Czas wracać do Polski

Obrazek użytkownika grzechg
Idee

Ukazał się ważny tekst blogera Tad9 (http://perlyprzedwieprze.salon24.pl/481556,nie-wstydz-sie-swojego-komucha), w którym autor w sposób wyczerpujący opisuje przemiany kulturowe w Polsce ostatnich kilkudziesięciu lat, kładąc nacisk na rolę komunistycznych i stalinowskich elit w tych przemianach, na ich przywódczą rolę, na swoisty kulturowy monopol w sprawie tego, co dla Polski jest dobre, a co nie. Dotyka też drażliwej, dla tych elit, kwestii zaglądania do korzeni rodzinnych. Znakomicie Tad9 to robi i nic więcej nie trzeba dodawać, trzeba ten tekst przeczytać. Autor rozważa też, bardzo dobry pomysł, by przyjrzeć się bliżej hipotekom domów i mieszkań różnych komunistycznych aparatczyków i ich potomków, ponieważ poniemieckość warszawskich kamienic czy willi na Mokotowie jest co najmniej dyskusyjna, tak samo jak polskość kamienic, dajmy na to w Berlinie. Wniosek, jaki mi się nasuwa osobiście z tekstu, to głębokie przeświadczenie, że w jakiś sposób przegoniono nas z Polski. Nie dokonali tego Niemcy, ale udało się to działaczom komunistycznej sekty z KPP. To fakt historyczny, a nie jakieś niesprawdzone wyobrażenia i domysły. W 1981 roku prof. Leszek Nowak z UAM, wcześniej zdeklarowany marksista, dowodził, że socjalizm to najwyższe stadium ucisku, to najbardziej totalitarna forma ustroju państwowego, co wyłożył bardzo logicznie w swojej teorii trójpanów, wskazując, że w rękach komunistycznej władzy skupione są wszystkie najważniejsze jej atrybuty: środki przymusu, środki produkcji oraz sfera totalitarnej dominacji nad umysłami ludzkimi, która w kapitalizmie jest wolna od dyktatu jednej opcji politycznej.

Sięgamy więc sedna tego, co dzieje się w Polsce obecnie i o czym pisałem już wielokrotnie, że system postalinowski w Polsce trwa nadal, a zmianie uległa jedynie jego formuła. System ten oparty na owej mniejszości kulturowej - niezwiązanej z polską tradycją, katolicyzmem, polską kulturą – najzwyczajniej w świecie adoptował wolny rynek (o ile wolnym można go w ogóle nazwać) do swoich potrzeb. Kapitalizm w Polsce został użyty w sposób świadomy i wręcz bezwzględny do jeszcze większej dominacji trójpanów nad narodem, nad polskim społeczeństwem. Teoria nie- marksowskiego materializmu historycznego nieżyjącego już prof. Nowaka, nawet jeśli z materializmem tym się nie zgadzamy, jest jak najbardziej aktualna. W tym sensie, że trójpanowie, to nikt inny jak „grupa trzymająca władzę”. Gdy wprowadzono stan wojenny w Polsce, prof. Nowaka internowano i więziono w Gębarzewie, a potem wyrzucono z pracy. Piszę o tym, bo znałem go osobiście, przeprowadziłem z nim wiele prywatnych rozmów, ceniłem go, choć nie zgadzałem się z podstawami, na których budował swój system filozoficzny. Był groźny dla systemu, więc zrobiono wszystko, by zepchnąć go na margines życia naukowego w Polsce. W zamian mamy właśnie takich „naukowców”, jak Jan Gross, którzy Polaków, wydziedziczonych kulturowo z ich własnej tradycji, obyczajów, oskarżają o zabór mienia pożydowskiego. Mamy więc dalej ten sam system, ale nie ten sam, tych samych ludzi, choć nie tych samych, bo przecież Jarosław Kuźniar czy Monika Olejnik, nikomu paznokci nie wyrywają, nikogo nie przesłuchują, choć chwilami, oglądając wywiady Pani Redaktor, można odnieść wrażenie, że wywiad pomylił jej się z przesłuchaniem w stylu stalinowskim, przepraszam, ale takie to jest tulejowskie skojarzenie.

Przegoniono nas z Polski, choć w tej Polsce mieszkamy. Urobiono nas po 1989 roku, wmawiając, że mamy wolność i demokracją, gdy tymczasem klasa trójpanów, rządząca nieprzerwanie krajem od zakończenia II Wojny Światowej, zajęła się umocnieniem swojej władzy nad Polakami. Wszędzie tam, gdzie tradycja i wartości narodowe są silne, poststalinowski model kulturowy, nie osiągnął jeszcze całkowitej dominacji, ale, jak nigdy wcześniej po wojnie, mamy trwały, ponad dwudziestoletni okres umacniania się poststalinowskiej narracji i mówiąc językiem prof. Nowaka , umacniania się w Polsce, władzy trójpanów. Wniosek nasuwa się tylko jeden: czas powrócić do Polski i czas przywrócić tradycyjny i historyczny porządek. Jego widoczne ślady, można dostrzec na rynku w Lublinie i w Krakowie, na Wawelu, a także w Warszawie, która od samego początku jest stolicą „grupy trzymającej władzę”. Czas powrócić do siebie, co oznacza rzeczywiście pewien rodzaj rewolucji, choć byłoby chyba słuszniej nazwać to powrotem do naszego polskiego kodu kulturowego. Czas wracać koleżanki i koledzy komuniści tam, skąd przyszliście. Patrząc na młodych ludzi, obserwując społeczne nastroje, powracający patriotyzm, nasz powrót do Polski może nastąpić szybciej, niż Wam się zdaje. Nie trzeba będzie już nawet zaglądać do tych hipotek.....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie ruszając się z miejsca!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326045

Jan Bogatko

...bardzo ważny tekst a propos dyskusji nt czy III RP istnieje, czy to raczej II PRL.

Tak, II PRL to twór neostalinowski i uświadomienie tego ludziom jest naszym obwiązkiem,

Pozdrawiam

ps to strzał w "1O"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#326052

,,Czas wracać do Polski,, ,,choć w tej Polsce mieszkamy,,. ,,Czas powrócić do siebie,, , ,,czas przywrócić tradycyjny i historyczny porządek,,.

tad 9 napisał i u nas:
http://niepoprawni.pl/blog/469/nie-wstydz-sie-swojego-komucha#comment-373976

Mocno do powrotu zachęca też:
http://niepoprawni.pl/comment/reply/105826#comment-form

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326081

 Może by tak autor poczytał troszeczkę o powstaniu" finansjery europejskiej "oraz, co nastąpiło znacznie pózniej  światowej, co za tym idzie cofnął się  o 300 lat? Wtedy może zrozumiesz kto tak naprawdę kręci tym wszystkim ,jakie są powiązania i od kogo zależą losy ludzkości.Napoleon , Hitler , Stalin  i ci wszyscy co są uznawani obecnie za "rządzących" to marionetki wykorzystane przez "nadludzi" którzy nigdy nie wychodzą z cienia a przynajmniej w mediach.(eezx. to nie są żadne teorie spiskowe wszystko jest dostępne w książkach, publikacjach oraz necie dla Bronków w WIKI).Następną propozycją jest zbadanie który naród najbardziej ucierpiał podczas II wojny światowej w procentach, to będzie szok dla niektórych,Polacy byli są i jeszcze chwilkę będą  tępieni ale ma to swoje podłoże,nie chodzi tutaj o wiarę lecz o położenie geograficzne  Polski oraz o zasoby naturalne. Pisanie że stalinizm że to czy tamto, nie ma sensu, każdy psychol z pożyczoną gotówką(na procent) i nietykalnością może zrobić to samo co Adolf i Józek.Należy wyciąć raka a nie pryszcze.Pozdrawiam wszystkich z Polsce i wiem że wkrótce razem pójdziemy po to co nam się należy od urodzenia -WOLNOŚĆ!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326123