Incydent dyplomatyczny w Gruzji

Obrazek użytkownika Inicjatywa Solidarni z Gruzją
Świat

Wojska rosyjskie w Gruzji zatrzymały na trzy godziny ambasadora Francji w Tbilisi Erica Fourniera. Dyplomata sam poinformował o tym agencję AFP. Paryż określił incydent jako "nie do przyjęcia".

- Zostałem unieruchomiony przez Rosjan na trzy godziny na moście w Gori w drodze do Gomi - mówił przez telefon Fournier, dodając, że nie otrzymał od wojskowych "żadnych wyjaśnień" .

Zastępca szefa sztabu generalnego Rosji generał Anatolij Nogowicyn tłumaczył, że ambasadorowi, jak również przedstawicielom Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy nie zezwolono na wstęp do ustanowionej przez Rosję "strefy bezpieczeństwa", ponieważ pojawili się tam "nie informując o tym uprzednio strony rosyjskiej".

- To niedopuszczalne, by ograniczona została swoboda poruszania naszego ambasadora - powiedział rzecznik francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Frederic Desagneaux. - Poinformowaliśmy o tym rosyjskie władze - dodał.

źródło: onet.pl
Brak głosów

Komentarze

- To niedopuszczalne, by ograniczona została swoboda poruszania naszego ambasadora - powiedział rzecznik francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Frederic Desagneaux. - Poinformowaliśmy o tym rosyjskie władze"
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#2613