Donos Konfederacji Obrony Demokracji (KOD) do Komisji Weneckiej

Obrazek użytkownika Honic
Kraj
 
Dokument "TO THE EUROPEAN COMMISSION FOR DEMOCRACY THROUGH LAW STATEMENT OF OBSERVATIONS SUBMITTED BY KOMITET OBRONY 
DEMOKRACJI (COMMITTEE FOR THE DEFENCE OF DEMOCRACY) CIVIL SOCIETY ORGANIZATION FOR UPHOLDING THE RULE OF LAW IN THE REPUBLIC OF POLAND" nosi datę 7 luty 2016. Wobec tego dokumentu który spłodzili dwaj działacze KOD - Mateusz Kijowski, (trybun ludowy, założyciel i członek) oraz Jarosław Marciniak (tylko członek) mam tylko uwagę że najwyraźniej nie jest on przeznaczony dla Polaków jako opublikowany wyłącznie w języku angielskim. W każdym razie polskiej wersji nie znalazłem. Stąd czytanie go sprawia mi nieco wysiłku. Dla dobra Polski pokonałem go jednak. W zasadzie niepotrzebnie. A jednak dowiedziałem się, że autorem poprawek do ustaw dotyczących Trybunału przyjętych w czerwcu 2015 był niejaki Bronisław Bul Komorowski, czego wcześniej nie byłem w pełni świadomy. Czytanie reszty dokumentu nie jest istotne, nie wprowadza niczego istotnego poza może przykładem sprawy ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, niezmiennie ulubionego przykładu "bezprawia" obecnej władzy eksploatowanego przez środowisko lemingów i ich mentorów. Szcerze mówiąc, nie chce mi się opisywać dokładnie tego donosu. Zresztą chyba nie warto; faktów tam niewiele.
Nasuwa mi się natomiast w tej sytuacji historia Konfederacji Targowickiej - jednej z konfederacji (i rokoszy) jakie zaistniały w historii Polski. Konfederacja ta, oczywiście założona tak samo legalnie jak organizacja Mateusza Kijowskiego et consortes, zwróciła się - mówiąc najkrócej - do władz państwa ościennego aby "przywróciło" jej prawa które jakoby utraciła w wyniku ograniczeń wolności "sztuką i zwodzeniem" przez uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja.  
Konfederacja Targowicka zawiązana została w 1792 roku w przygranicznym miasteczku Targowica w porozumieniu z carycą Rosji Katarzyną II przez przywódców magnackiego obozu republikanów właśnie pod hasłami obrony zagrożonej wolności. Była reakcją opozycji na konstytucyjny zamach stanu i reformy sejmowe. Jej zawiązanie posłużyło Rosji jako pretekst do interwencji zbrojnej w Rzeczypospolitej (1792). Sam tekst aktu konfederacji zredagował generał rosyjski Wasilij Stiepanowicz Popow, szef kancelarii księcia Grigorija Potiomkina. Po przystąpieniu Króla do konfederacji, a ostatecznie po ustanowieniu Najjaśniejszej Konfederacji Obojga Narodów rozpoczęto "odkręcanie" skutków zmian ustrojowych wprowadzonych przez Konstytucję Trzeciego Maja. Konfederację Targowicką rozwiązała Rosja już w 1793 roku - spełniła swe zadanie i już nie była jej potrzebna.
Ku przestrodze Mateusza Kijowskiego i jego popleczników przypominam, że pomimo klęski Konstytucji Trzeciego Maja, większość czołowych przywódców konfederacji targowickiej nie przeżyło długo - zostali skazani na śmierć i powieszeni w czasie insurekcji kościuszkowskiej.
O autorach obcojęzycznego wytworu o długim tytule cytowanym powyżej:
Kim jest Mateusz Kijowski, chyba już wszyscy wiemy. 
Drugim współautorem dokumentu jest Jarosław Marciniak z Zabrza, osoba dotychczas mało znana. Chciałem się dowiedzieć kto zacz; i tym kolejnym razem Gazeta Wyborcza okazała się niezastąpiona. Oto cytat: "...Pomysłodawcą założenia stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji i sobotniego spotkania w katowickim Oku Miasta był zabrzanin Jarosław Marciniak. Zaczęło się od tego, że założył na Facebooku fanpage Komitetu Obrony Demokracji, który "polubiły" dziesiątki tysięcy osób. - Tu nie chodzi o żaden sprzeciw wobec obecnej władzy, bo ludzie wybrali ją w demokratycznych wyborach. Nie zgadzam się jednak na łamanie prawa. Najpierw ze zdumieniem obserwowałem ułaskawienie przez prezydenta ministra Kamińskiego, ale czarę przelało złamanie konstytucji i to co się dzieje wokół Trybunału Konstytucyjnego. Uznałem, że trzeba działać - wyjaśnia Marciniak."
Więc jeśli trzeba będzie działać, znaczy szukać go, wiadomo skąd zacząć. Zabrze jest znane w Polsce choćby ze względu na pierwszoligowy zespół Górnik Zabrze. Mam przekonanie że uczestnicząc w corocznym Marszu Niepodległości w dniu 11 Listopada w Warszawie szedłem i manifestowałem w jednym szeregu także z kibicami Górnika Zabrze, choć Legia oczywiście jest mi najbliższa. Bo Wolna Polska była dla nas wszystkich najważniejsza. Więc mam nadzieję, że Bracia Slązacy dotrzymują i dotrzymają wierności Wolnej Polsce. W tym temacie to tyle. 
Aby postawić kropkę nad "i": gdyby ktoś schwytał Jarosława Marciniaka, tego od KOD-u, powinien, moim zdaniem, uprzejmie pouczyć go o historii Konfederacji Targowickiej, a następnie puścić go wolno nie czyniąc mu żadnej krzywdy. Czego mu życzę jako chrześcijanin. Albowiem ma do śmierci czas na poprawę i pokutę. Choć z drugiej strony, nie znaczy, że nie powinien się pośpieszyć, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi następna insurekcja kościuszkowska... 
 
Linki:
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

A cóż to takiego ten KUTAS? Na bazie organizacji KOD-ziarzy powstała nowa, bratnia organizacja, broniąca demokracji i wolności, jest nią nowa patriotyczna organizacja KUTAS, czyli komitet uwielbiających tajną agenturę sowiecką. Statut organizacji KUTAS nie zabrania KOD-ziarzom zapisania się do tej nowej organizacji, a kobiety także są w niej mile widziane, w szczególności zaś posłanki partii Swetru, które to wykazują się wybitną wiedzą, pracowitością i intelektem, tak zresztą jak i ich naczelny wódz. Aby zostać członkiem organizacji należy udowodnić, że było się członkiem PZPR, ZMS-owcem, ZMP-czką, zomowcem, milicjantem, czy innym palantem, lub pospolitym donosicielem. Wszelka hołota mile widziana! Głównym celem organizacji jest walka z "kaczyzmem" i obalenie przebrzydłej, nacjonalistycznej dyktatury J.K., nawet przy pomocy naszych przyjaznych sąsiadów, którzy w czasie naszej ponad tysiącletniej historii udowodnili wielokrotnie, że zdrowa tkanka naszego polskiego narodu zawsze na nich może liczyć.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1507885

Komitet

Uwielbiający

Tajną

Agenturę

Sowiecką

 

To jest tajna doktryna KOD-u

Vote up!
3
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507965

Niestety bezkarnośc rozzuchwala...PiS powinien ostro piętnować i karać wszelkie naruszenia prawa przez "obrońców demokracji" np. dlaczego nikt nie egzekwuje od brodatego alimenciarza zaległych wpłat? Przeciez takich ludzi łatwo obsmiać i pokazac co naprawde znaczą. traktowanie powanie mętów i gnid potrzebne nie jest...

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1507888

Nie można donosicieli karać tylko że są donosicielami lecz należy pociągnać donosicieli do odpowiedzialności karnej za fałsz i klamstwa 

I należy to czynić bez zastonowienia sie  , gdyż rozuchwaleni donosiciele , kapusie , zdrajcy potrafią byc zarazą panstw która doprowadzi do wojny domowej  a o to chodzi wszystkim wrogom Polski , 

Mam kilkadziesiąt lat na swych barkach lecz takiej zgnilizny moralnej , podlosci , fałszu , zaklamania  nie widzialem i słyszalem w polityce.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1507891

nie było od czasu instalowania PRLu

Vote up!
0
Vote down!
0

JW

#1508022

... nadmuchuje sflaczały balon. Widzimy na poniższym zdjęciu "ogromny tłum" zidiociałych ludków. Licząc z grubsza - jest około 50 osób na sali, spośród kilkuset tysięcy mieszkańców Katowic, Zabrza, Chorzowa i z innych okolicznych miast Śląska.

Bardzo mnie dziwi, że dali się wkręcić do KOD-u ludzie, którzy już dawno wyrośli z wieku harcerskiego. Rzec by można: starzy i głupi. No cóż, - jak ktoś się głupkiem urodzi, - głupkiem umiera. Idę o zakład o duże pieniądze, że żadna z tych osób nie potrafi wyjaśnić, czym była Konfederacja Targowicka i co Polska jej "zawdzięczała" w XVIII wieku.

 

 

Satyr

Vote up!
7
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1507892

POwrót do PRL-bis, bo to byli ORMO-cy, ZOMO-le, ubecja, esbecja, stare trepy wojskowe, jednego takiego mamy na NP, co mówi że pułkownik Kukliński to zdrajca, a osobie pisze, że nie zdradził Ojczyzny i przysięgi na wierność PZPR i ZSRR.

Oraz cała śmietanka dawnych czerwonych baronów, dzisiaj już starszych ludzi, wsPOmagani przez żydokomunę z PO, masonów i banksterów z Nowoczesnej, oraz pijawek ludowych z PSL.

To kwiat KOD-owców marzących do POwrotu PRL-bis i rządów żydokomuny, który zabezpieczy ich interesy, a więc wysokie emerytury, wysokie płace w rządzie, studia tylko dla POtomków w lukratywnych kierunkach, prawo, bankowość itp, zarezerwowane tylko dla wybrańców i POtomków.

A szarego obywatela, nie będzie stać by to studiować, bo tak będą drogie.

I teraz gdy PIS dobiera im się do tyłka, to POwstaje lament i wycie żydokomuszych hien i kaPOwanie na cały świat, o łamaniu demokracji wprowadzonej przez żydokomunę, PO Magdalence kanciastym stole i PO nocnej zmianie.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507900

To są ludzie inteligentni wykształceni. Można to wyczytać z twarzy. Każdy kto ma styczność ze środowiskami akademickimi musi zauważyć ich zakodowanie. Oni kykają pigułki dr Murti Binga, którym jest od 25 Michnik. Pigułki te znakomicie przyswajane są przez osoby o wyższym stężeniu pychy we krwi, dłużej utrzynują się i lepiej działają. Powodują halucynacje i w słabszytch organizmach wyzwalają furię czasem kończącą się zamachem na życie wyimaginowanego wroga, którym może stać się przypadkowa osoba.

Trzeba to powiedzieć, że te same inteligentne twarze w opary absurdu wprowadzał kelner o nazwisku Taras (albo taka specjalizacja kelnerów, nie wiem) w lipcu i w sierpniu 2010 roku.

Ja tego krzyża z puszek po piwie Lech tym inteligentnym twarzom nie zapomnę.

Vote up!
1
Vote down!
0

JW

#1508026

bo byłoby to ludobójstwo.

Vote up!
2
Vote down!
0

JW

#1508023