W obronie sądu i niewinności Beaty Sawickiej

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Wielu komentatorów bezensownie buntuje się przeciwko orzeczeniu sądu w sprawie Beaty Sawickiej. Blogerzy zapominają się ciągle częściej niż dziennikarze. Zapominają, że mamy demokrację... Demokrację z demokratycznym systemem prawnym.

W sprawie Sawickiej sytuacja była jednoznaczna. Wyborcy poparli posłankę Sawicką i jej partię. Sędziowie nie mogli orzec inaczej. Nie mogli unieważnić wyborczych decyzji! Stoją przecież na straży naszego demokratycznego systemu! Nie oczekujmy od nich, że zaczną burzyć jego najbardziej fundamentalne fundamenty...


Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Prezydenta USA [ wybrany nie przez rosyjskie serwery ale DEMOKRATYCZNIE ]
zlapano na SZWINDLACH - nazwano to afera Watergate i prezydent mimo poparcia wyborow [no przeciez wybrany ] poszedl na zielona trawke !
Takich przypadkow jest duzo w prawdziwych demokracjach.
Sawicka zlapana powinna po prostu zrobic takie samo pociagniecie jak Blida, wejsc do toalety i ....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#353295

od woli wyborców ważniejsza jest wola Demokracji... Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353299

Ale ja, mimo wszystko, cieszę się, że mogę na to patrzeć z dystansu.
Może lepiej powiedzieć, że odczuwam ulgę, a nie, że się cieszę.
Ważne, że jestem daleko od tego "wymiaru sprawiedliwości", gdzie wyroki wydają jakieś pokraczne kreatury rodem z filmów Monty Pythona.
Jeśli zdarzy się, że PiS wygra wybory i ten typ, sprawujący obowiązki sędziego, nie wyleci na zbity pysk w ciągu pierwszego miesiąca (powinien pierwszego dnia, ale jestem wyrozumiały) sprawowania władzy przez PiS, to ja nigdy więcej na tę partię nie zagłosuję.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#353294

:) A serio, to problemem nie jest jeden czy drugi typek. Wrócę do tematu. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#353300

OK. Kieruję się emocjami. Do wyborów zapomnę pewnie tego sk...wiela. Dla mnie problemem jest to, że on i jemu podobne, pozbawione krztyny moralności typki, funkcjonują w Polsce na wysokich stanowiskach.
Kiedy dotyczy to wymiaru sprawiedliwości, jest to szczególnie bolesne.
Ten gość, podobnie jak ten z Gdańska, co to wierzył, że rozmawia z kimś od Tuska, powinien z Sądu wylecieć z wilczym biletem i nigdy do niego nie wrócić.
Niestety, obawiam się, że jeśli PiS do władzy dojdzie, to takim mendom włos z głowy nie spadnie, bo się okaże, że je chronią różne prawa, a co gorsza, mają oni kumpli także wśród naszych.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#353306

ale czy hipoteza, że lody są fundamentem demokracji ma szanse ostać się w dobie globalnego ocipienia?
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#353298

w miarę rozwoju ocipienia zapotrzebowanie na lody wzrasta! Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353302

Ech, Wy Gady Zmiennocieplne... :-)))!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353305

i Smok Tabaluga :

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#353308

 "w miarę rozwoju ocipienia zapotrzebowanie na lody wzrasta!"

Piekne! Krotko i wezlowato, a jakze tresciwie!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#353317

Carmina

Niestety nawet jak PiS wygra wybory nie będzie mógł wyrzucić żadnego sędziego bo tak jest skonstruowany system prawny w Polsce. Zmiana tego systemu wymaga zmiany konstytucji, a to wymaga ogromnej większości parlamentarnej . Nawet zmiana konstytucji może nie pomóc o czym przekonał się Orban na Węgrzech. Oni tam   zmienili tylko   wiek emerytalny dla sędziów, a dokładnie zmniejszyli aby pozbyć się z zawodu tych najstarszych komuchów. Nie udało się gdyż Bruksela uznała to za zamach na niezależność , niezawisłość sędziowską i zagroziła sankcjami , wstrzymaniem należnych wcześniej przyznanych funduszy unijnych.

Codziennie w prasie zagranicznej trwa atak na reformy Orbana. Proszę przeczytać tu na NP o dramatycznym apelu części intelektualistów węgierskich do zachodnich intelektualistów. W Brukseli nasi również znajda wsparcie przeciwko reformom  rządu pisowskiemu gdyby PiS wygrał wybory.

Niestety już Polacy o sobie sami nie decydują tak jak Węgrzy i inne kraje należące do Unii.

Tak wiec pewnych rzeczy nie da się zrobić w wymiarze sprawiedliwości  szybko i skutecznie. Oczywiście pewne zmiany będą możliwe ale niestety nie tak szybko tak jak Pan i wielu wyborców PiSu życzyłoby sobie np usunięcia takich usłużnych sędziów  w ciągu miesiąca.

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Carmina

#353329

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tak ze niech sobie nikt nie mysli ze cos sie zmieni w Polsce
wlacznie z POslusznymi sedziami dopuki Polska jest w UNI.
Polacy nie zdaja sobie sprawy w jakiej sytuacj bez wyjscia sie teraz znalezli.
Zeby wyjsc z UNI trzeba splacic dlugi i splacic to co UNIA dala,azeby to zrobic potrzeba silnej gospodarki i polskich rzadow na co UNIA sie nie zgodzi tak ze kolo sie zamyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353334

Mój wniosek jest taki, aby... podziękować Unii Europejskiej za dotychczasową współpracę (czyt. wydojenie Polski). Jest to możliwe, ale potrzeba w tej sprawie najpierw zrobić bilans zysków i strat naszego członkostwa w UE, potem uświadomić społeczeństwo o stanie faktycznym, by w końcu przeprowadzić referendum ws. wystąpienia z tego eurokołchozu. 
 Mamy takie zasoby energetyczne i minerały, że jesteśmy w stanie być samowystarczalnymi. A potem już bez brukselskich szantażystów zreorganizować sektor wymiaru sprawiedliwości, całą administrację państwową i terenową oraz wszystkie gałęzie finansów i gospodarki.
Pisałem o tym wielokrotnie.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353335

  To zwyczajny fatalizm. Nie ma rzeczy niemozliwych, trzeba je tylko przeprowadzic madrze i rozwaznie. Oczywiscie, ze kolchoz bedzie sie sprzeciwial wszelkim odlamom, ale nie sa one niemozliwe. Mogla to zrobic Islandia, moga tez inne kraje.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Lotna

 

#353338

Nawet jeśli z powodów formalnych nie można pozbawić uprawnień tego czy innego dyspozycyjnego sędziego, to nie ma żadnego powodu, aby powierzać mu do rozstrzygania ważne sprawy sądowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353354

Pozwolę sobie jednak co nieco napisac.
Polaków nie stać na straty jakie szykuje nam PO i cala ta plejada zdrajców. Jesteśmy dużym narodem, który stać na stanowienie o swoim losie. Nie mamy powodów do posiadania ograniczających nas kompleksów. Jednak wielu luzi w Polsce podsyca te kompleksy i twierdzi, nie podając powodów takiego stanowiska że się nie da. A kto powiedział że się nie da?
Ja osobiście nie wierzę w nasze daleko idące ograniczenia. Owszem, mamy paskudną przeszłość, która wlecze się za nami i stanowi kulę u nogi, której nie zdołaliśmy sie pozbyć. Ale musimy przyjąć, że nas zwyczajnie i ordynarnie oszukano. A to już jest najlepszym powodem do wyciągnięcia wniosków i nauki.
Zatem powinniśmy, każdy z osobna i wszyscy razem, odrzucić w całości to co dotąd stanowi balast myślowy. Tylko ci którzy myślą że stać ich na wiele, są w stanie zrobić wiele. I myślę że tak właśnie powinno być. Potrzeba tylko kogoś kto te pragnienia odzwierciedli w swoim programie działania. Wierzę że gdy Polacy zobaczą że jest wreszcie ktoś kto nie ma żadnych obaw, kto ma realny plan, podejmą decyzję jedyną w tej sytuacji. Jedynym pytaniem jest czy większość potrzebna do przeprowadzenia tej zmiany juz podjęła stosowną decyzję w swojej głowie? Oraz to czy znajdzie sięjeszczw dodatkowa grupa ludzi którzy zmianią zdanie gdy dowiedzą sięże jest nowy plan w którym jest i dla nich miejsce.
Mam nadzieję że Kaczyński bądź ktoś inny kto się ujawni jako taka osoba, ma taki plan i będzie w stanie zainteresować większość swoją perspektywą rozwoju sytuacji.
Skamieniałe struktury czy to sądownicze czy inne, nie mogą mieć innej możliwości jak przystosować się do nowej sytuacji. Jak stworzyć taką sytuację w której wybory tych środowisk będą determinowane trendem zmiany, to już sprawa dla osób które wezmą w swoje ręce władzę.
Wszystko jest możliwe. W żadnym przypadku nie wolno myśleć że nie da się przeprowadzić zmiany. To do nieczego nie prowadzi.
Zmianę nalezy przepprowadzić najpierw u siebie w głowie wierząc że to możliwe. Potem przyjdzie czas na resztę. Też w głowie. A potem będzie czas na real i innych ludzi, stopniowo powiększając ilość osób na które oddziałujemy swoim myśleniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353357

A może by tak reaktywować "W imieniu Rzeczypospolitej"...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#353385

Kto kogo nie może wyrzucić? I co chcesz reaktywować?

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353388

Nie rób takich "wrzutek" w komentarze, bo takie charakteryzują... trolli.
Nawet nick masz... jakiś taki trollowski lub lemingowaty.
Odnoszę wrażenie, że jesteś mało poważny. Może lepiej będzie, jak przerzucisz swoje komentarze z Niepoprawnych.pl na... Onet.pl.

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353389

Troll...skoro tak uważasz, Twoja wola.
-Pisałem w odpowiedzi do "Do pana Traube".
-Teraz cytat: "Niestety nawet jak PiS wygra wybory nie będzie mógł wyrzucić żadnego sędziego bo tak jest skonstruowany system prawny w Polsce."
- Tak mi się jakoś przypomniało o sądach podziemnych funkcjonujących za okupacji.
- mój nick- moja sprawa, bardziej mi się podoba jak jakiś tam ...z przeproszeniem-Satyr.
-zaglądam tu tylko aby coś przeczytać, a nie komentować. Trollowanie charakteryzuje się chyba dużą ilością mielenia ozorem, ja bardzo mało piszę.
-zdrówka życzę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353391

To nie mogłeś tak od razu napisać?
A za "trolla"... zwracam honor.

Pozdrawiam, Satyr

P.S.
Wyjaśniam Ci, że Satyr w mitologii był między innymi bogiem płodności.
W moim przypadku chodzi o płodność... tekstową.   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353397

To że ktoś ma poparcie społeczne wyborców nie oznacza że staje się wolny od osądu prawa i sądu. Jeśli potrzeba to należy uwolnić społeczeństwo i wyborców od przestępcy. W przyadku Polski taka możliwość musi isnieć nie tylko na papierze, ale i w świadomości społeczenstwa. Dopiero taki mechanizm gwarantuje że ktoś odważy się kwestionować mandat posła czy innego "wybrańca".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#353355

I - stanowi prawo???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#353363