przeszkodzie, aby koncesje dostać (zobaczmy trudności tv Trwam)..więc jest to niechybnie "koncesjonowana opozycja", zresztą nie mam zaufania do Wildsteinów...podobno był masonem...z masonerii sie nie odchodzi ...trzeba przyznać, że Gazeta Wyborcza bardzo długi czas truła ludzi, schyłek Gapola jest dosyć szybki, to tylko znaczy, że ludzie jednak chyba zaczęli naprawdę myśleć niezależnie...pozdrawiam niepoprawnie
http://trybeus.blogspot.com/
nie zgadzając się z większością
22 Marca, 2014 - 01:01
komentujących skomentuję i ja.
1) Po pierwsze, łatwiej jest patrzeć na telewizję niż kupić a potem czytać gazetę.
2) Po drugie, gdy zwiększa się liczba tytułów zaczynamy wybierać. Zwykle nowe, licząc na "coś nowego".
3) Nie bez znaczenia jest mizeria ekonomiczna części z nas - wszak np. codzienne kupowanie samej GPC kosztuje miesięcznie - powiedzmy - 50 zł; każdy następny tygodnik to około 15 zł lub więcej.
4) Coś co nazwałbym zmęczeniem informacją, co już propaganda państwowa wykorzystywała wielokrotnie w przypadku afer rządowych (zwłaszcza hazardowej) - tak długo powtarzano jedną informację aż przecietny odbiorca zaczynał na nią reagować wrogo. Wtedy zawieszano jej emisję a potem przykrywano innym, nowym wydarzeniem.
To miało się udać zwłaszcza w przypadku katastrofy smoleńskiej - stąd sugestie "rzygania Smoleńskiem" i umiejętna manipulacja informacją (kłamstwo to też informacja) w taki sposób, aby stworzyć wiele różnych sprzecznych wzajemnie opinii o których nikt już nie będzie chciał rozmawiać. Na szczęście nie udało im się całkowicie.
5) "Po prawej stronie" też zdarzają się konflikty czy nieporozumienia. Nie powinno się na siebie wzajemnie "obrażać" lub milczeć, ale raczej dyskutować publicznie, stosując odpowiednie argumenty. Zdarza się że obie strony mają swoją rację, ale ukazywanie tego przez pryzmat konfliktu nie jest właściwe. Czy dla "dobra sprawy" nie powinna być raczej przeprowadzona po prostu ich publiczna, wyjaśniająca dyskusja dotycząca drażliwego tematu? Tu chodzi mi o Ukrainę, ale też np. o ugrupowania narodowe, których obrzydzanie przez państwową propagandę przy wykorzystywaniu wszelkich ich błędów i potknięć jest bardzo wyraźne, a z którymi traktujemy się nawzajem jak konkurencja.
6) To co wymyślił już dawno towarzysz Goebbels - kłamstwo powtórzone sto razy stanie się - przynajmniej dla niektórych - prawdą.
7) Odbiorcy pożądają informacji atrakcyjnej, Tym którzy nie korzystają z tej manipulacji "spada oglądalność".
7) Możliwość uzyskania informacji z Internetu - "po co jeszcze kupować gazetę papierową"?
Wiem że mój komentarz jest dość nieskładny, ale jest późno...
:-)))
@Honic
22 Marca, 2014 - 10:22
Te uwagi są słuszne, ale nie tlumaczą aż tak dużego spadku sprzedaży. Musi być jeszcze jakiś dodatkowy czynnik. Sadzę, że jest nim właśnie TV Republika.
elig
Źle oceniony komentarz
Komentarz użytkownika synteticus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.
Żeby ocenić wpływ TVRepublika22 Marca, 2014 - 10:59
na sprzedaz czasopism, może trzeba poczekać i zobaczyc jak pojawienie sie TV Trwam na multipleksie
(w odroznieniu od TVRepubliki - bezplatnej) oddziala na ta sprzedaż.
Poza tym określenie GP i TV Republika jako media prawicowe jest chyba nieporozumieniem.
Pozdrawiam
cui bono
Jeżeli kwestię komentuje i
22 Marca, 2014 - 12:06
Jeżeli kwestię komentuje i interpretuje Wojciech Maziarski, to sprawa wygląda podejrzanie. Nie jest to osoba wiarygodna.
@zetjot
22 Marca, 2014 - 15:20
Maziarski nie jest wiarygodny, ale dane o spadku sprzedaży niestety tak.
elig