Jaruzel, Komorra, WRON, Prowokacja

Obrazek użytkownika Jerzy Bielewicz
Kraj

Doprawdy dziwią mnie komentarze na temat dzisiejszego spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, bowiem przebija przez nie bezradność/przestroga podobna do tej, którą zaaplikowano nam w stanie wojennym.

Jak zjeść tę żabę? Przede wszystkim widzieć jaką w rzeczywistości jest. To BEZWSTYDNA, PROSTACKA PROWOKACJA na miarę tow. Urbana i organów bezpieczeństwa czasu stanu wojennego.

A nasza odruchowa reakcja jest taka, jakby ten stan już ogłoszono. Nic bardziej błędnego. Póki co, mimo wszystkich ułomności i zawirowań, żyjemy ciągle w państwie demokratycznym i posiadamy niezbywalne prawa obywatelskie. Chroni nas poczucie zbiorowej godności, pamięć o ofiarach komunizmu i katastrofy pod Smoleńskiem.

Odradzam protesty uliczne. Przeciwnie, posłużmy się procedurami demokratycznego państwa prawa. O wiele bardziej skuteczne będą petycje listy i emaila do posłów na Sejm, senatorów, naszych przedstawicieli w organach samorządowych. Można zacząć TUTAJ.

Należy również zwrócić uwagę na aspekt międzynarodowy. Putin w ostatnich miesiącach nie wystawia nosa z Rosji. W stosunkach międzynarodowych wydaje się, że zyskał status persony non grata. Do Polski ma przylecieć, nie on, a Prezydent Rosji. I choć dla wielu z nas to ta sama ptica, to jednak inaczej te sprawy widzi zachód.

I w końcu aspekt wewnętrzny. Żaba, jaka jest, taka jest. Prowokacje uknuto wśród doradców Komorowskiego. Zwracanie się do „Adama Michnika, Alka Smolarza, Helenki Łuczywo, Ludka Wujec, Heńka Wujec, Sewka Blumsztajna, Janka Lityńskiego” zakrawa w tej sytuacji na kpinę (vide Ludwik Dorn). To środowisko właśnie poprzez tę prowokację stara się zawłaszczyć i odzyskać wpływy polityczne. W mojej ocenie popełnili niewybaczalny błąd, który doprowadzi szybko do rozłamu w partii rządzącej.

Dajmy zatem broń w ręce osobom wybranym przez nas do organów przedstawicielskich (również tych z Platformy) i w żadnym przypadku nie poddajmy się PROWOKACJI.

Bo prowokatorzy, słabi, wystraszeni wpadli właśnie we własne sidła.

Linki na: Unicreditshareholders.com
Jaruzelski zadba o nasze bezpieczeństwo

Janke do Prezydenta

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeśli to co zrobił Komorowski to prowokacja, to należy przygotowywać się na coś znacznie gorszego. Moim zdaniem jest to test sprawdzający, czy społeczeństwo jest już wystarczająco zgrillowane przed kolejnym świństwem. Na dzisiaj jeszcze nie wszyscy dostrzegają wypalanie się PO, ale są siły które już kombinują co zrobić aby być przygotowanymi na wypadek obudzenia się społeczeństwa. A to nadejdzie szybciej niż się to jeszcze dzisiaj wydaje. Upadku komuny też długo nie brano pod uwagę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#108301

o jakim upadku komuny mowisz, komuna w Polsce nigdy nie upadla ma sie swietnie jak nigdy dotad, znacznie lepiej niz za najlepszych lat kiedy byla "oficjalnym" systemem w Polsce. Wystarczy popatrzec na sklad rady bezpieczenstwa "narodowego", czyjego?, zaproszonych gosci 50/50 komunisci i żydzi, w tej pierwszej 50tce też żydzi, a gdzie są Polacy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#109909

Większość w radzie stanowią Polacy, tylko czy można ich nazwać Polakami?
Sami żydzi w radzie są jak najbardziej spolszczeni... I służą rosyjskim i niemieckim panom. Taka jest smutna prawda.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#109910