Na dnie z honorem lec

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Sprawa profesora Jacka Rońdy, czyli jego przyznanie się do „blefu” zastosowanego w programie Piotra Kraśki i polegającego na machnięciu czystą kartką papieru, jako rzekomym dowodem, stało się powodem wielkiej nagonki na jego osobę i dostarczyło kolejnej porcji amunicji po wcześniejszym wygrażaniu mu pałką antysemityzmu. Po tym wszystkim profesor zrezygnował z przewodniczenia Konferencji Smoleńskiej, moim zdaniem popełniając tą decyzją błąd. 

Pani Ewa Kochanowska, wdowa po zamordowanym 10 kwietnia 2010 roku Rzeczniku Praw Obywatelskich, śp. Januszu Kochanowskim tak oceniła jego krok:

„Wydaje mi się, że w tej sytuacji pan prof. Jacek Rońda zachował się bardzo honorowo, grając z szajką złoczyńców. Zachował się jak człowiek honoru. My po prostu bierzemy udział nie w tej samej grze, co oni.”

Niestety zachowania honorowe stosowane wobec ludzi pozbawionych zdolności honorowych nie mają najmniejszego sensu i wygląda to tak, jakbyśmy wymagali, żeby zawodowy brydżysta Rońda trzymający się zasad i reguł gry zasiadł do stołu z szulerem i specjalistą od gry w trzy karty, kontynuatorem komunistycznego rodu, Kraśką licząc naiwnie na zwycięstwo.

Przecież to ta sama mentalna wschodnia dzicz ustami swoich „autorytetów” także z profesorskimi tytułami wypuściła w świat dziesiątki kłamstw i nieludzkich oszczerstw wobec tych pomordowanych, którzy nie mogli się już bronić. Czy ktoś z nich został za to ukarany lub zmuszony do jakiejś choćby symbolicznej rezygnacji?

Zdaje się, że to profesor Rońda, jako pierwszy z tego grona zrozumiał jak należy prowadzić tę wojnę z dzisiejszymi okupantami i szkoda, że tak szybko skapitulował.

Przypomina mi to pamiętną scenę z serialu Polskie Drogi, kiedy to w obliczu oczywistej już wrześniowej klęski podbiega do podchorążego Niwińskiego kapral Leon Kuraś i proponuje, aby z odnalezionego niemieckiego niewybuchu zrobić krwawą zasadzkę na Niemców, na co słyszy:   

- Nie, kapralu, nie po polsku takie wojowanie

Stojący obok polski oficer mówi jednak do Niwińskiego, że to chyba jednak jego kapral, jako pierwszy zrozumiał, jak należy tę wojnę prowadzić.

W tym miejscu musimy przypomnieć sobie pewne wydarzenia determinujące ten smoleński spór.

Sekta pancernej brzozy musi bronić ustaleń komisji Millera, a właściwie ustaleń generalicy Anodiny z MAK gdyż tak naprawdę potwierdziła główne tezy jej raportu. Dlaczego musi? Taki bowiem rozkaz wydany został przez Kreml i ogłoszony publicznie tu w Warszawie przez Dmitrija Miedwiediewa, ówczesnego prezydenta Rosji, który jasno zapowiedział:

„Nie wyobrażam sobie, by polskie i rosyjskie ustalenia w śledztwie po katastrofie smoleńskiej się różniły”

Pamiętajmy zawsze o tym rosyjskim rozkazie, kiedy po raz kolejny jakiś oślizły karierowicz i komuch typu Nałęcz powie, że wieloletni już trud odważnych ludzi chcących ujawnić prawdę jest:

„zespołem hobbystycznym posłów, którzy zajmują się jakąś sprawą”

Mimo, że on wypowiadając te słowa uśmiecha się i udaje, że kpi to tak naprawdę niczym żałosny klaun na rozkaz z Kremla fika te żałosne koziołki w końskim łajnie z trocinami nasłuchując oklasków płynących od moskiewskich mocodawców.

Oni doskonale wiedzą, że wszystko, co niewygodne musiało już dawno temu trafić do kosza lub sejfu i  nikt bojaźliwie nie wraca do słów Tuska, który pod naciskiem opinii publicznej stwierdził kiedyś, że raport MAK „jest nie do przyjęcia”. Nikt już nie wraca do ponad setki szczegółowych pytań sformułowanych i przesłanych do MAK, na które nie otrzymano do dziś odpowiedzi.

Domaganie się gry fair play ze zbrodniarzami i ich propagandystami to kompletne nieporozumienie gdyż w obliczu przeciwnika reprezentującego cywilizację rodem ze wschodnich Dzikich Pól, honorowe zasady wiążą nam tylko ręce zaś profesor Rońda niczym współczesny kapral Leon Kuraś szybko to zrozumiał.

Paradoksalnie, to cały ten System III RP z Gazetą Wyborczą na czele sam przyznaje, że cywilizacyjnie znajduje się dużo niżej i nie może mieć poprzeczki zawieszonej tak wysoko jak dumni Polacy.

Zauważmy, że podczas zorganizowanej nagonki i pseudo dyskusji o pedofilii, czy w sprawie zbrodni smoleńskiej oni sami utwierdzają nas w przekonaniu oraz dają do zrozumienia, że polskiemu kościołowi oraz wszystkim tym dążącym do ujawnienia prawdy smoleńskiej wolno mniej. Ich zaprzyjaźnieni pedofile i zatrudnieni smoleńscy kłamcy zasługują z kolei nie tylko na pobłażliwość  wyrozumiałość czy obronę, ale często na całkowitą bezkarność.

Oczekując od nas stosowania wobec siebie samych wyższych standardów sami potwierdzają wielką dzieląca nas cywilizacyjną przepaść mówiącą, że honor i służenie prawdzie obowiązuje tylko spadkobierców wielkich polskich królów, rycerzy, hetmanów, prymasów i żołnierzy niezłomnych zaś  protoplastą i symbolem Salonu III RP oraz jego moralno-etycznej kondycji jest ów sowiecki  prymitywny żołdak gwałcący ciężarną kobietę, którego rzeźbę szybko usunięto z gdańskiego placu.

Pamiętajmy więc, że z dziką i podstępną hordą nie wolno walczyć tak jakby naprzeciwko stał godny i honorowy przeciwnik.

Takie kapitulanctwo i składanie rezygnacji na skutek wrzawy i klangoru jest im na rękę. W ten sposób będą wyłuskiwać po kolei z Kościoła arcybiskupów Hoserów, a z zespołu Macierewicza kolejnych profesorów Rońdów, podczas gdy służący Systemowi kłamcy i manipulatorzy mają się całkiem dobrze i póki co, czują się zupełnie bezkarni. 

Czasami prosty pomysł zwykłego kaprala jest lepszy niż wszystko to, co rodzi się w generalskich tęgich umysłach.

Artykuł opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

Polecam moje książki, "Polacy, już czas" ozdobioną rysunkami śp. Arkadiusza "Gaspara"

 Gacparskiego i, „Jak zabijano Polskę”

Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pełna zgoda co do opisu Kraśki jako szulera.
Te same słowa można zastosować do większości tzw. dziennikarzy tvn, polsatu i innego badziewia.

Mam teraz do Ciebie pytanie:

Co sprawia, że mimo iż wszystkim wiadomo co to za zgraja, do czego są zdolni, jak podłych imają się chwytów, to ludzie tacy, jak profesor Rońda lecą do nich, jak ćmy do światła?

Kiedy mnie oszukał mechanik samochodowy, a do tego dowiedziałem się, że słynie on ze swoich oszustw, to już nigdy nie przekroczyłem progu jego warsztatu. Przed oszustem ostrzegłem też wielu znajomych, z których żaden nie był tak głupi, aby testować, czy i jego też łobuz oszuka.

A ci goście, jak jacyś masochiści pchają się do Moniki Olejnik i jej kumpli.

Znajdujesz jakieś racjonalne uzasadnienie, dla którego mistrzowie brydża przepychają się do stolika, przy którym będą mieli okazję zagrać z mistrzem gry w trzy karty?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387177

Honoru za grosz nie ma Pan Macierewicz i jego profesorowie ,którzy tańcza w chocholim tańcu na grobach ofiar katastrofy.
Ile jeszcze można słuchać bzdur mówionych przez pseudo znawców lotnictwa ,którzy kleili samolociki i latali na skrzydle.
ja też jestem ekspertem bo robilem samoloty z Małego modelarza i pare razy latałem samolotem i moze Pan Macierewicz weżmie mnie do komisji.Czekam na to niecierpliwie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387187

Ekspertem?

Nawet jako troll jesteś wyjątkowo prymitywny i głupi.

Z góry zaznaczam, że to moja jedyna reakcja na te debilne prowokacje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387190

Przepraszam bardzo dlaczego myślisz ,że jest to prowokacja ??
Sa ludzie ,którzy myślą trzeżwo a nie wierza z palca wzięte insynauacje.
Robienie cyrku z katastrofy świadczy ,że komisja Macierewicza to są tylko i wyłącznie hieny cmentarne

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387194

Na czym Twoim zdaniem polega robienie cyrku? Konferencja poważnych naukowców jest cyrkiem???????
Aby rzeczowo dyskutować trzeba mieć argumenty i coś sobą reprezentować, gdy tego zabraknie, zostaje obrażanie ludzi godnych szacunku.
Jesteś tutaj od kilku godzin, więc informuje, źle trafiłeś z takimi insynuacjami.

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#387200

Nie karmcie trolla, który przed chwilą założył tu konto i smrodzi

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387202

W dodatku jest trollem mało bystrym. Czyżby był od Palikota?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387205

Wiem , ze to w przypadku trolla sprawa beznadziejna , ale obejrzyj sobie zdjecie satelitarne z rejonu katastrofy -teren zasłany tysiacami strzępkow samolotu i odpowiedz sobie na pytanie jaki błąd pilota mógł  spowodować by samolot mogl sie tak rozsypać spadajac na miekki blotnisty teren i nie pozostawić żadnego sladu w postaci rowu , leja  ( to przecierz około 80 ton ). Zobacz jeszcze filmik z kontrolowanej katastrofy boeninga  na pustyni , a potem bajaj o trzeźwo myslących ludziach, z palca wziętych insynuacjach itp.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387249

Skąd oni mają brać mądrych trolli skoro połowa członków platformy ma wykształcenie POdstawowe a około 1/3 zasadnicze zawodowe. Jest dość duża firma pracująca dla PO zatrudniająca bardziej wykształconych trolli ale nie dają rady ogarnąć całego internetu. Choć czytając czasami wpisy na onetach i innych GWnianych stronach to mam wątpliwości czy naprawdę zatrudniają ludzi wykształconych ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387321

w przekonaniu, że są one potwierdzeniem tezy, że nawet kura, gdy ją dobrze przeszkolić, jest zdolna stukać dziobem w klawiaturę.
To nie wszystko. Od czasu do czasu bowiem mam chęć cytować opinię znalezioną gdzieś w sieci, nie moją, przyznaję bez bicia, ale się nią posłużę, bo pięknie koresponduje z poziomem...
"Piękny głos w temacie... Szkoda, że wydany odbytem".

Co bardziej wrażliwych przepraszam za obsceniczność cytatu, ale nie mogłam się powstrzymać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387396

Nie tobie pierwszemu coś się pomyliło i zamiast do onetu, wirtualnejpolski, interii, gazetypl, jakiegoś kolejnego pudelka czy innego internetowego ścieku, nieopatrznie wlazłeś na poważny portal, gdzie o twoich głębokich przemyśleniach, nikt z tobą dyskutował nie będzie.

Pozdrawiam Niepoprawnie (po raz pierwszy i ostatni)

krisp

PS. Bądź tak dobry i sprawdź, czy nie jesteś ofiarą podstępnej choroby o nazwie ekscerebracja, która od jakiegoś czasu trapi ogromną rzeszę mieszkańców naszego kraju.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387219

To trochę przykre, że zareagowałeś na wpisy jakiegoś debila, a pytanie, które Tobie zadałem pozostaje bez odpowiedzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387230

Nie odpowiadam, bo kiedyś myślałem podobnie jak Ty, a dzisiaj mam z tym problem i sam już nie wiem co powiedzieć. Już kiedyś PiS bojkotował TVN.
Taki jest dzisiaj świat, że jak nie ma cię w mediach to nie ma cię wcale. To jest przyczyną tego, że nie rządzą już na świecie mężowie stanu, ale medialne produkty.

Myślę, że jednak trzeba chodzić, ale wysyłać tam takich wyselekcjonowanych ludzi, którzy potrafią zachować zimną krew i nie dadzą się sprowokować i wyprowadzić z równowagi.

Ale zaznaczam, że do tej drugiej opcji też nie jestem w 100% przekonany.
Wiem jedno. Media pomagały wtedy, kiedy rzetelnie informowały. Dzisiaj media to największy problem i główny winowajca tak zwanej demokracji sterowanej.
Czarno to wszystko widzę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#387237

Masz zupełną i stuprocentową rację, że z kołtunerią, i bandytami trzeba walczyć nie tylko ich sposobami, ale zaskakiwać ich o wiele bardziej wyrafinowanymi sposobami walki, W innym przypadku, walka ta jest już przegrana na samym początku!!!

PO/SLD/ tfuj.uj to jest JEDEN WRÓG pomimo innych nazw i ma być traktowany jak WRÓG!!! Musimy nie tylko walczyć! Tego WROGA trzeba unicestwić!. Ich wcale nie ma tak dużo jak my sobie to wyobrażamy!

Powinniśmy zdać sobie również sprawę z tego, że ich poplecznicy, ci z zachiodu, jak i ci ze wschodu, nie kiwną nawet palcem w ich obronie, kiedy będą niszczeni i zniszczeni! Biznes is biznes. Dogadajką się z tymi co przyjdą po nich. Z tymii co ich zniszczą. Ot i cała prawda, dlatego dlatego tuskowo-millerowe-palikotowe hieny wraz z mniejszymi łobuzami zdając sobie sprawę z tego, będą walczyły wszlkim sposobami. Legalne sposoby już się wyczerpały. Pozostały już tylko nielegalne, i wataha już się ich chwyciła, a chwyci się jeszcze bardziej, a ci co chcą walczyć z otwartą przyłbicą zostaną poprostu zmasakrowani.
__________________________________
"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#387229