Na tropie „Tropicieli”

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Bardzo mnie ucieszył i rozśmieszył tekst Jana Hartmana na łamach Polityki nr 17/18 z 24.04-7.05.2013r.
Jako wyraz szczerego uznania, traktuję pierwszy człon zdania złożonego, w którym autor przyznaje, że „ Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich znalazło się w rękach propagatorów narodowej sprawy…” Jak sama nazwa stowarzyszenia wskazuje, jesteśmy dziennikarzami polskimi. Każdy obywatel Polski, winien służyć krajowi i być mu wiernym. Dziennikarze poprzez swoją pracę, nie tylko informują i odkrywają przed społeczeństwem „sprawy zakryte”, ale kształtują przez to opinię publiczną. Pomagają więc obywatelom dokonywać świadomego wyboru, w spawach dla nich istotnych. Tak więc opinia red. Hartmana bardzo mnie ucieszyła. Czuję się nawet jeszcze bardziej zdopingowana do służenia Polsce – mojej Ojczyźnie.

Zmartwił mnie natomiast drugi człon tego zdania: „…a jego szef utrzymuje portal publikujący wykazy Żydów.” Podążyłam więc tym tropem i przeprowadziłam małe śledztwo. Otóż okazało się, że na portalu społecznościowym Radia Wnet, na który może zalogować się każdy, pojawiła się faktycznie kilka tygodni temu, ok. godz. 21, jakaś lista Żydów. Nawet obsługujący portal nie zdążyli przeczytać wpisu, jak od samego rana Gazeta Wyborcza grzmiała. Na portalach internetowych i forach, można spotkać najróżniejsze wpisy i komentarze.
Człowiek nieraz się zastanawia – idiota to pisał, szaleniec, czy prowokator. Zapraszam na onet.pl i wp.pl – tam się dzieje!

No cóż, już wiele lat temu stwierdziłam, że wszyscy „Tropiciele” pochodzą z tej samej stajni. Podział ról jest prosty - jedni tropią Żydów, wszędzie gdzie się da i nie da, a drudzy tropią antysemitów, czyli tych, którzy tropią Żydów. Antysemitą można zostać nie tylko za krytykę Żydów, za ich pochodzenie, ale za dowolną krytykę. Na początku lat 90., moja przyjaciółka, prof. Dora Kacnelson z Drohobycza, poszła na spotkanie z Adamem Michnikiem – redaktorem naczelnym wpływowego dziennika. Skrytykowała politykę zagraniczną, prowadzoną przez ministra Skubiszewskiego. Wystąpiła w obronie Polaków, pozostałych po wojnie na terenach zagarniętych przez Związek Sowiecki. Usłyszała, że jest … antysemitką. Nie wytrzymała. Wstała i oznajmiła: „Jestem Dora Kacnelson - z Drochobycza. Mój ojciec był w Bundzie, a mój stryj - twórcą państwa Izrael. Co za idiota, nie widzi moich semickich rysów? Wiem już, jak się rodzi antysemityzm w Polsce. Jeszcze kilka takich spotkań i sama zostanę antysemitką.” Wyraziła jeszcze swój pogląd na to, czy Adam Michnik jest Żydem, czy nie i dlaczego - ale to pomińmy.

Kilka lat temu tropiciele Żydów „wytropili”, że jestem Żydówką, mało tego, że z żoną Andrzeja Gwiazdy, Joanną, miałyśmy tę samą matkę. No cóż, pozostało mi zadzwonić do Andrzeja - i powiedzieć - cześć szwagrze.
Rewelacje te ogłosił pewien dziwny portal, zarejestrowany w Niemczech. Lista była długa. Znaleźli się na niej prawie wszyscy aktywni polscy patrioci.

Można było odnieść wrażenie, że Polsce najwierniej służą Żydzi. Warto wspomnieć, że nawet na procesie Jarosława Marka Rymkiewicza, pełnomocnik „Gazety Wyborczej” sugerował, że poeta jest Żydem. A tu się okazało pudło, wprawdzie rodzina faktycznie zmieniła nazwisko, ale jak się okazało, było ono niemieckie, a nie żydowskie. „Tropiciele” zastanawiali się także nad rysami twarzy Krzysztofa Skowrońskiego. I znowu pudło. Po kądzieli historia jego rodziny – Petrozolinów - sięga Sejmu Czteroletniego, tego, który uchwalił Konstytucję 3 Maja, a po mieczu pieczętuje się herbem Jastrzębiec. Był to chyba najbardziej używany polski herb. Posługiwało się nim 1740 rodów. Tak się składa, że po mieczu też jestem herbu Jastrzębiec, może dlatego tak dobrze się nam z Krzysztofem Skowrońskim współpracuje w „propagowaniu narodowej sprawy”. No cóż, mamy to w genach. Inaczej nie będzie.

PS
„Tropiciele” semitów i antysemitów mają jedno zadanie: skłócać naród. Chodzi o to, aby obywatele Polski nie byli w stanie współdziałać. Nie mają też znać historii, aby nie wiedzieć, jak np. Żydzi wspierali Powstanie Styczniowe, jak Muzułmanie – Tatarzy Polscy i Litewscy służyli wiernie Rzeczpospolitej. Procentowo stan szlachecki w Rzeczpospolitej był najliczniejszy w Europie, gdyż nobilitację uzyskiwało się za walkę w obronie ojczyzny. Szlachcicem więc mógł zostać każdy chłop i każdy mieszczanin. Nikt nie pytał o wyznanie – wśród szlachty polskiej byli katolicy, grekokatolicy, protestanci, prawosławni, Ormianie, a nawet muzułmanie i karaimi. Rzeczpospolita słynęła w całym świecie właśnie z tolerancji. U nas nie płonęły stosy tak, jak u tych, którzy nas teraz próbują uczyć tolerancji. W Polsce szukali schronienia prześladowani w całej Europie, między innymi i Żydzi.

Pozostaje pytanie o źródło inspiracji red. Hartmana. Sam wymyślił, czy należy do grupy „Tropicieli”?

Jadwiga Chmielowska

publikacja:

http://www.sdp.pl/node/9118

http://wpolityce.pl/artykuly/53485-na-tropie-tropicieli-semitow-i-antysemitow-maja-jedno-zadanie-sklocac-narod-chodzi-o-to-aby-obywatele-polski-nie-byli-w-stanie-wspoldzialac

Brak głosów

Komentarze

No cóż mogę dodać...

Polski antysemityzm jest w wiekszości kreowany przez samych Żydów. Przykre to, ale chyba zgodne z ich antypolskum nastawieniem. Oczywiście nie wszyscy - a może i mniejszość, ale opiniotwórcza - Żydów jest nastawiona antypolsko lecz winniśmy bacznie ją obserwować i słusznie krytykować.

Podziwiam Panią, że jest w stanie czytać Hartmana. On ma jasny, negatywny stosunek do Polaków i tylko żałuję, że pracuje na UJ, uczelni od wieków polskiej.

Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
1
Vote down!
0

krzysztofjaw

#357197

Nie czytam Hartmana. Zaatakował SDP, więc ktoś musiał mu odszczeknąć - dać po łapach.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#357253

Gdyby takie tropienie miało przybrać charakter "polowania na czarownice" z obowiązkowym pławieniem, to raczej bym do tego nie namawiał.
Natomiast ujawnianie żydowskiej nadreprezentacji w pewnych instytucjach i zawodach jest jak najbardziej na miejscu.

A po za ty oni często sami się ujawniają......jakoż uczynił wymieniony H.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#357220

Czy czytanie ze zrozumieniem stanowi problem?
Nie piszę o utajnianiu przeszłości. Piszę o ubeckiej grze.
w tropienie antysemityzmu co robi Hartman i szukaniu wszędzie Żydów. Widziałam listę, na której były osoby mi znane od pokoleń!!!!! Ludzie opanujcie się poczytajcie portale rejestrowane przez FSB. Może znajdziecie swoje nazwisko wśród Żydów.
Tacy "Tropiciele" są na zamówienie. Potem jak się pisze o dzieciach Fejginów i innych zwyrodnialców to jest tak samo traktowane! A... jakieś przygłupy i nie wiadomo czy to prawda.
Trzeba rozróżniać źródła. Takie fałszywe listy służą by ukryć się w gęstwinie.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#357250

Całkowicie się z Panią zgadzam. Przecież żydostwo przypisuje się nawet Wałęsie i - niech mi będzie wybaczone zestawienie tych dwóch osób - Janowi Pawłowi II.
Inna rzecz to fałszywki - też jest ich trochę i często bezkrytycznie je powielamy.
To prawda również, że to wszystko jakoś znieczula na rzeczywiste sprawy.
I - co też bardzo ważne - ośmiesza to prawicę.
I pewnie właśnie o to chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#357259

Tak właśnie jest. Dziękuję, że przynajmniej przez Panią zostałam zrozumiana dokładnie.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#357278

Przecież napisałem, że Hartmanowi (i tym co za nim stoją) chodzi nie tyle o samych Żydów co o gonienie króliczka.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#357318