Pan Radosław Sikorski kieruje resortem...komunistycznych agentow !

Obrazek użytkownika prof Rycho
Świat

W kierowanym przez Radosława Sikorskiego resorcie pracuje 131 byłych tajnych współpracowników służb PRL, a siedmiu kieruje polskimi placówkami dyplomatycznymi.
To dzieje się 23 lata po Magdalence!
Tę szokującą informację podała podczas posiedzenia sejmowej komisji spraw zagranicznych wiceszefowa ministerstwa Grażyna Bernatowicz, podpisująca w latach 70. i 80. swoje publikacje naukowe jako "Grażyna Bernatowicz-Bierut".

- Z przywoływanych przez media listy 237 pracowników którzy przyznali się do współpracy, a ilu przecież zataiło, zatrudnionych jest 131 osób - oświadczyła Bernatowicz.

Jaka zatem jest ta dzisiejsza Polska i hańbiący ją posłowie, że sa sytuacje, gdy mimo iż kandydat na ambasadora przyznawał się do współpracy, był pozytywnie opiniowany przez sejmową komisję, a później wysyłany na placówkę. To chyba nie o "Takę Polskę" walczyliśmy ,Panie Sikorski.

Posłowie PiS złożyli wniosek o zamknięte posiedzenie w tej sprawie. Chcą, by szef MSZ Radosław Sikorski mógł na nim bez udziału mediów poinformować posłów o liczbie pracujących obecnie w dyplomacji byłych i obecnych współpracowników służb specjalnych.Czyżby nie było ludzi w Polsce ,bez komunistycznego rodowodu ,by SB-kow wtajemniczać w tajne dokumenty Rzeczypospolitej? Przecież to kolejny element "Rozbrajania" Ojczyzny! Przecież wielu z nich szkolono także w ..GRU! Kolejny przykład nędzy fundamentów Państwa Polskiego -III RP. W ten taki też sposób, za przyzwoleniem Umiłowanej Władzy, Polska rozdzierana bywa kolejną trzecią dekadę.

Niedawno "Gazeta Polska" ujawniła gigantyczną aferę w konsulacie RP w Łucku, gdzie handlowano nielegalnie wizami, współpracując m.in. z ludźmi czerpiącymi korzyści z prostytucji. W proceder zamieszani byli właśnie dyplomaci z esbecką przeszłością. Ile jeszcze takich afer jest ,ile przekrętow? Nepotyzm ,zatrudnianie dzieci prominentnych działaczy i oligarchów, jak u Rostowskiego,intratne stołki nie dla wygrywających konkursy, lecz dla "SWOICH". Jest to jednak oczywiście skrywane. Coż zatem zmieniło się od poprzedniej epoki? Przecież Kruk ,Krukow Oka Niewykole, Prawda Panie Sikorski!!!

Brak głosów

Komentarze

To nic nowego, jeszcze gorsze jest to, że niedawno nominację na wicedyrektora Biura Spraw Osobowych otrzymała osoba, która jest na liście, tzn. albo była agentem etatowym, albo TW (nie wiadomo, co oznacza w każdym konkretnym przypadku przyznanie się do współpracy ze służbami). To znaczy, że w kierownictwie kadr MSZ jest ktoś, kto o interesy swoich kolegów z listy zadba.

Na liście są zapewne tacy ludzie, którzy byli niegdyś szyfrantami, albo zajmowali się bezpieczeństwem technicznym łączności i tacy oczywiście musieli być pracownikami służb. Do nich pretensji mieć nie można. Nie byli groźni dla społeczeństwa. Natomiast są tam też liczni pracownicy służb konsularnych i tutaj ich działalność w przeszłości rodzi już poważne znaki zapytania. Jak dalece szkodzili polskiej emigracji, czy uczestniczyli w inwigilacji środowisk polonijnych? Może współpracę z SB nawiązali wcześniej i w nagrodę dostali etat w MSZ, a potem już nie działali aktywnie? Jest dużo znaków zapytania. Najważniejsze byłoby wyodrębnienie z listy tych, którzy byli z nadania WSI, a w dodatku studiowali w Moskwie. O to należałoby pytać. I usunięcia tych ludzi się domagać.

Jednak, jak by nie było z ich przeszłością, to ich psychologiczna podatność na spełnianie poleceń płynących z góry, bez względu na to, czy są one zgodne z polską racją stanu, czy nie, jest kluczowym czynnikiem osłabiającym aparat dyplomacji polskiej.

Dodam, że nawet to, iż ktoś nigdy ze służbami PRL-u nie miał nic do czynienia, choćby ze względu na wiek, nie oznacza jeszcze, że nie jest podatny na korupcję (np. obietnica kariery), która poprowadzi go/ją na antypolskie drogi.

I jeszcze dodam, że wydaje mi się dużo większym zagrożeniem dla polskiej racji stanu to, że osoby takie, jak Minister Finansów, uczestniczą w utajnionych spotkaniach Grupy Bilderbergu i jakoś nikt nie ma odwagi ich z tej tajnej aktywności odpytać. Za czyje pieniądze tam jeździł, co robił, czy i komu zdawał sprawozdanie. A może uczestniczył w podejmowaniu decyzji, kiedy wejdziemy do strefy euro i ile na tym stracimy?

Niechże ktoś się tym wreszcie zajmie, kto ma odpowiednie dojścia i dziennikarskie zdolności!

Dla porównania: czeski Minister Spraw Zagranicznych, książę Schwarzenberg, też bierze od czasu do czasu w nich udział, ale czeskie media mają odwagę przypytać go, co tam robił (rozmowy są dostępne na Youtube). Nasze nigdy o nic takiego nie ośmieliły się zapytać ani Rostowskiego, ani innych naszych "reprezentantów" w GzB.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286349

prof Rycho: Dzieki i odpowiem ,co najwaznieje ,ze przysiega na wierność służb/napewno komunistycznych/ obowiazywała do...śmierci.Zatem ci ludzie sa ,są wierni ,są solidarni, trzymaja sie razem.
.Dodam ze jeszcze tak szkoleni byli ,by nie mieć czesto skrupułow I do dziś nie mają . To oni tworza podział MY ,WY i stanowią głowne jądro sprawowania władzy jak mówi Michalkiewicz . Pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#286357

 sikorski nigdy nie walczyl o Wolna Polske.

A co do kierowania resortem  komunistycznych  agentow to prawda.

Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286375

Np. Gromosław Czempiński został  odznaczony przez prezydenta George’a Busha wysokim odznaczeniem CIA

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#286407