Bóg istnieje panie Pawlak. Bóg istnieje…

Obrazek użytkownika rosemann
Kraj

Swego czasu, a był to czas z dzisiejszej perspektywy nie byle jaki gdyż właśnie ruszyła komisja śledcza w (jak to mówią w PO, chyba z uwagi na ubogi zasób słownictwa) „sprawie hazardowej”, zdarzyło mi się wymienić prywatne opinie z bardzo ówcześnie aktywnym blogerem Salonu24, ciągle aktywnym Wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Był to krótki okres gdy PSL również w moich oczach zaczął się jawić jako drastyczny kontrast w stosunku do głównych „graczy” sceny politycznej i ich mało wówczas politycznych zachowań. Tak się złożyło, że w którymś z tekstów musiałem o tym napomknąć i w odpowiedzi dotarł do mnie w poczcie wewnętrznej list od pana Pawlaka. List był do mnie i tak zostanie ale powiem tylko, że wymieniliśmy wtedy dość zgodne stanowiska na temat spokoju, jaki starał się wnosić wówczas PSL a ja na dodatek pokusiłem się o niemałą bezczelność sugerując panu Prezesowi, że otwiera się właśnie przed nimi niezwykła szansa sięgania po nowy elektorat nawet tam, gdzie wcześniej nawet by im do głowy nie przyszło.

A później oglądałem, jak reprezentujący w rzeczonej komisji „ludowców” pan Stefaniuk staje się z każdym posiedzeniem coraz bardziej „czwartym do brydża” i PO-wską „maszynką do głosowania”. Wtedy zaświtała mi myśl, zrodzona z tamtej frustracji ale i z mych wcześniejszych uczuć do PSL, przez lata budowanych na „PSL-owskim etosie politycznym” pełnym nepotów, synekur, i łap umazanych po łokcie „konfiturami” o najróżniejszych smakach. Pomyślałem, że za to wiarołomstwo powszechne ale i w jakiś sposób osobiste, dotykające mnie, który dałem się właśnie zwieść, przyjdzie zapłata.

I przyszła panie Prezesie. Przyszła w formie tak oczywistej, bym nie przeoczył. By mi nie umknęło, że dostajecie teraz po du**e nie tylko za swoją zachłanność powszednią, ale i za tamto poplecznictwo w kryciu cudzych „wałków”. Wtedy ten wasz stefaniukowy głos przesądził o tym, że czyjaś nieprzyzwoitość nie została nie tylko ukarana. Nie pozwoliliście nawet, do spółki z tymi, co was teraz gotowi są rzucać na żer opinii publicznej byle smród sprawy od siebie oddalić, napiętnować tamtych cwaniaków.

Dziś będziecie patrzeć jak te same cwaniaki przegonią waszych cwaniaków skąd się tylko da. I zeżrą wszystkie te frukty, których wy nie zdążyliście. Nie będziecie w stanie nic z tym zrobić choćby ów Stefaniuk użył nie jednej, nie dwóch, ale czterech czy nawet stu rąk gdyby tylko je miał. Wiem, że jakiś ochłap wam zostawią. Może nawet w postaci waszego ulubionego ministerstwa. Ale i tam będziecie łazić ze świadomością, że Wielki Brat patrzy. I nie zawaha się kolejny raz upokorzyć was publicznie gdy mu się to opłaci a wy dacie okazję. A dacie. Taka już wasza natura, że dacie.

Jesteście jak ten skorpion, który niesiony przez rwącą rzekę na grzbiecie przez żółwia, kąsa go na samym środku przeprawy śmiertelnie tłumacząc ten swój samobójczy i nonsensowny gest szczerym „Taki po prostu jestem. Taka moja natura.”

Na was nawet haków nie trzeba zbierać. Sami je zbieracie! I jak kto chce, to ma. Od was!

Im dłużej funkcjonujecie w świecie polityki, tym mocniej udowadniacie jaką jesteście osobliwością. Gdzieś po drodze zatraciliście instynkt samozachowawczy. Oczywiście wolno wam tracić kontrolę nad tym, co czynicie. Ale nie zapominajcie, że całkowita bezkarność nie istnieje. Za to istnieje Bóg, panie Pawlak. Sprawiedliwy i surowy. Jeśli zapomniał Pan o tym albo nie wiedział, to właśnie się Pan dowiedział.

Z ukłonami dla pana Stefaniuka.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tekst wkleiłem później niż gdzie indziej bo miałem problem z wejściem do Niepoprawnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275863

... po Waldim? Nie spodziewaj się niczego dobrego. Ten człowiek nie należy do reformowalnych. Moi znajomi zapamiętali go ze szkoły średniej (Technikum Samochodowe) jako pospolitą miernotę. Niczym nie zabłysnął, ale nauczył się jednego: "trzymania" z kim trzeba, żeby jemu chłopaki z klasy znowu nie wsadzili głowy do kibla i nie spuścili wody. I tak już mu zostało na stare lata.

Był czas, że "przykleił się" do SLD (2001 r.), potem w roku 2007 i 2011 do platformersów. I tak "przyklejony" do dzisiaj "pływa".  

Kojarzy mi się z g...nem, które przykleiwszy się do burty statku, rzekło do kapitana: no to q...wa płyniemy!   

Satyr

_________________

(koniec maja1992) Donaldinio Tuskolini do TW "Bolka": Chyba Waldek nie skrewi...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275932

Nic dodać,nic ująć.Tylko dyszka pozostaje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275866

było onegdaj czerwcowej nocy :

tak panie waldku pan sie nie boi

3/4 sejmu za panem stoi 

 

= >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#275882

Lecz nagle ....... ze schodow spadł.
I calkiem mu sie pozmieniał swiat.
Gdy ....... nagle ze schodow spadł,
w jedna noc przeżył piec lat...
w jedna noc przeżył piec lat...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275892

a donald na to 

POLICZMY GŁOSY

ja to pamiętam a wy...?

= >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#275890

Athina

akurat ze Stwórcą to ta koalicja się nie liczy, pan Waldek też nie , do nich przemawia jedynie szelest banknotów, ale tekst świetny .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#275914

Mikołajczyk się przewraca w grobie z prędkością bębna w pralce automatycznej. a bydlactwo z "partii ludowej" to ni mniej ni więcej jak tylko skurwiały PeeScweL.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275904

z obrad sejmu senatu , szybko się kanalie zorientowały by świństwa robić w ukryciu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275908

Myślę, że takie zachowania (nepotyzm i branie państwowej kasy) było ogólnie przyjęte - tylko nagle ktoś zrobił aferę; tak jaby złodziej krzyczał "łapać złodzieja" i odwracał uwagę od siebie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275974

w gnoju już dość dawno. Po raz pierwszy z uszami w "nocnej zmianie". Potem już tylko z górki!. Umorzenie prawie miliarda podatku, postsowieckiej/FSB-owskiej/ firmie paliwowej. Przystąpienie do koalicji zbrodniarzy smoleńskich i słynny rujnujący polską gospodarkę , kontrakt gazowy. Był on tylko, potwierdzeniem wyboru drogi życiowej!. Za kontrakt gazowy, madame Julia T. trafiła do obozu pracy. Pawlak na PO-wskie salony!...Ale my cię jeszcze łachudro, ze skóry obierzemy. Przed nowym, niezawisłym sądem postawimy. Wyrok wykonamy i czci pozbawimy. Ciebie i twoich zbrodniczych, arcypazernych kompanów!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275977

ale jak sie okazuje szuja, bucowata jakich malo, czlowiek a raczej atrapa czlowieka bez sumienia skrupolow wstydu, zero. "Nasz rodak" zdrajca,  PO coz glowa o mór tluc zawsze był bucem i zdechnie buc. Ciagle powtarzam reaktywowac AK, dlaczego rozbroili narod, dlaczego tak bardzo teraz trwa nagonka na rozbrajanie narodu amerykanskiego, Proste narod nieuzbrojony to narod bezbronny nawet w obec wlasnego GOVERNMENT czyli swoich wlasnych dyktatorow, despotow. Jesli ludzie maja po domach kilkadziesiat milionow sztuk broni, wtedy wlasny rzad inaczej z nimi rozmawia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275980

Mają wszyscy którzy aktualnie są przy korycie.A kto jada z koryta? Jasne że świnie.Chociaż nazywanie ich świńmi jest obrazą dla świń! ci są gorsi,bardziej zachłanni,fałszywi!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#275997

Ja, za to co wyprawiają Tuskoidy, winię tylko Pawlaka. To on i jego gangsterzy kosynierzy pozwalają na trwanie mafii u władzy. To dzięki nim Tusk może wyczyniać te hołubce na polskiej racji stanu. Wsiowy cwaniaczek schował się za plecami PO i stara się być niewidzialnym, jednocześnie robiąc to, do czego zostały stworzone grabie. Jeśli kogoś takiego jak Pawlak obsadza się na stanowisku premiera, to cóż się obruszać. Kaligula ze swoim koniem już tak nie dziwi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275987