Zaczynam się bać

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Z ogólnie dostępnych źródeł internetowych wynika że:
"Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest konstytucyjnym organem doradczym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Rada ma prawo do rozpatrywania i opiniowania założeń bezpieczeństwa, polityki zagranicznej, strategicznych problemów bezpieczeństwa narodowego i projektów jego strategii, doktryny obronnej, kierunków rozwoju sił zbrojnych, problemów pozamilitarnych dotyczących przygotowania systemu bezpieczeństwa narodowego."

W dniu 24.11.2010 w posiedzeniu RBN uczestniczyli:
Członkowie Rady:
Bronisław Komorowski – Prezydent RP
Grzegorz Schetyna – marszałek Sejmu RP
Bogdan Borusewicz – marszałek Senatu RP
Donald Tusk – prezes Rady Ministrów, przewodniczący PO
Stanisław Koziej – szef BBN, sekretarz RBN
Radosław Sikorski – minister spraw zagranicznych
Jerzy Miller – minister spraw wewnętrznych i administracji
Grzegorz Napieralski – przewodniczący SLD
Zaproszeni goście:
Wojciech Jaruzelski, dawniej PZPR, komunistyczny dyktator, współpracownik Informacji Wojskowej "Wolski"
Aleksander Kwaśniewski dawniej PZPR, zarejestrowany przez SB jako TW "Alek"
Lech Wałęsa zarejestrowany przez SB jako TW "Bolek"
Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów
Włodzimierz Cimoszewicz dawniej PZPR, SLD; zarejestrowany przez SB jako kontakt operacyjny "Carex"; syn pracownika WAT na stanowisku szefa Informacji Wojskowej
Kazimierz Marcinkiewicz
Tadeusz Mazowiecki
Leszek Miller dawniej PZPR, SLD, jego nazwisko (podobnie jak m.in. Mieczysława Rakowskiego) było łączone ze sprawą tzw. "moskiewskiej pożyczki".
Józef Oleksy dawniej PZPR, zarejestrowany w PRL przez Agenturalny Wywiad Operacyjny jako "Olin"
Adam Daniel Rotfeld - członek Grupy Ekspertów NATO do przygotowania Nowej Koncepcji Strategicznej Sojuszu; kariera od lat 60-tych w tym KBWE
Jaromir Sokołowski - podsekretarz stanu w KPRP odpowiedzialny za politykę zagraniczną.

Na zdjęciu widoczne jest 19 osób siedzących przy stole obrad.

Skoro "zaproszeni byli wszyscy byli b. prezydenci i b. premierzy" ostatniego dwudziestolecia, zabrakło tu - oprócz Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego - także Hanny Suchockiej, Jerzego Buzka i Marka Belki, a z nominowanych członków Rady - Waldemara Pawlaka, wiceprezesa Rady Ministrów, prezesa PSL oraz Bogdana Klicha, ministra obrony narodowej.

Tematami posiedzenia RBN miały być: zbliżająca się wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, a także przyszłość stosunków na linii Warszawa-Moskwa. Prezydent powiedział, że w najbliższym czasie nasz kraj czeka wiele ważnych wydarzeń o charakterze międzynarodowym. Wśród nich Bronisław Komorowski wymienił zbliżające się wizyty prezydentów Niemiec i Rosji oraz swój wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z Barackiem Obamą. Stwierdził że trzeba odpowiednio zaplanować tę sekwencję wydarzeń, aby były one jak najbardziej korzystne. W związku z tym przeprowadzono rozmowy z byłymi prezydentami i szefami rządów w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomniał, że jest to kwestia, którą poruszał już w trakcie kampanii wyborczej.Poinformował, że rozmowy w ramach Raby Bezpieczeństwa Narodowego były elementem przygotowań do wizyty prezydenta Rosji. Zdaniem prezydenta, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu będzie można wykorzystać tę wizytę do budowania relacji partnerskich zarówno na linii Warszawa-Moskwa, jak i Bruksela-Moskwa. Prezydent wyraził również nadzieję, że wizyta Dimitrija Miedwiediewa przyniesie wiele korzyści, oraz rozwój ważnych dla nas spraw, w tym w trudnych kwestiach historycznych. Tego typu działania mają na celu dobro naszego kraju i odpowiednie przygotowanie do rozmów z zagranicznymi partnerami. Zaapelował również o poważne podchodzenie do tematów związanych z naszą polityką międzynarodową.Dodał, że w kontekście zbliżenia Rosji z UE i NATO - co daje Polsce szansę na odegranie roli w tych procesach - "trzeba wyjść z tego grajdoła i zacząć myśleć o polskiej racji stanu".
A oto niektóre opinie:
Sławomir Nowak "Jaruzelski to "ekspert".
Włodzimierz Cimoszewicz: "zaproszenie Jaruzelskiego przez Bronisława Komorowskiego doskonale wpisuje się i wyraża hasło wyborcze urzędującego prezydenta - "Zgoda buduje". Nie można wiecznie żyć starymi sporami, historia już rozstrzygnęła kto miał rację, a kto nie."
Marek Wikiński (SLD): "generał Jaruzelski był demokratycznie wybranym prezydentem Polski", zna Rosję i jej władze oraz może służyć radą.
Adam Daniel Rotfeld: "Mam nadzieję, że na tym forum, które będzie poświęcone problematyce polsko-rosyjskiej opracujemy, rozwiniemy polską strategię stosunków z Rosją"
Stanisław Żelichowski (PSL): "prezydent powinien wysłuchiwać różnych głosów, by podejmować właściwe decyzje".
Lech Wałęsa: "Zostałem zaproszony, czy mogłem odmówić prezydentowi Komorowskiemu? (...) W polityce nie jest tak jednoznacznie - czarne-białe, są pośrednie kolory (...) Jeśli chodzi o Komorowskiego, ja nie wiem, co on kombinuje"
I tylko Joanna Kluzik-Rostkowska: decyzja prezydenta szkodzi polskiemu życiu politycznemu. "Jest w istocie próbą postawienia znaku równości pomiędzy niesuwerenną polityką PRL a niezależną polityką wolnej Polski".

Taki skład Rady gwarantuje podjęcie każdej kolektywnej decyzji zaproponowanej przez rząd.
Widać jak na widelcu, że Rada planując podjęcie ważnych decyzji zagwarantowała sobie też wsparcie SLD, czemu PSL zapewne nie będzie przeszkadzać, o czym świadczą zgodne opinie dotyczące Jaruzelskiego. Być może jest to próba stworzenia nieformalnej (póki co) koalicji PO - PSL - SLD.
Niepokoi próba stworzenia jak największego zgodnie podejmującego decyzje forum w sytuacji gdy Rosja po raz kolejny rozpoczęła "grać kartą katyńską".
Obawiam się, że właśnie podjęto decyzję o miejscu Polski w Europie.

Brak głosów

Komentarze

panowie w sile - ze snimki - dziewiętnastu, to betonowa ekipa od lat. W kontynuacji zdrady i służby ruskim budują rujnując. Nic nowego, panie, w polityce. Strach jest, ale w przedmiocie ślepoty otępiałego społeczeństwa, już prawie nie godnego określenia Narodem.

Polacy, - pobudka!
Tak pojęłam obawy Nonica..

Vote up!
0
Vote down!
0

prowincjuszka

#109897

Ten  narod nie spi tego narodu NIE MA, jest zamroczony polityka Tuska i Komorowskiego, narod polski jest nieobecny w zyciu politycznym kraju.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109908

...podjęli jeszcze w ub. roku (bądź nawet wcześniej), a na pewno jeszcze przed Smoleńskiem. A może już na początku prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Pierwszym etapem realizacji tej decyzji była kampania oszczerstw i opluwania jadem prezydenta, drugim - zamach stanu. A teraz patrzymy na kolejny etap. Historia uczy, że patrzymy i jesteśmy dość "cierpliwi", ale do czasu. Puste kieszenie spowodują, że śpiący i bierny naród się obudzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#109933

powinien reagowac juz.A nie wowczas kiedy bedzie mial puste kieszenie.Jemu jest obojetny los swojej Ojczyzny. A o honorze nie wspomne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#110016

Naród dba o dobro nacji, Ojczyzny i państwa wyrastającego z tradycji i wartości przez naród wyznawanych. Naród reaguje, gdy zagrożone jest dobro Ojczyzny, interes narodu lu wartości, na których sa one ufundowane.
Społeczeństwo (społeczność) swoje dobro postrzega w grupowym interesie, organizuje się najczęściej na zasadzie wspólnoty terytorialnej (sąsiedzkiej), wspólnoty interesów grupowych, często opartych o prawa przyrodzone (naturalne)
Populacja - ludzie zamieszkujący terytorium przypadkowo, kierujący się pobudkami egoistycznymi. Populacja jest chaotyczne, nie uznaje elit, reaguje gdy zagrożone sa jej podstawowe potrzeby, najczęściej w sytuacji "pustych kieszeni".
Pozdrawiam
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#110032

Ta Noc Żywych Trupów na pewno dobrze nam nie wróży, ale decyzję o rozbiorze Polski podjęto co najmniej rok wcześniej
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#109940

Nie widzę na fotce najważniejszej w tym destrukcyjnym gronie osoby, czyli capo di tutti capi. Czyżby Czesiek nadal działał z drugiej lini.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#109948

Jan Bogatko

...pora przenieść te mumie do muzeum PRL, po części do działu kolaboranci,

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#109980

Niech Pan przeczyta mój ostatni wpis. Trochę pasuje do pańskiego tekstu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#110100

nie pomstujcie na Naród, cud, że jeszcze "dyszy"

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#275905

koszmarne pandemonium

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#275906